Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Bywają takie dni, kiedy za oknem mróz i śnieg, a w sercach - ciepło uczuć. Taki dzień przypadł właśnie 25 stycznia 2014r., kiedy to, zgodnie z przyjętą już tradycją, w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Na wstępie Pani Dyrektor, Lidia Pastuszka, przywitała zacnych gości ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z oddziału przedszkolnego, kl. I, kl. II i kl. III w pięknym programie artystycznym przekazali swoją miłość i wdzięczność babciom
i dziadkom. Na twarzach wszystkich gości malowało się wzruszenie i radość podczas oglądania przedstawienia, słuchania nastrojowych wierszy i okolicznościowych piosenek, tematycznie związanych z tymże świętem. Widzowie docenili także gromkimi brawami umiejętności taneczne młodych wykonawców. Część artystyczna uroczystości zakończyła się wręczeniem swoim babciom i dziadkom upominków – pięknych serduszek symbolizujących miłość wnuków
i wnuczek.
Całość imprezy zakończyła się karnawałową zabawą choinkową. Sala gimnastyczna w mgnieniu oka zamieniła się w kolorową salę balową, na której dobrze bawili się nie tylko najmłodsi, ale również babcie i dziadkowie. Wzrok przyciągały bajecznie kolorowe stroje karnawałowe. Mimo różnicy pokoleń wszyscy świetnie się bawili przy muzyce w wykonaniu jednego z absolwentów naszej szkoły - Łukasza Walczyka.
Duże podziękowania należy skierować do Rady Rodziców, która bardzo zaangażowała się w organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy, co przyczyniło się do wywołania dobrego nastroju, uśmiechu, radości.
Dnia 30.01.2014 r. o godz.13.30 odbędzie się wywiadówka dla kl. 0-III SP w Wólce Bałtowskiej, natomiast dla klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum o godz.15.30 w ZSP w Bałtowie.
Serdecznie zapraszamy!
SZKOŁA PODSTAWOWA
UCZNIOWIE ZE ŚREDNIĄ POWYŻEJ 4,75
Kl. IV
Przemysław Łyjak - 5,0
Wiktoria Kaczmarzyk - 4,91
Kl. V
Izabela Niewadzi - 5,36
Dominika Chuchała - 5,27
Kamila Grudniewska - 5,27
Ewelina Gogół - 5,18
Natalia Ferens - 5,0
Kamila Kozieł - 5,0
Maciej Czarnecki - 4,90
Paweł Kraus - 4,90
Bartosz Parcheta - 4,90
Kl. VI
Hubert Wójtowicz – 5,0
Barbara Podgórska – 4,89
UCZNIOWIE SP ZE WZOROWĄ OCENĄ ZACHOWANIA
Kl. IV
Wiktoria Kaczmarzyk
Oliwia Bukała
Wiktoria Kozieł
Kl. V
Natalia Cielebąk
Dominika Chuchała
Maciej Czarnecki
Natalia Ferens
Ewelina Gogół
Kamila Grudniewska
Kamila Kozieł
Michał Lichota
Izabela Niewadzi
Aleksandra Pietrzkiewicz
Kl. VI
Oliwia Gross
Julia Piotrowska
Barbara Podgórska
Dominika Rados
Patrycja Rados
Natalia Stryjaś
Hubert Wójtowicz
UCZNIOWIE SP ZE 100% FREKWENCJĄ
Kl. IV
Wiktoria Kaczmarzyk
Aleksandra Wójtowicz
Kl. V
Dominika Chuchała
Ewelina Gogół
Kamila Grudniewska
Izabela Niewadzi
GIMNAZJUM
Uczniowie ze średnią powyżej 4,75
Kl. Ib
Weronika Zielińska -5,0
Kacper Jabłoński - 4,94
Anna Kopała – 4,87
Kl. IIa
Karolina Szczygieł -5,36
Natalia Bidzińska -5,21
Aleksandra Wyroda- 5,21
Majewska Klaudia - 4,93
Patrycja Chmielowiec - 4,79
Kl. III a
Piotr Gogół 4,78
Kl. III b
Monika Choinka 4,93
Małgorzata Cioć- 4,86
Aleksandra Czyż – 4,86
UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZE WZOROWĄ OCENĄ ZACHOWANIA
Kl. Ia
Marlena Walos
Kl. I b
Kinga Grudniewska
Jakub Grudniewski
Kacper Jabłoński
Weronika Gierczak
Aleksandra Jesionek
Adrian Kaczmarzyk
Anna Kopała
Sylwia Łaska
Weronika Zielińska
Kl. IIa
Natalia Bidzińska
Patrycja Chmielowiec
Klaudia Majewska
Daria Makuch
Karolina Szczygieł
Aleksandra Wyroda
Kl. III a
Kinga Antonkiewicz
Natalia Cieślik
Cukierska Kinga
Michał Dąbek
Konrad Ferens
Mateusz Foremniak
Piotr Gogół
Olga Grudniewska
Kewin Krzemieniecki
Mateusz Szewczyk
Beata Kałuża
Kl. III b
Daria Adamczyk
Monika Choinka
Małgorzata Cioć
Aleksandra Czyż
Paweł Dąbrowski
Agata Szewczyk
Marta Waliszewska
UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZE 100% FREKWENCJĄ
Kl. Ib
Kinga Grudniewska
Jakub Grudniewski
Adrian Kaczmarzyk
Anna Kopała
Wioletta Kudas
Kl. II a
Klaudia Majewska
Karolina Szczygieł
Aleksandra Wyroda
Kl. III a
Kinga Cukierska
Mateusz Foremniak
Kewin Krzemieniecki
Kl. III b
Paweł Dąbrowski
W czwartek 16 stycznia 2014r. uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej ZSP w Bałtowie mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Radę Gminy Bałtów.
Całość imprezy w „Zajeździe Przystocze” w Bałtowie poprowadzili profesjonalni animatorzy. Różnorodność przygotowanych propozycji zachęciła dzieci do czynnego udziału w atrakcyjnych zabawach ruchowych. Wiele radości dostarczyły najmłodszym tańce integracyjne, zaś konkursy i konkurencje taneczne cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały ogromny entuzjazm uczestników.
Impreza rozpoczęła się iście brazylijskim klimatem – nauczyciele i uczniowie wspólnie poczuli atmosferę karnawału, tańcząc sambę. Atrakcyjnym elementem okazały się także nadmuchane baloniki. Posłużyły one do wesołej zabawy, gdzie w rytmie Macareny dzieci tańczyły w parach wykonując przy tym proste polecenia prowadzących.
Wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczyły ich uśmiechnięte twarze.
Słowa podziękowania kierujemy do Rady Gminy Bałtów oraz wszystkich osób i instytucji, wspierających całą uroczystość.
Uczniowie ZSP w Bałtowie od 2012 roku biorą udział w edukacyjnym programie Unii Europejskiej eTwinning, polegającym na współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Rozwija on zdolności językowe oraz umiejętność sprawnego posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną w szkołach europejskich.
W programie biorą udział w tym roku szkolnym dwie grupy ze Szkoły Podstawowej: z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego.
Grupa języka angielskiego realizuje, we współpracy z uczniami z Grecji i Tunezji (eTwinning Plus), projekt: My town, my country. Uczniowie będą wymieniać informacje na temat swojej miejscowości i kraju, kultury i zwyczajów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych oraz doskonaleniu umiejętności współdziałania w grupie.
Czternastoosobowa grupa języka niemieckiego, we współpracy z rówieśnikami z Grecji i Estonii, realizuje projekt Tiere- unsere Freunde. Wymienią oni informacje na temat szkoły, miejscowości oraz własnych zwierzątek domowych, wykonując ilustracje plakaty, prezentacje multimedialne.
Partnerzy szkół obydwu projektów poznają wzajemnie środowiska, w jakich funkcjonują, ale zasadniczą rolę odgrywa wspólne realizowanie zadania. Udział w projektach uczniów ZSP w Bałtowie to duże wyzwanie - nauka połączona z zabawą. Zaangażowanie obu grup językowych, nad którymi czuwają panie Aneta Schindler (jęz. angielski) oraz Magdalena Wójcik (jęz. niemiecki), jest bardzo duże.
Grupy projektowe eTwinning z jęz. angielskiego (z lewej) i jęz. niemieckiego (z prawej)
W dniu 20 grudnia 2013r. w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie uczniowie klasy II zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie pod tytułem ”Świeć Gwiazdeczko” - przygotowane pod kierunkiem Pani Justyny Jabłońskiej - poprzedziły klasowe spotkania wigilijne.
Honorowymi gośćmi, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość, byli: Wójt Gminy Bałtów - Pan Andrzej Jabłoński, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Leszek Smoliński, proboszcz parafii MBB ksiądz kanonik - Grzegorz Kucharski, rodzice i społeczność Bałtowa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa, którzy, po bezowocnych poszukiwaniach schronienia na noc, zdecydowali się przenocować w stajence. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatane były kolędami, do których podkład muzyczny na żywo wykonał Pan Sławomir Zdonek. Całość tworzyła niepowtarzalny klimat radości i refleksji zarazem. Ponad godzinny występ młodych aktorów został nagrodzony zasłużonymi niemilknącymi oklaskami. Piękna dekoracja, stroje i rekwizyty oraz zaangażowanie aktorów sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziecięca gra była niezwykle sugestywna: pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.
Wzruszenie długo malowało się na twarzach publiczności. Na zakończenie uroczystości świąteczne życzenia złożyli: Dyrektor Szkoły - Pani Lidia Pastuszka i Pan Wójt - Andrzej Jabłoński.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka, Wigilia 2013.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Projekt POZNAJMY ŚWIAT.
W dniu 18.12.2013 r. w sali gimnastycznej, odbył się Szkolny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas 4- 6. Turniej zorganizowały nauczycielki wychowania-fizycznego p. Iwona Gałczyńska i p. Anna Kądziela-Płaza. Do Turnieju przystąpiło 15 uczniów. Najwyższe miejsca wywalczyli:
W kategorii chłopców:
I miejsce - Hubert Wójtowicz
II miejsce - Dawid Jesionek
III miejsce - Konrad Stefankiewicz
W kategorii dziewcząt:
I miejsce - Julita Goryńska
II miejsce - Kamila Grudniewska
III miejsce - Barbara Podgórska
Turniej został rozegrany w miłej atmosferze, zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy honorujące udział w zawodach.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego (IPNI) w kl. IV SP.
W roku szkolnym 2013/14 ZSP Szkoła Podstawowa przy współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim w partnerstwie z Wyższą Szkołą Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu rozpoczęła realizację projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”.
W ramach lekcji przyrody, matematyki, techniki i informatyki prowadzone są zajęcia w oparciu o Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego.
Uczniowie klasy IV zrealizowali projekt pt. „Jestem obserwatorem pogody”.
Zajęcia prowadzone były metodą projektów.
Badania meteorologiczne urozmaicały zajęcia, przez co uczniowie bardzo chętnie angażowali się w nie. Własnoręcznie wykonali przyrządy do mierzenia elementów pogody, zaprojektowali karty obserwacji pogody, prowadzili badania najważniejszych elementów pogody: temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, wiatru, opadów i osadów atmosferycznych. Praca ich wymagała dokładności i systematyczności, ponieważ badania pogody były prowadzone rano o godz. 700, w południe o 1300 i wieczorem o 1900. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć był pomiar za pomocą interfejsu Cobra4, który to szkoła dostała w ramach projektu.
Na zajęciach z komputerem uczniowie wyszukiwali informacji w internecie o elementach pogody, w programie Word zaprojektowali karty obserwacji pogody i symbole określające poszczególne parametry jej elementów.
W realizację projektu zaangażowani są nauczyciele: pani Edyta Maziarska, pani Agnieszka Wolak i pani Małgorzata Wąsik
Innowacyjny program cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dostarcza nowych wrażeń i doświadczeń.
Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego projektu.
W dniu 12.12.2013 r. w Zespole Szkół Publicznych Gimnazjum w Bałtowie gościł funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. - starszy inspektor Pan Jacek Budzeń.
Przeprowadził on dla gimnazjalistów zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień. Zajęcia urozmaicone były prezentacją multimedialną na temat szkodliwości używek.
Uczniowie zostali także zapoznani z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich jak również przypomniano zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole oraz poza nią.
Prelekcja uwzględniała propagowanie wśród młodzieży idei aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego.
Nietypowe zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej, w związku z czym należy się spodziewać kontynuacji celem propagowania wśród uczniów właściwych wzorców.
Trwa Ogólnopolski Konkurs w ramach projektu Wyloguj się do życia, który zwraca uwagę na problem uzależnienia od sieci. W ramach konkursu uczniowie naszej szkoły wykonali komiks rozwijający hasło projektu. Praca konkursowa została przesłana drogą elektroniczną do organizatorów.
Poniżej zamieszczamy fragment regulaminu konkursu:
3. NAGRODA I ZASADY PRZYZNANIA NAGRODY
3.1 Proces wyłonienia zwycięzcy przebiega dwuetapowo w następujący sposób:
a) W pierwszym etapie głosowanie odbędzie się w Internecie za pośrednictwem strony www.wylogujsie.org
b) Z jednego komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego można oddać jeden głos na 24 godziny.
c) Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowane 5 prac, które otrzymały największą liczbę głosów.
d) W drugim etapie Jury, wybierając spośród 5 najwyżej ocenionych przez Internautów prac, wyłoni zwycięzcę nagrody głównej w oparciu o następujące kryteria:
- Pomysł (wrażenie artystyczne, zgodność z tematem, oryginalność)
- Zaangażowanie (praca zespołowa, wartość emocjonalna)
- Jakość wykonania (wrażenia estetyczne, dopracowanie szczegółów)
- Zgodność z Regulaminem
3.2 Głosowanie Internetowe rozpocznie się 11 grudnia 2013 r. o godz.12:00, a zakończy się 17 grudnia 2013 r. o godz. 12.00
3.3 Oficjalny wynik I etapu Konkursu zostanie ogłoszony na stronie www.wylogujsie.org 17 grudnia 2013 r.
3.4 Głosowanie Jury w II etapie konkursu odbędzie się 17 grudnia 2013 r., natomiast werdykt Jury zostanie ogłoszony 18 grudnia na stronie www.wylogujsie.org
Do konkursu przystąpiła klasa Ia naszego gimnazjum. Od naszych głosów zależy, czy klasa przejdzie do II etapu konkursu.
Zachęcamy do głosowania na www.wylogujsie.org
Szkolnym koordynatorem projektu jest pani pedagog - mgr Edyta Rabsztyn.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu "Wyloguj się do życia" - konkurs na komiks.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uczniowie kl. IV-VI SP na projekcji filmu "KRAINA LODU".
W czwartek, 28 listopada, wychodząc naprzeciw tradycji, uczniowie kl. III pod okiem wychowawczyni - mgr Elżbiety Walas – Lucenko - zorganizowali szkolne andrzejki.
Imprezę prowadzili dwaj czarnoksiężnicy: Xentis i Taxido, którzy przybyli z odległej krainy. Towarzyszyły im dobre wróżki: Ksena, Hera, Kunegunda, Semira, Hogata, Matylda, Lusinda i Fantazja. Wróżki w bajecznie kolorowych i zwiewnych strojach przeprowadziły tradycyjne wróżby andrzejkowe. W baśniową scenerię wprowadziły wszystkich starannie wykonane dekoracje .
Zakończeniem tego magicznego dnia była zabawa taneczna, na której dzieci klas 0-III bawiły się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami.
Wszystkim uczestnikom imprezy przez cały czas dopisywały dobre humory.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Gimnazjalistki z Bałtowa sięgają po laury
Uczniowie świętokrzyskich szkół gimnazjalnych mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym przedsięwzięciu plastycznym - konkursie na plakat „Świadomy Obywatel Unii Europejskiej” promujący rok 2013 jako Europejski Rok Obywateli.
Ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Kielcach konkurs miał na celu wyrażenie idei obywatelstwa Unii Europejskiej w oczach młodego człowieka.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło we wtorek 19 listopada w siedzibie RODM w Kielcach.
„Doceniam to, że macie świadomość, iż Unia łączy i daje wiele możliwości. Gratuluję Wam tej świadomości – mówił podczas rozdania nagród Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. – Jesteśmy częścią Europy równie ważną jak każda inna, bądźmy z tego dumni – dodał”.
Należy podkreślić także wysoki poziom artystyczny prac, zarówno pod względem technik plastycznych jak i trafności haseł promujących ideę roku.
Spośród 45 nadesłanych plakatów komisja wyłoniła I, II i III miejsca oraz przyznała 8 wyróżnień, z czego aż 3 wyróżnienia przypadły uczennicom ZSP Gimnazjum w Bałtowie. Prace gimnazjalistek: Klaudii Majewskiej, Karoliny Szczygieł i Aleksandry Wyrody, przygotowane pod kierunkiem pani Anny Bugajskiej - nauczycielki plastyki – zyskały przychylność komisji konkursowej oraz zebranej publiczności.
Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.