Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
W poniedziałek 28 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Bałtowie miało miejsce ważne i długo oczekiwane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wydarzenie, jakim było oficjalne otwarcie kuchni i stołówki szkolnej.
Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia, byli:
Wójt Gminy Bałtów – pan Hubert Żądło,
Poseł na sejm RP – pan Andrzej Kryj,
Senator RP – pan Jarosław Rusiecki,
Świętokrzyski Kurator Oświaty – pan Kazimierz Mądzik,
Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, kierownik Oddziału w Ostrowcu Świętokrzyskim – pan Wiesław Gruszka,
Starszy wizytator Kuratorium Oświaty – pani Małgorzata Skrzypczak,
Sołtysi Gminy Bałtów oraz przedstawiciele Rady Rodziców - pani Joanna Zielińska, pani Ilona Różalska oraz pani Tamara Dwojak.
Oficjalna część uroczystości miała bardzo podniosły charakter. Dyrektor Szkoły - pani Lidia Pastuszka otworzyła część oficjalną, natomiast Wójt Gminy Bałtów – pan Hubert Żądło powitał gorąco zebranych gości.
Pani Dyrektor podkreśliła, że stołówka w szkole funkcjonuje dzięki złożeniu przez organ prowadzący wniosku w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
W klimat uroczystości wprowadzili zebranych uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną związaną z walorami polskiej domowej kuchni. Po występie uczniów okolicznościowe przemówienia wygłosili: Wójt Gminy Bałtów oraz zaproszeni goście. Padły słowa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego ważnego przedsięwzięcia oraz radości z nowoczesnej i wspaniale wyposażonej stołówki i kuchni.
Rada Rodziców wyraziła wdzięczność dla organu prowadzącego z panem Wójtem Hubertem Żądło na czele, który wykazuje troskę i dbałość o dobre warunki nauki dla dzieci. Podziękowała również Dyrekcji i Gronu Nauczycielskiemu za nieustanną opiekę i starania, by szkoła była drugim domem, miejscem przyjaznym dla uczniów.
Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste przekroczenie progu stołówki poprzedzone tradycyjnym symbolicznym przecięciem wstęgi.
Zaproszeni gości mieli okazję, by dokonać degustacji potraw przygotowanych przez panie kucharki w nowej kuchni.
Utworzenie stołówki było możliwe dzięki środkom pozyskanym z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu” oraz funduszom z budżetu gminy. Pod ich adresem kierujemy serdeczne słowa podziękowania.
Mamy nadzieję, że serwowane w stołówce domowe posiłki zawsze będą smakować uczniom.
O nas w mediach:
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Nasza szkoła nie tylko uczy i wychowuje, ale także bawi. 25 marca 2022 roku Samorząd Uczniowski ogłosił ,,Dzień bez plecaka ".
Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania.
Jury wyłoniło zwycięzców w konkursie na najciekawszy zamiennik szkolnego plecaka. Konkurencja była ogromna. W poszczególnych klasach zwyciężyli:
I A- Ala Sałek, Olek Mgłosiek,
I B- Gracjan Cielebąk,
II - Oskar Ruszkiewicz,
III- Kacper Cielebąk,
IV- Jan Włodarczyk, Julia Kurek,
V- Daniel Bańka, Julia Walczyk,
VI- Eugenia Vasylyk,Natalia Różalska, Dagmara Dwojak , Hubert Nowakowski,
VII- Hubert Wisowski, Iza Wisowska, Wiktoria Mgłosiek, Wiktoria Zielińska,
VIII- Maks Krupa, Jakub Szczygieł, Maja Czarnecka.
Nagrodą dla zwycięzców będzie ,,Kupon na niepytanie".
Wścieklizna jest groźną, śmiertelną chorobą zakaźną przede wszystkim ssaków mięsożernych (np. psy, koty, lisy), ale i innych zwierząt stałocieplnych (np. sarna, dzik), w tym również człowieka. Dlatego wiedza i świadomość o zagrożeniu tą zoonozą (chorobą odzwierzęcą), już od najmłodszych lat, przyczyni się do lepszego zabezpieczenia ludzi i zwierząt oraz szybszej jej wykrywalności i zwalczenia.
W związku z prowadzoną publiczną akcją informacyjną dotyczącą zagrożenia wścieklizną oraz możliwością jej wystąpienia na terenie województwa świętokrzyskiego Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach publikuje prezentację (w dwóch wariantach kolorystycznych) omawiającą ww. temat.
Załączniki:
609633_Załącznik - Prezentacja - Wścieklizna - Szkoła (1 wersja)
Data: 2022-03-18, rozmiar: 3 MB
609634_Załącznik - Prezentacja - Wścieklizna - Szkoła (2 wersja)
Data: 2022-03-18, rozmiar: 1 MB
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – powitał nas piękną słoneczną pogodą. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje. Nie zabrakło również strojów w wesołych barwach. Uczniowie klas IV-VIII, poszukując śladów Wiosny, wybrali się na rajd pieszy do ŚDS w Wólce Bałtowskiej.
Zabrali ze sobą wykonane na tę okoliczność symbolizujące zimę Marzanny, by spalić je w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu.
Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik ILONIE RÓŻALSKIEJ, pracownikom i uczestnikom ŚDS za miłe przyjęcie, przygotowanie stołów, chleba i ciepłej herbatki oraz możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku.
Spacer, posiłek i wspólna zabawa pozwoliły na integrację dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję na kontynuowanie tej współpracy.
Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa
My również włączamy się w obchody tego dnia zakładając do szkoły dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa, pokazując, że bycie innym oznacza bycie wyjątkowym...
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
W dniach 14-19 marca 2022 w naszej szkole obchodziliśmy XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka . Celem przedsięwzięcia nauczycieli zespołu humanistycznego było uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu,przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych. Czteroosobowe zespoły z klas IV-VIII zmierzyły się z zagadnieniami dotyczącymi trudnych zagadnień poprawności językowej.
Poszczególne klasy reprezentowali: kl.V – J. Kurek, W. Zugaj, T. Muchalski, D. Moroń, kl.V- D. Cielebąk, A. Łajca, H. Krzemieniecki, D.Bańka, kl.VI – M. Szczygieł, N. Różalska, D.Dwojak, A. Kudas, kl.VII- W. Mgłosiek, W. Zielińska, H. Wisowski, B. Kamiński, kl.VIII – A. Orłowska, M. Osojca, D. Czerwonka ,J.Gawlik. Zwycięską drużyną okazał się zespół z klasy VIII, który uzyskał 75.5 % wszystkich poprawnych odpowiedzi.
Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w konkursie.
Niezwykła podróż to lekcja geografii, która łączyła w sobie informacje o Ziemi, ciekawostki o naszej planecie z elementami kultury w różnych zakątkach świata.
Podczas szóstej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” dzieci dowiedziały się czym są kontynenty i oceany, a także nieco bliżej poznały kilka państw, niezwykłe budowle stworzone przez człowieka i inne ciekawostki.
Z radością pragniemy poinformować, że nasze przedszkole zakwalifikowało się do uzyskania dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i działania popularyzujące czytelnictwo wśród najmłodszych. Nasze maluchy już nie mogą się ich doczekać
15 marca o godzinie 10.00 zwycięska drużyna szkolnego etapu Matematycznej Ligii Mistrzów wzięła udział w II etapie (powiatowym). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II: Piotr Czerwonka, Michał Waliszewski oraz uczniowie klasy III: Roksana Gawlik, Amelia Giez, Staś Majewski i Igor Różalski. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych oraz stosowanie zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Matematyczne zmagania trwały 30 minut. Do wykonania było 12 zadań. Nasi reprezentanci rywalizowali z rówieśnikami z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Suchowoli, Wilczkowic i Nagłowic.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
List Ministra Edukacji i Nauki do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów. W piątek, 11 marca br. minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów w związku z wojną na terytorium Ukrainy i przyjmowaniem uczniów ukraińskich do polskich szkół.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-dotyczacy-sytuacji-w-ukrainie
W ostatnim czasie nasze serca i oczy zwrócone są w jednym kierunku- Ukrainy. W związku z bieżącą sytuacją za naszą wschodnią granicą uczniowie kl.VIII pod kierunkiem p. Z Kacały przygotowali 10 marca apel pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Naświetlili aktualną sytuację w tym kraju. Przybliżyli społeczności szkolnej: stopnie alarmowe, rodzaje alarmów oraz zasady zachowania się na wypadek ogłoszenia alarmu powietrznego i alarmu o skażeniach.Z dużym zainteresowaniem ze strony widowni spotkał się pokaz podstaw pierwszej pomocy między innymi: Resuscytacji krążeniowo- oddechowej, układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, czy wybranych sposobów transportowania poszkodowanego. Na zakończenie prowadzący podkreślili , że każdy z nas może włączyć się w niesienie pomocy dzielnemu narodowi ukraińskiemu i zaapelowali o niepozostawanie obojętnym.
Należy podkreślić, że dzieci i młodzież z Ukrainy, których gościmy od niedawna w naszej szkole spotkali się z ciepłym przyjęciem i akceptacją ze strony swoich polskich kolegów i koleżanek.
8 marca wszystkie Panie w szkole - i duże i małe - obchodziły swoje święto. W tym dniu chłopcy w dowód sympatii obdarowali wszystkie panie i dziewczynki słodkimi upominkami i kwiatami, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem. W imieniu wszystkich kobiet serdecznie dziękujemy Wam, chłopcy, za pamięć i miły gest. Natomiast przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Wśród 250 uczestników Biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się w niedzielę 06.03.2022 r. w Ostrowcu Św., znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Związku Strzeleckiego Strzelec Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostki Strzeleckiej 2013.
Biorąc udział w tym wydarzeniu, nasi reprezentanci – uczniowie klasy VIII: Maja Czarnecka i Krzysztof Pytlak oraz uczeń kl. IV Dawid Moroń z tatą, uczcili pamięć i bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych. Bieg „Tropem Wilczym”, to impreza, która łączy pokolenia.
Uczestnicy ostrowieckiego biegu mieli do pokonania trzy trasy, wytyczone w kompleksie leśnym Zwierzyniec.
Nad organizacją tegorocznej edycji biegu czuwali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, strzelcy z jednostki Strzeleckiej 2013 oraz pracownicy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Włączamy się do akcji Pomocy dla Ukrainy #napomocUkrainie.
W tym zakresie w miarę naszych możliwości rozpoczynamy akcję zbiórki niezbędnych artykułów. Prosimy o wsparcie.
KRUS ogłasza III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
Zapraszamy dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie do ułożenia rymowanki popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) nalezy przesłać do 15.03.2022r.
Szczegóły wraz z regulaminem konkursu https://www.krus.gov.pl/...
Karnawał w pełni… A wiadomo, że każdy uwielbia wspaniałą zabawę. W tym tygodniu w radosnych pląsach i zabawach bawiły się przedszkolaki oraz uczniowie kl I-III. Było bardzo kolorowo i wesoło.
14 lutego jest powszechnie znany jako walentynki. To czas okazywania sobie uczuć, inaczej dzień zakochanych. Z tej okazji w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, działała poczta walentynkowa. Każdy mógł wysłać kartkę z życzeniami dla swojej sympatii, czy przyjaciela. Nasi uczniowie wysłali bardzo wiele pięknych, samodzielnie wykonanych kartek. Tegoroczną Miss i Misterem walentynek - czyli osobą, która otrzymała najwięcej kartek zostali: JAKUB MOZAL, JULIA KUREK i JULIA DZIWALSKA.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w kategoriach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV-VIII.
Prace konkursowe należy przesyłać do jednostki terenowej Kasy. Dane kontaktowe znajdują się na stronie: https://www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/
Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: https://www.krus.gov.pl/artykul/28616ad43becf1e76e91c1c50e112724-cf9c86ac11/
8 lutego lutego 2022r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który jest poświęcony propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.
W dzisiejszym świecie nie możemy uciec od nowych technologii i życia w cyfrowym świecie. Jedyne co możemy zrobić, to wspierać naszych uczniów, edukować i towarzyszyć im w wirtualnej rzeczywistości. Zależy nam, aby nasi uczniowie byli świadomi i potrafili w odpowiedzialny sposób korzystać z sieci.
Przypominamy zatem zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zachęcamy do zapoznania się z nimi:
Już 2 lutego przeprowadzony będzie bezpłatny webinar - przygotowanie do egzaminu. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 8, a także 6 i 7 do sprawdzenia swojej wiedzy! Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki. Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.Webinar odbędzie się 2 lutego o godz. 18:00 na kanale YouTube Gigantów Edukacji. Zapisz się i otrzymaj:
🔹 przypomnienie o zajęciach,
🔹 materiały powtórzeniowe,
🔹 certyfikat uczestnictwa!
Zapisy pod linkiem: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/webinar.