MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Pasowanie na Przedszkolaka

    Pasowanie na Przedszkolaka

    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które we wrześniu tego roku rozpoczęło swoją prawdziwą przygodę z przedszkolem. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każdy przedszkolak dostał: dyplom, odznakę oraz upominek.

    Dziękujemy serdecznie naszym kochanym Rodzicom za przybycie i uświetnienie tej uroczystości. Przed nami wspaniałe przygody i niezapomniane chwile w naszym kolorowym przedszkolu.

    Występy woklane: tu

  • Zaproszenie

  • Warsztaty świąteczne w Renowatorii

    Warsztaty świąteczne w Renowatorii

    Święta coraz bliżej. Czas ozdabiać nasze mieszkania. W tym celu 10 grudnia klasa III wybrała się na wycieczkę do RENOWATORII W JANIKU. W pięknej,  drewnianej i klimatycznej pracowni nasi uczniowie spędzili cudowny czas wykonując świąteczne skrzaty.  Z kawałka deseczki, starego swetra, włóczki, rolki  oraz chęci stworzyli przepiękne arcydzieła. Podczas zajęć rozwijali umiejętności manualne, uczyli się współpracy w grupie i kreatywności. Dopełnieniem miłych chwil było pieczenie kiełbasek przy ognisku i pyszna zimowa herbatka. Wykonane skrzaty z pewnością wypełnią domową przestrzeń świątecznym ciepłem i radością.

    Wycieczka była fantastyczna. Uczniowie szczęśliwi wrócili do szkoły i z dumą prezentowali swoje urocze skrzaty.

  • Inauguracja konkursu "Przemoc to niemoc"

    Inauguracja konkursu "Przemoc to niemoc"

    5 listopada 2024r. odbyła się inauguracja konkursu plastyczno-multimedialnego zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. pt. „Przemoc to Niemoc’’. Konkurs skierowany był do uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie powiatu ostrowieckiego. Celem konkursu było m.in. podnoszenie świadomości na przeciwdziałanie zjawisku przemocy oraz ochrona ofiar przemocy w rodzinie u dzieci i młodzieży. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło 390 prac.

    W konkursie wzięli udział:

    ZOSIA BUDZEŃ (5 latki),

    ALEKSANDRA ŚLIWKA (5 latki),

    ROKSANA WOJTAŚ (5 latki),

    NATALIA DZIWALSKA (klasa II),

    NIKOLA MAJEWSKA (klasa II),

    PIOTR CICHOCKI (klasa II),

    WIKTORIA KĄDZIELA (klasa II),

    KINGA RUTKOWSKA ( klasa II),

    HANIA KOZIEŁ (klasa II).

    W kategorii praca plastyczna ROKSANA WOJTAŚ zajęła zaszczytne III miejsce. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni upominkami.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

  • Nasza choinka rozbłysła!

  • Wizyta Mikołaja w naszej szkole!

    Wizyta Mikołaja w naszej szkole!

    9 grudnia 20024r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie naszych uczniów oraz zaproszonych uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odwiedził specjalny gość - Święty Mikołaj w towarzystwie Wójta Gminy Bałtów Huberta Żądły.

    Święty Mikołaj obdarował wszystkich uczniów od przedszkolaków po starsze klasy słodkimi pysznościami ufundowanymi przez Pana Wójta. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

    Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był występ Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa z teatrzykiem mikołajkowym pn. "Świąteczna zagadka skrzata Tadka" !

    Uśmiechy na twarzach uczniów były bezcenne. Panowała atmosfera pełna magii i świątecznego ducha.

    To był niezapomniany dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli. Gorąco dziękujemy Świętemu Mikołajowi oraz Panu Wójtowi za wizytę i prezenty, które sprawiły wszystkim ogromną radość.

    O wydarzeniu w mediach: artykuł

    Filmik: https://www.facebook.com

     

  • Próbny egzamin ósmoklasisty

    W pierwszym tygodniu grudnia nasi uczniowie przystąpili do  PRÓBNEGO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY.

    To była okazja, by sprawdzić poziom swojej wiedzy i w praktyce zobaczyć, jak wygląda właściwy egzamin, do którego przystąpią w maju 2025. eraz pora na sprawdzanie arkuszy.

  • W kinie jest super!

    5 grudnia 2024 r. w oczekiwaniu na przybycie św. Mikołaja klasy 0 i ll odwiedziły kino Helios w Starachowicach. Odbyła się tam projekcja filmu pt: "List do Św. Mikołaja". Film wywarł na dzieciach duże wrażenie, bo jest to świąteczna komedia, która uczy bawi i wzrusza.

  • W Fabryce Bombek

    W Fabryce Bombek

    4 grudnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki i poznanie ręcznego powstawania ozdób choinkowych (manufaktura). Dzieci zobaczyły, jak wygląda peces rozgrzania szklanych rurek nad palnikiem ogniowym, a następnie wydmuchiwanie bańki. Następnym etapem w powstawaniu bombek było srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykiwano mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsano dzięki czemu bańki uzyskiwały metaliczny połysk. Później taka bombka trafia do farbiarni i suszarni. W sali „dekoracji” zobaczyli, jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcją wycieczki było również własnoręczne i według swojego pomysłu zdobienie bombki, którą  można było zabrać do domu.

    Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

  • Z wizytą w Chacie Świętego Mikołaja

    Z wizytą w Chacie Świętego Mikołaja

    3 grudnia 2024r.  uczniowie klasy 1 oraz oddziału "0" odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie. Głównym celem wycieczki było przeżycie magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia oraz spotkanie z Mikołajem. Dzieci pod opieką przewodnika zwiedziły Bajkową Krainę Lodu oraz Wioskę Świętego Mikołaja. W wiosce czekało na dzieci wiele atrakcji: dekorowanie pierniczków, zabawy i tańce z Elfami i oczywiście najbardziej wyczekiwane spotkanie i rozmowy ze Świętym Mikołajem.

    Uciechy było wiele… Na sam koniec uczestnicy zwiedzili szopkę z żywymi zwierzętami oraz mieli okazję przejechać się na Karuzeli Wiedeńskiej.

    Pobyt w Wiosce Św. Mikołaja dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń!

  • Włącz się do wspólnej zabawy!

    Przed nami "tydzień mikołajkowy". W związku z czym Samorząd Uczniowski zachęca do wspólnej zabawy!

  • Dajemy rzeczom drugie życie. Pomagamy zwierzętom!

    28 listopada 2024r. Szkolny Klub Wolontariatu zachęcił do udziału w akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. Pomagamy zwierzętom!”. Akcja polegała na zbiórce używanych, ale w dobrym stanie: książek, zabawek, gier, puzzli, klocków, pluszaków itp.

    Pozyskane z kiermaszu zabawek pieniądze przeznaczone zostaną na zakup karm dla zwierząt ze schroniska.

    Zebraliśmy 575 zł!!!. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli akcję.

  • Sukces ucznia naszej szkoły

    Sukces ucznia naszej szkoły

    W dniu 26 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Świętokrzyski Kurator Oświaty. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy oraz umiejętności, zainteresowanie się historią Polski, pobudzanie twórczego myślenia. Do zmagań konkursowych przystąpiło trzech uczniów z klasy VII. Miło nam poinformować, że jeden z nich - Dawid Moroń – uzyskał znaczącą liczbę punktów i zakwalifikował się do kolejnego – II etapu konkursu. Dziękujemy naszym odważnym uczniom za udział w zmaganiach konkursowych, a Dawidowi życzymy powodzenia w kolejnych etapach: rejonowym i wojewódzkim!

  • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

    Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

    Andrzejki to okazja do radosnych zabaw przed nadchodzącym czasem Adwentu. Chociaż obchodzimy je 30 listopada, to nasze dzieci z przedszkola świętowały już dzisiaj. Zgodnie z tradycją były wróżby andrzejkowe i wspólna zabawa przy wesołej muzyce. Dzieci chętnie fotografowały się w ,,andrzejkowej" fotobudce.

  • Gotuj się na zmiany!

    Gotuj się na zmiany!

    W tym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej biorą udział w programie edukacyjnym pt. „Gotuj się na zmiany”. Projekt został stworzony z myślą o nauce zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Jego celem jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania, ale także rozwijanie świadomości dotyczącej wartości i pochodzenia produktów spożywczych.

    Na zajęciach dzieci uczą się rozpoznawać podstawowe składniki odżywcze oraz zrozumieć ich rolę w funkcjonowaniu organizmu. Ponadto program kładzie nacisk na kulturę niemarnowania żywności, co pomaga dzieciom lepiej dbać o środowisko.

  • Szkolne Koło Wolontariatu zachęca du udziału w akcji!

  • Wyjazd do kina na "Quo vadis"

    Wyjazd do kina na "Quo vadis"

    22 listopada 2024r. uczniowie klas VII i VIII udali się wraz z wychowawcami do kina na animowaną adaptację powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”. Film jest oficjalną koprodukcją pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji. Dzięki temu, że powieść Sienkiewicza po raz kolejny ożyła na wielkim ekranie. Nasi uczniowie jako widzowie zostali zabrani w podróż do świata najważniejszych wartości, zagłębili się w losy miłości, która nie zna granic, zobaczyli wiarę, za którą warto oddać życie oraz prawdziwą odwagę, która wbrew okrucieństwu i despotyzmowi potrafi zmieniać świat na lepsze.

    Wyjazd był bardzo udanym wydarzeniem, które połączyło edukację z kulturą. Uczniowie mieli okazję doświadczyć klasyki literatury polskiej w nowoczesnej formie filmowej, a także w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę o historii starożytnego Rzymu i początkach chrześcijaństwa.

    Film wywołał różne odczucia. Skłonił jednak uczniów do refleksji i poważnych dyskusji o tym, co w życiu naprawdę ważne.

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- wyjątkową okazję, by promować wartości takie jak empatia, szacunek i dobroć w naszej szkole.

    Jest to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Życzliwość to cnota, która polega na wyrażaniu szacunku i okazywaniu troski i współczucia innym. Życzliwość to życie w prawdzie i szczerości oraz w szczęściu w stosunku do siebie i innych ludzi.

    W tym dniu Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizował różne akcje zachęcające do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Na drzwiach klas zawisły plakaty zachęcające do bycia życzliwym i miłym wobec siebie, uczniowie otrzymali żółte opaski z krótkimi wiadomościami, które wywoływały uśmiechy na twarzach obdarowywanych, zaś na przerwach rozbrzmiewała muzyka, zachęcająca do wspólnego odpoczynku i zabawy. Aby podkreślić ważność tego dnia, uczniowie przybyli do szkoły ubrani w ubrania koloru żółtego.

    Idea tego dnia jest do dziś taka sama – czyli bądźmy dla siebie mili, serdeczni, życzliwi a wspólne problemy rozwiązujmy w sposób bezkonfliktowy.

    Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra i lubimy okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Każdej osobie , bez wyjątku, możemy okazać serce i drobnym gestem rozjaśnić jej dzień. Przetestujcie to SAMI - to działa!

    Bądź życzliwy nie tylko od święta - filmik https://fb.watch/w7cUFzIQtF/

    Roztańczone przerwy - https://www.facebook.com/reel/874188351201055

  • Wywiadówka

  • Wycieczka do stolicy

    Wycieczka do stolicy

    15 listopada 2024 uczniowie klas: VI i VII udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja muzealna oddziałująca w niezwykły sposób obrazem, światłem, dźwiękiem, aranżacją wnętrz i wykorzystaniem efektów multimedialnych przybliżyła młodzieży powstańczą rzeczywistość 1944r. Spotkała się z jej dużym zainteresowaniem, skłoniła do zadumy oraz refleksji. Następnie uczestnicy wycieczki odbyli spacer po stolicy: pod Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, na Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, dalej Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie młodzież miała niepowtarzalną okazję obejrzenia zmiany warty.

    Dzięki wyjazdowi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii Polski i dziedzictwa kulturowego, wzmocnili poczucie tożsamości narodowej. Wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do szkoły.

    Opiekunami wycieczki były Panie: Zuzanna Kacała, Magdalena Łuczycka i Anita Jeruzal.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć