Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Uczniowie naszej szkoły: 𝙂𝙖𝙗𝙧𝙮𝙨𝙞𝙖 𝙆𝙧𝙖𝙬𝙘𝙯𝙮𝙠, 𝙈𝙖𝙟𝙖 𝘾𝙯𝙖𝙧𝙣𝙚𝙘𝙠𝙖 𝙤𝙧𝙖𝙯 𝙅𝙖𝙠𝙪𝙗 𝙂𝙖𝙬𝙡𝙞𝙠 z kl. VIII wzięli udział w tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ❞𝘼𝙇𝘾𝙃𝙀𝙈𝙄𝙆❞.
Dzisiaj, 29 kwietnia na uroczystym apelu otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy za bardzo dobre wyniki.
𝙎𝙀𝙍𝘿𝙀𝘾𝙕𝙉𝙄𝙀 𝙂𝙍𝘼𝙏𝙐𝙇𝙐𝙅𝙀𝙈𝙔!
28 kwietnia 2022r. w PSP im. Legionów Polskich w Okole odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej "Na ludową nutę". Jego celem było promowanie tradycji ludowych i polskiego folkloru, zapoznanie z pięknem kultury ludowej w Polsce, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci. Poziom wykonawców był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, a szczególne wyróżnienia otrzymały: Antosia Kosowska oraz Zosia Korulczyk.
Dziękujemy organizatorom Konkursu, Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów.
Małym artystom GRATULUJEMY!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
23 kwietnia odbyła się XXVI Ogólnopolska Konfrontacja Zespołów Tanecznych w Małogoszczu.
Uczennica kl.VI Dagmara Dwojak wraz z zespołem CRISPY Szkoły Tańca Progres zajęli III miejsce w kategorii Taniec Nowoczesny 13-15 lat.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone celem promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Uczniowie klasy II w inscenizacji pt. ,,Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” uświadamiają jak należy dbać o środowisko.
Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!
Link do nagrania: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/955405861820954
22 kwietnia 2022r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten miał na celu przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży tematyką pożarniczą oraz pogłębianie wiedzy uczniów w tym zakresie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością przepisów dotyczących ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek pożaru, technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego, podstawowego sprzętu gaśniczego, czy zasad udzielania pierwszej pomocy.
Wzięło w nim udział pięciu uczniów: dwóch z PSP im. Legionów Polskich w Okole i trzech z SP w Bałtowie. Nad prawidłowym przebiegiem turniejowych zmagań czuwała komisja w składzie: Komendant Gminny-druh Andrzej Malicki, młodszy brygadier mgr inż. Marcin Słowik z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św., Róża Kołodziejska- pracownik Urzędu Gminy w Bałtowie, Paweł Grabski- nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole i Zuzanna Kacała-nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że I miejsce zajął Hubert Wisowski, uczeń kl.VII SP w Bałtowie, II miejsce Bartłomiej Gaweł, uczeń kl.VII PSP im. Legionów Polskich w Okole, a III miejsce Daria Czerwonka, uczennica kl.VIII SP w Bałtowie.
Serdecznie gratulujemy! Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym 10 maja 2022r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Życzymy powodzenia! Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Hubertowi Żądło za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu gminnego.
12 kwietnia uczniowie klas IV i VII obejrzeli w ostrowieckim kinie film pt. "Za duży na bajki", który promuje zdrowy styl życia, pokazuje jak ważne w życiu są pasje i więzi rodzinne oraz zachęca do ciągłej pracy nad sobą.To był przyjemnie spędzony czas!
Historia palmy wielkanocnej sięga już IV wieku. Ta wieloletnia tradycja przetrwała do dziś i w każdą Niedzielę Palmową do kościołów zmierzają tłumy wiernych z różnokolorowymi palmami wielkanocnymi. W Polsce zaczęto je święcić w XI wieku.
Gałązki palmy wielkanocnej symbolizują odnawiające się życie i radość.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie przyłączają się do kultywowania tej pięknej chrześcijańskiej tradycji. Sami również wykonali przepiękne palemki, przyciągające oczy nie tylko swoją wielkością, ale także pomysłowością i estetyką wykonania, ciepłymi, radosnymi barwami. Każda klasa wykonała własnoręcznie swoją palmę, ale były też wykonane indywidualnie. Trudno wskazać tę najpiękniejszą…wszystkie są godne podziwu.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym...
W dniach 6-8 kwietnia 2022r. nasi najstarsi uczniowie uczestniczyli w DNIACH OTWARTYCH 𝙇𝙊 im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka 𝙬 𝙎𝙞𝙚𝙣𝙣𝙞𝙚, Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą oraz popularnym "EKONOMIKU" w Ostrowcu Św. Ósmoklasiści poznali interesujące oferty edukacyjne szkół. Dowiedzieli się, do jakich klas mogą uczęszczać. Rozmawiali z nauczycielami i uczniami. Obejrzeli sale i pracownie.
Gospodarze spotkań przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Było fantastycznie!
Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
W dniach 31.03 i 1.04.2022r uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów. W trakcie warsztatów poszukiwali skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Uczniowie otrzymali konkretne wskazówki, jak radzić sobie ze złością czy gniewem, jak przeciwstawiać się negatywnej presji rówieśników. Trenerzy omawiali także problemy związane z uzależnieniem od seksu, pornografii oraz mechanizmy powodujące uzależnienie od alkoholu i narkotyków
Warsztaty prowadzone były w dynamiczny sposób a informacje przekazywane były poprzez prezentacje multimedialne, quizy, ćwiczenia, krótkie filmiki i muzykę. Ochotnicy masowo zgłaszający się do udziału w zadaniach nagradzani byli nie tylko brawami, ale także prezentami. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, głosowali, a nawet śpiewali razem z trenerami „Szantę z Archipelagu Skarbów”. Chętni uczniowie (Daria Czerwonka (kl. VIII) i Dominika Horodeczna (kl. VII) z dnia na dzień przygotowali wiersze i plakat na Festiwal Twórczości, za które nagrodzone zostały oceną celującą z języka polskiego.
W ramach programu odbyły się także spotkania: z radą pedagogiczną i z rodzicami uczniów klas VII i VIII.
Program spotkał się z pozytywnym przyjęciem, szczególnie uczniowie byli bardzo zaangażowani, aktywni i uważni. Swoją postawą i zachowaniem wykazali się dużą dojrzałością.
„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać” powiedział Antoine de Saint-Exupéry. Te piękne słowa kierujemy do przyjaciół szkoły, którym dobro naszych dzieci leży na sercu – pani Ilonie Różalskiej – kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej oraz Radzie Rodziców. Dzięki nim szkoła wzbogaciła się o wygodne pufy, na których uczniowie mogą odpocząć na przerwach. Bardzo dziękujemy!
W poniedziałek 28 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie miało miejsce ważne i długo oczekiwane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wydarzenie, jakim było oficjalne otwarcie kuchni i stołówki szkolnej.
Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia, byli:
Wójt Gminy Bałtów – pan Hubert Żądło,
Poseł na sejm RP – pan Andrzej Kryj,
Senator RP – pan Jarosław Rusiecki,
Świętokrzyski Kurator Oświaty – pan Kazimierz Mądzik,
Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, kierownik Oddziału w Ostrowcu Świętokrzyskim – pan Wiesław Gruszka,
Starszy wizytator Kuratorium Oświaty – pani Małgorzata Skrzypczak,
Sołtysi Gminy Bałtów oraz przedstawiciele Rady Rodziców - pani Joanna Zielińska, pani Ilona Różalska oraz pani Tamara Dwojak.
Oficjalna część uroczystości miała bardzo podniosły charakter. Dyrektor Szkoły - pani Lidia Pastuszka otworzyła część oficjalną, natomiast Wójt Gminy Bałtów – pan Hubert Żądło powitał gorąco zebranych gości.
Pani Dyrektor podkreśliła, że stołówka w szkole funkcjonuje dzięki złożeniu przez organ prowadzący wniosku w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
W klimat uroczystości wprowadzili zebranych uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną związaną z walorami polskiej domowej kuchni. Po występie uczniów okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Bałtów oraz zaproszeni goście. Padły słowa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego ważnego przedsięwzięcia oraz radości z nowoczesnej i wspaniale wyposażonej stołówki i kuchni.
Rada Rodziców wyraziła wdzięczność dla organu prowadzącego z panem Wójtem Hubertem Żądło na czele, który wykazuje troskę i dbałość o dobre warunki nauki dla dzieci. Podziękowała również Dyrekcji i Gronu Nauczycielskiemu za nieustanną opiekę i starania, by szkoła była drugim domem, miejscem przyjaznym dla uczniów.
Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste przekroczenie progu stołówki poprzedzone tradycyjnym symbolicznym przecięciem wstęgi.
Zaproszeni gości mieli okazję, by dokonać degustacji potraw przygotowanych przez panie kucharki w nowej kuchni.
Utworzenie stołówki było możliwe dzięki środkom pozyskanym z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” oraz funduszom z budżetu gminy. Pod ich adresem kierujemy serdeczne słowa podziękowania.
Mamy nadzieję, że serwowane w stołówce domowe posiłki zawsze będą smakować uczniom.
O nas w mediach:
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Nasza szkoła nie tylko uczy i wychowuje, ale także bawi. 25 marca 2022 roku Samorząd Uczniowski ogłosił ,,Dzień bez plecaka ".
Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania.
Jury wyłoniło zwycięzców w konkursie na najciekawszy zamiennik szkolnego plecaka. Konkurencja była ogromna. W poszczególnych klasach zwyciężyli:
I A- Ala Sałek, Olek Mgłosiek,
I B- Gracjan Cielebąk,
II - Oskar Ruszkiewicz,
III- Kacper Cielebąk,
IV- Jan Włodarczyk, Julia Kurek,
V- Daniel Bańka, Julia Walczyk,
VI- Eugenia Vasylyk,Natalia Różalska, Dagmara Dwojak , Hubert Nowakowski,
VII- Hubert Wisowski, Iza Wisowska, Wiktoria Mgłosiek, Wiktoria Zielińska,
VIII- Maks Krupa, Jakub Szczygieł, Maja Czarnecka.
Nagrodą dla zwycięzców będzie ,,Kupon na niepytanie".
Wścieklizna jest groźną, śmiertelną chorobą zakaźną przede wszystkim ssaków mięsożernych (np. psy, koty, lisy), ale i innych zwierząt stałocieplnych (np. sarna, dzik), w tym również człowieka. Dlatego wiedza i świadomość o zagrożeniu tą zoonozą (chorobą odzwierzęcą), już od najmłodszych lat, przyczyni się do lepszego zabezpieczenia ludzi i zwierząt oraz szybszej jej wykrywalności i zwalczenia.
W związku z prowadzoną publiczną akcją informacyjną dotyczącą zagrożenia wścieklizną oraz możliwością jej wystąpienia na terenie województwa świętokrzyskiego Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach publikuje prezentację (w dwóch wariantach kolorystycznych) omawiającą ww. temat.
Załączniki:
609633_Załącznik - Prezentacja - Wścieklizna - Szkoła (1 wersja)
Data: 2022-03-18, rozmiar: 3 MB
609634_Załącznik - Prezentacja - Wścieklizna - Szkoła (2 wersja)
Data: 2022-03-18, rozmiar: 1 MB
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – powitał nas piękną słoneczną pogodą. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje. Nie zabrakło również strojów w wesołych barwach. Uczniowie klas IV-VIII, poszukując śladów Wiosny, wybrali się na rajd pieszy do ŚDS w Wólce Bałtowskiej.
Zabrali ze sobą wykonane na tę okoliczność symbolizujące zimę Marzanny, by spalić je w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu.
Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik ILONIE RÓŻALSKIEJ, pracownikom i uczestnikom ŚDS za miłe przyjęcie, przygotowanie stołów, chleba i ciepłej herbatki oraz możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku.
Spacer, posiłek i wspólna zabawa pozwoliły na integrację dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję na kontynuowanie tej współpracy.
Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa
My również włączamy się w obchody tego dnia zakładając do szkoły dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa, pokazując, że bycie innym oznacza bycie wyjątkowym...
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 14-19 marca 2022 w naszej szkole obchodziliśmy XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka . Celem przedsięwzięcia nauczycieli zespołu humanistycznego było uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu,przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych. Czteroosobowe zespoły z klas IV-VIII zmierzyły się z zagadnieniami dotyczącymi trudnych zagadnień poprawności językowej.
Poszczególne klasy reprezentowali: kl.V – J. Kurek, W. Zugaj, T. Muchalski, D. Moroń, kl.V- D. Cielebąk, A. Łajca, H. Krzemieniecki, D.Bańka, kl.VI – M. Szczygieł, N. Różalska, D.Dwojak, A. Kudas, kl.VII- W. Mgłosiek, W. Zielińska, H. Wisowski, B. Kamiński, kl.VIII – A. Orłowska, M. Osojca, D. Czerwonka ,J.Gawlik. Zwycięską drużyną okazał się zespół z klasy VIII, który uzyskał 75.5 % wszystkich poprawnych odpowiedzi.
Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w konkursie.