MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

    Dnia 19 listopada 2014r. odbędzie się spotkanie z rodzicami wg harmonogramu:

    • godz. 15.30 kl. IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum ZSP w Bałtowie

     

    • godz. 15.30 kl. I-III SP Filia w Wólce Bałtowskiej

     

      Serdecznie zapraszamy!

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    12 listopada 2014 r. w ZSP w Bałtowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno- muzyczny został przygotowany pod kierunkiem pań: Teresy Szczygieł i Małgorzaty Wąsik. Akademia była doskonałą okazją do przypomnienia tragicznych losów naszej ojczyzny, jej drogi odzyskania niepodległości oraz sylwetek ludzi, którzy o nią walczyli. Recytowana poezja i śpiewane przez solistów utwory muzyczne wprawiły słuchaczy w pełen powagi i zadumy nastrój. Przygotowana prezentacja multimedialna była dodatkową atrakcją tej uroczystości. Przygotowane przedstawienie zostało również zaprezentowane społeczności lokalnej w dniu 11.11.2014 r. w kościele parafialnym w Bałtowie. Młodzi artyści zostali tam nagrodzeni brawami i pochlebnymi słowami.

  • "Pamiętajmy o naszej historii"- Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Filii w Wólce Bałtowskiej

    "Pamiętajmy o naszej historii"- Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Filii w Wólce Bałtowskiej

    12 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez klasę III pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Justyny Jabłońskiej. Część artystyczna rozpoczęła się od przypomnienia, dlaczego obchodzimy tak ważną dla nas - Polaków - rocznicę. Uczniowie w programie poetycko – muzycznym przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i dopiero po 123 latach powróciła na mapę Europy. Wokalistki z III klasy Patrycja Tracz i Patrycja Baran zaśpiewały pieśni żołnierskie „Pierwsza kadrowa” i „Przybyli ułani”. Wspólnie odśpiewany hymn państwowy zakończył akademię.

    Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, lekcją patriotyzmu i ważnym elementem kultywowania tradycji narodowych. 

  • Halloween w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

    Halloween w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

    W ramach poznawania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych gimnazjaliści w Bałtowie zorganizowali, coraz bardziej popularny na całym świecie, Halloween. Młodzież szkolna przygotowała się do tej zabawy, przebierając się w wyznaczonym dniu za fantastyczne postacie. Po korytarzach przechadzały się: zjawy, duchy, wiedźmy, upiory. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Europejskiego, pod kierunkiem opiekunów: pani Agnieszki Biesiady-Gruszczyńskiej oraz pani Zuzanny Kacały, przygotowali program artystyczny. „Wiedźmy Superstudents” przybliżyły zebranym na sali gimnastycznej uczniom tradycje, pochodzenie i zwyczaje obchodów Halloween. „Wiedźma Sporty” z kolei porwała publiczność do zabawnych „upiornych tańców”.

    W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs na najciekawszą halloweenową dynię. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się wyobraźnią, poczuciem humoru, ale także dokładnością i starannością wykonania. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów najciekawszych dyń:

    - I miejsce przypadło uczennicy kl. IIa - Milenie Sobaszek,

    - II miejsce przyznano Sylwii Łasce z kl. IIb,

    - III miejsce zajęli ex aequo uczniowie kl. Ia:  Dawid Jesionek i Krystian Róg.

    Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale również atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez współpracujące ze szkołą wydawnictwo Egis.

    Na uwagę zasługują także tematyczna dekoracja i oprawa muzyczna, które wprowadziły wszystkich w nastrój magiczny i tajemniczy zarazem. Uczestnicy imprezy bardzo dobrze się bawili, czego dowodem były uśmiechnięte przez cały czas twarze oglądających.

  • Halloween 2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Halloween 2014.

  • "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"

    "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"

    Samorząd Uczniowski ZSP Gimnazjum w Bałtowie przygotował, pod kierunkiem opiekunów:  p. Z. Kacały i p. A.Biesiady-Gruszczyńskiej, apel na temat: „Prawa Dziecka Oczami Dzieci". Przedstawiciele samorządu przypomnieli najważniejsze prawa zawarte w Konwencji Praw Dziecka, między innymi: prawo do życia, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do nauki i rozwijania własnych uzdolnień i zainteresowań, prawo do własnej tożsamości, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do stowarzyszenia się, prawo do informacji, prawo do wolności wyznania, religii.

    Podsumowaniem apelu było zapoznanie zebranych z regulaminem konkursu plastycznego „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanego w ramach akcji  "Sędziowie Rodzinni Dzieciom" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Pani Minister Edukacji Narodowej - Joanny Kluzik - Rostkowskiej.

    Serdecznie zapraszamy młodzież do wyrażania własnych refleksji na temat praw dziecka poprzez udział w tym konkursie.

  • Młodzież z Ukrainy ponownie w Bałtowie

    Młodzież z Ukrainy ponownie w Bałtowie

     

    W dniu 22.10.2014r. kolejna grupa młodzieży z zaprzyjaźnionego Nowoarchangielska (centralna Ukraina) zawitała do naszej szkoły.  Gimnazjum w Bałtowie  jest partnerem Fundacji „Polska – Moja Ojczyzna” z Warszawy, która przygotowała projekt współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Za sprawą Fundacji ci młodzi ludzie mieli szansę poznać bliżej nasz region, jego zwyczaje, tradycje, a przede wszystkim swoich rówieśników, jednocześnie doskonaląc znajomość języka angielskiego.  

    Podczas uroczystego apelu gorąco powitano gości z Ukrainy i zaprezentowano atrakcje turystyczne naszego regionu w postaci prezentacji multimedialnej w języku angielskim. Goście uczestniczyli także w zajęciach w języku angielskim. Tym razem zajęcia poruszały tematykę kultury, tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych oraz rodzimych krajów partnerów projektu. Zajęcia językowe, z wykorzystaniem ciekawych metod nauczania, miały na celu porównanie kultur Wielkiej Brytanii, Polski i Ukrainy. Zostały one przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Biesiadę – Gruszczyńską i Panią Anetę Schindler.

    Wizyta młodzieży z Ukrainy nie ograniczyła się wyłącznie do teoretycznego poszerzania wiedzy, ale również połączona była z praktycznym poznawaniem rejonu, poprzez zwiedzanie Jura Parku wraz z Prehistorycznym Oceanarium.

    Po raz kolejny cel projektu został osiągnięty, a młodzież biorąca udział w zajęciach zrozumiała, że choć tak wiele nas różni to jednak tak naprawdę jesteśmy „tacy sami”.

  • Edukacja onkologiczna w naszej szkole

    Edukacja onkologiczna w naszej szkole
    29.10.2014

    Nasza szkoła przystąpiła do programu organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach  „Zdrowo żyjesz - wygrywasz. Edukacja onkologiczna w szkole”.  W ramach programu podjęte będą działania w ramach profilaktyki, skierowane do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zajęcia będą obejmować następującą tematykę:

    1. Europejski Kodeks Walki z Rakiem receptą na zdrowie.
    2. Obraz współczesnej młodzieży w świetle profilaktyki nowotworów.
    3. Wpływ toksycznych emocji na proces kształtowania negatywnych zachowań zdrowotnych. Jak budować pozytywne nastawienie młodzieży do zmian w stylu życia? 

     

    Na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego uczniowie będą korzystać z prezentacji multimedialnych oraz komiksów pt. „KODEKS ZDROWEGO ŻYCIA”.

    Uhonorowaniem udziału w programie będzie nadanie szkole tytułu „Szkoły Promującej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”, potwierdzone stosownym certyfikatem.

  • Śladami patrona PTTK

    Śladami patrona PTTK
    26.10.2014

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie, pod opieką pani Edyty Maziarskiej, w ramach współpracy z PTTK  im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św., 18 października uczestniczyli w XXIV rajdzie  śladami patrona oddziału.

    Młodzi turyści swoją wędrówkę rozpoczęli w Ćmielowie, gdzie zwiedzili kościół, poznając jego historię przekazaną przez księdza proboszcza. Następnie autokarami przejechali do miejscowości Podgrodzie. Tu rozpoczął się rajd pieszy na 12-kilometrowej trasie:  Podgrodzie – Borownia – Czarna Glina - Krzemionki.

    Podczas rajdu uczniowie mieli możliwość zobaczenia mogiły powstańczej i kapliczki w Czarnej Glinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali plakietki rajdowe i karty pracy, uzupełnienie których wymagało dobrej znajomości regionu. Grupy uczniów bardzo skrupulatnie i uważnie słuchały opowiadań pana przewodnika i nie miały żadnych problemów z poprawnym uzupełnieniem karty, co oczywiście zostało docenione przez organizatorów i nagrodzone.

    Uwieńczeniem rajdu była wymiana wrażeń przy ognisku. Po tak długim marszu wszyscy z zapałem zajęli się pieczeniem kiełbasek.

    Podczas rajdu uczniowie zintegrowali się z uczestnikami z innych szkół, poznając się, wymieniając swoimi zainteresowaniami.

    Bałtowscy uczniowie złapali bakcyla turystyki pieszej i już ze zniecierpliwieniem oczekują na kolejny rajd.

  • 26.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Śladami patrona PTTK.

  • Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"

    Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI"
    20.10.2014

    Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”, realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, którego członkiem komitetu honorowego została Pani Joanna Kluzik – Rostkowska Minister Edukacji Narodowej.

    Cel konkursu

    • kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka

     

    Zadanie konkursowe

    • wykonanie pracy plastycznej w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych

     

    Zaproponowana forma konkursu wymaga przygotowanie samodzielnych prac plastycznych, utrwala znajomość praw w świadomości dziecka.

    Prace powinny być wykonane na papierze w formacie A3 przy wykorzystaniu następujących technik:

    • rysunek, malarstwo lub kolaż (praca płaska)

     

    Komisja konkursowa wyłoni spośród uczestników konkursu 12 laureatów, po 4 w każdej z grup wiekowych 6-10 lat, 11-13 lat oraz powyżej 13 lat.

    W terminie ustalonym przez organizatora laureaci konkursu wraz z opiekunem, nauczycielem zwiedzą Belweder, Pałac Prezydencki (planowane jest spotkanie z Małżonką Prezydenta RP Panią Anną Komorowską) oraz Centrum Nauki Kopernik, a w trakcie uroczystości otrzymają nagrody rzeczowe i dyplom.

    Termin składania prac: 07.11.2014 (opiekunowie Samorządu Uczniowskiego).

    enlightenedREGULAMIN KONKURSU

    enlightenedFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    enlightenedSZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

  • 20.10.2014

    Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Nauczyciel- przyjacielem dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu..

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nauczyciel - przyjacielem dzieci"

    Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nauczyciel - przyjacielem dzieci"

    20 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego: „Nauczyciel - przyjacielem dzieci”.

    Z ponad 40 prac zostały wyłonione najciekawsze i wyjątkowe. Oceny prac dokonała komisja w składzie: Edyta Klepacz, Elżbieta Walas-Lucenko, Anna Smolińska i Justyna Jabłońska. Ostatecznie przyznano w kategorii klas 0 – I trzy miejsca i cztery wyróżnienia.

    Wśród laureatów znaleźli się:

    I miejsce – Zuzanna Pietrzkiewicz (klasa I)

    II miejsce – Michał Tracz (klasa 0)

    III miejsce – Emilia Siepietowska (klasa I)

    Wyróżnienie otrzymali: Hubert Wisowski, Zuzanna Sikorska, Maja Czarnecka, Joanna Orłowska,

    W kategorii klas II – III przyznano trzy miejsca i cztery wyróżnienia:

    I miejsce – Katarzyna Kołodziejczak (klasa III)

    II miejsce – Kamila Różalska (klasa III)

    III miejsce – Nikola Dunal (klasa II)

    Wyróżnienie otrzymali: Michał Drdzanek, Anna Szczygieł, Angelika Różak, Jan Szymański.

    Widząc jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami, książkami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez firmę Remondis. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej. Organizatorem konkursu była Pani Justyna Jabłońska.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć