MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Bałtów na czele w rankingu wyników egzaminu gimnazjalnego 2015

    Bałtów na czele w rankingu wyników egzaminu gimnazjalnego 2015

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 potwierdzają, że uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie reprezentują wysoki poziom wiedzy i umiejętności. W rankingu gmin gimnazjów powiatu ostrowieckiego Bałtów uplasował się na I miejscu.

    Osiągnięcie takiego wyniku jest wynikiem zaangażowania i współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców. Trzy lata nauki nie poszły na marne, a wpajane uczniom wartości oraz wiedza i umiejętności przyniosły oczekiwane przez wszystkich wyniki.

    W rankingu gmin Bałtów uzyskał łącznie 101,58 punktów, w tym: 21,35 p. - język polski, 21,62 p. - historia, 15,50 p. - matematyka, 15,04 p. - przedmioty przyrodnicze, 28,07 p. - język angielski poziom podstawowy.

    Są to wyniki stosunkowo wyższe zarówno od średnich powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych.

    Średnia
     

    j. polski

    historia
    i wos

    matematyka

    Przedmioty matematyczno-przyrodnicze

    j. angielski poziom podstawowy

    Bałtów
     

    66,7%

    67,5%

    53,4%

    53,7%

    70,2%

    województwo świętokrzyskie

    61%

    63%

    47%

    49%

    64%

    kraj
     

    62%

    64%

    48%

    50%

    67%

     

    Gratulujemy tegorocznym gimnazjalistom.

    Tak wysoki wynik jest kontynuacją wyników z ubiegłego roku szkolnego. Pozostaje trzymać kciuki za gimnazjalistów, którzy w przyszłym roku podejdą do egzaminów gimnazjalnych.

     

    http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150625/POWIAT0107/150629376

    http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150709/POWIAT0107/150708867

  • ”Tyle było dni … 2011 - 2015” – uroczyste zakończenie klasy III SP

    ”Tyle było dni … 2011 - 2015” – uroczyste zakończenie klasy III SP

    23 czerwca 2015 roku odbyła się uroczysta akademia, którą uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Bałtów - Pan Andrzej Jabłoński. Dla uczniów III klasy Szkoły Podstawowej w Bałtowie zakończył się I etap edukacji. Cztery lata wspólnej nauki, pod czujnym i troskliwym okiem wychowawczyni – Pani J. Jabłońskiej, przygotowały uczniów do kolejnego etapu, jaki rozpoczną po wakacjach. Podsumowaniem ich pracy i osiągnięć była przygotowana multimedialna prezentacja, przedstawiająca najciekawsze wydarzenia z życia klasy i szkoły. Uczniowie zaprezentowali także swoje zdolności i umiejętności recytatorskie, wokalne oraz  taneczne i akrobatyczne. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali za pracę i opiekę, za serce i uśmiech. Posumowaniem uroczystości były złożone przez Panią Dyrektor i Pana Wójta gratulacje za osiągnięcia i pokazane umiejętności oraz życzenia sukcesów w dalszej nauce.  

  • Kiermasz używanych podręczników

    Kiermasz używanych podręczników

    Dnia 24 czerwca 2015 r. o godz.9.00 na łączniku ZSP w Bałtowie odbędzie się kiermasz używanych podręczników klas V-VI SP oraz II-III Gimnazjum.

  • Wyróżnienia dla uczniów z ZSP Szkoła Podstawowa w Bałtowie

    Wyróżnienia dla uczniów z ZSP Szkoła Podstawowa w Bałtowie

    Uczniowie Szkoły Podstawowej ZSP w Bałtowie brali udział w konkursie  GEOSTANOWISKA W TWOIM SĄSIEDZTWIE – EDYCJA 2015” . Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy zespoły:
    grupa I:  Ewelina Gogół, Izabela Niewadzi, Dominika Chuchała, Wiktoria Magdanz,
    grupa II:  Kamila Grudniewska, Paweł Kraus, Maciej Czarnecki, Ernest Makuch,
    grupa III:  Julia Piątkowska, Aleksandra Wójtowicz i Wiktor Czupryński.

    Każdy zespół  wykonał plakat promujący i odzwierciadlający ciekawe pod względem geologicznym tereny znajdujące się w Bałtowie.        

    17 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej z opiekunem - Panią Edytą Maziarską - zostali zaproszeni do Kielc na Wernisaż podsumowujący ten konkurs. W Centrum Geoedukacji nasi uczniowie za swoją pracę otrzymali wyróżnienia. Zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Dodatkową nagrodą okazała się wspaniała wycieczka po Geoparku  oraz zaproszenie  na  bezpłatne warsztaty w Rezerwacie Wietrznia lub Kadzielnia.
    Niesamowitą przygodą była „Podróż do wnętrza Ziemi”  kapsułą 5D oraz zwiedzanie „Galerii Ziemi”,  która przybliżyła oglądającym historię geologiczną, florę i faunę naszego regionu.

  • Karta Rowerowa 2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karta Rowerowa 2015.

  • Pamiętając o przeszłości wkraczamy w przyszłość

    Pamiętając o przeszłości wkraczamy w przyszłość

      Im bardziej oddalamy się w czasie od wydarzeń II wojny światowej, tym większe znaczenie mają działania edukacyjne w miejscach pamięci narodowej, szczególnie ważne dla najmłodszych pokoleń, których wiedza i wrażliwość dopiero się kształtują. Dlatego też 19 czerwca 2015r. uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie, pod opieką p. T. Szczygieł, p. M. Gołasy  p. J. Kogut wyjechali na wycieczkę szkolną do Oświęcimia, a następnie do Wadowic. Wycieczka poprzedzona została tematyką holokaustu i ludobójstwa w obozach koncentracyjnych poruszaną na lekcjach języka polskiego i historii. Lekcje te przygotowały młodzież do zajęcia właściwej postawy w trakcie zwiedzania Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. Zwiedzanie muzeum uświadomiło uczniom wymiar ludzkiego okrucieństwa, ukazało postawę ludzi umierających bez prawa do godności. Prymitywne baraki więzienne, krematorium, kilometry kolczastego obozowego ogrodzenia i zachowanych oryginalnie dróg, po których codziennie chodzili więźniowie, w pełni oddają to, czego nie da się wyrazić słowami - bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni. Młodzież gimnazjalna poczuła odpowiedzialność, jaka na niej spoczywa, by historia nie zatoczyła koła i nigdy w przyszłości nie doszło do podobnych wydarzeń. Wizyta w Muzeum była nietypową lekcją człowieczeństwa, która, poparta eksponatami pozostałymi po „mieszkańcach” obozu, wywarła niesamowite wrażenia na młodych ludziach.

    Kolejnym punktem programu wycieczki była miejscowość bliska sercu każdego Polaka – Wadowice - miejsce nierozerwalnie związane z osobą Ojca Św. – Jana Pawła II. Młodzież zwiedziła dom, w którym Karol Wojtyła przyszedł na świat, spędził dzieciństwo i młodość. 
    Podczas wizyty papieskiej w Wadowicach Jan Paweł II wspominał: "Dom był za moimi plecami przy ulicy Kościelnej. A kiedy patrzyłem przez okno widziałem na murze kościelnym zegar słoneczny i napis: Czas ucieka, wieczność czeka".
    Gimnazjaliści zobaczyli nowoczesną ekspozycję, otwartą w kwietniu 2014 r.,  wzbogaconą licznymi multimediami i animacjami. Podążali szlakiem opowieści o życiu papieża-Polaka: od jego „małej ojczyzny”, przez okres krakowski, aż po Watykan.
    Sercem muzeum, zajmującego obecnie cały budynek, pozostaje odtworzone mieszkanie Wojtyłów na piętrze kamienicy.  Zgromadzone w muzeum osobiste pamiątki, fotografie, dokumenty (np.: świadectwa szkole, listy, itp.) pozwoliły lepiej poznać Ojca Św. jako człowieka, uzmysłowić, jak wielkie znaczenie w kształtowaniu jego osobowości odgrywała religia i nauka.                                                                                                                    

    Wizyta w Wadowicach zakończyła się oczywiście degustacją słynnych „papieskich kremówek” i refleksją na temat: co w życiu człowieka jest naprawdę ważne, jakie zachowania i postawy są godne miana człowieka.                                                                                            

  • Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie w konkursie recytatorskim

    Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Bałtowie w konkursie recytatorskim

     11 czerwca 2015r. po raz kolejny uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Lutnia Wiejska”, który odbył  się w PSP im. Legionów Polskich w Okole.

    Celem konkursu było:

    • rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,

    • popularyzacja utworów o tematyce wiejskiej,

    • zacieśnianie więzi z naszym regionem,

    • rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

    Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach wiekowych.

    W starszej grupie wiekowej bezkonkurencyjna okazała się Kamila Grudniewska z klasy VI, która zdobyła I miejsce. Zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie w wierszu Jana Chodzińskiego pt.: „Książę”.

    Młodszą grupę wiekową reprezentował Jakub Machula z klasy III. Zadeklamował on wiersz „Na wsi o poranku”. Dzięki swym umiejętnościom recytatorskim, teatralnym oraz dobremu ogólnemu wrażeniu artystycznemu zdobył II miejsce.

    Pozostali reprezentanci naszej szkoły: Kinga Ruszkiewicz (kl. IV) i Jakub Jakubowski (kl. VI) również bardzo dobrze zostali ocenieni przez jury i otrzymali wyróżnienia.

    Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i pamiątkowymi dyplomami.

  • Wycieczka na Mazury

    Wycieczka na Mazury

    „Nie, nie w góry – na Mazury ruszaj bracie

    Tam przygoda czeka na Cię”

    Kierując się tymi słowami 48 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie wyjechało na wycieczkę do” krainy 1000 jezior”. Przez pięć czerwcowych dni (8.06.2015 – 12.06.2015) przebywali tylko pod opieką Pań: Ewy Siepetowskiej, Zuzanny Kacały i Edyty Rabsztyn. Swoją przygodę z Mazurami zaczęli od zwiedzania Muzeum Kurpiowskiego w Wachu, gdzie podziwiali bogate zbiory tkactwa, bursztyniarstwa, plecionkarstwa oraz kolekcję strojów kurpiowskich. Kolejnego dnia trasa wiodła przez miejscowości Ryn – Giżycko – Gierłoż - Kętrzyn i Reszel. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się twierdza Boyen. Przebywając w „Wilczym Szańcu” – dawnej kwaterze Hitlera, uczniowie poznali mało znane, niemniej bardzo interesujące fakty z okresu II wojny światowej.  W Kętrzynie i Reszlu zwiedzali zamki krzyżackie. Następny pogodny dzień spędzili w Olsztynie, oglądając seans w tamtejszym planetarium. Spacer po tym pięknym mieście połączony był ze zwiedzaniem zamku kapituły warmińskiej, Bazyliki katedralnej św. Jakuba, starego i nowego ratusza.
    Zakończeniem tak pięknego i mile spędzonego dnia było zorganizowanie wieczorem dyskoteki pod gwiazdami. Kolejny dzień upłynął pod znakiem warsztatów przyrodniczych w Mazurskim Muzeum Parków Krajobrazowych w Krutyni. Uczniowie mieli tam możliwość zwiedzania i poszukiwania ciekawych gatunków zwierząt i roślin w rezerwacie „Zakręt”.  Chwile wyciszenia i duchowej zadumy przyniósł pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Św. Lipce. Tam wysłuchali słynnego koncertu organowego. Podsumowaniem czwartego dnia było wspólne ognisko i kiełbaski. Pobyt na Mazurach zakończył rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim. To była niezwykle udana i pouczająca wyprawa..

  • V Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

    V Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w ZSP Gimnazjum w Bałtowie

    01.06.2015r. w Gimnazjum w Bałtowie odbyła się już piąta edycja Szkolnego Festiwalu Projektów. Bohaterami tego dnia byli uczniowie klas drugich. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010r. brali oni udział w realizacji projektu edukacyjnego. Podzieleni na zespoły, pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów, opracowywali metodą projektu wybrany przez siebie temat. Festiwal był formą podsumowania ich działań. Nad przebiegiem prezentacji czuwała komisja w składzie dyrektor – p. Lidia Pastuszka, p. Mariola Gołasa - przedstawiciel grona pedagogicznego, p. Anna Kaczmarzyk - przedstawiciel rodziców oraz Kacper Ołubiec - reprezentujący społeczność uczniowską.

    Pierwsza grupa projektowa zabrała widownię w swoją wymarzona podróż, odkryła przed nią najpiękniejsze zakątki świata, tajniki różnych kultur. Kolejna prezentacja przekonała zebranych, że najwspanialsza jest nasza, tradycyjna kuchnia polska. Tajniki układu słonecznego odkryli zebranym chłopcy z trzeciej grupy projektowej. Kolejna grupa przybliżyła publiczności rolę i postrzeganie nauczycieli na przestrzeni lat: od starożytności po czasy współczesne. Piąta grupa projektowa sprawdziła, jak Polacy pojmują tolerancję. Kolejny projekt udowodnił prawdziwość powiedzenia: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, prezentując uroki własnej miejscowości – Bałtowa.  
    Golf, rugby, polo, krykiet, baseball, windsurfing, curling - czy Polacy znają i uprawiają te dyscypliny sportu? - pytała siódma grupa projektowa. Uczniowie zaprezentowali zasady uprawiania wyżej wymienionych rodzajów sportu. Dziewczęta z kolejnego zespołu projektowego zachęcały natomiast do nieco innej aktywności ruchowej i umysłowej. Wyjaśniły widzom, czym są rekordy Guinnessa i zachęcały do pobicia niektórych z nich. Czterech chętnych śmiałków podjęło próbę pobicia rekordu, m.in. w podbijaniu piłeczki pingpongowej na paletce, wyłowienie jak największej ilości jabłek z wody tylko przy pomocy ust, ułożenie jak największej piramidy z jabłek. Na zakończenie imprezy zebrani mieli możliwość obcowania ze sztuką współczesną, zrozumienia różnic pomiędzy mural a graffiti.

    Wszystkie zespoły projektowe stanęły na wysokości zadania i  zrealizowały zamierzone cele. Opracowanie tematów udowodniło kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczniów.  Publiczność z zainteresowaniem obserwowała i słuchała poszczególnych wystąpień.

  • Dzień Dziecka pełen wrażeń

    Dzień Dziecka pełen wrażeń

    Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej Filia w Wólce Bałtowskiej spędzili w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. W programie imprezy znalazło się m.in.: zwiedzanie Zwierzyńca, warsztaty na Sabathówce, oglądanie filmu w kinie 5D oraz wspólny posiłek w postaci kiełbaski z grilla.

    W Bałtowskim  Zwierzyńcu najmłodsi stanęli „oko w oko” ze zwierzętami, które - niegdyś licznie występujące w Europie - dziś należą do rzadkości. Przykładem mogą być żubry, będące dumą całego Zwierzyńca. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się ponad 400 zwierzętom biegającym swobodnie w kilku sektorach w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska.  Słuchając opowieści przewodnika i obserwując wielbłądy, lamy, bydło zebu (tzw. „święte krowy”), australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków, poznały zwyczaje zwierząt.                     
    Kolejną atrakcją było spotkanie z różnobarwnym światem ptaków oraz budzącymi sympatię kucami, osłami i zabawnymi małpkami makaki.                                                                                                             

     Sabathówka była miejscem aktywnego spędzania czasu. Gry, zabawy, jak również i  wyprawa przez domki goblinów – małych złośników (prowadzone przez animatorów) przypadły dzieciom do gu­stu i dostarczyły dużo radości. Na terenie Sabathówki odbyły się także edukacyjne „warsztaty z czarownicą”. 

    Ostatnim punktem programu imprezy było Kino Emocji Cinema 5D. Uczniowie obejrzeli tu film pt.: „Tajemnicze podziemie”. Zastosowana technologia 5 D pozwoliła widzom stać się aktywnymi uczestnikami scen rozgrywanych na ekranie. Oprócz trójwymiarowego obrazu dostarczane są tu inne wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe.

    Po wspólnym posiłku dzieci pełne wrażeń i ciekawych przeżyć wróciły do domów.

  • Dzień Dziecka kl 0-III SP

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Dziecka kl 0-IIISP.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć