Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Wejście do Szkoły Podstawowej w Bałtowie nabrało nowego, eleganckiego wyglądu - dla uczniów naszej szkoły zostały zakupione i zamontowane kolorowe szafki.Korytarz naszej szkoły wygląda teraz pięknie, wzrok przykuwa bajeczna grafika. Każda szafeczka ma swój szyfr, dzięki czemu przechowywane w niej rzeczy będą bezpieczne.Cała społeczność szkolna bardzo serdecznie dziękuje Panu Wójtowi za kolejną wspaniałą inwestycję, dzięki której polepszą się warunki dla naszych uczniów :)
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach 1-3, konsultacje dla uczniów, zajęcia rewalidacyjne.
Szanowni Rodzice!
Od dnia 25.05.2020 r. zgodnie z wytycznymi MEN, GIS, MZ uczniowie klas I-III rodziców pracujących, niemogących sprawować opieki nad dzieckiem, mogą zostać objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi z elementami zajęć dydaktycznych na terenie szkoły.
Do dnia 22.05.2020 r. (piątek) celem zaplanowania organizacji pracy szkoły należy złożyć informację do wychowawcy klasy na e-dziennik.
Od dnia 25 maja 2020r. zostaną zorganizowane konsultacje tylko dla klasy 8, zaś od 1 czerwca dla kl. 4-8
Poniżej znajduje się również informacja dotycząca udziału w zajęciach rewalidacyjnych.
Wirtualny Dzień Otwarty w VI LO w Kielcach dla Uczniów szkół podstawowych odbędzie się w sobotę 23 maja 2020r. Uczniom i Rodzicom zaoferujemy dwa różne kanały informacji o naszym liceum.
Zapraszamy serdecznie!
Społeczność szkolna VI LO
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz terminami postępowania rekrutacyjnego.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021
19.05.2020
Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ogłaszamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Konsultacje dotyczące projektu harmonogramu
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnych, nauczycieli, rodziców, samorządów, dyrektorów szkół i placówek, a także kuratorów oświaty. Wszystkie uwagi zostały szczegółowo przeanalizowane, a część z nich, po ich uwzględnieniu, wpłynęła na ostateczny kształt harmonogramu. Dziękujemy za zainteresowanie konsultacjami i współpracę przy konstruowaniu terminarza.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Wielkimi krokami zbliża się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie klas ósmych wrócą do szkoły, by przystąpić do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego (16-18 czerwca2020)
O tym, jak będą wyglądać procedury egzaminacyjne w tym roku, możecie dowiedzieć się w szczegółach z dokumentu przygotowanego przez GIS, MZ i MEN.
Naszym ósmoklasistom przypominamy najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas egzaminu:
Wytyczne_CKE_MEN_i_GIS_-_plakat.jpg
Nasza szkoła w ramach wspomagania nauczania online otrzymała od Gminy Bałtów 9 nowych laptopów marki Dell wraz z oprogramowaniem Microsoft Office, wyposażonych w myszkę bezprzewodową, napęd DVD-RW oraz torbę.
Laptopy trafiły już do najbardziej potrzebujących uczniów w postaci użyczenia sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej.
Po zakończeniu zdalnego nauczania komputery powrócą do szkoły i będą służyć jako dodatkowa pomoc edukacyjna.
Sprzęt komputerowy został zakupiony przez Gminę Bałtów w ramach realizacji projektu „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Fot. naOSTRO.info, Gmina Bałtów
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych
Informujemy, iż wszystkie złożone wnioski rekrutacyjne do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych zostały zakwalifikowane na rok szkolny 2020/2021.
Kontynuujemy naukę zdalną
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
TERMINY EGZAMINÓW
Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca.
Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca.
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.
-Zgodnie z zapowiedzią z wyprzedzeniem informujemy o terminach egzaminów. Od samego początku zależało nam na tym, by je przeprowadzić tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony w tej sprawie, a z drugiej strony, by przeprowadzić je maksymalnie bezpiecznie. Wierzę, że ten dodatkowy czas, który będą mieli uczniowie na przygotowanie się do egzaminów przełoży się na ich dobre wyniki. Ten wyjątkowy czas, w którym wszyscy jesteśmy dowiódł, że zdaliście egzamin z dojrzałości i wytrwałości. Już dziś życzę wszystkim powodzenia na egzaminach
– powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju zajęcia do dnia 10 kwietnia 2020 r. będą odbywały się w formie zdalnego nauczania. Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. zostały zmienione przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość, a także ocenianie w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Nauczyciele będą mieli możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.
Nauczyciele kontaktować się będą z Uczniami poprzez Dziennik elektroniczny VULKAN– zakładka Zadanie Domowe (lub Wiadomości) oraz przekażą Uczniom oraz Państwu adres email, pod który Uczniowie będą mogli wysyłać przygotowane zadania i prace domowe. Forma prac zostanie dokładnie wyjaśniona przez nauczyciela wraz ze sposobem jej przesłania (skan, zdjęcie, wypełniona karta pracy, prace pisemne, nagranie, itp.). Termin przesłania prac będzie wskazany przez każdego nauczyciela.
Nauczyciele w opisie lekcji będą informować o monitorowaniu postępów uczniów oraz sposobie weryfikacji wiedzy i umiejętności. Przez ustalone z uczniami i rodzicami kanały komunikacji będą informować o postępach w nauce, a także o uzyskanych przez ucznia ocenach. Oceny będą wystawiane w dzienniku elektronicznym.
Naszych Uczniów obowiązuje plan zajęć sprzed zawieszenia zajęć w szkole. Wszyscy nauczyciele Państwa dziecka/ dzieci będą w tym czasie dostępni on-line (pod mailem, na dzienniku elektronicznym VULCAN , na komunikatorach społecznościowych). Uczniowie mogą się z nimi kontaktować w każdej sprawie.
Drodzy Rodzice, organizując uczniom kształcenie na odległość, musimy pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektronicznych w tym odpowiedniego czasu przebywania przed komputerem, telewizorem czy telefonem. Będziemy w związku z tym starali się tak organizować pracę uczniów, by ograniczać ilość zadań do wykonania tylko przy komputerze lub smartfonie, a włączać pracę z podręcznikiem, zeszytem ćwiczeń.
Drodzy Uczniowie i Rodzice, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, dziękuję Rodzicom za nieocenioną pomoc w organizowaniu nauki zdalnej, a Uczniom za odpowiedzialne podejście do swoich obowiązków. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo. Zapraszam do kontaktu z nauczycielami i wychowawcami. Proszę również o śledzenie strony internetowej naszej szkoły, na której na bieżąco będziemy umieszczać ważne informacje.
Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości.
Z poważaniem
Lidia Pastuszka
dyrektor szkoły
Drodzy Ósmoklasiści!
W dniach:
odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty.
Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć Was.
Zachęcamy wszystkich uczniów klasy ósmej do wzięcia udziału w tym egzaminie.
Więcej informacji na:
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Informujemy, że od dnia 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku w naszej szkole rozpoczynamy nauczanie zdalne. Uczniowie pozostają w domu i realizują treści przekazane im przez nauczycieli w sposób zdalny.
Nauczyciele będą kontaktować się z uczniami poprzez e-dziennik (zadania domowe, wiadomości), e-mail, grupy na Facebook'u i umieszczać na bieżąco materiały do pracy indywidualnej uczniów.
Prosimy systematycznie śledzić informacje umieszczane w e-dzienniku, stronie internetowej.
Przypominamy, że to nie są ferie dla uczniów. Wszystkie prace zostaną sprawdzone i ocenione przez nauczycieli.
W związku z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi opracowania informacji dla rodziców - jak organizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dziecko do systematycznego uczenia się oraz jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci - przesyłamy Państwu krótkie informacje i wskazówki tutaj.
Zgodnie z komunikatami rządowymi, w związku z podjętymi działaniami profilaktyki koronawirusa, od jutra tj. 12.03.2020r. zostają zawieszone zajęcia dydaktycznno-wychowawcze.
W dniach 12-13 marca 2020r. będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze. W tych dniach szkoła nie zapewnia dowozu. Prosimy w miarę możliwości o nieposyłanie dzieci do szkoły.
W dniach 16-25 marca 2020r. UCZNIOWIE NIE PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY.
Rodzicu:
Uczniu:
Przerwa w pracy szkół nie powinna być całkowitą przerwą w nauce dla naszych dzieci.
Pragniemy poinformować, że nauczyciele komunikują się z Uczniami poprzez Dziennik Elektroniczny (zadanie domowe) i przesyłają propozycje form ćwiczeń powtórzeniowych (również przez grupy Facebook).
Prosimy o stałe śledzenie komunikatów w mediach i codzienne sprawdzanie wiadomości na Dzienniku Elektronicznym.
Prosimy o zachęcenie i przypilnowanie dzieci w zakresie wykonania zadań - nauczyciele sprawdzą ich realizację w określonym przez nich czasie.
Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej (zakładka PROPOZYCJE DO NAUKI) i profilu na Facebook'u, gdzie również proponujemy wiele stron do pracy on-line.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.
Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie