Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XLIII RAJD PRIMAAPRILISOWY ZAWICHOST 2016.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Kartka wielkanocna" - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.
Coroczną tradycją w Zespole Szkół Publicznych Gimnazjum w Bałtowie stał się Międzyklasowy Konkurs Matematyczny - ,, Święto Matematyki”. W bieżącym roku szkolnym turniej odbył się 30 marca 2016r. W szranki stanęło 5 klas gimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach, tj.: „Skojarzenia matematyczne”, „Jeden z dziesięciu”, „Tangram matematyczny”, „Prawda czy fałsz”, „Kto pierwszy, ten lepszy”, „Kwadraty magiczne”.
Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, co przełożyło się na ogromne zaangażowanie uczestników przy rozwiązywaniu zadań. Walka w tym roku była zacięta, gdyż każda klasa chciała zdobyć nagrodę główną - ufundowany przez panią Dyrektor Lidię Pastuszkę Puchar Przechodni Międzyklasowego Konkursu Matematycznego. Po pełnej emocji walce wygranymi okazali się uczniowie klasy IIb, drugie miejsce zajęła klasa IIIb, zaś trzecie - klasa IIIa.
Wysiłek wszystkich został doceniony. Każda z klas otrzymała skromne upominki oraz dyplomy ufundowane przez organizatorki turnieju: P. Mariolę Gołasę i P. Magdalenę Łuczycką.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzyklasowy Konkurs Matematyczny ,,Święto Matematyki”.
Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”. Aby wziąć udział w konkursie trzeba przesłać do 12 maja 2016r. jedno zdjęcie (przyroda ożywiona i nieożywiona oraz krajobrazy i pejzaże) wraz z opisem w formie poetyckiej lub prozatorskiej.
Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Nagrodzeni otrzymają pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
23 marca 2016 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość pasowania uczniów I klasy Szkoły Podstawowej w Bałtowie na czytelników biblioteki szkolnej.
Celem uroczystości było rozbudzenie wśród najmłodszych chęci sięgania po różne książki, jak również wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych poprzez szanowanie książek oraz przestrzeganie regulaminu biblioteki.
Obecne na uroczystości dzieci z zainteresowaniem obejrzały część artystyczną przygotowaną dla nich przez starszych kolegów z kl. IV - członków Koła Przyjaciół Biblioteki. Podczas inscenizacji pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z postaciami z bajek oraz z biblioteką. Główna bohaterka przedstawienia - Królowa Książka - przekazała pierwszakom wierszowaną prośbę dotyczącą traktowania książek i ich kartek.
Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika poprzez dotknięcie książką ramienia każdego pierwszoklasisty.
Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każdy nowo pasowany czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mógł po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć interesującą go książkę.
Najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki życzymy wspaniałych przeżyć w świecie bajek i baśni.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika.
We wtorek, 22 marca 2016 r., cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej wzięła udział w uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Akademię przygotował Mały Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem
p. Anny Smolińskiej. Uczniowie obejrzeli i wysłuchali montaż słowno - muzyczny, który wprowadził zebranych w klimat zbliżających się świąt. Nie zabrakło także tradycyjnego wielkanocnego stołu, na którym królowały różnokolorowe pisanki, baby wielkanocne, baranki i oczywiście zajączki. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego złożyli uczniom i pracownikom szkoły życzenia świąteczne.
Na zakończenie zostały wręczone nagrody uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Wielkanocnym, zorganizowanym przez Mały Samorząd Uczniowski. Każdy uczestnik konkursu otrzymał miły upominek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W wielkanocnym nastroju.
Pod takim hasłem 21 marca w Szkole Podstawowej w Bałtowie o godzinie 10.00 odbyła się uroczysta akademia powitania wiosny. Uczniowie klasy I, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej, przygotowali spektakl teatralny, w którym żegnali zimę, a następnie witali długo oczekiwaną wiosnę. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, ubrani w oryginalne i ciekawe kostiumy przygotowane przez rodziców.
W przedstawieniu wykorzystano m.in.: wiersz pt. „Marzec” Zofii Lorek, muzykę Vivaldiego - „Cztery pory roku”- „Wiosna” oraz piosenki: „Witamy wiosnę”, „Maszeruje wiosna”, „Wiosenna piosenka”, „W naszym ogródeczku”.
Celem uroczystości było poznanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny.
Nie zabrakło oczywiście tradycyjnej kukły „Marzanny” – symbolu złej zimy oraz ciepłych wiosennych dekoracji. Uczniowie bardzo ładnie prezentowali się na scenie, ujawniając swój talent aktorski. Gwoździem programu był „Taniec kwiatów”, w którym dziewczynki z kl. I wykazały się predyspozycjami tanecznymi. W zielonych spódniczkach, rękawiczkach na dłoniach oraz z kwiatami we włosach wyglądały bajkowo.
Po radosnych okrzykach dzieci przywołujących wiosnę, na niebie pojawiło się słoneczko, które, mamy nadzieję, już z nami zostanie przez cały czas.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwszy Dzień Wiosny kl. IV-VI SP.
Macie ochotę zmienić się na chwilę w fotoreporterów, filmowców, redaktorów gazety, grafików, plastyków, poetów? Weźcie udział w naszym konkursie! Czekają na Was wspaniałe nagrody!
Na czym polega zadanie?
W ramach konkursu należy w niedalekiej okolicy szkoły, miejsca zamieszkania zlokalizować przykład działań na rzecz oszczędzania energii lub wykorzystania energii z odnawialnych źródeł, czyli np. słońca, wiatru, ale nie tylko. Przygotujcie atrakcyjną dokumentację dobrego przykładu i zaprezentujcie ją na portalu chronmyklimat.pl.
Mogą to być zdjęcia, fotoreportaże, grafiki, filmiki, albumy, plakaty, eseje, opowiadania, wiersze - jedyny warunek – ważne żeby opowiedzieć ciekawą historię związaną z ochroną klimatu.
Do udziału w konkursie zapraszamy kilkuosobowe zespoły uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielem-opiekunem.
Atrakcyjne nagrody trafią zarówno do członków zwycięskiego zespołu, jak i szkoły, z której pochodzi.
Szczegółowy regulamin konkursu dostępny TUTAJ
Więcej szczegółów TUTAJ
Źródło: www.chronmyklimat.pl
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie projektu "Lekkoatletyka dla każdego" 2015.
18 marca 2016r. uczennice kl. VI SP Wiktoria Kaczmarzyk, Oliwia Bukała, Karolina Dróżdż i Patrycja Krawczyk wraz z opiekunem p. Edytą Maziarską uczestniczyły w rozstrzygnięciu etapu oddziałowego XVIII Konkursu „Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej” oraz etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
Uczennice zostały wyróżnione za pracę „Mój dom rodzinny” oraz nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i upominkami książkowymi.
W dniu 16 marca 2016 r. najmłodsze dzieci z klasy „0” i klasy I Szkoły Podstawowej w Bałtowie, wraz z wychowawczyniami Panią Edytą Klepacz i Panią Justyną Jabłońską, odwiedziły „Świat Krówek Opatowskich”, które mają swoich zwolenników zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Cukierki te od ponad 30 lat są produkowane ręcznie z naturalnych składników: mleka, cukru, syropu ziemniaczanego i tłuszczu roślinnego. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wyrobu krówek, a następnie uczestniczyli w pokazie ręcznego krojenia i zawijania cukierków. Każde dziecko otrzymało magiczny kuferek, w którym umieściło swoje samodzielnie zawinięte krówki. Degustacja pysznych, kruchych i ciągnących cukierków wprawiła wszystkich we wspaniałe humory. Zaopatrzeni w słodkie upominki dla najbliższych uczestnicy pouczającej i słodkiej wyprawy wrócili do domów.
W dniach 7-12.03.2016 r., w ramach Tygodnia Kultury Języka, zostały zorganizowane i przeprowadzone konkursy i turnieje polonistyczne dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Najmłodsi uczniowie wykazywaali się umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną w mowie i piśmie.
10 marca 2016 r. p. Elżbieta Walas-Lucenko przeprowadziła Szkolny Konkurs Czytania
Ze Zrozumieniem. Jego celem było sprawdzenie umiejętności rozumienia czytanych tekstów oraz wykorzystania informacji w nich zawartych, a także rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz samodzielnej pracy.
Mistrzami w tej kategorii zostali: Nikola Dunal i Tomasz Żuchowski (kl. III). Drugie miejsce przypadło Kacprowi Lichocie (kl. III). Trzecie miejsce na podium wywalczyła Joanna Orłowska– uczennica kl. II.
12 marca 2016 r. odbył się, przygotowany przez p. Annę Smolińską, Szkolny Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyrabianie nawyku poprawnego pisania. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie I – klasowym - wszyscy uczniowie pisali dyktando. Pozwoliło ono na wyłonienie po 3 uczniów z każdej klasy, którzy popełnili jak najmniejszą ilość błędów ortograficznych. Etap II - finałowy – polegał na wykonaniu zadań o stopniu trudności dostosowanym do poziomu poszczególnych klas.
W klasie III mistrzem ortografii została Nikola Dunal. Drugie miejsce przypadło ex aequo Kacprowi Lichocie oraz Tomaszowi Żuchowskiemu.
Wśród drugoklasistów tytuł mistrza ortografii wywalczył Klaudiusz Gross, na drugim miejscu uplasowały się: Maja Czarnecka i Joanna Orłowska.
Konkursy polonistyczne udowodniły, że najmłodsi uczniowie sprawnie posługują się językiem polskim.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Najmłodsi uczniowie ZSP obchodzą Tydzień Kultury Języka.
W dniach 7-12.03.2016r. uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie czynnie zaangażowali się w obchody Tygodnia Kultury Języka. W tym czasie poszczególne klasy przygotowały tematyczne gazetki ścienne i tablice okolicznościowe. Na terenie szkoły zostały zorganizowane i przeprowadzone konkursy i turnieje polonistyczne. Celem nadrzędnym tych wszystkich przedsięwzięć było uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach publicznych.
9 marca 2016r. nauczyciele języka polskiego przeprowadzili Szkolny Konkurs Ortograficzny. Mistrzem Ortografii została uczennica klasy Ia - Izabela Niewadzi. Drugie miejsce przypadło ex aequo dla uczniów klasy IIb: Julii Nowakowskiej i Huberta Wójtowicza. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Jesionek – uczennica kl. IIIb.
14 marca 2016r. na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie Tygodnia Kultury Języka. Wytypowane drużyny z poszczególnych klas zmierzyły się w dwóch kategoriach wiedzy polonistycznej, zdobywając cenne punkty.
Impreza rozpoczęła się Turniejem Potyczek Językowych, w którym uczestnicy musieli wykazać się znajomością poprawności gramatycznej skomplikowanych zagadnień leksykalnych i składniowych.
W drugiej części drużyny musiały zmierzyć się w Konkursie wiedzy na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza, poprzedzonym przygotowaniem klasowych gazetek ściennych poświęconych pamięci wielkiego pisarza – w setną rocznicę jego śmierci.
Najwięcej punktów zdobyli reprezentanci klasy IIIa w składzie: Dominika Budzeń, Marlena Walos, Karol Stanek i Bartłomiej Antonkiewicz, zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy IIIb, na trzecim - z klasy Ia.
Gratulujemy zwycięzcom, którzy wykazali się znajomością trudnych reguł rządzących ortografią, umiejętnościami w zakresie posługiwania się poprawną polszczyzną, wiedzą na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza.