Wyloguj się do życia

Wyloguj się do życia” to ogólnopolski projekt społeczny poruszający temat uzależnienia od Internetu i komputera skierowany do polskich gimnazjalistów. Projekt rozpoczyna się w drugiej połowie października 2013 r.  z inicjatywy Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST.

Celem akcji jest uświadomienie rosnącego zagrożenia uzależnieniem od komputera i czynników mających wpływ na rozwój uzależnienia oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu.

W ramach kampanii uczniowie szkół gimnazjalnych, które wesprą projekt, będą mogli wziąć udział w konkursie. Ich zadaniem będzie stworzenie plakatu, który najciekawiej zobrazuje temat przeciwdziałania uzależnieniom od komputera i Internetu. Po przeprowadzeniu przez Jury wstępnej selekcji internauci będą mogli zadecydować i nagrodzić najlepszy plakat, głosując na oficjalnej platformie komunikacyjnej projektu - www.wylogujsie.org,

Projekt Wyloguj się do życia jest realizowany z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany jest we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Strona internetowa projektu

Kampanię "Wyloguj się do życia" rozpoczyna film, na którym raper Wojtek Sokół Sosnowski wskazuje: "Nie możesz uciekać od prawdziwego życia w iluzję. Wyloguj się do życia, zanim życie Cię ominie".

KONKURS NA KOMIKS PROMUJĄCY HASŁO KAMPANII "WYLOGUJ SIE DO ŻYCIA"

Konkurs skierowany jest do klas szkół gimnazjalnych w całej Polsce. Jego celem jest zaangażowanie młodych ludzi w dyskusję na temat zagrożeń związanych z nadużywaniem sieci i komputera. Zadaniem konkursowym jest stworzenie komiksu, który rozwija hasło projektu Wyloguj się do życia i:

- pokazuje, że Internet jest nieodłączną częścią naszego życia, ale niekontrolowane korzystanie z niego może prowadzić do uzależnienia,
- zachęca do alternatywnych form spędzania czasu poza siecią,
- promuje zachowanie równowagi w funkcjonowaniu w rzeczywistości realnej i wirtualnej.

Nie ma ograniczeń co do techniki wykonania pracy, liczy się za to kreatywne podejście do tematu, jakość wykonania oraz zaangażowanie tworzącej komiks klasy.

Głosowanie na najlepszą pracę podzielono na dwie części, które z pewnością dostarczą uczestnikom niemałych emocji. W pierwszym etapie o wyborze pięciu najlepszych komiksów zdecyduje głosowanie Internautów, które odbędzie się między 11 a 17 grudnia za pośrednictwem strony internetowej projektu: www.wylogujsie.org. To tu, w specjalnie przygotowanej galerii znajdą się wszystkie nadesłane komiksy. W drugim etapie, spośród pięciu najwyżej ocenionych prac, Jury konkursu wyłoni zwycięzcę. Werdykt zostanie ogłoszony 18 grudnia, a klasa będąca autorem najlepszego komiksu otrzyma voucher na trzydniową wycieczkę w Polsce w postaci zielonej szkoły z atrakcjami.

Więcej szczegółow w regulaminie konkursu: regulamin_konkursu_wylogujsie(1).pdf

Z naszego gimnazjum do konkursu przystapiła klasa Ia.

Komiks naszych gimnazjalistów z kl. Ia startujący do konkursu "Wyloguj sie do życia"