Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Uczniowie Szkoły Podstawowej ze średnią ocen 4,75 i wyżej
Weronika Zielińska kl.IV - 5,20
Kacper Jabłoński kl.IV - 5,10
Kinga Grudniewska kl.IV - 4,80
Adrian Kaczmarzyk kl.IV - 4,80
Bidzińska Natalia - 5,18
Klaudia Majewska kl.V - 5,18
Karolina Szczygieł kl.V - 4,90
Uczniowie Szkoły Podstawowej ze wzorową oceną zachowania
Kl.IV
Weronika Gierczak
Hubert Giez
Kinga Grudniewska
Jakub Grudniewski
Julia Kozieł
Weronika Szewczyk
Kacper Jabłoński
Adrian Kaczmarzyk
Weronika Zielińska
Kl. V
Weronika Bajor
Natalia Bidzińska
Klaudia Majewska
Daria Makuch
Kamil Przygoda
Karolina Szczygieł
Kl.VI
Konrad Ferens
Olga Grudniewska
Piotr Gogół
Uczniowie Szkoły Podstawowej,
którzy uzyskali 100% frekwencji:
Kl.IV
Kinga Grudniewska
Jakub Grudniewski
Wioletta Kudas
Kl.V
Natalia Bidzińska
Jan Duda
Klaudia Majewska
Daria Makuch
Kl. VI
Kewin Krzemieniecki
Piotr Gogół
Damian Heba
Gratulacje !!!
24 stycznia 2011 roku odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany na terenie stoku narciarskiego. Wśród wykonawców przybyłych z kilku okolicznych gmin zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie. Organizatorami Koncertu byli: Urząd Gminy, Stowarzyszenie „Delta” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie. Licznie przybyłych Gości powitał Wójt Gminy Pan Andrzej Jabłoński, zapraszając do wysłuchania koncertu i życząc przeżycia ciepłych i niezapomnianych chwil.
Najmłodszymi wykonawcami byli: Martyna Gierczak i Marcelina Budzeń z klasy 0 w Bałtowie. Dziewczynki wykonały kolędę „Lulaj, że Jezuniu” bardzo ciepło przyjętą przez publiczność. Kolejnymi przedstawicielami naszej szkoły były uczennice klas: I - Emilia Piotrowska, II – Kamila Kozieł i V – Karolina Szczygieł i Weronika Bajor. Wszyscy bardzo ładnie zaprezentowali przygotowane kolędy nagrodzone gromkimi brawami.
Zwieńczeniem koncertu było wspólne zaśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Przygotowany występ cieszył się dużym zainteresowaniem.
Spotkanie z rodzicami w ZSP Szkoła Podstawowa i Gimnazjum odbędzie się 25 stycznia 2011 roku o godz. 15.30.
Zapraszamy
Przedstawiciele Klubu Junior Bałt działającego przy stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Bałtów w dniu 4 stycznia 2011 r. odwiedzili siedzibę Fundacji Jerzego Owsiaka w Warszawie. Wraz z opiekunem panią Edytą Lenart złożyli wniosek dotyczący organizacji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bałtowie. Wśród przedstawicieli delegacji był uczeń naszego gimnazjum Bartosz Jabłoński. Wielkim przeżyciem dla młodzieży było osobiste spotkanie z Jurkiem Owsiakiem uwiecznione na pamiątkowej fotografii. Szef fundacji przekazał dla wolontariuszy z Bałtowa różne gadżety, które można będzie wylicytować podczas Wieczoru Finałowego.
Po raz szósty z rzędu na terenie stoku narciarskiego w Bałtowie odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia 2011 roku od rana wielu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie kwestowało na rzecz dzieci ze schorzeniami nefrologicznymi i urologicznymi. Uroczysty finał o godzinie 15.30 rozpoczął się od przedstawienia Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych pod kierunkiem mgr Justyny Jabłońskiej i ks. Karola Sadowskiego. Młodzi artyści zgromadzili wokół sceny nie tylko rodziców ale również dużą grupę turystów i narciarzy. Po gromkich oklaskach na scenie wystąpiła grupa uczniów Szkolnego Koła PCK z opiekunami: mgr Justyną Jabłońską i mgr Anetą Schindler. Uczniowie przygotowali kótkie wystąpienia ubarwione własnoręcznie przygotowanymi plakatami, za pomocą których przedstawili historię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce i naszym Bałtowie. Wszyscy wolontariusz uczestniczyli w finałowym wieczorze zakończonym tradycyjnym światełkiem do nieba i pokazem fajerwerków.
22 grudnia 2010r. w Zespole Szkół w Bałtowie została zorganizowana po raz kolejny Wigilia dla Osób Samotnych. W części artystycznej spotkania zorganizowanego przez Urząd Gminy w Bałtowie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie pod kierunkiem mgr Justyny Jabłońskiej i ks. Karola Sadowskiego. Młodzi artyści zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie skaładało się z dwóch części. W pierwszej akcja toczyła się w piekle, druga część odnosiła się do czasów współczesych. W Betlejem wśród postaci oddających hołd znaleźli się między innymi: wójt, policjant i murarz. Żartobliwa inscenizacja rozbawiła przybyłych gości. Kolędy w wykonaniu zespołu instrumentalnego złożonego z uczniów (Weronika Choinka, Damian Kaczmarzyk i Tomasz Cieślik ) oraz „anielskiego chóru” ( z młodą solistką Oliwią Gross) dopełniły całości. Spotkanie zakończyły wspólne życzenia opłatkowe i posiłek złożony z tradycyjnych dań.
„Pomódlmy się w Noc Betlejemską
noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania”. (J. Twardowski)
Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas, w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Dlatego tradycją naszej szkoły są coroczne spotkania wigilijne przygotowane przez uczniów wszystkich klas wraz z wychowawcami. Podczas szkolnej wigilii – 23.12.2010r. - uczniowie obejrzeli przedstawienie –„Jasełka”, przygotowane przez dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem p. Justyny Jabłońskiej oraz księdza Karola Sadowskiego.
Uroczystość rozpoczęła się ciepłymi słowami proboszcza Parafii MBB w Bałtowie – ks. Grzegorza Kucharskiego skierowanymi do zaproszonych gości: Wójta Gminy Bałtów - p. Andrzeja Jabłońskiego, Przewodniczącego Rady Gminy - p. Leszka Smolińskiego oraz nauczycieli, rodziców, uczniów.
Przedstawienie składało się niejako z dwóch części. Akcja pierwszej rozgrywała się w piekle, gdzie diabły zdawały relację Lucyferowi z tego, co się dzieje na Ziemi. Zabawne postacie diablików zaniepokojone były pogłoskami o narodzeniu Zbawiciela. Druga część przeniosła widzów do betlejemskiej stajenki, w której do Maryi, Józefa i Dzieciątka przychodziły złożyć pokłon: policjant, stolarz, lekarz, wójt, nauczycielka. Te współczesne postacie przeniesione w czasy narodzin Chrystusa uświadomiły nam, że co roku Pan Jezus rodzi się w ludzkich sercach.
Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role, byli bardzo dobrze przygotowani zarówno pod względem dykcji jak i strojów. Dodatkowym atutem był bogaty wystrój sali, który wprowadzał zebranych w magię nadchodzących Świąt.
W przedstawieniu nie zabrakło kolęd i pastorałek, pięknie wykonanych przez aniołki z ZSP w Bałtowie. „Anielskim” głosom akompaniowali uczniowie na akordeonach (D. Kaczmarzyk, T. Cieślik) i gitarze (W. Choinka).
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Szkolnego obdarowali Wszystkich dobrym słowem życząc Wesołych Świąt. Zaproszeni goście otrzymali stroiki świąteczne wykonane przez uczniów koła manualnego.
Wszyscy występujący i śpiewający zostali nagrodzeni niemilknącymi brawami.
Po przedstawieniu wszyscy uczniowie w asyście wychowawców udali się do klas, by tradycyjnie kultywować „klasowe wigilie”.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie |
W dniu 09 grudnia 2010r. w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Św. odbył się Konkurs Pięknego Czytania adresowany do uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowieckiego. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. Konkurs rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych. Celem konkursu było kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych dzieci. Oceniana była płynność i poprawność czytania oraz intonacja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III. Klasę II reprezentowała Izabela Niewadzi przygotowana pod kierunkiem mgr Anny Smolińskiej. Klasę III – Łukasz Jeruzal i Hakan Altun przygotowani przez mgr Justynę Jabłońską. Najpiękniej przedstawił swoje umiejętności czytelnicze Łukasz i wywalczył III miejsce wśród uczniów klas trzecich. Został nagrodzony Encyklopedią Języka Polskiego.
Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat wdrażani są do bezpiecznego spędzania czasu nie tylko w szkole ale i poza nią.
W ubiegłym roku szkolnym dzieci z klas I-III szkoły podstawowej brały udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Baw się i bądź bezpieczny”. Projekt zrealizowany został w partnerstwie z Biurem WHO w Polsce oraz objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. W trakcie realizacji projektu przeprowadzone zostały w klasach I - III 4 zajęcia na temat bezpieczeństwa : podczas zabawy, podczas prac w gospodarstwie rolnym, w domu, nad wodą jak również przybliżono dzieciom rodzaje obrażeń.
Kontynuacją tego tematu w tym roku szkolnym był udział uczniów klasy I w akcji „Odblaskowe Pierwszaki”. Podczas tego spotkania dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, ogólne zasady pierwszej pomocy a także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych pod hasłem „Zdrowie i bezpieczeństwo na co dzień” prowadzonych przez p. Annę Smolińską.
W ramach tych zajęć uczniowie klasy II i III pod opieką p. Anny Smolińskiej i Justyny Jabłońskiej przygotowali inscenizację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, którą wystawili dla całej społeczności szkolnej. Prezentując prawidłowe zachowania na drodze zwrócili szczególną uwagę na widoczność dziecka, zwłaszcza po zmroku. W tym celu każdy uczeń otrzymał światełko odblaskowe, które przypięte do plecaka zwiększy jego bezpieczeństwo .
Nasza szkoła przystąpiła do projektu: "Szkoła bez przemocy"
Koordynatorem zaplanowanych w Projekcie działań jest zespół nauczycieli
w składzie M. Gołasa, T. Szczygieł, Z. Kacała.
W realizację Projektu zaangażowani są wszyscy wychowawcy klas, którzy wspólnie z uczniami zaplanowali działania skierowane do całej społeczności szkolnej, mające na celu zmniejszenie skali agresji i przemocy. Są oni wraz uczniami współodpowiedzialni za ich realizację. W większość działań zaangażowane są całe zespoły klasowe, które biorą udział w przygotowywaniu imprez oraz w ich obsłudze. Proponowane w ramach projektu zadania są zróżnicowane pod kątem zainteresowań i umiejętności uczniów, tak aby działaniami objąć jak największe grono młodzieży, żeby każde dziecko mogło wziąć udział w nich udział.
Projekt ma charakter interdyscyplinarny. W jego realizację włączyli się również nauczyciele informatyki, wych. fizycznego, muzyki, plastyki i języków obcych. Wraz z zespołami klasowymi na lekcjach swoich przedmiotów wykonują zaplanowane zadania zgodnie z przyjętym harmonogramem. Do zadań tych należy m.in. przygotowanie i przeprowadzenie konkursów, zawodów sportowych, zajęć przedmiotowych, na których poruszane są również problemy agresji i przemocy.
Więcej informacji o projekcie znajduje się w zakładce "Projekty realizowane".
18 listopada 2010 r. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie uczniowie ZSP Gimnazjum w Bałtowie: Tomasz Cieślik, Damian Kaczmarzyk, Bartosz Jabłoński wraz z paniami Magdaleną Wójcik i Ewą Fronczek uczestniczyli w Debacie z Rzecznikiem Praw Dziecka- p. Markiem Michalakiem.
Debata odbyła się w 21. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele krakowskich gimnazjów.
Konferencję na temat istoty praw dziecka we współczesnej szkole otworzyła p. dyrektor Instytutu Pedagogiki dr hab. Krystyna Ablewicz, zaś całość prowadziła mgr Małgorzata Kozak.
Wszyscy uczniowie zapoznali się z zadaniami Rzecznika Praw Dziecka a także brali udział w dyskusji dotyczącej praw dziecka do życia bez przemocy, godności, prawa do znajomości swoich praw, zdrowia psychicznego dzieci, prawa do opieki i wypoczynku. Rzecznik Praw Dziecka odpowiadał na wszystkie nurtujące pytania uczestników.
W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty grupowe uczniów ze studentami Uniwersytetu Jagielońskiego.
Dodatkową atrakcją pobytu w Krakowie dla naszych gimnazjalistów było zwiedzanie otwartych we wrześniu Podziemi Rynku.
11 listopada to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To okazja, aby oddać cześć tym, którzy wywalczyli po 123 latach niewoli niepodległość.
Z tej to okazji 10.11.2010 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem p. T. Szczygieł i p. P. Jasieńskiego.
Młodsi i starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny mówiący o drodze do Niepodległości. Przedstawili ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. W obrazowy sposób ukazali tragiczne losy naszych rodaków, ich niezłomność w walce, aż w końcu zrzucenie kajdan niewoli. Recytacja okolicznościowych utworów poetyckich przeplatana była utworami muzycznymi. W nastrój tamtych czasów wprowadziły publiczność piosenki, min.: „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych, w tym „Roty”, Pieśni Legionów Polskich”. Oprawę muzyczną przygotowała pani A. Nalewajek.
Przygotowany montaż słowno – muzyczny został także zaprezentowany przez młodzież gimnazjum społeczności lokalnej podczas uroczystej mszy świętej w Kościele MBB w Bałtowie 11.11. 2010 r..
Uroczystość przywołała pamięć tamtych czasów i wprowadziła mieszkańców gminy w patriotyczny klimat. Mieli oni okazję przeżyć tę uroczystość tak, jak 92 lata temu przeżyli ją nasi rodacy, dzięki którym słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna nabrały nowego znaczenia. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami i pochlebnymi słowami.
Mając na celu zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego, w dniu 3 listopada w III klasach gimnazjum zostały przeprowadzone przez przedstawiciela Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – pana Sławomira Sobockiego - zajęcia z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania i tablicy interaktywnej.
Uczniowie poznali zagadnienia z kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych, ich historii, położenia geograficznego Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, zwyczajów brytyjskich. Mieli możliwość zobaczyć i poznać najciekawsze miejsca godne zwiedzenia.
Gimnazjaliści z zainteresowaniem aktywnie uczestniczyli w prowadzonych nowatorską metodą zajęciach.
W dniu 28 października 2010r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Wójt Gminy Bałtów pan Andrzej Jabłoński wraz panią dyrektor Lidią Pastuszka podpisał umowę o przekazaniu pomocy rzeczowej przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010r.”
Podpisanie umowy było ukoronowaniem napisania i złożenia wniosku o wyposażenie pracowni językowej o wartości 17645 zł.
Niedługo uczniowie ZSP w Bałtowie będą mogli uczyć się języków obcych w nowoczesnych warunkach, co z pewnością wpłynie na wzrost motywacji do nauki.
Dzień 12 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bałtowie jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
29 października 2010r. dziewięcioro uczniów klasy I oficjalnie wstąpiła w szeregi społeczności szkolnej. Pierwszaki, pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Nalewajek, zostali przeprowadzeni przez cztery krainy i wykazali się umiejętnością śpiewu, recytacji. Udowodnili, że potrafią systematycznie pracować oraz wspierać się nawzajem.
Po „zdanym egzaminie na ucznia Szkoły Podstawowej w Bałtowie” i złożeniu na sztandar uroczystego ślubowania, pani dyrektor Lidia Pastuszka pasowała na członków społeczności szkolnej: Oliwię Bukała, Wiktora Czupryńskiego, Karolinę Dróżdż, Wiktorię Kaczmarzyk, Wiktorię Kozieł, Przemysława Łyjak, Julię Piątkowską, Emilię Piotrowską, Jakuba Sobaszek.
Świeżo pasowanych pierwszaków ciepłymi słowami przyjęli ich starsi koledzy z klasy III. Zapewnili ich ze swej strony o opiece i pomocnej dłoni oraz wręczyli na pamiątkę tego wydarzenia słoniki, które pomogą uczniom klasy I przejść pomyślnie przez pierwszy etap edukacyjny. Na zakończenie z-ca wójta Gminy Bałtów, pan Piotr Dasiosa, wręczył bohaterom tej uroczystości słodkie upominki i życzył im samych bardzo dobrych ocen i dobrego samopoczucia w szkole.
29 listopada2010 roku w ZSP Gimnazjum w Bałtowie po raz kolejny został zorganizowany pod kierunkiem pań: A. Biesiady – Gruszczyńskiej, Z. Kacały konkurs z okazji „Halloween”. Celem konkursu było przybliżenie i kultywowanie tradycji tego, rozpowszechnianego, już angielskiego święta. Reprezentanci poszczególnych klas w czteroosobowych drużynach mieli za zadanie przygotowanie „przerażającej” potrawy. Jury nauczycielskie w składzie: A. Dudkiewicz, M. Wójcik, A. Biesiada- Gruszczyńska degustowało przyrządzone potrawy o wymownych nazwach: „Zombie-paluszki”, „Ostre oczka”, „Wampirzy przysmak”, „Ozorki w sosie chrzanowym”. Największym uznaniem wizualno- smakowym cieszyły się „Ostre oczka” przygotowane przez drużynę z klasy Ib, drugie miejsce przypadło drużynie z klasy IIIb za „Krwawe kanapki”. Drugi etap konkursu polegał na zaprezentowaniu się reprezentantów klas w „korowodzie strasznych postaci”. Wśród mumii, wampirów, zombie, duchów i innych straszydeł największe wrażenie na komisji konkursowej wywarli: Maria Antonina (Olga Połetek kl. IIIb) oraz Zombie (Artur Szumlak kl. Ia). Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wyd. EGIS.
Dzień 2 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Bałtowie jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W dniu 20 października 2010 r. klasy I, II, III Szkoły Podstawowej w Bałtowie uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Warszawy.
Opiekunami byli: Justyna Jabłońska (kierownik wycieczki), Anna Nalewajek i Magdalena Wójcik.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawskiego ZOO. Dzieci były zachwycone zwierzętami, które do tej pory mogły zobaczyć tylko w telewizji. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedzały Stare Miasto (Zamek Królewski, Pomnik Syrenki na warszawskiej Starówce, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza).
Dodatkową atrakcją był pobyt i posiłek w restauracji Mc Donald’s. Dzieci radosne i pełne wrażeń wróciły do domu.