MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • I miejsce dla uczniów z Bałtowa

    W poniedziałek 28 marca w CK w Bałtowie odbył się turniej wiedzy pożarniczej w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po wytężonych zmaganiach z pytaniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej uczniowie z ZSP w Bałtowie okazali się najlepsi i będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym: w kategorii szkół podstawowych Natalia Bidzińska, kl. V , w kategorii gimnazjum – Bartosz Jabłoński, kl.IIIc.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca 2011 roku w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny pod hasłem „Czy to już Wiosna?”. Dzień ten zorganizowały dzieci z Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Justyny Jabłońskiej (prowadzącej Koło Teatralne), Anny Kądziela-Płaza i Anny Smolińskiej (opiekunek Samorządu Uczniowskiego). Po krótkiej części artystycznej, w której wystąpili uczniowie z klasy II i III odbył się turniej wiedzy o Wiośnie. Do rywalizacji przystąpiły klasy 0 -VI i trzeba przyznać, że zabawa była przednia. Warto wspomnieć, że kilka dni wcześniej klasy przygotowywały zielone stroje i emblematy w kolorze wiosny oraz kukły Marzanny. Były także inne konkurencje, na przykład zawody liryczne (wiersz o wiośnie), konkurs matematyczny i ekologiczny, za które przyznawano punkty. Najlepiej przygotowane klasy zostały nagrodzone dyplomami. Turniej zakończył się wspólnym wymarszem nad rzekę Kamienną gdzie pożegnano zimę i przywitano Wiosnę! Emocji tego dnia nie zabrakło, natomiast całości wiosennych nastrojów dopełniały wspaniałe kolorowe stroje i piękna słoneczna pogoda.

  • FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

    21 marca w Zespole Szkół Publicznych Gimnazjum w Bałtowie odbył się Festiwal Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas drugich prezentowali przygotowane metodą projektów tematy:

    -„ Dlaczego taniec hip - hop jest tak popularny wśród młodzieży?”,

    -„ Jak zmieniał się przemysł motoryzacyjny na przestrzeni wieków?”,

     -„ Z czego słyną Niemcy?” -

    „ Jaki wpływ na modę młodzieżową mają gusta muzyczne?”,

    -„ Wielka Brytania- spuścizna kulturowa i jej wpływ na rozwój młodego człowieka”.

    Prezentacje projektów oceniało jurry w składzie: dyrektor szkoły –Lidia Pastuszka, przewodniczący Rady Rodziców- Andrzej Malicki, kierownik Gminnego Centrum Kultury – Iwona Lis, nauczyciel –Małgorzata Wąsik oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Choinka.

    Uczniowie szkoły, nauczyciele oraz rodzice mogli zobaczyć: układ taneczny w stylu hip-hop, tematyczne prezentacje multimedialne, pokaz mody, wywiad ze Steffenem Mollerem, prezentację stroju motocyklisty, wykonane przez uczniów modele i plakaty oraz odwiedzić założoną na potrzeby projektu stronę internetową. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe zarówno pod względem formy jak i treści, a praca nad nimi pozwoliła uczniom wykształcić umiejętność współdziałania w zespole, pozyskiwania i selekcjonowania informacji, prezentowania się na forum publicznym .

  • Cyrk „SZOK” w naszej szkole

     

    Dnia 22.03.2011 r. zawitał do naszej szkoły ukraiński cyrk „SZOK”. Sala gimnastyczna zamieniła się w  prawdziwą arenę cyrkową. Czworo artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność – przedszkolaków, uczniów SP i niewielką grupę gimnazjalistów.

    Widzowie bawili się wyśmienicie, oglądając pokazy żonglerki, sztukę iluzji, podziwiali przezabawnego clowna i śmiali się do bólu brzucha. Niektórzy uczniowie mogli sami wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach. Spośród uczniów zostali wybrani ochotnicy do wzięcia udziału w przedstawieniu – do nauki tańca,  jazdy na rowerze o jednym kole oraz na mini rowerku.

    Duże wrażenie wywarł zabawny clown, akrobatka, która zawinęła wokół swojej szyi węża  oraz pudel Tom, który nawet potrafił liczyć.

    Umiejętności cyrkowców bardzo się wszystkim podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski.

     

  • Wycieczka uczniów Gimnazjum do Warszawy

     

    11 marca 2011r odbyła się wycieczka klas III gimnazjum  do Warszawy. Brało w niej udział 42 uczniów i troje opiekunów p. Teresa Szczygieł, p. Jolanta Kogut  oraz p. Przemysław Jasieński.

           Głównym celem wycieczki, było połączenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej gimnazjalistów, poprzez bezpośredni kontakt z ,, żywą historią’’. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, to możliwość wejścia w ówczesną sytuację, przeżycia na nowo i w indywidualny sposób tamtejszych wydarzeń. Muzeum łączy w sobie przeszłość  z dzisiejszą współczesnością, daje możliwość dowiedzenia się  o tamtych wydarzeniach. Nikt z uczniów nie wyszedł z muzeum rozczarowany ani  znużony .

           Kolejnym punktem  wycieczki było Muzeum Techniki, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wynalazki  minionych pokoleń. Z kolei wizyta w Planetarium wywarła na młodzieży ogromne wrażenie – pogłębiła ich wiedzę z zakresu astronomii.    

           Dużych zainteresowaniem cieszyła się ,,Szklana Panienka” , gdzie w przystępny sposób w formie pokazu przedstawiono uczniom informacje z biologii tj. układ oddechowy i pokarmowy .

           Niewątpliwie wycieczkę do Warszawy można uznać za udaną. Była ona dla uczniów lekcją powtórzeniową  przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym.

    Zdjęcia w albumie fotograficznym.

  • Projekt SP „5 porcji owocw, waryzw i soku”

    PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA

    W październiku 2010 roku Szkoła Podstawowa w Bałtowie  przystąpiła  do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas I–III szkół podstawowych „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Patronami honorowymi programu są Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej .

            Projekt ma na celu uświadomić najmłodszym oraz ich rodzicom korzyści wynikające ze spożywania owoców, warzyw i soków oraz wykształcić właściwe nawyki żywieniowe, pokazać, że są one niezbędne w codziennej diecie oraz stanowią naturalne źródło cennych witamin i składników mineralnych, tak bardzo potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Mimo że dzieci deklarują, iż lubią zarówno warzywa, owoce jak i soki, nie przekłada się to na ich codzienną dietę. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie lekcji programu "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

          Koordynatorem szkolnego projektu jest pani Anna Smolińska, dzięki której klasa II w ciągu cyklu zajęć poznała już 5 bohaterów książeczki wraz z ich zdrowymi upodobaniami  „kulinarnymi” – ze szczególnym uwzględnieniem spożywania warzyw, owoców i soków. Super-Piątka przekazała podstawową wiedzę na temat 5 porcji oraz ich znaczenia dla zdrowia człowieka. Bohaterowie Super-Piątki zaprosili także uczniów do zabaw sportowych. Gry, zabawy i ćwiczenia urozmaicone były zadaniami utrwalającymi wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i wykorzystania soków do uzupełniania codziennej diety.

       W okresie przedświątecznym w  celu przypomnienia o spożywaniu warzyw, owoców i soków zimą, uczniowie przygotowali niezwykłe ozdoby choinkowe, którymi ozdobili choinkę oraz salę lekcyjną, przypominającą owocowy ogród. Zaniesione do domu – upiększały  domy na czas świąt i przypominały rodzicom o zdrowych nawykach żywieniowych.

      Uczniowie stanęli na wysokości zadania i pod czujnym okiem nauczycielki przygotowały samodzielnie świeżą sałatkę owocową. Dobierali odpowiednie składniki, obierali  i kroili. Oprócz tych umiejętności uczniowie wykazali się umiejętnością pracy zespołowej podczas przygotowywania sałatek z owoców  i warzyw. Przy tej okazji dowiedzieli się także, jakie są wartości odżywcze wykorzystanych produktów oraz w jakich potrawach można je spotkać na co dzień.  Dzieci, oprócz zdobytej wiedzy, wyszły  z klasy z uśmiechem na twarzy, bogatsze o umiejętności kulinarne oraz konieczność przestrzegania zasad higieny - mycia rąk oraz owoców i warzyw pod bieżącą wodą przed przygotowaniem posiłku oraz przed jedzeniem.

        W najbliższym czasie uczniowie dowiedzą się, jak rozpoznawać wiosenne warzywa i owoce. Zdobytą wiedzę będą mogli zastosować w tworzeniu dziennego menu z zastosowaniem zasady   "5 porcji owoców, warzyw lub soku".

     

     

  • Szkoła bez przemocy - projekt realizowany w gimnazjum

    „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”

    W listopadzie 2010 r. Gimnazjum w Bałtowie przystąpiło do realizacji projektu: „ Szkoła bez przemocy ”. Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. Program społeczny „Szkoła bez przemocy” prowadzi 18 dzienników regionalnych dwóch grup wydawniczych – Media Regionalne i Polskapresse oraz Fundacja Orange. Od 2009 r. do grona organizatorów dołączył Partner Programu – Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Program jest prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ambasadorem Programu jest Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

    Szkolny projekt” Szkoła bez Przemocy”  został opracowany przez zespół nauczycieli w składzie: M. Gołasa, T. Szczygieł, Z. Kacała.
    W realizację Projektu zaangażowani są wszyscy wychowawcy klas, jak również nauczyciele informatyki, wychowania  fizycznego, muzyki, plastyki i języków obcych. Wraz z zespołami klasowymi na lekcjach swoich przedmiotów wykonują zaplanowane zadania zgodnie z przyjętym harmonogramem.
    W grudniu
    przeprowadzono wśród uczniów wszystkich klas  ankietę diagnozującą zjawisko przemocy w szkole „Jestem bezpieczny w szkole”. Stworzono „Szkolną Skrzynkę Zaufania” na anonimowe informacje od uczniów o przejawach agresji
    w szkole. Opracowany został  Kodeks Szkoły Bez Przemocy, który znajduje się
    na tablicy informacyjnej Projektu.
    Na szkolnej stronie internetowej stworzona została  witryna informująca
    o realizacji projektu ”Szkoła bez przemocy”. Uczniowie, pod kierunkiem
    p. A. Nalewajek , wykonali różnymi technikami bardzo ciekawe  plakaty pod hasłem „STOP przemocy i agresji”. Spotkały się one z pozytywnymi opiniami naszych uczniów.
                              23 lutego 2011r. odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej
    z funkcjonariuszem Komendy Policji Powiatowej w Ostrowcu Św. poświęcone problemowi przemocy i agresji wśród nieletnich. Poruszana przez panią policjantkę tematyka spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony uczniów.

     

  •  

    Wójt Gminy Bałtów

    Rada Gminy w Bałtowie

    Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych

    serdecznie zapraszają

    wszystkie Panie z terenu Gminy Bałtów

    na uroczystość zorganizowaną

     z okazji Dnia Kobiet

     w dniu 8 marca 2011r. o godz. 15.00

    w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie

     

  • Projekt

      ZSP Szkoła Podstawowa przystąpiła do projektu edukacyjnego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych”, którego autorami są Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Opolu w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Projekt jest realizowany do 31.10.2013 roku  i  nasza szkoła jest jedną  z 60 szkół podstawowych z czterech województw: opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Projekt jest w całości finansowany z budżetu państwa i ze środków Unii Europejskiej.

     Celem ogólnym projektu jest rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych w dwóch zakresach:  informatycznym, matematyczno – przyrodniczym.

    Szczegółowe cele projektu:

    • poprawienie wyników sprawdzianu w klasie szóstej,
    • wykształcenie u uczniów postawy badawczej,
    • doskonalenie umiejętności pracy w zespole,
    • doskonalenie działań kreatywnych uczniów w zakresie projektowania i prezentacji,
    • uatrakcyjnienie szkoły w środowisku,
    • rozwijanie szkolnego ruchu naukowego,
    • zainteresowanie środowiska projektami  realizowanymi przez szkołę,
    • atrakcyjne i bezpieczne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci,
    • uzupełnienie bazy szkolnej o sprzęt i oprzyrządowanie do przedmiotów matematyczno – przyrodniczych,
    • podniesienie kwalifikacji nauczycieli

    Powyższe cele są realizowane poprzez: uczestnictwo uczniów w dodatkowych zajęciach  na terenie szkoły (4 godziny tygodniowo przez 28 tygodni w każdym pełnym roku szkolnym –  w okresie trwania projektu), udział uczniów w konkursach, olimpiadach regionalnych, międzywojewódzkich i ponadregionalnych oraz uczestnictwo nauczycieli w systematycznych szkoleniach doskonalących i warsztatach informatycznych, matematyczno – przyrodniczym, na których wypracowują nowe rozwiązania metodyczne prowadzonych przez siebie zajęć, by były one atrakcyjne dla uczniów. W  szkoleniach uczestniczyły mgr Agnieszka Wolak, mgr Anna Smolińska, mgr Małgorzata Wąsik i mgr Edyta Maziarska, które prowadzą zajęcia z uczniami. Dla potrzeb projektu szkoła otrzymała niezbędny sprzęt (laptop, interfejsy, materiały biurowe) do prowadzenia badań, obserwacji i pomiarów pozwalających opisać go za pomocą wartości liczbowych z wykorzystaniem sprzętu informatycznego.

    W ramach zajęć zrealizowano dwa projekty:

    „Płynie czas”

    Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie  potrafią:

    • Skonstruować czasomierz,
    • Przedstawić i odczytać wyniki na osi czasu,
    • Wymienić rodzaje zegarów,
    • Wykonać obliczenia dotyczące czasu.
    • Wymienić rodzaje kątów i  podać ich miarę.

    „Poznajemy kontynenty”

    Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie  potrafią:

    • Określić położenie wylosowanego kontynentu na mapie świata,
    • Wskazać wszystkie oceany oblewające ten kontynent na mapie,
    • Podać powierzchnię wylosowanego kontynentu,
    • Odczytać  na mapie nazwę najdłuższej rzeki na tym kontynencie,
    • Odczytać na mapie nazwę najwyższego szczytu danego kontynentu,
    • Podać 5 największych miast kontynentu pod względem liczby mieszkańców,
    • Wymienić 5 najciekawszych obiektów godnych obejrzenia i uzasadnić swój wybór,
    • Wymienić nazwy 5 gatunków dowolnych roślin z tego kontynentu,
    • Wymienić nazwy 5 gatunków dowolnych zwierząt żyjących na tym kontynencie,
    • Obliczyć długość zaplanowanej trasy wycieczki na wybranym kontynencie,
    • Odczytać informacje z mapy pogody dla wybranego miejsca,
    • Zaplanować ekwipunek podróżnika na wybrany kontynent,
    • Przedstawić wyniki pracy zespołowej w postaci prezentacji.

    W dniu 24.02.2011r. uczniowie rozwiązali test sprawdzający wiadomości uczniów  „na wstępie”.

    Najwięcej radości sprawiało uczniom manualne wykonywanie prac projektowych, a także ich prezentowanie na forum grupy. Rewelacyjnie wykonały przyrządy do mierzenia czasu, np. zegar wodny, gnomon, zegary wskazówkowe, klepsydry, makiety kontynentów. Wykazali się dużą pomysłowością i wiedzą  z tego zakresu. Widać, że praca w projekcie wpłynęła pozytywnie na szybkość przyswajania sobie wiadomości, rozwijanie inwencji twórczej oraz zainteresowań uczniów, co z całą pewnością wpłynie na podwyższenie  wyników nauczania.

    http://www.cdn.edu.pl/

     

     

  • Projekt

    W roku szkolnym 2010/11 ZSP Szkoła Podstawowa przystąpiła do projektu edukacyjnego „Taki jak Mozart” zainicjowanego przez ŚCDN w Kielcach.

    Koordynatorem projektu jest pani Lidia Pasich.

    Celem projektu jest  wdrożenie systemu wspierającego zdolności uczniów w województwie świętokrzyskim poprzez uruchomienie potencjału intelektualnego nauczycieli twórczych w wyniku wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności, zmotywowanie ich do dokonywania transferu swoich doświadczeń w pracy z uczniami oraz udzielenie im wsparcia w tym zakresie.

    Projekt składa się z czterech modułów o metaforycznych nazwach „Zeus”, „Odys”, „Ikar”, ”Dedal”. Każdy z nich dostarcza osobistych bogatych doświadczeń, przeżyć  i refleksji  pedagogicznej i w dokonywaniu modyfikacji warsztatu p0racy z ukierunkowaniem na efekt kształcenia.

    Nasza placówka realizuje moduł „Odys”, którego celem jest rozwijanie twórczej wyobraźni, oryginalności myślenia, innowacyjnych rozwiązań w sytuacjach dydaktycznych i wychowawczych poprzez:

    1. Metody i techniki twórczego nauczania.
    2. Aranżowanie sytuacji rozwijających krytyczne myślenie, pytajne i refleksyjne.
    3. Wykorzystywanie uzdolnień specjalnych uczniów w różnych sytuacjach dydaktycznych.
    4. Promowanie oryginalności i innowacyjności myślenia i działania uczniów.

    W  projekcie uczestniczą uczniowie klas: III, V, VI.  Zajęcia prowadzą: mgr Edyta Maziarska, mgr Alicja Budzeń, mgr Justyna Jabłońska, mgr Anna Nalewajek, mgr Agnieszka Wolak.

    Uczniowie poznali łańcuchową metodę skojarzeń, ćwiczyli zapamiętywanie informacji, pracowali metodą kreatywnego rozwiązywania problemu.

    Zajęcia w ramach realizacji projektu cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, dostrzegają oni problemy dydaktyczne i wychowawcze i próbują je rozwiązywać. Uczniowie podczas zajęć czują się bardzo dobrze, swobodnie wypowiadają się o swoich odczuciach. 

    Realizując te zadania szkoła ubiega się o zdobycie certyfikatu „Szkoła Pięknych Umysłów”.

    http://www.scdn.pl/

  • „Miłość to ból powiedział zając jeża ściskając”.

    15 lutego 20011 r. uczniowie klasy Ia i IIa, pod kierunkiem pań Izabeli Mgłosiek i Zuzanny Kacały, zaprezentowali Walentynowy program kabaretowy pt. „Miłość niejedno ma imię”.

    Główny bohater Kamil rozbawił publiczność opowiadając o miłosnych perypetiach, stresach i stresikach związanych z kolejnymi obiektami swoich uczuć: Tielimienią, przedszkolną miłością Rózią czy Michaliną. Dopełnieniem występu były przeboje o miłości w wykonaniu uczennic Julity Łaty, Dominiki Stanek i Patrycji Choinki. Nie zabrakło również tradycyjnej poczty Walentynkowej.

  • ZAPROSZENIE

    Samorząd Uczniowski oraz całe Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Gimnazjum w Bałtowie na dyskotekę „Walentynkową”, która odbędzie się we wtorek 22.02.2011 roku w godzinach 16.00 – 20.00.

     Uwaga – Nioespodzianka

    Tylko u nas DJ Seba !!!!!!!!!!!

  • Tę lekcję historii zobaczyliśmy na żywo...

     

    17 lutego 2011r. przenieśliśmy się w XVIIw. Byliśmy świadkami, ale i uczestnikami scen obyczajowych z czasów sarmatyzmu, którego genezę i ideologię przybliżył nam ubrany w tradycyjny strój sarmacki szlachcic polski. Naocznie podziwialiśmy uzbrojenie i metody walki, braliśmy udział w pojedynkach na szable i rapiery. Lekcje szermierki cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów, zarówno tych starszych jak i młodszych. Dodatkową atrakcją była możliwość poznania bogatej kolekcji broni i rekwizytów, oryginalnych monet, krzesła inkwizycyjnego. Nie przeraził nas także proces czarownicy.

    Całość występu uwieńczył podkład odpowiedniej muzyki, która wprowadziła nas w koloryt tej epoki.

  • Walentynki

     

         Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowiechętnie kultywują wszelkie tradycje, także te najnowsze, do których niewątpliwie należą Walentynki.

         Jak co roku w dniu 14 lutego działała uruchamiana na potrzeby wszystkich zakochanych specjalna „Walentynkowa poczta”.  Członkowie SU, sortowali i wręczali pełne miłych słów walentynkowe kartki. Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku na apelu szkolnym został wybrany Walenty i Walentyna- osoby, które otrzymały największą liczbę miłosnych listów. Okazali się nimi Olga Grudniewska z szóstej klasy i Adam Walczyk z klasy czwartej.

        Uwieńczeniem Święta Zakochanych była szkolna dyskoteka przygotowana przez sekcję dekoracyjną SU, która odbyła się 17 lutego w godzinach popołudniowych.

     

  • Feryjny Turniej Piłki Chińskiej

    W drugim tygodniu ferii w sali gimnastycznej odbył się Turniej Piłki Chińskiej dla klas IV-VI. Przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów zajęła się pani Anna Kądziela-Płaza. Do turnieju zgłosiły się 3 drużyny chłopców. Po „zaciętej walce” wyłoniona została zwycięska drużyna. W atmosferze zdrowej rywalizacji i w świetnych nastrojach uczniowie rozeszli się do swoich domów.

     

  • ZABAWA KARNAWAŁOWA

     22 stycznia w Szkole Podstawowej w Bałtowie sala gimnastyczna rozbrzmiała dyskotekowymi rytmami, gdyż odbywała się coroczna impreza - Choinka Szkolna.

    Było to niezwykłe popołudnie, ponieważ Choinka Noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla dzieci. W tym roku uczniowie klas IV – VI bawili się przy dźwiękach muzyki elektronicznej. Samorząd Szkolny zadbał o oprawę muzyczną oraz wystrój sali gimnastycznej, która w tym dniu mieniła się od kolorowej bibuły i balonów.

    Aby uatrakcyjnić przebieg zabawy, opiekunki Samorządu Szkolnego oraz wychowawczynie klas zaproponowały dzieciom udział w konkursie tańca oraz konkursie na najciekawszy strój karnawałowy. Przygotowały także okazjonalne nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczestników. Do konkursu zgłosili się chętni uczniowie zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Jury, w skład, którego weszli nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego w obecności wszystkich uczestników zabawy, także rodziców, obejrzało i oceniło przebrania dzieci oraz ogłosiło wyniki konkursu. Pierwsze miejsce w konkursie na najciekawsze przebranie zdobyła Weronika Zielińska z klasy czwartej, najlepiej tańczącą para okazali się Weronika Zielińska i Kacper Ołubiec - uczeń klasy piątej.

    Podczas zabawy odbyły się też rozmaite konkursy przygotowane przez chętnych uczniów. Dużą inicjatywą i zaangażowaniem wykazały się dziewczynki z klasy piątej a chłopcy z szóstej klasy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. Rodzice przygotowali uczniom słodki poczęstunek.

  • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

    Dnia 20 i 27 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział w kat. chłopców - 4 drużyny, a w kat. dziewcząt - 2 drużyny. Sędzią głównym oraz organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego pani Anna Kądziela-Płaza.   Na początku spotkania rozlosowano kolejność gier w turnieju, po czym poszczególne drużyny dziewcząt i chłopców walczyły o zajęcie jak najwyższego miejsca.

    Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

    Turniej w kategorii dziewcząt:
    I miejsce - SP Bałtów
    II miejsce - SP Pętkowice


    Turniej w kategorii chłopców:
    I miejsce - SP Pętkowice
    II miejsce - SP Bałtów
    III miejsce - SP Wólka Bałtowska
    IV miejsce - SP Okół

  • Dzień Babci i Dziadka

     

    W dniu 22 stycznia w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

    Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem swoich wychowawców w bajkowej scenerii przygotowali występy artystyczne, którymi podziękowali za okazywane serce i miłość swoim dziadkom.

    Dziadkowie ze wzruszeniem obejrzeli występy, kosztując poczęstunek.

    Po części artystycznej wszyscy świetnie się bawili przy muzyce  zespołu złożonego z absolwentów naszej szkoły: Sebastiana Sałka, Łukasza Walczyka i Piotra Płatka.

    W dalszej części imprezy odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której jury złożone z babć i dziadków wybrało najciekawsze przebrania. Zwycięzców uhonorowano słodkimi upominkami.

    Mimo różnicy pokoleń wszyscy świetnie się bawili.

  • Harmonogram zajęć w okresie ferii zimowych

    W czasie ferii zimowych prowadzone będą zajęcia:

    Z projektu „Zrozumieć Świat”(31.01, 01.02, 02.02, 07.02, 08.02, 09.02  w godzinach 9.00-12.30 Maziarska Edyta, Smolińska Anna, Wolak Agnieszka)

    31.01.2011 od 9.00-12.00 Koło teatralne i Szkolny Klub Europejski, zajęcia z grupami przygotowującymi projekty. (Mgłosiek Izabela, Kacała Zuzanna, Szczygieł Teresa)

    31.01.2011 od 9.00-12.00 zajęcia z projektu Dlaczego taniec hip – hop jest tak popularny wśród młodzieży? (Gałaczyńska Iwona, Bukała Monika, Nalewajek Anna)

    01.02.2011 od 9.00-12.00 Szkolny turniej tenisa stołowego dziewcząt. (Bukała Monika, Gałaczyńska Iwona)

    02.02.2011 od 9.00-12.00 Szkolny turniej tenisa stołowego chłopców. (Bukała Monika, Gałaczyńska Iwona)

    02.02.2011 od 9.00-12.00 Interaktywne zabawy językowe – język angielski i język niemiecki. (Schindler Aneta, Wójcik Magdalena)

    02.02.2011 od 10.00-12.00 „Ortografia na wesoło” (Budzeń Alicja)

    07.02.2011 od 09.00-12.00 Zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej. (Jabłońska Justyna)

    08.02.2011 od 09.00-12.00 Turniej międzyklasowy w piłkę chińską. (Anna Kądziela-Płaza)

  •  

    Uczniowie Gimnazjum ze średnią 4,75 i wyżej

    Kamil  Czyż    kl. Ia - 4,85

    Żaneta Choinka    kl. Ib   - 4,86

    Dominika Choinka    kl. Ib -  4,79

    Dominika Walczyk     kl. IIa - 4,80

    Magdalena Marzec     kl. IIb - 4,80

    Anna Religa kl.IIIb -  4,86

    Bartosz Jabłoński     kl. IIIc - 5,00

    Damian Kaczmarzyk   kl. IIIc - 5,00

     

    Uczniowie Gimnazjum ze wzorową oceną zachowania

    Kl.Ia

    Patrycja Choinka

    Marta Ciepiela

    Kamil Czyż

    Dagmara Prędyś

     

    Kl. Ib

    Dominika Choinka

    Żaneta Choinka

    Katarzyna Malicka

    Kinga Przygoda

    Katarzyna Walczyk

    Karolina Zielińska

     

    Kl.IIa

    Agata Dąbek

    Paulina Jakubczyk

    Izabela Kopała

    Julita Łata

    Dominika Prędyś

    Paulina Siepietowska

    Dominika Stanek

    Dominika Walczyk

     

    Kl. IIb

    Mateusz Gross

     

    Kl. IIIa

    Anna Waliszewska

     

    Kl. IIIb

    Weronika Choinka

    Karolina Kołodziejczak

    Olga Połetek

    Anna Religa

    Aleksandra Zufla

     

    Kl. IIIc

    Bartosz Jabłoński

    Damian Kaczmarzyk

    Marika Klepacz

    Monika Zdonek

     

     

    Uczniowie Gimnazjum ze 100% frekwencją .           BRAWO!!!

    100% frekwencji uzyskali:

     

    Kl. Ia

    Piotr Dąbrowski

    Klaudia Grudniewska

    Sebastian Stefankiewicz

    Patryk Szumlak

     

    Kl. Ib

    Dominika Choinka

    Cezary Kurek

     

     

    Kl.IIb

    Damian Drożdż

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć