Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
25 listopada w kalendarzu świąt nietypowych obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Biblioteka szkolna ogłosiła z tej okazji konkurs plastyczny: „Miś – ulubiony bohater książkowy", który adresowany był do uczniów kl. I-III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej -misia-ulubionego bohatera książkowego.
Do konkursu wpłynęło 11 prac.
Dzisiaj odbyło się uroczyste podsumowanie, wręczenie dyplomów i nagród przez panią dyrektor.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: LENA SKOCZYLAS kl. III
II miejsce: KACPER ŚLIWKA kl. II
III miejsce ex-aequo MAŁGOSIA GRABSKA kl. III, ALA SAŁEK kl. I
WYRÓŻNIENIA: MICHAŁ WALISZEWSKI kl. II i JAKUB MOZAL kl. III
Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach
Dzisiaj zrobiło się już bardzo świątecznie i "mikołajkowo"... A ile prezentów dzieci dostały!
Mikołaj miał konkurencję, gdyż odwiedził nas dziś również mikołajkowy Pan Wójt- Hubert Żądło, który z pomocą ślicznych Elfów podarował wszystkim dzieciom słodkie mikołajkowe upominki.
Dziękujemy i obiecujemy, że w następnym roku również będziemy grzeczni i zasłużymy na prezenty!
W tym miesiącu uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Bałtowie przystąpili do konkursu organizowanego przez Wojewodę Świętokrzyskiego na spot/materiał filmowy zachęcający do szczepienia się przeciw COVID-19.
Miło nam poinformować, że opublikowany przez uczniów na portalu YouTube spot zdobył już Nagrodę Tygodnia (za okres 22-28.11.2021) w kategorii 1 (dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat) i będzie ubiegać się o Nagrodę Główną.
Zachęcamy do lajkowania!
Oto link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=7c7cj-wtD7o
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Staś Majewski - uczeń kl. 3 wygrał 4 grudnia zawody w kumite (walki), które odbyły się w Kielcach. Staz nalezy do Sekcji Bałtów Kieleckiego Klub Karate Kyokushin
GRATULUJEMY !!!!
fot. SBKKKK
Miło nam poinformować, że uczeń kl. 3 – JAKUB MOZAL zdobył I MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Podróże z moim pluszowym misiem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 60 Specjalną w Katowicach.
Serdecznie gratulujemy!
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zawsze było priorytetem nauczycieli Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Niestety rokrocznie organizowany egzamin na kartę rowerową przez ostatnie dwa lata nie mógł się odbyć z powodów pandemicznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów klas V - VII listopada 2021r. został zorganizowany egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiło łącznie 21 osób.
Gratulujemy wszystkim, ale pamiętajcie również o zasadzie - JESTEM WIDOCZNY- JESTEM BEZPIECZNY!
Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na całym świecie. Miękkie, miłe, czułe….są najlepszą przytulanką przy zasypianiu. Dziś po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, który był adresowany dla naszych najmłodszych uczniów - przedszkolaków oraz klas I-III.
Każde dziecko przyszło w tym dniu ze swoim pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe.
Dzieci poznały historię święta i wykonały prace plastyczne. Nie brakowało również zgadywanek, wierszy, piosenek oraz tańców o tematyce misiowej.
Najmłodsi z grupy 3,4 – latków skosztowali nawet przysmaku wszystkich misiów- słodziutkiego miodku 😊
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny: „Miś – ulubiony bohater literacki”. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie.
Prace należy składać do 29.11.2021r. w bibliotece.
MIS_REGULAMIN_KONKURSU_PLASTYCZNEGO.doc
Serdecznie zapraszamy do udziału!
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczy. Nasza społeczność szkolna już 19 listopada włączyła się w obchody tego ważnego dnia. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały prawa dzieci w oparciu o przygotowane przez UNICEF materiały informacyjno-edukacyjne. W tym dniu w szkole dominował kolor niebieski (jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tym, których prawa nie są przestrzegane).
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. Pamiętajmy o tym obowiązku i zapewnijmy dzieciom realizację ich praw – nie tylko 20 listopada, ale każdego dnia roku.
18 listopada w naszej szkole został zorganizowany Dzień Piżamy na znak solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory.
Akcja została zorganizowana wspólne z fundacją ,,Gdy liczy się czas". Była to lekcja wrażliwości na to co nas otacza, a czego często nie zauważamy.
Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły postanowili przebrać się w piżamy, ponieważ to, co dla nas związane jest z wypoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.
Co najmłodsi sądzą o akcji?
- Piżama to codzienny kostium chorych dzieci. Jest nam przykro, że są chore, ale ważne jest, żeby ich wspierać - mówią uczniowie.
Bardzo nam miło, że do akcji włączyli się również pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej.
Zebrana w tym dniu kwota w wysokości 800,14 zł, zostanie przekazana na konto Fundacji ,,Gdy liczy się czas ".
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, Pracownikom i Uczestnikom ŚDS za wsparcie akcji.
PAMIĘTAJMY, ŻE DOBRO WRACA.
10 listopada społeczność szkolna uczciła 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przygotowali piękną akademię, przypominającą o bardzo ważnych wydarzeniach, które miały wpływ na odzyskanie przez nasz kraj niepodległości.
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pamiątkowy dyplom za włączenie się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta", której celem było pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach i pogłębianie wiedzy o polskiej historii.
W piatek, 5 listopada odbyło sie kolejne spotkanie w ramach Akademii Małego Strażaka. Tym razem młodzi adepci pożarnictwa szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyli w praktyce unieruchamianie i transportowanie poszkodowanego oraz wydostawanie rannego z auta przy pomocy chwytu Rauteka. Zajęcia stwarzały doskonałą możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci i młodzieży.
4 listopada 2021 r. uczniowie klasy 2 i 3 wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Krówek w Opatowie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem technologicznym produkcji lubianych przez wszystkich cukierków - krówek, poznanie nowych zawodów i uczestnictwo w warsztatach.
Zajęcia rozpoczęły się pokazem multimedialnym oraz przedstawieniem historii krówki opatowskiej. Okazuje się, że jest to ręczna produkcja – droższa, ale dzięki temu słodkość ta zachowuje swój ciekawy, niepowtarzalny smak. Wyrób produkowany jest z naturalnych produktów – mleka krowiego, cukru, skrobii i tłuszczu roślinnego. Częścią „krówkowych” warsztatów, które odbywały się w firmowej kawiarence – „Krówkarence" było opanowanie sztuki zawijania krówek w przygotowane - kolorowe, z ciekawymi napisami, oryginalne - etykietki. Na pamiątkę pobytu w Opatowie każdy uczeń dostał zapakowane w unikalny kuferek krówki. Choć uczestnicy warsztatów przesyceni byli słodkościami – jednak Krówek Opatowskich nigdy dość! Dzieci skonsumowały również pączka z polewą krówkową, poczęstowane zostały gorącą herbatką i dokonały drobnych zakupów
W piątek 5 listopada w naszej szkole odbyła się pierwsza akcja z cyklu „Zgrana Klasa” – ubieramy się w kolory jesieni. Akcja jest całoroczna, zachęca do integracji klas. Tym razem wszyscy stanęli na wysokości zadania i ubrali się w jesienne kolory. Podczas przerw tego dnia było naprawdę kolorowo i jesiennie. Grono nauczycielskie także przyłączyło się do akcji!
Oby tak dalej!
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona jest telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
W dniu 21 października 2021 r. uczniowie z klasy V i VI odbyli niezwykłą podróż do czasów, w których rodziła się cywilizacja. W prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich poznali historię górnictwa sprzed wieków, obejrzeli wystawę „Władcy krzemienia” oraz zrekonstruowaną wioskę neolityczną.
Przemierzyli podziemną trasę, którą pokonywali górnicy sprzed 4 tysięcy lat. Podziwiali piękne bryły krzemienia pasiastego, ale również trudy i znoje pracy ówczesnych górników. W wiosce neolitycznej poznali warunki życia tamtejszych ludzi, zaglądali do chat, obejrzeć paleniska z gliny i sprzęt użytku codziennego.
Udany wyjazd zakończył się spacerem w promieniach ciepłego, jesiennego słońca.
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody pięciolatki i sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie wspólnie ze swoimi wychowawczyniami- p. Anną Smolińską i p. Marzeną Dróżdż wybrały się na wycieczkę do Opatowa. Ich celem było poznanie procesu produkcji „Krówki Opatowskiej”- ręcznie wyrabianych cukierków. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny na temat etapów produkcji krówek, obserwowały metodę krojenia i zawijania cukierków w papierki. Wreszcie nadszedł czas na pokazanie swoich umiejętności. Każde dziecko otrzymało pokrojone już cukierki i gotowe etykietki. Zadaniem było dokładne zawinięcie krówek. W nagrodę za bardzo dobrze wykonaną pracę dzieci otrzymały słodziutkiego gofra na patyczku. Chętni mogli także zakupić różne smaki krówek: mleczne, waniliowe, czekoladowe, cynamonowe czy migdałowe.
To był słodki dzień.
Zachęcamy do udziału w konkursie „Odpoczywaj na wsi”, zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
1) I grupa – klasy 0 - III szkoły podstawowej;
2) II grupa – klasy IV - VIII szkoły podstawowej.
Konkurs przebiega w 3 etapach:
1) szkolnym;
2) wojewódzkim;
3) ogólnopolskim.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!
Więcej szczegółów na stronie internetowej:
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych „Święty Mikołaj w oczach dzieci”.
Tematyka prac powinna być ściśle związana z ideą konkursu, to jest z przedstawieniem sylwetki oraz działalności św. Mikołaja.
W każdej z kategorii zostaną przyznane następujące nagrody:
I miejsce 2500 zł
II miejsce 1000 zł
III miejsce 500 zł.
Prace konkursowe można przesyłać do 15 listopada 2021 r.
Więcej informacji na stronie: http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/
Konkurs został objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.