Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Uczniowie naszej szkoły Adrian Kaczmarzyk z kl. Ib gimnazjum oraz jego siostra Wiktoria z kl. IV SP już od kilku lat interesują się modelarstwem redukcyjnym, które polega na bardzo dokładnym odwzorowaniu wybranego modelu figurek samochodów, samolotów, okrętów, czołgów.
Swoje eksponaty prezentowali już w Radomiu, Lublinie, Kraśniku, Świdniku i Bytomiu a ostatnio ich prace zostały wyróżnione na I Świętokrzyskim Festiwalu Modeli Redukcyjnych w Kielcach. Festiwal odbył się 28-29 września 2013 r. a modele naszych uczniów zostały wyróżnione w kategorii „Junior”.
Adrian został wyróżniony za modele: Henchel 129 B-2, Arado 196 A-3 w skali 1/32. HH-65A w skali 1/72 oraz „Rycerz francuski” w skali 1/16.
Wiktoria była najmłodszą uczestniczką festiwalu i została nagrodzona za modele: MIG 15 UTI, Vincent w skali 1/8, „Mongoł na koniu” w skali 1/32, Jan III Sobieski w skali 1/32.
Pozalekcyjna praca nad modelami, chociaż żmudna, daje naszym pasjonatom dużo radości i satysfakcji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
28 września 2013 r. na Okręglicy w Bałtowie odbył się piknik rodzinny pod hasłem: EKO BAŁTÓW EKO RODZINA, przygotowany przez efektywnie pracujących przez cały rok uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w grupach projektowych pod czujnym okiem opiekunów i koordynatorów.
Inicjatywa ta była uwieńczeniem projektu ,,Kreatywny uczeń XXI wieku”, dzięki któremu uczniowie stali się bardziej komunikatywni, pomysłowi, kooperatywni i odpowiedzialni. Nabyli umiejętności pracy w grupie i jej planowania oraz pokonywania trudności w dążeniu do osiągania sukcesu.
Festyn przyciągnął mieszkańców nie tylko Bałtowa, ale i okolicznych miejscowości. Swą obecnością zaszczyciły go także władze Gminy Bałtów, przedstawiciele ŚCDN w Kielcach, powiatu ostrowieckiego i starostwa.
Jesienna aura stanowiła malownicze tło dla występów artystycznych uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Młodzi artyści zasłużenie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Zainteresowanie także wzbudziła prelekcja Pana Piotra Wyrody - przewodniczącego Gminnej Komisji Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - na temat rodziny i zagrożeń cywilizacyjnych.
Spośród licznie przygotowanych atrakcji największą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz konkursy plastyczne i zawody sportowe.
Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej został przeprowadzony przez p. Małgorzatę Winiarską - Jóźwik z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Św. w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie szkoły podstawowej tworzyli „Eko Dinusia” z surowców wtórnych, zaś z gimnazjum projektowali flagę eko Bałtowa.
W kategorii klas IV-VI kolejność miejsc przedstawia się następująco:
I miejsce - klasa VI
II miejsce – kl. IV
III miejsce – kl. V
W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęła kl. IIa
II miejsce – kl. Ia
III miejsce - kl. III b
Wyniki turnieju gier i zabaw sportowych przedstawiają się następująco:
Klasy I-III SP:
I miejsce –kl. II
II miejsce – kl. I
III miejsce – kl. III
Klasy IV-VI:
I miejsce – kl. VI
II miejsce – kl. V
III miejsce – kl. IV
Kolejność miejsc w kl. I-III gimnazjum:
I miejsce – kl. IIIa
II miejsce – kl. IIIb
III miejsce ex aequo: kl. Ib i IIa
IV miejsce- kl. Ia
Niewątpliwie dużą radością i motywacją dla dzieci była obecność ich rodziców, którzy mogli wesprzeć swoje pociechy w wielu konkurencjach sportowych.
Emocje towarzyszące uczestnikom i obserwatorom pikniku nie opadły nawet podczas rodzinnego grillowania. Impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wiele radości nie tylko najmłodszym uczestnikom. Dobry humor nie opuszczał wszystkich bez względu na wiek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Piknik rodzinny EKO BAŁTÓW-EKO RODZINA.
Uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Bałtowie 27 września 2013 r. wczesnym rankiem wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Mimo wczesnej pory wszystkim uczestnikom dopisywały wspaniałe humory. Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwały: p. Justyna Jabłońska i p. Anna Smolińska. Już o godzinie 11.00 oczom dzieci ukazał się Stadion Narodowy, którego zwiedzanie było pierwszym punktem programu. Ogromny i nowoczesny obiekt, łączący funkcje stadionu i areny wydarzeń kulturalnych, wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. W wygodnych stadionowych fotelikach młodzi kibice obserwowali na telebimie, jak przebiega rozgrzewka i trening najlepszego reprezentanta Polski - Roberta Lewandowskiego.
Po piłkarskich emocjach przyszedł czas na przechadzkę po warszawskiej Starówce. Dzieci szły zabytkowymi ulicami podziwiając Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i Pomnik Syrenki Warszawskiej. Spacer był okazją do kupienia pamiątek związanych z Warszawą.
Ostatnim etapem podróży było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Mali odkrywcy przekonali się, że to wspaniałe miejsce, aby poznać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Trzy godziny przewidziane na zwiedzanie minęły błyskawicznie. Wszyscy zgodzili się, że w Centrum Nauki Kopernik można aktywnie i efektywnie spędzić cały dzień.
Dzieci wykazały się odpowiedzialnością, zdyscyplinowaniem. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat stolicy Polski. Wieczorem w znakomitych humorach wróciły do Bałtowa pełne wrażeń i emocji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie w wirtualnym świecie nauki.
O tym, że uczyć się można nie tylko w szkolnej ławce, po raz kolejny przekonali się uczniowie Gimnazjum w Bałtowie. W dniu 13 września 2013r. uczestniczyli oni w programie edukacyjnym w ramach projektu „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”.
Razem z opiekunkami: p. J. Kogut i p. M. Gołasą brali udział w pokazach interaktywnych ekspozycji, które w nowatorski sposób obrazowały zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości, dzięki korzystaniu z Funduszy Europejskich. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się interaktywnym eksponatom, uczestniczyli w symulacjach komputerowych, multimedialnych grach i zabawach. Popularnością zwłaszcza cieszyły się wśród uczniów zjazdy narciarskie po wirtualnym stoku na urządzeniu treningowo – rehabilitacyjnym SKI-TRAIN. Uwagę młodzieży przyciągnęły także pokazy eksperymentów i doświadczeń naukowych, jak również wirtualny prezenter. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się testowaniu systemu komputerowego zdalnej lokalizacji osób zaginionych oraz multimedialnym pokazom robotów wspomagających działania antyterrorystyczne i antykryzysowe. Bez wątpienia także atrakcyjną lekcją geografii była dla gimnazjalistów wirtualna wycieczka do wnętrza ziemi oraz spacer po Zamku Książ w Wałbrzychu, czy też wirtualny proces oczyszczania ścieków. Młodzież podziwiała wierną rekonstrukcję XVII-wiecznego Klasztoru w Ostrzeszowie. Uczniowie mogli się sprawdzić w charakterze ratowników medycznych przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz poddać się badaniu cukru, ciśnienia, BMI.
Bałtowscy gimnazjaliści mogli sprawdzić swą wiedzę na temat Unii Europejskiej w konkursie „1 z 10”. Pierwsze zaszczytne miejsce zajął Damian Kowalczyk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety. Udział w projekcie dostarczył uczniom wiele niezapomnianych wrażeń, które będą powracać dzięki otrzymanym od organizatorów płytom DVD z kompletem materiałów informacyjnych oraz pamiątkowej grze multimedialnej.
Dnia 19.09.2013 r. odbędzie się spotkanie z rodzicami:
Serdecznie zapraszamy.
12.09.2013r. uczniowie ZSP w Bałtowie wzięli udział w grze plenerowej Gdzie jest Aleksander Drucki – Lubecki?, która odbyła się na terenie szkoły.
Uczniowie w 5-osobowych grupach mieli za zadanie wcielić się w rolę śledczych i rozwiązać zagadkę zniknięcia księcia Aleksandra. Zadania, jakie otrzymali, oparte były na spostrzegawczości i logicznym myśleniu. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywali punkty. Liczył się czas rozwiązania zadania i jego poprawność. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, a nagrody były dla zwycięzców ogromnym zaskoczeniem.
Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z kl. III a: M. Bidziński, R. Bogdański, K. Ferens, D. Heba,K. Krzemieniecki. Każdy otrzymał kartę podarunkową w kwocie 100 zł. do zrealizowania w sklepach Empik. Drugie miejsce zajęła drużyna z kl. VI w składzie: N. Antonkiewicz, M. Cielecki, O. Gross, J. Piotrowska, N. Stryjaś wygrywając karty podarunkowe w kwocie 50 zł. każdy. Zaś trzecie miejsce przypadło dziewczętom z kl. III b: D. Adamczyk, A. Czyż, A. Rados, A. Szewczyk, M. Waliszewskiej.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za podjęcie tej inicjatywy i czekamy na następną grę.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Gra plenerowa "Gdzie jest Aleksander Drucki-Lubecki?"
Miło jest nam poinformować, że nasz projekt eTwinning Unsere Hobbys und Freizeitmöglichkeiten otrzymał Krajową Odznakę Jakości przyznawaną za kreatywne działania w ramach współpracy europejskiej szkół. Więcej informacji: http://etwinningzspbaltow.blogspot.com/p/blog-page_30.html.
- dla uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum odbędzie się 2 września 2013 o godz. 9.00 w ZSP w Bałtowie
- dla uczniów 0-III Filii Szkoły Podstawowej w Wólce Bałtowskiej odbędzie się 2 września 2013 o godz. 9.00 w Wólce Bałtowskiej
Msza święta w kościele pw. MBB w Bałtowie o godz. 8.00.
Tego dnia dojazd we własnym zakresie.
W związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz wydłużonym czasem wolnym, uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskie odwiedził przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Bałtowie - Pan Andrzej Malicki. Przygotował oni przeprowadził prelekcję, która wywołała żywe zainteresowanie najmłodszych uczniów filii. Komendant OSP w Bałtowie zwrócił dzieciom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku. Zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami bezpiecznej podróży różnymi środkami lokomocji. Przypomniał znaczenie najważniejszych znaków drogowych. Szczególną uwagę zwrócił na numery alarmowe obowiązującew Polsce. Następnie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Atrakcją kończącą spotkanie było zwiedzanie wozu strażackiego. Największą jednak radość u najmłodszych wywołał pokaz możliwości armatki wodnej wozu bojowego.
Uczniowie ZSP w Bałtowie chętnie biorą udział w konkursach, zajmując czołowe miejsca nie tylko na etapie szkolnym, ale także powiatowym czy wojewódzkim. Po laur na najwyższym szczeblu sięgnął uczeń Jakub Klepacz (kl. VIa), który to zajął zaszczytne I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym w ramach akcji „EKUZ na podróże małe i duże 2013” przez Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Warszawie.
Głównym celem Konkursu była promocja zdrowia, w tym: zachęcenie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematyką związaną z EKUZ, skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na zmiany, jakie nastąpiły w przemieszczaniu się i podróżowaniu od czasu akcesji Polski do Unii Europejskiej, popularyzowanie wiedzy o prawie Unii Europejskiej, przede wszystkim w sektorze zdrowia i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, zwiększenie rozpoznawalności EKUZ w środowisku dzieci i młodzieży, promowanie wiedzy
na temat EKUZ i korzyści płynących z jej posiadania. Jury oceniało prace plastyczne pod kątem ciekawego, oryginalnego, ale nie pozbawionego poczucia humoru sposobu przedstawienia EKUZ dla dzieci i młodzieży. Jakub oczarował jury umiejętnym połączeniem ducha rzeczywistego tematu z nowoczesną przestrzenią, wyróżnił się inwencją i pomysłowością prezentacji wskazanej tematyki.
Gratulujemy laureatowi i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swojego talentu oraz kolejnych sukcesów.
W ramach zajęć wspierających uczniów klas I-III w dniach 09.05, 16.05, 23.05.2013r. w ZSP w Bałtowie – filia w Wólce Bałtowskiej odbyły się niecodzienne zajęcia. Pracownicy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
z Ostrowca Świętokrzyskiego: pani K. Górnisiewicz oraz pani R. Ziętala przeprowadziły warsztaty na temat: „Wyrażamy uczucia w zachowaniu”. Cykl zajęć miał na celu nabywanie przez dzieci umiejętności rozróżniania uczuć przeżywanych przez innych ludzi, uczenie rozpoznawania uczuć, nazywania ich oraz kojarzenia z różnymi sytuacjami społecznymi. Poprzez szereg ćwiczeń w formie zabawy oraz prowadzone dyskusje pedagodzy pokazali dzieciom,
że w swoim zachowaniu, ujawniając przeżywane uczucia, nie powinniśmy zapominać o przeżyciach innych ludzi.
Uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Bałtowie Filia w Wólce Bałtowskiej, pod opieką czujnych wychowawczyń: J. Jabłońskiej, A. Nalewajek i A. Smolińskiej, w dniu 10 czerwca 2013r. odwiedzili Filharmonię Świętokrzyską im. Oskara Kolberga w Kielcach. Okazją do spotkania ze światem muzyki klasycznej był koncert pt.: „Witold Lutosławskidla dzieci” zorganizowany w setną rocznicę urodzin kompozytora. Zespół „Kwadrofonik”, wraz z solistką - Dorotą Miśkiewicz, w niezwykle ciekawy sposób przedstawił muzyczny program przygotowany do tekstów Juliana Tuwima. „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski” i innych znanych wierszy, które nabrały nowego wyrazu dzięki oprawie instrumentalnej.
Po burzliwych oklaskach, dzięki uprzejmości Pani Justyny Gil – pracownika Filharmonii Świętokrzyskiej oraz absolwentki Gimnazjum w Bałtowie, grupa najmłodszych melomanów zwiedziła nową, okazałą siedzibę filharmonii. Pani Justyna przygotowała wspaniałą niespodziankę – zorganizowała dzieciom udział w próbie zespołu orkiestry symfonicznej. Muzycy zapoznali zainteresowanych uczniów z instrumentami. Wiele radości i śmiechu wzbudziły próby wydobycia choćby kilku dźwięków z profesjonalnych instrumentów.
Pełna muzycznych wrażeń rozśpiewana grupa wróciła autokarem do szkoły. Mali melomani już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu MALI MELOMANI – SPOTKANIE Z ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ W KIELCACH.