Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. (poniedziałek) o godz. 9.30 (sala gimnastyczna nowego budynku szkoły – Bałtów 81).
Oficjalne otwarcie szkoły odbędzie się w późniejszym terminie.
Ponadto informujemy, iż wszystkich uczniów przebywających w budynku szkolnym obowiązuje przez cały rok zmienne, sportowe obuwie z białą, antypoślizgową podeszwą.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowy budynek szkoły.
7 czerwca 2019r. uczestniczyliśmy w największej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Współorganizowaliśmy ją wraz z 2521 bibliotek. Próbowaliśmy pobić rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie, który wynosił 366 930 osób. Celem głównym akcji było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy dyplom oraz oficjalne podziękowanie za udział w akcji od jej organizatorów, którzy pogratulowali zapału, pomysłów, udanej organizacji i dobrego kontaktu z uczestnikami.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bałtowie zawiadamia, iż przyjmowane są wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od września 2019r. do grudnia 2019r.
Zainteresowanych rodziców i opiekunów informujemy, że należy zgłaszać się w jak najszybszym terminie do Ośrodka Pomocy Społecznej z wnioskiem oraz wszelką dokumentacją potwierdzającą dochód netto rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.
Kryterium dochodowe kwalifikujące dzieci do dożywiania wynosi 150% kryterium dochodowego z pomocy społecznej, tj. 792, 00 zł. na osobę w rodzinie.
Szczegółowe informacje udzielane są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bałtowie pod nr tel. (41) 264 11 15.
*****
Uczniowie naszej szkoły, którym nie przysługuje darmowy posiłek mogą skorzystać z obiadu za odpłatnością.
Dzienna stawka obiadowa wynosi 6zł i obejmuje jeden posiłek dziennie. Raz w tygodniu zupa, raz danie jarskie, pozostałe dni drugie danie + codziennie kompot.
Osoby chętne na płatny posiłek proszone są o kontakt z dyrektorem szkoły p. Lidią Pastuszką.
Wójt Gminy Bałtów
serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję społeczną pod hasłem:
„Razem na rzecz dzieci”,
która odbędzie się w środę (21.08.2019r) o godzinie 16.00.
Zbiórka pod starym budynkiem Szkoły w Bałtowie.
Akcja ta polegać będzie na pomocy przy przewożeniu wyposażenia i materiałów dydaktycznych ze starego obiektu Szkoły do nowego budynku Szkoły Podstawowej w Bałtowie.
Mile widziane będzie również wsparcie akcji poprzez osoby posiadające samochody o większej ładowności, bądź ciągniki rolnicze z przyczepami, aby móc szybko i sprawnie przewozić ławki oraz meble szkolne, a także drobne materiały dydaktyczne.
Wakacyjny dyżur w przedszkolu w miesiącu lipcu organizowany jest
w godz. 7.00 - 15.30.
Planowany dyżur na miesiąc sierpień: od godz. 8.00 do godz. 13.00.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK), pragnąc popularyzować polskie krajobrazy, szczególnie te, które najbardziej wbiły się w serca i umysły dzieci i młodzieży, organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny „Polskie Krajobrazy”.
Konkurs kierowany jest do każdego młodego twórcy, który w swojej pracy zatrzyma na papierze niesamowite chwile obcowania z polskim krajobrazem. Poznanym czy to w czasie wycieczki, czy to w czasie rajdu, rejsu, obozu wędrownego, czy też spływu kajakowego. Niepowtarzalny urok może mieć każde miejsce.
Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach wiekowych:
- I kategoria – klasy od I do IV;
- II kategoria – klasy od V do VIII.
Zachęcamy do udziału w konkursie! Najlepiej zobacz na czym on polega i wejdź na stronę http://www.pttk.pl/zycie/konkursy/Regionalny_konkurs_plastyczny_Polskie_krajobrazy_2019.pdf i zapoznaj się z regulaminem konkursu.
Prace na konkurs należy składać w nieprzekraczalnym terminie – do 30 września 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Organizatorzy konkursu:
–Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) Zarząd Główny Komisja Środowiskowa,
– Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Oświadczenia do pobrania:
Fundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2019/2020!
Wszystkich uczniów VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum oraz i szkół średnich w roku szkolnym 2017/18 mieszkających na terenach wiejskich.
Stypendium Fundacji Efekt Motyla ma charakter socjalno-naukowy i przeznaczone jest dla uczniów z terenów wiejskich z całej Polski, zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.
Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodych ludzi, rozbudzanie ambicji i przedsiębiorczości. Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego.
Dodatkowo dla Stypendystów organizowany jest także wyjazd motywacyjny do Warszawy w październiku 2019r. połączony z warsztatami rozwojowymi.
WARUNKI FORMALNE DO ZŁOŻENIA WNIOSKU:
- zamieszkanie na terenie wiejskim;
- status ucznia VII-VIII klasy szkoły podstawowej / gimnazjum/liceum i technikum _w roku szkolnym 2018/19;_
- wysoka średnia ocen oraz wyróżniające się osiągnięcia ucznia;
-trudna sytuacja materialna w rodzinie;
- złożenie poprawnie wypełnionego wniosku i skanu świadectwa szkolnego za rok szkolny 2018/19 w terminie 1-15 lipca 2019r.
Wniosek do pobrania: http://tiny.cc/zpfg8y
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!.
14 czerwca 2019r. dzieci z klasy 0 Szkoły Podstawowej w Bałtowie wraz z wychowawczynią Justyną Jabłońską zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Rodziny. Piosenki i wiersze dedykowane rodzicom wyrażały podziękowanie za trud wychowania i opieki nad małymi pociechami. Serdecznym życzeniom towarzyszyło wręczenie własnoręcznie wykonanych medali dla kochanych rodziców. Kolejną niespodzianką był konkurs, w którym rodzice mieli rozpoznać się na portretach wykonanych przez dzieci.
Druga część rodzinnego spotkania przebiegała na boisku szkolnym. Sportową rozgrzewkę i trening przeprowadził jeden z rodziców. Pan Tomasz Osojca, posiadający licencję trenerską, z wielkim zaangażowaniem przeprowadził trening małych sportowców. Następnie dzieci wzięły udział w grach i zabawach zespołowych. Dopingowani przez rodziców z wielkim entuzjazmem prezentowali swoje sportowe umiejętności. Dla szczęśliwych i zmęczonych sportowców rodzice przygotowali kolejną niespodziankę. Ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek było okazją do zregenerowania sił i wspólnego biesiadowania. Wszyscy w znakomitych humorach powrócili do domów.
W czwartek 13 czerwca uczniowie klas 0- III Szkoły Podstawowej w Bałtowie uczestniczyli w apelu "Bezpieczne wakacje". Dzieci z klasy I, pod kierunkiem pani Anny Smolińskiej, przypomnieli swoim kolegom zasady bezpiecznych zabaw i zachowań w okresie wakacji. Podczas apelu dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nie w czasie wolnym od zajęć. Tematyka spotkania dotyczyła: zatruć pokarmowych, bezpiecznego zachowania się w lesie, w górach i nad wodą . Uczniowie klasy I poinformowali swoje koleżanki i kolegów jak ustrzegać się przed kleszczami, porażeniem słonecznym czy nieznajomymi. Przypomnieli również o używaniu magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Ze śpiewem na ustach życzyli wszystkim bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole organizuje półkolonię letnią pod nazwą „Wakacje blisko domu VI”. Turnus półkolonii odbędzie się w terminie od 29 lipca do 9 sierpnia 2019 r na terenie szkoły podstawowej w Okole. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Gminy Bałtów. Półkolonia jest bezpłatna dla uczestników zakwalifikowanych przez Komisję Kwalifikacyjną.
Głównym celem organizatora jest zapewnienie opieki wychowawczej uczestnikom programu w czasie wakacji oraz wsparcie ich rodziców w codziennej trosce o jak najlepsze warunki do wychowywania dzieci.
W czasie półkolonii będą odbywały się różnorodne zajęcia (profilaktyczne, sportowe, artystyczne, krajoznawcze) dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników. Wychowawcy prowadzący zajęcia dołożą wszelkich starań aby stworzyć dzieciom jak najlepszy wypoczynek, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.
Wszelkich informacji na temat zapisów udziela kierownik półkolonii pani Edyta Stępniewska.
Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w półkolonii, serdecznie zapraszamy do pobrania i złożenia karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku w Urzędzie Gminy w sekretariacie lub w Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej w Okole. Termin składania kart kwalifikacyjnych – do 5 lipca 2019 r.
Telefon kontaktowy do kierownika półkolonii: Edyta Stępniewska 698394441
Uwaga! Organizacja i przebieg wypoczynku zgodne z rozporządzeniem MEN z 30 marca 2016 r. w sprawie warunków jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania, ustawa z 7 września 1991 r o systemie oświaty (Dz. U. z 2015r, poz.2156 oraz z 2016r poz. 35,64 i 195).
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019r. wg harmonogramu:
Dojazd autobusów - godz. 8.00, odjazd - godz. 11.00
W dniu 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Bałtowie uczestniczyli w krajoznawczej wycieczce w Góry Świętokrzyskie.
Wędrówkę rozpoczęli w Nowej Słupi, przy usytuowanej na skarpie figurze pielgrzyma „Emeryka”. Szlak wiódł po lesistym terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W przepięknej scenerii Rezerwatu Przyrody zwiedzili klasztor oraz podziwiali panoramę Gór Świętokrzyskich z platformy widokowej na Gołoborzu. Następnie „Kolejką świętokrzyską” przejechali do miejscowości Huta Szklana. Tu czas cofnął się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczyli bramę osady poczuli jakby wehikuł czasu przeniósł ich w odległą przeszłość. Zlokalizowane w osadzie drewniane chatki z XII-XIV w. w interaktywny sposób pokazały małym turystom życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku zapoznawały się z innym rzemiosłem i wcielały się w rolę słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala i rymarza. Najprzyjemniejszym punktem wycieczki okazały się warsztaty tkackie, podczas których każdy uczestnik wycieczki uczył się pleść kolorowe bransoletki. Były one ciekawą pamiątką z odbytej wędrówki.
10 czerwca dzieci z Punktu Przedszkolnego w Bałtowie wraz z rodzicami spotkały się, by uczcić Dzień Rodziny. Część artystyczna była źródłem wielu miłych wrażeń, a zabawy na powietrzu świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.
Dnia 9 czerwca 2019r. odbyły się X Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne, których organizatorem było Studio Tańca „TWIST” w Ostrowcu Św.
Uczennica naszej szkoły Magdalena ŁASKA (kl.7) zatańczyła w kategorii wiekowej 12-15 lat kl. I Hip -hop i zajęła I miejsce!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W piątek, 7 czerwca nasza szkoła włączyła się do udziału w ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam!”, w ramach której uczniowie w całej Polsce, w tym samym czasie czytali dla przyjemności.
Przedsięwzięcie zainicjowane od roku 2016 przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, stworzenie u dzieci i młodzieży pozytywnych skojarzeń związanych z książką. O godz. 10.00 wszyscy uczniowie z książkami w ręku pojawili się pod opieką nauczycieli na zielonym terenie przed szkołą. Każdy czytał to, na co miał ochotę, bez z góry narzuconych obowiązkowych lektur. Był czas na czytanie na kocykach pod chmurką oraz na rozmowy, pochwalenie się przyniesionymi z domowej biblioteczki egzemplarzami.
Nasz fotoreportaż oraz sprawozdanie z przebiegu akcji wezmą udział w ogólnopolskim konkursie, gdzie do wygrania są ciekawe nagrody książkowe oraz prenumeraty czasopism dla szkoły.
Wspólne piątkowe czytanie dostarczyło wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń, wprawiło w dobry nastrój, z którym powrócili do szkoły na kolejne zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji czytelniczej.
Tegoroczny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla klas 1-3 przebiegał w dwóch etapach. Celem konkursu było wyłonienie spośród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej mistrza ortografii oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W maju wychowawcy klas przeprowadzili eliminacje z zadaniami konkursowymi, z których wyłonili najlepszych uczniów. W dniu 4 czerwca nastąpił drugi etap. Uczniowie klas 1-3 mogli sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas I-III.
Wyniki konkursu:
Klasa I
Zgardziński Jakub – I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII
Dudek Maja – II miejsce
Nowak Julia – II miejsce
Klasa II
Łajca Andżelika – I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII
Szymczyk Tatiana – II miejsce
Bańka Daniel – II miejsce
Klasa III
Siepietowska Karolina – I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII
Dwojak Oliwier – II miejsce
Szczygieł Maja – II miejsce
Serdecznie gratulujemy!
Każdy z nas ma swoją ulubioną książkę. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie mogli zagłosować na wybraną książkę, biorąc udział w plebiscycie czytelniczym „Moja ulubiona książka”.
Jego celem było stworzenie listy najbardziej lubianych i poczytnych książek. Każdy uczeń mógł oddać tylko jeden głos – jeden tytuł swojej ulubionej książki.
Spośród czytelników uczestniczących w głosowaniu wylosowane zostały 2 osoby, które otrzymały nagrodę niespodziankę od organizatora. Szczęśliwie wylosowanymi osobami przez uczennice kl. VI zostali: Diana Cielebąk z kl. II SP oraz Patryk Osojca z kl. IV.
Oto wyniki plebiscytu, czyli dziesiątka ulubionych książek:
1. „Był sobie pies” - W. Bruce Cameron
2. „Bracia Lwie Serce” – Astrid Lindgren
3. „Opowieści z Narnii” (seria) – C. S. Lewis
4. „Magiczne drzewo” (seria)- Andrzej Maleszka
5. „Muminki”- Tove Jansson
6. „Martynka” (seria) - Marcel Marlier, Gilbert Delahaye
6. „Mroczne umysły”- Alexandra Bracken
7. „Brzechwa dzieciom” – Jan Brzechwa
8. „Roblox. Encyklopedia postaci”
9. „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” -J.K. Rowling, Jack Thorne i inni...
Dziękujemy za udział w głosowaniu!