Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
W poniedziałek 13 czerwca 2016r. Szkolne Koło „Mały Ratowniczek” i Mały Samorząd Uczniowski działające w ZSP Szkoła Podstawowa Filia w Wólce Bałtowskiej, pod kierunkiem opiekunów Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej, przygotowały apel pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje”.
Apel rozpoczęła prezentacja poświęcona zasadom bezpiecznego spędzenia czasu wolnego. Przypomniane zostały zasady zachowania podczas wypoczynku i numery alarmowe. Apel miał na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia czyhają na nich podczas spędzania czasu wolnego. Szczególną uwagę poświęcono zagrożeniom podczas opalania i kąpieli. Przypomniano, jak należy zachować się podczas wypoczynku w lesie, górach i nad wodą,
a zwłaszcza, jak należy reagować po zauważeniu pożaru lasu. Omówiono również zasady rozpoznawania i zbierania grzybów. W formie wesołych rymowanek i piosenek zachęcano
do aktywnego wypoczynku i zdrowego odżywiania. Zakończenie apelu dotyczyło zagrożeń wynikających z użytkowania maszyn w gospodarstwach rolnych.
Życzenia miłego wypoczynku i wspólne wykonanie piosenki pt. „Czas wakacji” zakończyły ten pouczający apel.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wakacyjny kodeks bezpieczeństwa.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie konkursu "Geostanowiska w Twoim sąsiedztwie".
W dniach 10-11 czerwca 2016r. w Klubie Sportowym „Tęcza Społem” w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym Juniorów i Juniorek, w których uczestniczył uczeń naszego gimnazjum - Adam Walczyk.
Adaś wywalczył I MIEJSCE w kategorii Juniorów do lat 16 (83 kg), zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI. Swoją pozalekcyjną pasję sportową rozwija w Fitness Klubie „CENTRUM” w Ostrowcu Św. pod opieką trenera Adriana Wójtowicza.
GRATULUJEMY!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Adaś MISTRZEM POLSKI.
Uczniowie ZSP w Bałtowie udowodnili, że z poziomem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży wcale nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.
10 czerwca wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam” i zgromadzili się tłumnie przed szkołą - każdy ze swoja ulubioną książką – przyniesioną z domu bądź wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Wśród wybranych przez uczniów pozycji znalazły się również lektury szkolne.
Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w szkole”, miało na celu ustanowienie rekordu masowego czytania w jednym momencie, zainicjowanie mody na czytanie, zachęcenie do sięgania po lekturę, promocję bibliotek szkolnych, pokazanie nieczytającym, że czytanie to powszechne zjawisko.
Specjalnie na tę okazję każda klasa przygotowała plakaty i transparenty: „Lubimy czytać”, „Bałtów czyta”, „Dzieci czytają”, „Nikt nie czyta? My czytamy”, „Młody czyta więcej”, „Tylko łosie mają książki w nosie”, „Czytam, bo lubię”, „Czy czytam? No przecież!”, „Jak nie czytam, jak czytam”.
Uczniowie także dobrze bawili się „tworząc” absurdalne teksty – każdy po kolei czytał na głos pierwsze słowo z dziesiątej strony swojej książki. Po wspólnym cichym czytaniu młodsi uczniowie również na głos czytali fragmenty przyniesionych przez siebie na akcję książeczek.
Frekwencja dopisała, bo w akcji wzięło udział łącznie 192 uczniów SP i Gimnazjum w Bałtowie.
Według badań 63% Polaków nie czyta książek. Nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Stąd też pomysł na zorganizowanie wśród uczniów przeprowadzonej na szeroką skalę akcji w całej Polsce.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolska akcja masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam".
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego biblioteka informuje, że do 15 czerwca 2016 r. należy zwrócić wypożyczone książki (lektury i beletrystyka pozalekturowa).
W ostatnim tygodniu nauki (20-23 czerwca 2016r.) uczniowie klasy IV SP i I gimnazjum oddają wypożyczone komplety podręczników. Przypominamy, że wypożyczone podręczniki są własnością szkoły. Podręcznik z języka angielskiego i niemieckiego należy zwrócić z płytką CD. Zgodnie z regulaminem, za brak którejkolwiek części lub jej zniszczenie, rodzic ponosi konsekwencje materialne. Obowiązuje cena rynkowa podręcznika z danego przedmiotu.
Uczniowie kl. I-VI SP oraz I-II gimnazjum będą mieli również możliwość wypożyczenia w ostatnim tygodniu nauki interesujących ich książek na okres wakacji.
W ostatni poniedziałek maja uczniowie ZSP w Bałtowie wyruszyli na pięciodniową wycieczkę w góry, z nadzieją zdobycia tego, co niezdobyte, poznania tego, co nieznane.
Każdy dzień przynosił nowe wrażenia, rozbudzał ciekawość i pasję zwiedzania okolicznych atrakcji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku, kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ciekawostką był fakt, że w tym obiekcie sakralnym kręcona była scena ślubu serialowych bohaterów: Janosika i Maryny.
Wśród atrakcji turystycznych należy wymienić także zabawy w Rabkolandzie, przejazd kolejką linową na Gubałówkę, przeprawę statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim, zażywanie kąpieli na basenach termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach.
Uczestnicy wycieczki poznali górskie walory przyrodniczo-krajoznawcze nie tylko oglądając Wystawę przyrodniczą Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego czy zwiedzając Muzeum Tatrzańskim, ale również na wycieczkach pieszych malowniczymi trasami górskimi. Pięć wypełnionych zwiedzaniem dni zakończyła dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odkrywamy nieznane zakątki.
06 czerwca 2016 r. w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie odbyła się uroczystość podsumowania V edycji wojewódzkiego konkursu „Katyń - Pamiętajmy!”, do którego przystąpiła młodzież z 14 gimnazjów województwa świętokrzyskiego, w tym uczniowie Gimnazjum w Bałtowie: Anna Kopała, Jakub Grudniewski i Adrian Kaczmarzyk.
Celem konkursu było zdobywanie i popularyzowanie wiedzy historycznej o II wojnie światowej , poszerzenie wiedzy i wrażliwości uczniów na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod okupacją sowiecką. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej, formy przestrzennej lub prezentacji multimedialnej zgodnej z hasłem konkursu:
„W krzyżach i pamięci, grobowe milczenie,
Co woła do świata o ludzkie sumienie!”
W kategorii „prezentacja multimedialna” wysoko oceniona została praca Adriana Kaczmarzyka, który zajął III miejsce. Dobrze wypadł również Jakub Grudniewski, którego praca otrzymała wyróżnienie.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił swą obecnością i wygłoszeniem prelekcji na temat zbrodni katyńskiej p. Marek Jończyk - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, autor książki „Zbrodnia Katyńska na mieszkańcach Kielecczyzny”.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejne sukcesy bałtowskich gimnazjalistów
1 czerwca uczniowie ZSP SP w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej przyszli do szkoły bez książek i zeszytów. Zabrali ze sobą jedynie uśmiech i ochotę na wspólną zabawę. W tym dniu bowiem tradycyjnych lekcji nie było, a na dzieci czekało wiele sportowych, artystycznych, słodkich niespodzianek. Pierwszą z nich było obejrzenie ciekawego seansu filmowego pt. „Dinopociąg”. Kolejną atrakcją okazał się rajd plenerowy zakończony powrotem do szkoły i wspólną zabawą. Dzieci głośno wyrażały swoją radość
i towarzyszące im pozytywne emocje. Po wyczerpujących zabawach wszystkim bardzo smakowała podana pizza. Nie była to jedyna apetyczna niespodzianka. Każdy z uczniów klas 0-III obdarowany został słodkim upominkiem – watą cukrową.
Uczniowie doszli do wniosku, że Dzień Dziecka powinien być obchodzony co najmniej raz
w miesiącu. Impreza dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka kl.0-III.
Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole jest organizatorem półkolonii letniej pod nazwą „Wakacje blisko domu IV”. W terminie od 11 lipca do 22 lipca 2016r. na terenie szkoły podstawowej w Okole, odbędzie się turnus półkolonii. Program jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych Gminy Bałtów. Półkolonia jest bezpłatna dla uczestników zakwalifikowanych przez komisję kwalifikacyjną.
Głównym celem organizatora jest zapewnienie opieki wychowawczej uczestnikom programu w czasie wakacji oraz wsparcie ich rodziców w codziennej trosce o jak najlepsze warunki do wychowywania dzieci.
W czasie półkolonii będą odbywały się różnorodne zajęcia (edukacyjne, sportowe, artystyczne, krajoznawcze) dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Wychowawcy prowadzący zajęcia dołożą wszelkich starań aby stworzyć dzieciom jak najlepszy wypoczynek, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.
Wszelkich informacji na temat zapisów udziela kierownik półkolonii pani Edyta Stępniewska, wychowawcy klas w szkołach podstawowych, pani M. Kołodziej w UG oraz GOPS w Bałtowie.
Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w półkolonii, serdecznie zapraszamy do wypełnienia karty kwalifikacyjnej i złożenia jej u wychowawcy klasy. Termin zapisów – do 24 czerwca 2016r.
Telefon kontaktowy do kierownika półkolonii: Edyta Stępniewska 698394441
Uwaga! Organizacja i przebieg wypoczynku zgodne z rozporządzeniem MEN z 9 grudnia 2009 r. w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania, ustawa z 7 września 1997 r o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 Nr 256, poz 2572, z późn. zm.)
PROGRAM PÓŁKOLONII LETNIEJ „Wakacje blisko domu IV”
Organizator:
Współpraca:
Struktura organizacyjna:
Miejsce:
Okół – PSP im. Legionów Polskich w Okole
Termin:
11 VII - 22 VII 2016 r, 10 dni roboczych, w godzinach od 9.00 do 15.00
Uczestnicy:
Uczniowie klas I-VI szkół podstawowych Gminy Bałtów
36 osób - 3 grupy uczniów po 12 osób.
Wyżywienie:
Ciepły posiłek
Ogólne cele programu:
Program „Wakacje blisko domu IV”:
Półkolonia pod nazwą „Wakacje blisko domu IV” adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej szkół podstawowych z terenu Gminy Bałtów.
Celem organizatora jest zapewnienie opieki wychowawczej uczestnikom programu oraz wsparcie ich rodziców (opiekunów) w codziennej trosce o jak najlepsze warunki do wychowywania dzieci. Organizator, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców , oferuje do realizacji program pod nazwą „Wakacje blisko domu IV”, który ma kojarzyć się jego uczestnikom i opiekunom z wakacjami zorganizowanymi planowo, z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa oraz wartościową rozrywką (organizacja i przebieg wypoczynku zgodne z rozporządzeniem MEN z 30 marca 2016 roku w sprawie wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej (Dz. U. z 2016 poz. 452). Głównym celem merytorycznym programu jest wypromowanie aktywnego i twórczego sposobu spędzania czasu wolnego, zajęcia profilaktyczne dotyczące mediów i cyberprzemocy, uzależnień od wszelkiego rodzaju używek.
Zajęcia będą zróżnicowane i dostosowane do potrzeb oraz możliwości uczestników. Zgodnie z planem dnia będą odbywały się zajęcia:
1. Zwiedzanie z przewodnikiem Galerii Ziemi, kino 5D kapsuła „Podróż do wnętrza Ziemi”, warsztaty praktyczne – szlifowanie skał.
2. Warsztaty survivalowe dla dzieci.
1. Normy i zasady zachowania się na półkolonii - zapoznanie się z regulaminem półkolonii, ustanowienie „kontraktu” regulującego zasady zachowania się na półkolonii.
2. Konkurs „Super Kolonista” – zdobywanie punktów za odpowiednie zachowanie wobec dorosłych i rówieśników, pomoc kolegom i zaangażowanie w działania przeprowadzane podczas półkolonii.
3. Realizacja kampanii profilaktycznej „Postaw na rodzinę’2016” pod hasłem „Dobrze się rozumiemy” (rozwijanie inteligencji emocjonalnej).
3. Gry i zabawy plenerowe (zabawa w lesie, podchody) oraz zabawy ruchowe (bieżne, rzutne, skoczne, zabawy z mocowaniem).
4. Gry drużynowe.
5. gry i zabawy integracyjne.
6. Gry i zabawy stolikowe.
Zakończenie i podsumowanie półkolonii „Wakacje blisko domu III”:
Zakończenie półkolonii odbędzie się podczas pikniku plenerowego zorganizowanego z okazji podsumowania programu „Wakacje blisko domu IV” oraz ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Postaw na RODZINĘ”. Piknik z udziałem zaproszonych gości (rodzice i inni członkowie rodziny, organizatorzy półkolonii, przedstawiciele władz gminy, sponsorzy, mieszkańcy gminy) będzie okazją do zapoznania się z efektami różnorodnych prac (warsztatowych, edukacyjnych) uczestników półkolonii. Program pikniku obejmie również: prezentację grup, skecze przygotowane przez grupy, gry i zabawy plenerowe, zawody sportowe. Ostatnim punktem programu będzie poczęstunek.
Uwagi o metodach prowadzenia zajęć podczas półkolonii „Wakacje blisko domu”.
Zajęcia programowe obejmują dwie grupy wiekowe dzieci. Każda z tych grup wymaga zastosowania właściwych metod i zasad pracy dlatego też program przewiduje dobór trzech uniwersalnych metod pracy: metody praktyczne, oglądowe i słowne. Podczas zajęć, w większości, będą stosowane metody praktyczne o różnorodnym charakterze, zależnie od wysuniętych celów.
Program będzie zawierał konspekty zajęć, niektórych jednostek metodycznych.
Szczegółowy harmonogram półkolonii pt. „Wakacje blisko domu IV” 2016
Dzień I, poniedziałek 11 VII
9.00 – 9.30 - powitanie uczestników w placówce wypoczynku. Zajęcia związane z organizacją półkolonii: podział uczestników na grupy, przydział opiekunów grup, zapoznanie się uczestników z harmonogramem zajęć na półkolonii
9.30 – 10.00 - drugie śniadanie (przygotowane przez rodziców)
10.00 – 12.45 – gry i zabawy integrujące uczestników półkolonii (zajęcia wspólne grup). Zajęcia integrujące grupę – budowanie grupy: przyjęcie nazwy grupy, zajęcia profilaktyczne – pogadanka nt. norm i zasad zachowania się na półkolonii, wspólne ustanowienie „kontraktu” regulującego zasady zachowania na półkolonii (zajęcia w grupach). Ogłoszenie konkursu „Super Kolonista”.
13.00 – obiad
13.30 – 14.45 – wyście na rajd pieszy niebieskim szlakiem im. S. Jeżewskiego (Pętkowice –Skarbka)
15.00 - pożegnanie, wyjazd do domu
Dzień II, wtorek 12 VII
9.00 – powitanie uczestników na miejscu zajęć w Okole. Drugie śniadanie.
9.30 – poranek zabaw towarzyskich
10.30 – wyjazd na basen
11.00 - 12.00 – zajęcia rekreacyjne na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św.
13.00 - obiad
13.30 – 14.45 – zajęcia profilaktyczne z zakresu rozwijania inteligencji emocjonalnej
15.00 – pożegnanie, wyjazd do domu
Dzień III, środa 13 VII
9.00 - jw.
9.30 – 12.30 – gra terenowa „podchody” / „Obraz natury” – praca plastyczna z wykorzystaniem elementów przyrody
13.00 – obiad
13.30 - 14.45 - warsztaty artystyczno-twórcze z cyklu „Dialog” pt. „Dzieci i ryby” cz. I
Dzień IV, czwartek 14 VII
9.00 – powitanie uczestników na miejscu zajęć w Okole. Drugie śniadanie.
11.00 13.30 – pobyt w Parku Linowym w Skarbce
13.45 – 14.45 - warsztaty pt. „Dzieci i ryby” cz. II 15.00 – codzienna trasa przejazdu do domu
Dzień V, piątek 15 VII
7.45 – zbiórka w Okole (plac przy Świetlicy) wyjazd do Kielc. Półkoloniści z innych miejscowości będą „odbierani” po drodze ustalonej z rodzicami.
10.00 – 12.00 – pobyt w Geoparku Kielce
13.00 - obiad
ok. godz. 15.30 powrót do Bałtowa, ok. godz. 16.00 koniec trasy w Okole
Dzień VI, poniedziałek 18 VII
9.00 – jw.
9.30 – 13.30 – warsztaty survivalowe dla dzieci
13.30 - obiad
14.00 – 14.45 – zajęcia plastyczne pt. „Podróż do wnętrza Ziemi” cz. I
15.00 – pożegnanie, wyjazd do domu.
Dzień VII, wtorek 19 VII
9.00 – powitanie uczestników na miejscu zajęć, drugie śniadanie
9.30 – 13.30 – survivalowa gra terenowa
13.30 - obiad
14.00 14.45 – zajęcia plastyczne pt. „Podróż do wnętrza Ziemi” cz.II
15.00 – podsumowanie dnia, wyjazd do domu
Dzień VIII, środa 20 VII
9.00 – jw.
9.30 – poranek zabaw towarzyskich
10.30 – wyjazd na basen
11.00 – 12.00 – zajęcia rekreacyjne na pływalni „Rawszczyzna”
13.00 – obiad
13.30 – 14.45 – zajęcia plastyczne pt. „Wędruj z nami polami lasami” – plastyczna relacja z rajdu szlakiem im. S. Jeżewskiego, cz. I
15.00 – jw.
Dzień IX, czwartek 21 VII
9.00 – jw.
9.30 – poranek zabaw towarzyskich
10.00 – 11.30 – zajęcia profilaktyczne z zakresu rozwijania inteligencji emocjonalnej
11.30 –12.45 – zajęcia plastyczne pt. „Wędruj z nami polami lasami” – plastyczna relacja z rajdu szlakiem im. S. Jeżewskiego, CZ. II / gry i zabawy – przygotowanie do programu piknikowego
13. 00 – obiad
13.30 – 14.45 – gry i zabawy ruchowe / przygotowanie programu piknikowego
15.00 – jw.
Dzień X, piątek 22 VIII
9.00 – jw.
9.30 – przygotowanie do pikniku
13.00 – obiad
14.00 – 16.00 – piknik integracyjny
16.00 - powrót do domu
REGULAMIN PÓŁKOLONII
ZASADY UCZESTNICTWA DZIECKA W PÓŁKOLONII
PT. „WAKACJE BLISKO DOMU IV”
Wychowawcy na półkolonii dokładają wszelkich starań, aby stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.
I REALIZACJA PROGRAMU
II ZAWARCIE UMOWY – ZOBOWIĄZANIA DO CODZIENNEGO UCZESTNICTWA DZIECKA W PÓŁKOLONII
III PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA:
IV OBOWIĄZKI I PRAWA ORGANIZATORA:
- będące sierotami, wychowankowie domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także rodzin zastępczych,
- z rodzin wielodzietnych, żyjących w trudnych warunkach materialnych,
- z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych wychowawczo,
- z zaburzeniami somatycznymi potwierdzonymi zaświadczeniem lekarskim i zamieszkujące w środowisku ekologicznie zagrożonym.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia terenowe w Rezerwacie Skalnym ŚLICHOWICE 30.05.2016.
M - miłość
A - anioła dobroć
T - troska codzienna
K - kochane serce
A - ani mniej, ani więcej, tylko ona sama mama
Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w kalendarzu. Wypełnione zapachem kwiatów i serdecznymi życzeniami, święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości.
Uczniowie klas 0 - III ZSP Szkoła Podstawowa Filia w Wólce Bałtowskiej uczcili ten wyjątkowy dzień w sposób szczególny. Zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy pod opieką swoich wychowawców. Uczniowie słowami wierszy i piosenek wyrazili ogromną miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza, za troskę, serdeczność, dbanie o swoje pociechy i za poświęcenie. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat" i własnoręcznie wykonanych upominków.
Wzruszenie i uśmiechy malujące się na twarzach mam były najmilszym podziękowaniem za wysiłek, pracę i serce włożone przez dzieci w przygotowanie tej uroczystości, którą zakończył wspólny dla dzieci i mam słodki poczęstunek.