Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Polski Komitet Olimpijski zaprasza do udziału w kolejnej edycji organizowanego od 1989 roku konkursu literackiego. Organizatorzy czekają na opowiadania napisane przez uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do 6 marca 2023 roku 12 kwietnia 2023 roku.
Teksty młodych pisarzy powinni opisywać jedną z poniższych kwestii:
-własne doświadczenie sportowe,
-fabularyzację losów znanych sportowców,
-ideę fair play i szacunku dla innych,
-radość z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,
-tradycję sportową w rodzinie lub w środowisku rówieśniczym.
Szczegółowe informacje i regulamin na stronie www organizatora.
W niedzielę, 26 marca uczniowie klasy 1: 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗗𝗘𝗠 𝗞𝗥𝗨𝗣𝗔 i 𝗕𝗔𝗥𝗧𝗢𝗦𝗭 𝗚𝗔𝗪𝗟𝗔𝗞 reprezentujący zespół KSZO GALACTICOS I Ostrowiec Św. pod okiem trenera- pana 𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗢𝘀𝗼𝗷𝗰𝘆, wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej KM Pro Sport Cup 2023. Turniej odbył się w Lublinie. Drużyna zajęła 𝟰 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲!
Miło nam poinformować, że Bartek Kamiński, uczeń klasy VIII zajął II miejsce w Festiwalu Akordeonowym dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia. Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!
24 marca w naszej szkole gościliśmy iluzjonistę, który swoim występem oczarował wszystkich uczniów. Zaprezentował wiele niesamowitych sztuczek zarówno tych z kartami, jak i magicznymi kulami, chustami oraz piłkami. Zapraszał do występów uczniów, więc każdy chętny mógł poznać magię z bliska.
Występ nagrodzony został gromkimi brawami, a każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę kolorowy balonik – magiczny łuk świetlny.
Pierwszego dnia wiosny uczniowie kl.IV i V ani nie topili marzanny, ani nie wagarowali. Udali się wraz ze swoimi wychowawcami do kina "Helios" w Starachowicach na film pt. " Kot w butach. Ostatnie życzenie.". Przezabawne perypetie idola dzieci i młodzieży - słynnego Kota w butach wprawiły wszystkich w dobry nastrój i wywołały uśmiechy na twarzach widzów. Wyjazd był także świetną okazją do integracji obu zespołów klasowych. To było naprawdę udane powitanie wiosny.
21 marca przedszkolaki obchodziły „Pierwszy Dzień Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekały na ciepłe promyki słońca oraz pierwsze wiosenne kwiaty. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitały wiosnę. Miały już dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują nam humor. Były zagadki, quizy wiosenne oraz mnóstwo pląsów i zabaw.
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.
Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem
Osoby z zespołem Downa potrzebują od opiekunów ogromnej uwagi, serca, wielkiej wrażliwości i empatii. Jednocześnie bardzo ważne jest wyrabianie w nich samodzielności i wspieranie w dążeniu do niej
Edukacja uczniów z zespołem Downa wygląda tak samo jak innych dzieci, ale z większym sercem, wrażliwością i empatią. Chodzi o to, aby traktować te dzieci jak wszystkie inne, żeby poczuły się tak samo ważne, tak samo bezpieczne, jak w innej szkole zdrowe dzieci. Największe siły skierowane są na rozwój samodzielności, kształtowanie odpowiednich zachowań i komunikację. Trzeba dopasować tę komunikację, bo nie wszystkie dzieci mogą komunikować się werbalnie.
Z okazji tego Dnia na całym świecie odbywają się spotkania, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie integracji.
Te działania mają na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genenetyczną. Uczniowie naszej szkoły chętnie dołączyli się do danej akcji.
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował dziś “Dzień Bez Plecaka”. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. To był fajny i kolorowy dzień.
Motywem przewodnim Tygodnia Kultury Języka 2023 były słowa Wisławy Szymborskiej „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Z tej okazji w klasach I-III został zorganizowany szkolny konkurs i nasi uczniowie walczyli o tytuł MISTRZA CZYTANIA. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜- 𝗔𝗠𝗘𝗟𝗜𝗔 Ł𝗔𝗦𝗞𝗔
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗮 - 𝗟𝗘𝗡𝗔 𝗚𝗨𝗭
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗯- 𝗜𝗚𝗢𝗥 𝗠𝗜𝗔𝗭
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗜- 𝗞𝗔𝗖𝗣𝗘𝗥 𝗦́𝗟𝗜𝗪𝗞𝗔
𝗦𝗘𝗥𝗗𝗘𝗖𝗭𝗡𝗜𝗘 𝗚𝗥𝗔𝗧𝗨𝗟𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬!
W trakcie TKJ piątoklasiści czytali przedszkolakom "Królewnę Śnieżkę", uczniowie ćwiczyli łamańce językowe.
Zwieńczeniem TKJ 2023 był konkurs międzyklasowy. Trzyosobowe zespoły z klas IV-VIII zmagały się z rozwiązaniem testów konkursowych, których treść dostosowana była do wieku uczniów każdej klasy.
A oto zwycięzcy:
I miejsce – klasa VIII (W. Zielińska, H. Wisowski, B. Kamiński)
II miejsce – klasa V (J. Kurek, W. Zugaj, D.Moroń)
III miejsce – klasa IV (R. Gawlik, M. Grabska, A. Osojca)
IV miejsce – klasa VII (K. Siepietowska, N. Różalska, D. Dwojak)
V miejsce – klasa VI (H. Pietras, H. Krzemieniecki, D. Bańka)
Gratulujemy zwycięzcom!
Wideorelacja:
14 marca uczniowie klas 5-6 i 7-8 uczestniczyli w warsztatach, które były prowadzone w ramach artystycznego programu profilaktyki uzależnień ,,Antymina". Młodzież spotkała się z raperem Mirosławem „Kolah” Kolczykiem, który wprost opowiada o trudnych sytuacjach, jakie na co dzień dotykają młode osoby.
Autentyczne historie z przesłaniem połączone z setami raperskimi zrobiły duże wrażenie na zgromadzonej młodzieży, która dzięki nim dowiedziała się m.in. o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych czy paleniem papierosów.
Uczniowie uzyskali również informacje dotyczące mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz skutków zdrowotnych wynikających z alkoholizmu lub narkomanii. Ponadto nie zabrakło tematyki dotykającej życiowych wyborów oraz wartości, którymi zawsze warto się kierować.
Warsztaty były organizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie, za co kolejny raz serdecznie dziękujemy.
Wiosna to czas, kiedy nasza dieta wzbogaca się o wiele warzyw i owoców. Postanowili to wykorzystać uczniowie z klasy drugiej.
Wspólnymi siłami przygotowali kolorowe i pyszne kanapki, na których znalazły się rzodkiewki, ogórki, pomidory i sałata oraz zielony szczypiorek. Przygotowanie zdrowego śniadania było świetną zabawą, najlepsze okazało się jednak ich zjedzenie!
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z jednym z tematów zaproponowanych poniżej. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Dowolna technika wykonania prac (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne).
Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy.
Nagrody rozdane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych. Termin przesyłania prac do 5 maja 2023 r. poprzez formularz na stronie internetowej konkursu (kliknięcie w link powoduje przekierowanie do strony organizatora).
Klasa ósma miała okazję poczuć atmosferę II wojny światowej w Muzeum Pawiak w Warszawie. To, czego uczniowie dowiedzieli się z lektury Aleksandra Kamińskiego, mogli skonfrontować z realiami tego okresu zachowanymi w muzeum. To była pouczająca lekcja historii.
Ósmoklasiści mogli również sprawdzić swoje umiejętności logicznego rozumowania w Domu Zagadek. Podzieleni na trzy grupy musieli rozwiązać szereg szarad, by wydostać się z wybranego pokoju. Gratulujemy wszystkim pomyślnego rozwiązania zadań.
W sobotę 11 marca uczniowie naszej szkoły, w ramach działalności Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego, pod opieką Pani Anity Jeruzal uczestniczyli w wycieczce śladami Powstania Styczniowego. Trasa wycieczki obejmowała miejscowości: Wąchock, Mirzec, Iłża.
Początek wycieczki młodzi wędrowcy rozpoczęli od zwiedzania słynnego z najlepszych anegdot Wąchocka wraz z najcenniejszym w okolicy – cysterskim zespołem klasztorno- kościelnym zbudowanym na przełomie XII i XIII wieku. Klasztor jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Do dziś zachowało się wiele elementów dawnego klasztoru, m.in. kapitularz, refektarz, karcer oraz kościół pod wezwaniem św. Floriana. W zespole klasztornym wycieczkowicze podziwiali także eksponaty w Muzeum Powstania Styczniowego, następnie udali się w kierunku zalewu oraz Pomnika Sołtysa Wąchocka.
Kolejny punkt wycieczki obejmował zwiedzanie Dworu Modrzewiowego w Mircu i zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Iłży, gdzie m.in. można było zobaczyć obraz córki Jana Brzechwy - Krystyny oraz inne ciekawe eksponaty.
Pomimo, bardzo zimowej aury, zadowoleni i wzbogaceni o nowe przeżycia młodzi turyści wrócili do domów
Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy V- Julii Nowak, która 12 marca 2023 roku wzięła udział w VII Turnieju Tańca PZTan CARIBE 2023 w Chrustach i w kategorii wiekowej dziewcząt do 12 lat zajęła zaszczytne I miejsce. Naszej Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kobieta – obiekt westchnień malarzy, poetów oraz pozostałej części płci męskiej do dziś jest nieodgadnioną zagadką wszechświata. Bogusław Mec śpiewał: „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”, niemniej jednak uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie postanowili odmalować „Jej portret” słowami wierszy i piosenek.
Uroczystość otworzył Wójt gminy Bałtów pan Hubert Żądło, który powitał tak licznie zgromadzoną publiczność.
Program artystyczny, przygotowany przez panią Magdalenę Łuczycką, panią Edytę Klepacz oraz panią Annę Bugajską wprawił w miły nastrój zaproszone na tę uroczystość kobiety z gminy Bałtów. Uśmiechom i oklaskom nie było końca. Mimo że za oknem utrzymywała się temperatura jeszcze zimowa, na sali gimnastycznej panowała gorąca, wiosenna atmosfera. Na uwagę zasługuje również oprawa sceniczna i wyjątkowe dekoracje, własnoręcznie wykonane przez naszych nauczycieli, które przyciągały spojrzenia i cieszyły wzrok.
Miłym akcentem było obdarowanie wszystkich pań słodkim upominkiem oraz wiosennym kwiatowym akcentem – tulipanem ufundowanymi przez Wójta Gminy Bałtów, który życzył kobietom samych radosnych dni, zdrowia, spełnienia marzeń.
Po przedstawieniu na zaproszonych gości czekał zastawiony smakołykami pięknie udekorowany stół.
Występy uczniów:
Dyscypliny sportowe: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/132639106405728
Występy wokalne: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/510279517975104
Antosia Kosowska: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/747103593651686
Belgijka: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/1287766155476394
Występy instrumentalne: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/116399651390953
Miło nam poinformować, że uczeń klasy V – Wiktor Cielebąk został finalistą konkursu organizowanego przez Celsa Group pn. „Child Safety& Enviroment Awards”. Tematyka konkursu dotyczyła przestrzegania przepisów BHP i ochrony środowiska. Wiktor wygłosił także przemówienie skierowane do Zarządu i pracowników Celsy dotyczące swojej pracy oraz tego, w jaki sposób należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa.
Naszemu Uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
1 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie odbył się BIEG TROPEM WILCZYM-BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, który uroczyście otworzył Wójt Gminy Bałtów-pan Hubert Żądło.
Dystans 1963 metrów przebiegło 46 uczniów (22 dziewczęta i 24 chłopców).
I miejsce wśród dziewcząt zajęła KAMILA CICHOCKA, a wśród chłopców BARTOSZ KAMIŃSKI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne, jak również słodki upominek ufundowany przez Wójta Gminy Bałtów.
Celem biegu było propagowanie wiedzy z historii, działalności żołnierzy wyklętych, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.1 marca to data nieprzypadkowa. Tego dnia 1951 roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji, kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
Nasza społeczność szkolna uczciła tę rocznicę przygotowanym przez uczniów klasy V apelem, podczas którego prowadzący przybliżyli młodzieży sylwetki żołnierzy niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie minutą ciszy oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym, Niepokornym, Wyklętym. Wzięli również udział w Biegu Tropem Wilczym.
Nasza szkoła w ramach akcji "Książka chroni" prowadzonej przez Fundację Powszechnego Czytania www.fpc.org.pl pozyskała do szkolnej biblioteki nieodpłatnie 50 książek w języku angielskim, 10 polsko-ukraińskich książek „Bal Lamorożca” oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”/ СВІТ ПРЕКРАСНИЙ Книжка проти війни powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów.
Ten dar to magiczna paczka dla naszych uczniów, którzy pochodzą z Ukrainy.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy fundacji za tak ogromną niespodziankę!