Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia kl. IV SP z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia kl. I-II z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
7 listopada uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz z wychowawczynią Anną Smolińską odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki zlokalizowane w Kieleckim Parku Technologicznym. Warsztaty w ECN były formą nagrody zdobytej przez ucznia tej klasy -Dawida Moronia - w konkursie „Zaprojektuj Niepodległą”.
Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia ekspozycji na temat energii, składającej się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Uczniowie znaleźli tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót, nawiązujący formą do kombajnu górniczego. Urządzenie to jest napędzane siłą ludzkich mięśni. Pierwszoklasiści mogli również pokonać grawitację i przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni, zbudować zaporę z kolorowych klocków. Kolejnym elementem wizyty w ECN była projekcja filmu w technologii 3D dotyczący energii w przyrodzie. Ostatnim punktem były warsztaty „Sławni Polacy i ich wynalazki”, podczas których poznali wiele ważnych osób ze świata nauki i próbowali zbudować ich wynalazki.
Energetyczne Centrum Nauki to dla dzieci początek wielkiej podróży, która wzbudziła u nich zainteresowanie nauką. Poprzez eksperymentowanie oraz prowadzenie doświadczeń zaangażowały się w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębiania swojej wiedzy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka kl. I SP do Geo Parku w Kielcach.
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.
W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany zostanie do każdej szkoły w Polsce.
Stowarzyszenie Delta - Organizator konkursu na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w dwóch niezależnych konkursach szkolnych:
• Ogólnopolski konkurs poetycki "Myśmy wciąż do Niepodległej szli..."
• Ogólnopolski quiz wiedzy o Niepodległej - "Ojczyzna nasza"
Wszelkie szczegóły dostępne na www.doniepodleglej.pl
Zgłoszenie do Quizu tylko do 3.11.2018 r, Konkurs Poezji do 16.11.2018 r.
Bardzo cenne nagrody: 1 miejsce do 5000 pln, 2 miejsce do 3000 pln, 3 miejsce do 2000 pln (wszystkie nagrody rzeczowe)
Łączna pula nagród to 50 000 pln.
Finał: 26/27.11.2018 Bałtowski Kompleks Turystyczny (woj. świętokrzyskie)
REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO QUIZU WIEDZY O NIEPODLEGŁEJ "OJCZYZNA NASZA"
REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO "MYŚMY WCIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI..."
ZGODA RODZICÓW NA UDZIAŁ DZIECKA W KONKURSIE.docx
Serdecznie zapraszamy do udziału!
W dniu 23.10.2018 w Szkole Podstawowej w Bałtowie uczniowie klas IV-VIII i III G uczestniczyli w prelekcji pt.: „Prawno-karne, aspekty przestępczości i demoralizacji nieletnich” w oparciu o przepisy prawa zawarte w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich. Spotkanie prowadzili st. asp. Anna Wasilewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. oraz Dzielnicowy Gminy Bałtów - Szymon Dunal.
Przybliżono uczniom rozumienie znaczenia pojęcia demoralizacja, jej przejawów, odpowiedzialności za swoje czyny, zapoznano uczniów z pojęciem - czyn karalny. Przypomniano zasady postępowania obowiązujące uczniów w szkole oraz w życiu codziennym. Uczniowie uświadomili sobie, iż mimo młodego wieku, nie są bezkarni.
Zwrócono także uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Przypomniano zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Prelekcja odbyła się w ramach działań profilaktycznych prowadzonych przez szkołę.
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na najlepszego czytelnika w naszej szkole „Molik książkowy”
Regulamin konkursu:
Cele:
promowanie czytelnictwa
utrwalanie nawyku obcowania z książką
rozbudzanie zainteresowań czytelniczych
podnoszenie kultury czytelniczej uczniów
zmotywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej
zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych.
Zasady konkursu:
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Czas trwania konkursu – cały rok szkolny 2018/2019.
Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, systematyczność wypożyczeń, terminowość oddawania książek przez czytelnika, dbałość czytelnika o wypożyczone książki oraz kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki.
Zwycięzcę konkursu wyłoni bibliotekarz.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 (22.06.2018 r.)
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę oraz dyplom.
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzieci i młodzież w aspekcie prawa.
23 października uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bałtowie Dawid Moroń podczas gali rozdania nagród zwycięzcom konkursu na najlepszy projekt graficzny „Zaprojektuj Niepodległość” odebrał nagrodę z rąk Wojewody Agaty Wojtyszek. Dawid zajął II miejsce w kategorii uczniów klas I-III.
Konkurs „Zaprojektuj Niepodległość” odbył się w ramach realizowanego przez Wojewodę Świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek projektu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro”. Projekt składał się z kilku elementów: warsztatów edukacyjnych „Polscy Patrioci i ich wynalazki”, międzynarodowego seminarium naukowego współorganizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską "Centralny Okręg Przemysłowy, znaczenia dla rozwoju regionu świętokrzyskiego i gospodarki II Rzeczypospolitej Polskiej” oraz konkursu graficznego „Zaprojektuj Niepodległość”. Projekt „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro” sfinansowano w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022.
Drugą częścią nagrody zdobytej przez Dawida jest udział klasy pierwszej w warsztatach „Polscy patrioci i ich wynalazki” odbywających się w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DAWID MOROŃ laureatem konkursu "Zaprojektuj niepodległość"
Dnia 31 października 2018r. w naszej szkole odbyła się impreza „Halloween”, która miała na celu przybliżyć wszystkim uczestnikom tradycjI i zwyczajów tego brytyjskiego święta. Na sali gimnastycznej pojawiły się czarownice, wiedźmy, „straszne stwory”.
Wszyscy chętni mogli wziąć udział w dwóch konkursach: na najbardziej pomysłowy strój oraz „najstraszniejszą” potrawę.
W konkursie na strój halloweenowy zwyciężyli:
I miejsce- Magdalena Łaska z kl. VII
II miejsce Martyna Zając z kl. V
III miejsce – Kacper Siepietowski z kl. IIIa gimnazjum
W konkursie na najstraszniejszą potrawę laureatami zostali:
I miejsce – Emilia Siepietowska z kl. V
II miejsce Hubert Wisowski z kl. IV
III miejsce Wiktoria Kaczmarzyk z kl. IIIa gimnazjum
Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili. Zaprezentowane stroje i przyrządzone potrawy były bardzo pomysłowe i wzbudziły zachwyt wśród zgromadzonej publiczności.
Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność uczniowska obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami, odbył się pokaz żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki. Dzieci z przedszkola i starszych klas miały okazję sami spróbować swoich cyrkowych umiejętności.
Największe emocje wzbudził duży wąż dusiciel. Nie brakowało śmiałków gotowych go dotknąć, czy nawet potrzymać na ramionach. Na zakończenie spotkania dzieci mogły kupić sobie cyrkowe pamiątki.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cyrk "SZOK" w naszej szkole.
23 października najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie brali udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Cenne rady” w wykonaniu aktorów z Teatru „Bajka” ze Starego Sącza.
Spektakl miał na celu uwrażliwienie dzieci na czyhające na ulicy zagrożenia oraz wskazanie, gdzie należy szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Zwrócono także uwagę, aby nie ufać obcym ludziom, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich słodyczy ani prezentów.
Kolorowa sceneria, żwawa, humorystyczna akcja, interesujące wątki sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TEATR „BAJKA” W SZKOLE W WÓLCE BAŁTOWSKIEJ.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Papieski - apel.