MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...

     Dziękujemy Radzie Rodziców za smaczny poczęstunek z okazji Tłustego Czwartku - dzięki Wam nasi uczniowie pielęgnują tę słodką tradycję.

  • Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów w I półroczu 2023/2024

    Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów w I półroczu 2023/2024

     

    Uczniowie wyróżniający się w nauce w I PÓŁROCZU 2023/2024

    FABIAN CIELEBĄK - 4,75 (kl. 4)

    MAJA DUDEK - 4,77 (kl. 6)

    ALEKSANDER RUTKOWSKI - 4,77 (kl.5)

    KAROLINA SIEPIETOWSKA -4,79 (kl. 8)

    MAJA JANDA -4,85 (kl.6)

    JULIA NOWAK -4,85 (kl.6)

    WERONIKA ZUGAJ- 4,85 (kl. 6)

    MAŁGORZATA GRABSKA - 4,85 (kl.5)

    HUBERT PIETRAS. - 4,86 (KL. 7)

    AMELIA GIEZ -4,92 (kl.5)

    NATALIA MAJEWSKA - 4,92 (kl.6)

    JAKUB ZGARDZIŃSKI 4,92 (kl.6)

    JAKUB MOZAL -4,92 (kl.5)

    KONRAD PIETRAS -4,92 (kl.4)

    MICHAŁ WALISZEWSKI - 4,92 (kl.4)

    KACPER ŚLIWKA -4,92 (kl. 4)

    NADIA WOJTAŚ -5,0 (kl.5)

    ZUZANNA GOLIŃSKA -5,00 (kl.6)

    ZUZANNA KOZIEŁ -5,0 (kl.5)

    DAWID MOROŃ -5,08 (kl.6)

    PIOTR CZERWONKA – 5,25 (kl.4)

    WIKTORIA ZGARDZIŃSKA – 5,25 (kl. 4)

    ROKSANA GAWLIK -5,46 (kl. 5)

  • Wywiadówka

  • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

    6 lutego 2024r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

    DBI stał się okazją do przybliżenia naszym uczniom problematyki bezpieczeństwa on-line. To także czas, który wykorzystujemy na promocję pozytywnego wykorzystania Internetu.

    W związku z tym w ostatnim tygodniu przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem filmów edukacyjnych i stron internetowych promujących bezpieczeństwo i kulturę zachowania w sieci. Nasi najmłodsi uczniowie wykonali także tematyczne prace plastyczne, które można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

    Warto zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów sieci.

    Dużo przydatnej wiedzy na stronie: https://www.saferinternet.pl/

    Pamiętaj! Korzystaj z niego rozsądnie, bezpiecznie i odpowiedzialnie!

    Zdjęcia z przedsięwzieć szkolnych w albumie fotograficznym DBI 2024.

  • Poczta walentynkowa

    Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić dzień zakochanych w szkole, jest POCZTA WALENTYNKOWA.

    Już od wtorku, 6 lutego uczniowie, którzy chcieliby wyrazić uczucia, życzenia, ciepłe słowa swoim sympatiom, koleżankom, czy kolegom, mogą wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki.

    Prosimy o zaadresowanie kartek imieniem, nazwiskiem oraz klasą osoby, do której walentynka jest kierowana.  . 

    Mamy nadzieję, że zapełni się cudownymi kartkami walentynkowymi, które  zostaną rozdane 9 lutego.

  • Lekcja edukacyjna z podróżnikiem

    5 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Mateuszem Chołodym, który przeprowadził dla naszych uczniów zajęcia „ KRAINA nad wielkim Nilem”. Podróżnik przybliżył uczniom Egipt od czasów starożytnych po współczesne.

    Opowiadał o położeniu geograficznym tego państwa, jego powstaniu, kulturze i przyrodzie.

    W swojej niezwykle barwnej opowieści pan Mateusz wykorzystał zdjęcia i filmy nagrane podczas podróży na kontynent afrykański.

    Duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania wzbudziły przywiezione przez podróżnika rekwizyty i pamiątki. To była ciekawa lekcja geografii, ale też historii.

  • Ogłoszenie

  • "W pułapce myśli"- warsztaty psychologiczno-edukacyjne

    5 lutego 2024r. uczniowie kl. VII -VIII wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w warsztatach poruszających problematykę zdrowia psychicznego ,,W pułapce myśli ".

    Organizatorami konferencji były: Powiatowy Centrum Pomocy Rodzinie, Centrum Rozwoju Lokalnego, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna oraz Młodzieżowa Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

    Młodzież poruszała kwestie radzenia sobie w sytuacjach stresowych, jak pomóc koledze(koleżance)w kryzysie, jak rozmawiać o współczesnych problemach nurtujących młodych ludzi. Warsztaty uaktywniły uczniów, przybliżyły wiedzę o dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.

  • "Zaelektryzowani" z niecodzienną lekcją fizyki i chemii

    "Zaelektryzowani" z niecodzienną lekcją fizyki i chemii

    1 lutego w naszej szkole gościliśmy animatora Emila z grupy "Zaelektryzowani". W programie były niecodzienne eksperymenty z fizyki i chemii, zabawy z gazami (ciekły azot, hel, wodór itp.), konkursy z wiedzy i zręcznościowe z niespodzianką. Prowadzący w umiejętny sposób łączył elementy edukacyjne i humorystyczne, co niewątpliwie spodobało się uczestnikom. Największą popularnością cieszyły się zabawy z helem. Nie zabrakło również ognia i wybuchów.

    Pokaz dostarczył wiele radości i uśmiechu oraz sporą porcję wiedzy. Wielu z naszych uczniów miało możliwość wzięcia udziału w eksperymentach i bezpośredniego zetknięcia się ze światem zjawisk przyrodniczych, znakomicie się przy tym bawiąc.

    Wszyscy przekonali się podczas pokazu, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie może być jednocześnie efektywna, ciekawa i widowiskowa.

  • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    Jest taki jeden wyjątkowy dzień w roku, w którym wszystkie wnuczęta chcą podziękować swoim Babciom i Dziadkom za wszystkie piękne chwile, cudowne opowieści, troskę i opiekę oraz przede wszystkim za miłość. Miłość, która nie zna granic.

    Dziękujemy Wam, że zawsze możemy na Was liczyć Dziękujemy Wam za słodkości, zwłaszcza te dawane w ukryciu. Kochamy Was całym naszym serduszkiem.

    Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom sto lat w zdrowiu, tak aby byli jak najdłużej ze swoimi wnuczętami.

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

  • Konkurs plastyczny "Pszczoły - nasze życie"

    Konkurs plastyczny "Pszczoły - nasze życie"

    Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z obszaru działania LGD (Gminy: Bałtów, Bodzechów, Ćmielów, Kunów, Chotcza, Sienno, Lipsko, Solec nad Wisłą, Rzeczniów) do udziału w konkursie pn. „Pszczoły nasze życie” organizowanego w ramach operacji własnej „Pszczoły nasze życie” realizowanej z „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. PROW na lata 2014-2020″.

    Termin dostarczania prac: 22.03.2024.

    Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

    Zachęcamy do udziału w konkursie!

     Regulamin-konkursu-Pszczoły nasze życie

  • Muzyczny sukces naszych uczennic!

    21.01.2024 r. odbył się koncert finałowy XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach Trio con Brio. Uczennice naszej szkoły: NATALIA MAJEWSKA z kl. 6 oraz DIANA CIELEBĄK z kl. 7, które kształcą swoja pasję grania na flecie w Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie, otrzymały II Nagrodę w kategorii zespoły instrumentalne (pierwszego miejsca nie przyznano).

    Zachęcamy do obejrzenia nagrania z występu dziewcząt:  www.

    SERDECZNIE GRATULUJEMY zdobycia tak zaszczytnego miejsca!

  • Warsztaty z gier strategicznych

    9 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach z gier strategicznych dla wolontariuszy. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg".

    Podczas szkolenia zostały zaprezentowane aktywne gry strategiczne, które z powodzeniem można wykorzystać w pracy wolontariatu. Gry dają możliwość odetchnąć od zgiełku szkoły, wyzwalają rywalizację rówieśniczą, hartują również emocje.

    Warsztaty przeprowadził znakomity socjolog, animator Wacław Idziak.

    Serdecznie dziękujemy organizatorom za aktywnie spędzony czas w miłej atmosferze.

  • Spotkanie przedstawicieli Spółdzielni Uczniowskich

    W dniu 9 stycznia 2024 roku przedstawiciele naszej Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Zarząd Świętokrzyskiej Rady Spółdzielni Uczniowskich i Związek Lustracyjny Spółdzielni Delegatura Regionalna w Kielcach. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ideą przedsiębiorczości społecznej, tradycjami oraz najciekawszymi przykładami polskiej spółdzielczości uczniowskiej. Udział w dyskusji dał motywację i chęci do dalszej pracy.

  • Życzenia świąteczne

  • WESOŁA NOWINA

    WESOŁA NOWINA

    Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 22 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie, jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe.

     W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii uczniowie przypomnieli nam o wydarzeniach  sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki  przypomniały o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
    Jasełka w wykonaniu dzieci napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

    Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Lidia Pastuszka, która złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.

  • Zakopane zaprasza...

  • "Zaśpiewajmy Jezuskowi"- Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków

    "Zaśpiewajmy Jezuskowi"- Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków

    19 grudnia 2023r. dzieci z naszego przedszkola miały zaszczyt wziąć udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole. Oto nasze sukcesy w poszczególnych grupach wiekowych:

    3 latki: I miejsce: Blanka Pastuszka,  III miejsce Helenka Kotur.

    4 latki-wyróżnienia: Laura Michalska, Marcel Wojasiewicz, 5 latki -wyróżnienia: Iga Skoczylas, Vladia Chornobai.

    6 latki:  I miejsce  Antosia Kosowska,  III miejsce  Emilka Siepietowska.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

  • Podsumowanie profilaktycznego Programu Domowych Detektywów: „Jaś i Małgosia na tropie”

    Podsumowanie profilaktycznego Programu Domowych Detektywów: „Jaś i Małgosia na tropie”

    Dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w okresie od listopada do grudnia 2023 r. roku w klasie V realizowany był profilaktyczny Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Program prowadziła pani Katarzyna Sobczyk – reprezentująca Fundację Agencji Rozwoju Regionalnego w Starachowicach – FARR.

    Głównym celem programu było  opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących. Program Domowych Detektywów składał się z dwóch części: szkolnej oraz domowej i jest utrzymany w konwencji nauki poprzez zabawę. Angażował nauczycieli, uczniów, rodziców do wspólnej pracy i wspólnego obalania mitów dotyczących bezpiecznego spożywania alkoholu.

    Podczas realizacji programu poruszano kwestię umiejętności rozpoznawania i odpierania presji otoczenia skłaniającej do picia. Ponadto uczniowie zdobyli wiedzę o bezpośrednich psychospołecznych konsekwencjach picia alkoholu.

    Program Domowych Detektywów zakończył się „Wieczorem Jasia i Małgosi”, popołudniowym spotkaniem wszystkich uczestników – uczniów, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali nawiązujące do treści programu swoje prace, wykonane pod kierunkiem pani prowadzącej. Głównym celem wieczoru było nie tylko spotkanie się wszystkich uczestników i podsumowanie całego programu, ale również – dobra zabawa.

    Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Sobczyk za profesjonalne prowadzenie programu, a zaproszonym gościom: Wójtowi Gminy Bałtów – Panu Hubertowi Żądle, Pani Kierownik GOPS w Bałtowie- Edycie Giez, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie - Lidii Pastuszce, Pani Pedagog -Tamarze Dwojak, wychowawczyni klasy V – Pani Zuzannie Kacale oraz naszym Drogim Rodzicom - za obecność w tym ważnym dniu. Wierzymy, że program ten pozwoli na uzyskanie pozytywnych rezultatów w realizowanej pracy profilaktycznej.

    Przedsięwzięcie sfinansowane zostało z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bałtów na lata 2020-2025.

     

  • Sukces naszych uczniów w międzynarodowej akcji czytelniczej!

    Sukces naszych uczniów w międzynarodowej akcji czytelniczej!

    Z radością ogłaszamy, że nasza szkoła zdobyła wyróżnienie! 

    19 października 2023r. wzięliśmy udział w niesamowitej międzynarodowej przygodzie - „PRZERWIE NA CZYTANIE”, która jest częścią Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. 

    Z dumą informujemy, że wśród 2815 placówek z całego świata, to właśnie nasi uczniowie pomogli osiągnąć imponującą liczbę 563 800 młodych czytelników! 

    Jesteśmy podekscytowani i zainspirowani do dalszego promowania miłości do książek! Dołączcie do nas w przyszłych akcjach i dajcie się porwać magii czytania! 

    Chwile z książką zostały uwiecznione w fotorelacji: https://spbaltow.edupage.org/album/#gallery/1612

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć