MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • USMIECH, RADOŚC, SATYSFAKCJA – WRAŻENIA Z DNIA DZIECKA W BAŁTOWIE

    1 czerwca zapisał się w pamięci uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie szczególnie radośnie. Mimo niesprzyjającej aury w szkole panowała gorąca i słoneczna atmosfera. Dzień rozpoczął się od życzeń, jakie w imieniu swoim i grona pedagogicznego złożyła Pani Dyrektor Lidia Pastuszka na ręce wszystkich uczniów. Swą obecnością zaszczycił szkołę radny Gminy Bałtów – przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pan Piotr Wyroda. Oprócz życzeń, jakie złożył dzieciom, tym małym i większym, w dniu ich święta, wręczył atrakcyjne nagrody ufundowane przez reprezentowaną przez siebie komisję. Szkoła Podstawowa zajęła czołowe miejsca w plastycznym konkursie „Stop nałogom”, gimnazjum natomiast wykazało się i dużą wiedzą, i zdolnościami w konkursie multimedialnym na temat profilaktyki uzależnień od alkoholu. Ten miły akcent był wstępem do części artystycznej. Przy wykorzystaniu multimedialnej prezentacji uczennice gimnazjum przybliżyły sylwetkę Janusza Korczaka. W związku z obchodami Roku Janusza Korczaka uczniowie ZSP w Bałtowie brali udział w konkursie poświęconym życiu i twórczości tej wybitnej postaci. Wykazali się oni ogromną wiedzą, dlatego też Pani Dyrektor nagrodziła laureatów pamiątkowymi dyplomami. Dzień Dziecka także był okazją do wręczenia nagród książkowych i dyplomów dla zorganizowanych przez bibliotekę szkolną uczestników konkursów: czytelniczego „Skąd jestem” oraz plastycznego „Najpiękniejsza zakładka do książki”. Dalsza część obchodów upłynęła w klimacie „Euro 2012”. Dużymi brawami został nagrodzony tematyczny występ kabaretowy przygotowany przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem P ani Teresy Szczygieł i Pani Zuzanny Kacały i Pani Izabeli Mgłosiek. I w takim właśnie nastroju rozegrany został turniej piłki nożnej „Mini Euro 2012” oraz turniej rozgrywek w ringo. Zawodnicy zagrzewani byli do walki fair play gromkimi brawami oraz okolicznościowymi hasłami zachęcającymi do zdrowej rywalizacji. Po takich emocjach wszyscy z apetytem zjedli poczęstunek zasponsorowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

  • Niezapomniane wrażenia z wycieczki Ogrodzieniec-Kraków

     

    Poniedziałkowy poranek 14.05.2012 powitał uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Bałtowie słoneczną pogodą i dobrym nastrojem. Wszystkim dopisywały humory, gdyż wraz z Panią Elżbietą Walas – Lucenko, Anną Nalewajek i Anną Smolińską zebrali się na placu szkolnym, by wyruszyć autokarem w trasę.  Podróż minęła bardzo szybko i oto zapraszały ich stare mury ruin  zamku w Ogrodzieńcu. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali rekonstrukcje zamków i warowni okresu jurajskiego oraz repliki maszyn oblężniczych znajdujących się  w Parku Miniatur. Chłopcy niemal widzieli się      w roli rycerzy, broniących honoru swych koleżanek z klasy.

    Z atmosfery dawnych czasów wszyscy przenieśli się do współczesnej telewizji TVN Kraków. Wiele emocji wywołała wizyta na planie programu „Rozmowy w toku” oraz tak popularnego serialu jak „Julia”. Dobrym duszkiem oprowadzającym bałtowskich uczniów po studiu telewizyjnym był reżyser oraz  aktor teatralny, filmowy i dubbingowy – Pan  Jerzy Kramarczyk. Potrafił on w sposób niezwykle barwny wprowadzić uczestników wycieczki w świat filmu. Dodatkową atrakcją była możliwość posługiwania się różnymi rekwizytami.

     

  • Dzień Mamy w Wólce Bałtowskiej

    Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Obchodzone 26 maja, kiedy wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogą być ofiarowane kochanym mamom, bez wątpienia jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Jedno krótkie słowo - mama, ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dała nam największy skarb – życie. W tym dniu wszystkie mamy obdarowywane są szczególnymi dowodami wdzięczności. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, a uczeń własnoręcznie wykonany upominek. Uczniowie klas 0-III z ZSP w Bałtowie – filia w Wólce Bałtowskiej także uczcili to piękne święto w sposób szczególny. Zaprosili swoje mamy do szkoły na uroczystość przygotowaną specjalnie dla nich. Były wiersze, piosenki, tańce, laurki, kwiaty i życzenia płynące prosto z małych, ale gorących serc. Dzieci udowodniły, że kochają swoje mamy nie tylko za to że są, ale również za kochające serce, troskliwość, pracowitość, serdeczność, opiekuńczość, wyrozumiałość, cierpliwość... Całusom, uściskom, wzruszeniom i uśmiechom nie było końca. Słodki poczęstunek, przygotowany dzięki pomocy niezastąpionych mam, smakował wszystkim. Dzieci włożyły w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca. Rekompensatą za ich trud były uśmiechnięte i wzruszone twarze mam. Ta majowa uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i mam.

  • UWAGA!!!

    Wszystkich uczniów klas IV – VI zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie organizowanym przez szkolone Koło PCK. Konkurs będzie sprawdzał podstawową wiedzę o Polskim Czerwonym Krzyżu i udzielaniu pierwszej pomocy. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie przygotowanego wcześniej testu  zawierającego pytania zamknięte i otwarte.
    3 uczestników, którzy otrzymają najwyższą liczbę punktów zajmie I, II i III miejsce. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz punkty dodatnie. Chętni powinni zgłaszać się do pani Anety Schindler. Konkurs odbędzie się po 11 czerwca 2012r (opiekun umieści dokładną datę i godzinę na tablicy ogłoszeń).

    Materiałów można szukać w bibliotece szkolnej oraz na następujących stronach internetowych:

    http://www.pck.pl/

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Czerwony_Krzy%C5%BC

    http://www.ratownicy.com.pl/pomoc.html

    http://www.bhp.pwr.wroc.pl/zppm.pdf

     

  • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "Euro 2012"

    W dniu 26.05.2012 r. na boisku przy Urzędzie Gminy w Bałtowie, odbył się Turniej Piłki Nożnej dla uczniów klas 4-6. Turniej pod hasłem „Euro 2012” zorganizował nauczyciel wychowania-fizycznego p. Anna Kądziela-Płaza. Do Turnieju przystąpiło 5 zespołów, którym towarzyszyła licznie zgromadzona publiczność. Zwyciężyła drużyna „ FC Leszcze” w składzie: Kacper Ołubiec, Kacper Jabłoński, Patryk Kosno, Hubert Wójtowicz, Konrad Stefankiewicz, Lewicka Paulina.Wszystkie z drużyn otrzymały pamiątkowe dyplomy honorujące udział w tej pięknej imprezie.

    Artykuł przygotowała Anna Kadziela- Płaza

  • Nabór dzieci do Gminnego Punktu Przedszkolnego w Bałtowie i Okole

    Ogłoszenie o ponownym naborze dzieci do Gminnego Punktu Przedszkolnego.

    Urząd Gminy w Bałtowie i Dyrektorzy Szkół ogłaszają nabór dzieci 3 - 5 – letnich zamieszkujących na terenie Gminy Bałtów do Gminnego Punktu Przedszkolnego mieszczącego się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Okole i przy Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

    1. Nabór trwa od 15.05.2012 r. do 31.05.2012 r. (do godziny 15:00).

    2. Dzieci należy zgłaszać w sekretariacie szkół od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 na wypełnionym Formularzu rekrutacyjnym

    3. Formularze rekrutacyjne można pobrać w sekretariacie szkół.

    4. Szczegółowe zasady i kryteria naboru zamieszczone są w Regulaminie Rekrutacji do Punktu Przedszkolnego .

    5. Lista dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkołach oraz na stronie internetowej szkół.

    Punkt przedszkolny zapewnia dzieciom:

    - bezpłatną opiekę przez pięć dni w tygodniu po 5 godzin dziennie od 8.00 do 13.00;

    - wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

    - realizację programu nauczania dla dzieci w wieku przedszkolnym;

    - liczne zajęcia dodatkowe w tym:język angielski;

    - opiekę logopedyczną,

    - dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych i wyposażenia;

    - dostęp do bezpiecznych i edukacyjnych zabawek;

    - przyjazną i radosną atmosferę nauki i zabawy w grupie rówieśniczej.

  • TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

     

    Biblioteka szkolna zaprasza swoich czytelników do uczestnictwa w ciekawych konkursach w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych. Głównym celem  akcji  jest promowanie czytelnictwa, popularyzacja biblioteki i jej pracy.

    Nasza  biblioteka  proponuje uczniom  następujące konkursy:

    1. Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki

     

    By czytać się chciało- zakładkę zrób wspaniałą

    Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III i IV-VI SP. W ramach konkursu uczniowie muszą wykonać zakładkę do książki w dowolnej technice i dostarczyć ją do biblioteki szkolnej.

     

    REGULAMIN KONKURSU:

    Cel konkursu:

    Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci, a przede wszystkim wyrobienie nawyku poszanowania książki przez używanie zakładek w miejscu, w którym się przerwało czytanie.

     

    1. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I-VI SP

    2. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

    - kl. I-III SP

    - kl. IV-VI SP

    3. Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną zakładkę w formacie 20 cm x 6 cm.

    4. Układ rysunku (pion/poziom) dowolny.

    5. Technika i narzędzia dowolne: rysunek, wyklejanka, farby, kredki, grafika, różne materiały i sposoby ich łączenia (klejenie, zszywanie)… Korzystajcie ze swojej wyobraźni i fantazji!

    6. Do pracy należy dołączyć kartę informacyjną, która powinna zawierać:

    - imię i nazwisko oraz  klasę

    7. Termin składania prac: do 16.05.2012 r. (biblioteka szkolna)

    8. Prace konkursowe oceni jury powołane do konkursu.

    9. Prace uczestników będą eksponowane  na wystawie.

    10. Autorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe

     

  • „Starym borom nowe damy imię...” - uczniowie ZSP w Bałtowie świadomi zagrożenia

     

    W Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się niecodzienna uroczystość. W ramach niedawno obchodzonego Dnia Ziemi uczniowie zmierzyli się z dziewięcioma konkurencjami drugiego etapu konkursu „Świadomi zagrożenia”. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych na obszarach leśnych i kształtowanie umiejętności w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej lasów oraz edukacji przyrodniczo-leśnej.
    Trzyosobowe drużyny z każdej klasy wykazały się dużą wiedzą oraz umiejętnościami i sprostały zadaniom przygotowanym pod kierunkiem P. Edyty Maziarskiej, P. Ewy Siepetowskiej i P. Jolanty Kogut. W I konkurencji – „Przeskakiwanka literowa” odgadli ostrzeżenia związane z ochroną lasów. Kolejnym zadaniem było wskazanie prawdziwych i fałszywych zdań zawierających wiedzę na temat lasów i ich użytkowania.

    Uczestnicy dosyć sprawnie uzupełnili teksty, prawidłowo ułożyli z rozsypanki wyrazowej hasła, odpowiadali na wylosowane pytania. Wykazali się dużą pomysłowością przy układaniu haseł dotyczących zachowań,  zabaw, spacerów i wycieczek po lesie i w różnych warunkach atmosferycznych – w czasie upałów, podczas deszczu, burzy. Odgadywali brakujące części przysłów związanych z lasem.

    Na koniec zmagań jury oceniło przygotowane wcześniej przez grupy zawodników plakaty o tematyce ochrony lasu. Pod uwagę wzięto: wartość merytoryczną i formę pracy, oryginalność ujęcia tematu, ogólną estetykę oraz pomysłowość szaty graficznej.

    W jury zasiedli organizatorzy konkursu. Konkurencje wywołały liczne emocje. Wśród zwycięskich drużyn znalazły się: w szkole podstawowej kl. VI w gimnazjum – kl. IIb. Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody: czapeczki, koszulki, torby, płyty i inne gadżety z logo kampanii ,,Świadomi zagrożenia". Wszyscy otrzymali także okolicznościowe dyplomy.

     

    Całość imprezy urozmaicona została recytacją wierszy, wykonaniem piosenek i odegraniem scenek tematycznie związanych z lasem i jego ochroną. Publiczność także mogła wykazać się wiedzą w tym zakresie, odgadując liczne zagadki. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji kształcili pozytywne postawy. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że ta nauka nie poszła w las.

     

     

  • Bałtowscy gimnazjaliści uczestnikami spotkania panelowego w Łodzi

     

    Przedstawiciele  klasy Ib Gimnazjum w ZSP w Bałtowie: Monika Choinka, Małgorzata Cioć oraz  Kinga Stanek wraz z opiekunem P.  Jolantą Kogut w ramach realizowanego  projektu „Zostać Przedsiębiorczym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego , wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym efektów korzystania z programu „Jestem, mogę być”. Program ten stanowi integralny element projektu. Spotkanie odbyło się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im K. K. Baczyńskiego w Łodzi.

    Uczniowie i nauczyciele wypowiadali się na temat przydatności i funkcjonalności realizowanego w szkołach programu w zakresie kształtowania postaw przedsiębiorczych uczniów gimnazjów. Wymieniali się doświadczeniami, dzielili spostrzeżeniami i wrażeniami. Wypowiadali się na temat wykorzystanych ćwiczeń i zadań edukacyjnych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że program jest potrzebny, wdraża uczniów do planowania i realizacji projektów uczniowskich, jak również kształtuje u wychowanków postawy przedsiębiorcze. Rozwija umiejętności komunikacyjne, podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji, jak również współpracy w grupie, rozpoznawania i rozwiązywania problemów, wykorzystywania technologii informacyjno-komputerowych.

    Spotkanie było bardzo udane. Uczestnicy otrzymali praktyczne upominki. Wszyscy wracali pełni wrażeń i nowych pomysłów, które zrekompensowały trud całego dnia. Jesteśmy dumni, że uczniowie Gimnazjum w Bałtowie godnie reprezentowali naszą szkołę na tak poważnym spotkaniu.

  • Dzień Ziemi w Wólce Bałtowskiej

     

               25 kwietnia w ZSP Filii w Wólce Bałtowskiej uroczyście obchodzono  Dzień Ziemi. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Anną Smolińską zaprezentowali program artystyczny, w którym  uczyli swoich młodszych kolegów jak zostać prawdziwymi ekologami. Słowami piosenek i haseł dotyczących ochrony przyrody zachęcali wszystkich do walki z Królem Piekielnych Zanieczyszczeń, który zatruwa nasze środowisko. Dzieci i Ekologiczne Duszki  wraz z Królową Ekologią wysprzątały cały las i przegoniły groźnego potwora. O tej walce  opowiedział Bartek Parcheta w swojej piosence „Śmieciosmok”, a Kamila Kozieł swoją piosenką  namawiała kolegów i koleżanki by nie zanieczyszczały środowiska i jak najczęściej korzystały z rowerów. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowała również klasa O „ B” w wierszu pt. „Planeta – fantazja”, a klasa I zaśpiewała piosenkę pt. „ Ekoskrzat”. Kulminacyjnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej w wykonaniu chętnych dzieci , które przygotowały ciekawy  strój z odpadków  i niepotrzebnych materiałów. By na dłużej zapamiętać rady starszych kolegów dotyczące ochrony naszej planety,  na zakończenie imprezy każdy uczeń otrzymał Kodeks Przyjaciela Przyrody.

  • W tym roku również najlepsi w BRD

    Od kilku lat gminę Bałtów na szczeblu powiatowym godnie reprezentuje ZSP Szkoła Podstawowa w Bałtowie. I tym razem nie będzie inaczej. Bałtów znów okazał się najlepszy. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale także umiejętnościami praktycznymi. Brawurowo wręcz pokonali cały tor przeszkód: „łezkę”, slalom z ograniczeniem, „tarkę”, „rynnę”, itp. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą uczniowie: kl. IV – Konrad Stefankiewicz i Hubert Wójtowicz, kl. Vb – Dawid Stefankiewicz i kl. Va - rezerwowy Krzysztof Cieślik. Chłopców do turnieju przygotowywała mgr M. Wąsik, obowiązki sędziego pełniła mgr I. Gałaczyńska. Brawo chłopcy! Wszyscy trzymamy za was kciuki na etapie powiatowym.

  • Sprawdzian szóstoklasisty 2012

     

    19 uczniów szóstej klasy SP pisało 3 kwietnia 2012 r. pierwszy w życiu poważny egzamin. Rozwiązywali test, który miał sprawdzić ich wiedzę nabytą przez sześć lat nauki. Sprawdzian trwał 60 minut. 

    Na wyniki uczniowie będą czekać do czerwca. Otrzymają wtedy  wynik ogólny oraz wyniki szczegółowe - punktację uzyskaną w poszczególnych grupach umiejętności.

    Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

     

  • II FESTIWAL PROJEKTÓW -

    30 marca 2012 roku w ZSP w Bałtowie odbył się szkolny festiwal w ramach programu  „Zrozumieć świat”. Od rana w szkole panował tajemniczy, ale i zarazem podniosły  nastrój. Sala gimnastyczna przybrała odświętny wystrój. Uczniowie klasy IV i V zaprezentowali przed społecznością szkolną, nauczycielami i rodzicami  efekty swojej wielomiesięcznej pracy. Honorowym gościem był Wójt Gminy Bałtów – Pan Andrzej Jabłoński, który pełnił funkcję przewodniczącego jury.

    Uczniowie pracowali w grupach. Każda grupa projektowa zajmowała się innym zagadnieniem.  Wszystkie kilkuosobowe grupy wykazały się niezwykłą pomysłowością w ujęciu wybranego tematu, a przygotowane prezentacje odznaczały się wysokim poziomem, naukowym podejściem, jak również precyzją i estetyką.

    Podczas festiwalu klasa IV zaprezentowała następujące projekty:

    ”Jesienne party w sadzie”
    „Był las, nie było nas”

    ”Jem zdrowo”,

    natomiast klasa V przygotowała:

    „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”,

     „Mały meteorolog na wycieczce”,

     „Moja szkoła”

    Jury po burzliwych naradach wyróżniło po jednym projekcie z klasy IV i V. Największym uznaniem w klasie IV cieszył się projekt „Jesienne party w sadzie”, zaś w V - „Mały meteorolog na wycieczce”.

    W obu projektach uczniowie  przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem urządzenia pomiarowego – interfejs Cobra 4, które szkoła pozyskała dzięki udziałowi w projekcie. Zwycięskie grupy będą reprezentować naszą szkołę na festiwalu wojewódzkim.

    W trakcie prezentacji grup projektowych, jak również po ich zakończeniu publiczność mogła podziwiać wykonane przez uczniów wytwory: makietę lasu, makietę szkoły, owoce z masy solnej, ozdoby choinkowe, prezentacje multimedialne. Wszystkie wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły podstawowej oraz rodziców.

    Przyjemnym akcentem na zakończenie festiwalu okazał się słodki poczęstunek w postaci wielopiętrowego tortu, który przygotowała jedna z mam – pani Renata Kaczmarzyk. Do festiwalu przygotowały uczniów nauczyciele w składzie: Anna Smolińska, Agnieszka Wolak, Małgorzata Wąsik i Edyta Maziarska.

  • Uczniowie kl. IV-VI na spektaklu teatralnym

     

    Wrocławski Teatr Edukacji ARTENES zaprosił nas na wędrówkę po ogrodzie młodzieńczej duszy – spektakl pt. Tajemniczy ogród. W poruszającej historii ukazał nam przemianę dojrzewającej  osobowości.

    To widowisko dostarczyło młodym widzom wielu wrażeń. Jak zawsze, spektakl posiadał dużą wartość edukacyjno-wychowawczą. Uświadamiał, że warto pokonywać własne słabości, uczył wiary we własne siły i otwartości na drugiego człowieka.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

     

    Celem uroczystości zorganizowanej z okazji Powitania Wiosny było oczywiście kultywowanie tradycji, promowanie ekologii, zdobywanie umiejętności „zdrowej” rywalizacji, a przede wszystkim dobra zabawa.

    Tego dnia czas pobytu w szkole był zorganizowany wyjątkowo ciekawie i pożytecznie. Uczniowie świetnie się bawili, uczestnicząc w wielu konkursach. Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych, recytatorskich, teatralnych i tanecznych. Jednym z zadań było przygotowanie i wykonanie hymnów klasowych. Tradycyjnie odbył się konkurs na ekologiczną Marzannę, wykonaną z surowców wtórnych.

    Impreza została przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Kądzieli-Płazy i Alicji Budzeń.

  • Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych

    Grono pedagogiczne

    serdecznie zapraszają

    Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej

    na Festiwal Projektów

    w ramach projektu „Zrozumieć Świat”

    w dniu 30 marca 2012r. o godz.900

    w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

     

  • Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum w Bałtowie

    21.03.2012r. Pierwszego Dnia Wiosny odbył się w Gimnazjum w Bałtowie II Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych. Honorowymi gośćmi festiwalu byli Pani Iwona Lis – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bałtowie, dyrekcja szkoły, Pani Małgorzata Łaska – przewodnicząca Rady Rodziców.

    Bohaterami tego dnia byli uczniowie klas II gimnazjum, którzy zgodnie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010r. brali udział w realizacji projektu edukacyjnego. W trzy-cztero i pięcioosobowych zespołach opracowywali przez ponad dwa miesiące pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów metodą projektu wybrany przez siebie temat. W trakcie festiwalu zespoły zaprezentowały rezultaty swojej pracy. Nad przebiegiem prezentacji i oceną efektów końcowych czuwało jury w składzie: Pani Iwona Lis, Pani Małgorzata Łaska, Pani Wicedyrektor ZSP w Bałtowie Jolanta Kogut, Pani Halina Petek oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Przydatek.

    Widownia, która stanowili przybyli rodzice, społeczność szkolna oraz  grono pedagogiczne naszej szkoły mieli okazje przenieść się w świat fotografii, wybrać się na siedmiodniową wycieczkę do Londynu, zobaczyć jak zmienił się samochód na przestrzeni wieku i jak działa, czy uczestniczyć w pokazie ratownictwa  medycznego dotyczącym udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Delektując się pysznymi koreczkami wszyscy przekonali się, że polska kuchnia jest nie tylko dobra ale i zdrowa. Przez żołądek wiadomo najlepiej do serca. Jedna z grup projektowych przybliżyła temat motywu miłości w literaturze, malarstwie, sztuce. Chłopcy pasjonujący się sportem uświadomili zebranym jaki jest wpływ suplementów diety na organizm sportowca. Drugoklasiści – przyszli pracownicy i pracodawcy zgłębili jak wygląda sytuacja w naszym regionie jeżeli chodzi o miejsca pracy. Festiwalowe zmagania zakończyła prezentacja na temat wpływu języka młodzieżowego na język polski.

    Jury miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach komisja postanowiła wyróżnić trzy prezentacje: „Planujemy siedmiodniową wycieczkę do Londynu”, „Wypadki drogowe, okoliczności, sposoby postępowania i udzielania pierwszej pomocy” oraz „Dlaczego język młodzieży jest zagrożeniem dla języka polskiego”. Był to pełen wrażeń i emocji dzień. Na pewno  żaden uczeń, który zamiast iść na tradycyjne wagary pozostał w murach szkoły nie żałował swojej decyzji.

  • 21 marzec - Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca - dzień niby zwyczajny, okazało się jednak, że nie do końca. W Szkole Podstawowej w ZSP w Bałtowie Filii Wólce Bałtowskiej wyraźnie dało się odczuć atmosferę wyjątkowości. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, aby barwnymi strojami i piosenkami wygonić PANIĄ ZIMĘ, a powitać WIOSNĘ.

    Wszyscy zebrani wysłuchali przedstawienia pt.”Wiosna blisko” – Marzanna była „ekologiczna", tym razem nie została wrzucona do rzeki tylko odpowiednio posegregowana (papier, plastik, materiały organiczne). Następnie odbyła się prezentacja plakatów, wierszy, piosenek oraz oznak wiosny przygotowanych przez uczniów klas 0-III.  Wszystkie klasy przygotowały się znakomicie. Bezkonkurencyjna pod względem oryginalności i pomysłowości okazała się klasa 0a z wychowawczynią Justyną Jabłońską. Na zakończenie odbył się konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie PANI WIOSNY, liczyła się pomysłowość, oryginalność i sposób zaprezentowania się. Konkurencja była duża.  Jury pamiątkowymi dyplomami nagrodziło Magdalenę Łaska  (kl. 0b), Marię Baran (kl.0a), Marcelinę Budzeń (kl. I), Julię Piątkowską (kl. II) i Aleksandrę Pietrzkiewicz (kl. III).

    Wszyscy bawili się znakomicie, emocji nie brakowało. Za całość obchodów DNIA WIOSNY odpowiedzialne były panie Anna Nalewajek i Emilia Pękalska. Mamy nadzieję, że od dziś dni będą coraz cieplejsze, a zima wróci dopiero w grudniu.

  • Kolejne sukcesy naszych uczniów

    W dniu 21 marca 2012r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych „OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

    Turniej składał się z części pisemnej oraz z części ustnej, do której zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą liczbą punktów. Nad przygotowaniem i poprawnością turnieju czuwali: kapitan Tomasz Łyjak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Ostrowcu Św., Komendant Gminny OSP w Bałtowie Andrzej Malicki oraz inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej z Urzędu Gminy w Bałtowie Paweł Kudas. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat pożarnictwa. Do eliminacji powiatowych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” zakwalifikowali się następujący uczestnicy eliminacji gminnych:
    I grupa- szkoły podstawowe: Natalia Bidzińska – Zespół Szkół Publicznych w Bałtowie
    II grupa- szkoły gimnazjalne: Prędyś Dominika – Zespół Szkół Publicznych-Gimnazjum w Bałtowie
    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami oraz nagrody ufundowane i wręczone przez Wójta Gminy w Bałtowie- mgr inż. Andrzeja Jabłońskiego.
     

     

  • Mistrz Ortografii Klas Gimnazjalnych

    W dniu 15 marca 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bałtowie odbył się Gminny konkurs ortograficzny o tytuł  "Mistrza Ortografii Klas Gimnazjalnych".

     

    Uczestniczyło 12 gimnazjalistów: Patrycja Choinka, Małgorzata Cioć, Julita Łata, Kinga Cukierska, Dominika Prędyś, Katarzyna Walczyk, Agata Gałek, Magdalena Marzec, Michał Budzeń, Damian Dróżdż, Konrad Ferens, Kamil Czyż.
    Tytuł "Mistrz Ortografii Klas Gimnazjalnych" zdobyła - Agata Gałek; tytuł  "V-ce Mistrza Ortografii Klas Gimnazjalnych"  zdobyli ex aequo: Damian Dróżdż i Michał Budzeń. Przewodniczącą Komisji Konkursowej była Pani Teresa Szczygieł-nauczyciel z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie.

     

     
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć