MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

     

    14 października uczniowie z klas IV- VI pod opieką pani Edyty Maziarskiej i pani Alicji Budzeń udali się na wycieczkę do Sandomierza.

    Zwiedzanie królewskiego miasta rozpoczęliśmy od Podziemnej Trasy Turystycznej, której najgłębsze wyrobiska sięgają 12 metrów, długość chodników wynosi 470m.

    Panoramę miasta podziwialiśmy z Bramy Opatowskiej. Obejrzeliśmy też Bazylikę Katedralną, Ratusz położony w centralnym punkcie rynku.

    Najwięcej wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Zbrojowni. W mrocznych pomieszczeniach Zbrojowni zetknęliśmy się z prawdziwą historią. Uczniowie obejrzeli tu zbroje rycerskie, miecze, topory i kusze, a co ciekawe mogli je wziąć do ręki czy przymierzyć, co okazało się prawdziwą frajdą.

    Końcowym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle w promieniach jesiennego słońca.

    Uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.  

  • DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

    Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
    niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
    Praca wychowawcy to praca niełatwa,
    bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
    Kocha ona figle i chętnie się czubi,
    lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
    Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
    aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
    który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
    jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.


      13 października 2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli nauczyciele i pracownicy oświaty z terenu Gminy Bałtów oraz zaproszeni goście: pan Andrzej Jabłoński – Wójt Gminy Bałtów, pan Piotr Dasios – Zastępca Wójta Gminy Bałtów, pan Henryk Cichocki – Przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie, a także nauczyciele – emeryci.
    Gospodarzem imprezy był Wójt Gminy Bałtów pan Andrzej Jabłoński, który złożył nauczycielom podziękowania za trud i wysiłek włożony w proces nauczania i wychowania młodych ludzi oraz życzenia wszelkiej pomyślności w dalszej pracy.
    W tym uroczystym dniu za swoją pracę zostali wyróżnieni:
    - Nagrodą Wójta – dyrektor szkoły pani Lidia Pastuszka, pani Teresa Szczygieł, pani Alicja Budzeń,
    - Nagrodą Dyrektora – pani Jolanta Kogut, pani Mariola Gołasa,pani Małgorzata Wąsik,  pani Anna Smolińska, pani Justyna Jabłońska oraz pani Izabela Mgłosiek.

      Doniosłą uroczystość uświetnił występ kabaretu „Szpila” przygotowany  pod kierunkiem pani Teresy Szczygieł. Uczniowie gimnazjum przygotowali specjalny program artystyczny, daleko odbiegający charakterem od poważnych, wzniosłych uroczystości lat ubiegłych. 

    Nasi młodzi aktorzy odegrali swoje role brawurowo, wywołując uśmiechy na twarzy publiczności.

    Za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pozytywną oceną.
     

  • Medale Komisji Edukacji Narodowej dla naszych nauczycieli

     

    We wtorek 12 października 2010r. w starachowickim Domu Nauczyciela odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, na której jednocześnie uczczono 105 rocznicę powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego.

    Na uroczystość przybyło 170 zaproszonych gości. Byli to: prezes ZNP – Sławomir Broniarz, prezes okręgu świętokrzyskiego – Wanda Kołtunowicz, prezesi oddziałów Związków Nauczycielstwa Polskiego, kurator oświaty – Małgorzata Muzoł, a także grono nauczycieli                  z naszego województwa.

    Podczas uroczystości odznaczono zasłużonych nauczycieli z województwa świętokrzyskiego.
    Jako pierwsze rozdano Medale Komisji Edukacji Narodowej, które z rąk Pani kurator otrzymało 49 osób, wśród których znaleźli się nauczyciele ZSP w Bałtowie: pani Iwona Gałaczyńska, pani Jolanta Kogut, pani Anna Nalewajek.

    Medal Komisji Edukacji Narodowej (Medal KEN) – to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

    Medal ma kształt koła o średnicy 36 mm i wykonany jest z metalu koloru jasnobrązowego. Na awersie Medalu widnieje wizerunek otwartej książki przełożonej gałązką drzewa laurowego oraz napis w otoku MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ. Na rewersie Medalu jest umieszczony napis RZECZPOSPOLITA / POLSKA, a w dolnej i górnej części wizerunek gałązek drzewa laurowego.

    Serdecznie gratulujemy naszym pedagogom i cieszymy się, że powiększyli oni grono zasłużonych i odznaczonych za swą pracę.

  • POKAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

    W środę 29 września 2010 r. Grupa Ratownictwa PCK z Ostrowca Św. przeprowadziła  pokaz udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa dla uczniów szkoły podstawowej.

    Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród  dzieci i nauczycieli.  Na co dzień rzadko spotykamy się z możliwością, by z bliska przyjrzeć się pracy ratownika. 

    Spotkanie z grupą ratowników nauczyło nas jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

  • Sprawozdanie z pobytu dzieci klas „O”, I, II, III Szkoły Podstawowej w Bałtowie na zajęciach edukacyjnych w ramach IV Świętokrzyskiego Pikniku Jurajskiego.

                            W dniu 13 września 2010r. najmłodsze dzieci Szkoły Podstawowej w Bałtowie wzięły udział w plenerowych zajęciach, które odbyły się na terenie Parku Jurajskiego. Okazją do odwiedzenia tego miejsca były liczne ekspozycje i wystawy oraz zajęcia warsztatowe prowadzone przez miejscowych przewodników i wystawców. Uczniowie pod opieką wychowawców: Elżbieta Walas – Lucenko i Marzena Dróżdż – klasa „O”, Anna Nalewajek – klasa I, Anna Smolińska – klasa II  i Justyna Jabłońska – klasa III  udali się o godz. 10.00 na teren Parku.                       

                           Stanowisko garncarskie prowadzone przez Pana Boberka cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dzieci mogły spróbować własnoręcznie wykonać naczynia lub figurki gliniane oraz je pomalować. Wystawa skamieniałości i wyrobów jubilerskich „Skarby Ziemi” z daleka przykuwała uwagę kolorowymi eksponatami. Dzieci oczarowane były wielością form i kolorów kamieni. Prezentowali się również twórcy ludowi najróżniejszych dziedzin  np. wyrobów lnianych, sznurkowych. Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej przygotowało ciekawą wystawę broni i sprzętu wojskowego. Przebojem ekspozycji był wóz opancerzony udostępniony do zwiedzania dla najmłodszych gości.

    W Sabathówce uczniowie uczestniczyli w warsztatach z cyklu „Dni z paleontologią” – poszukiwanie skamieniałości. W przygotowanych boksach wypełnionych piachem dzieci ubrane w robocze stroje i wyposażone w odpowiednie narzędzia poszukiwały prehistorycznych śladów. Atrakcją stanowiska paleontologicznego były ogromne puzzle, z których uczniowie układali model dinozaura.

                         Zabytkowy młyn pełnił rolę galerii. Prezentowane były wystawy zdjęć „Dzika Polska” i „Geologia  w makrofotografii”.

  • PROJEKT "SKUTEREM BEZPIECZNIE"

    Nasza  szkoła wzięła udział w projekcie  „Skuterem Bezpieczniej” organizowanym przez Wojewódzką  Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego   w Kielcach.

    Celem Konkursu była popularyzacja wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej a także propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnik ruchu drogowego oraz promowanie sportów motorowych.

    Szkoły, które nadesłały najlepsze projekty w nagrodę otrzymały skutery.

    Gimnazjum w Bałtowie otrzymało nagrodę.

    10 września 2010 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach na ręce Pani dyrektor Lidii Pastuszka i Pana wójta Andrzeja Jabłońskiego wręczono skuter.

    Zobacz zdjęcia w albumie.

  • Witaj Szkoło !!!

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Publicznych w Bałtowie  odbędzie się 1 września

    Szkoła Podstawowa -  godz. 9.00

    Gimnazjum - godz. 9.45

    Tego dnia dojazd we własnym zakresie.

  • LISTY UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ZSP GIMNAZJUM W BAŁTOWIE NA ROK SZKOLNY 2010/2011

     

    Lista uczniów klasy Ia

    Wychowawca: mgr Zuzanna Kacała

    1. Antonkiewicz Damian
    2. Bednarska Sylwia Barbara
    3. Cembrowska Karolina Małgorzata
    4. Choinka Magdalena Anna
    5. Choinka Patrycja
    6. Ciepiela Marta
    7. Czyż Kamil Patryk
    8. Dąbrowski Piotr
    9. Grudniewska Klaudia
    10. Kulczak Izabela
    11. Misiura Kinga
    12. Niewiadomska Marlena
    13. Prędyś Dagmara
    14. Prędyś Łukasz
    15. Róg Marta Natalia
    16. Różak Ilona Paulina
    17. Stefankiewicz Sebastian
    18. Szumlak Artur
    19. Szumlak Patryk
    20. Walczyk Mateusz
    21. Waliszewski Dawid

    Dziewcząt  – 12

    Chłopców  -  9

     

    Lista uczniów klasy Ib

    Wychowawca: mgr Ewa Siepetowska

    1. Bidzińska Karolina
    2. Choinka Dominika
    3. Choinka Żaneta
    4. Cielebąk Marlena
    5. Cieślik Przemysław
    6. Czaja Karolina
    7. Drdzanek Sebastian
    8. Gałek Agata Patrycja
    9. Golińska Weronika Karolina
    10. Heba Hubert
    11. Kosiewicz Arkadiusz Kamil
    12. Kostrzewa Konrad
    13. Kurek Cezary
    14. Łata Hubert
    15. Malicka Katarzyna
    16. Przygoda Kinga
    17. Sałek Ewelina
    18. Strużyna Kamil Krzysztof
    19. Szurmański Rafał
    20. Walczyk Katarzyna
    21. Zielińska Karolina Gabriela

    Dziewcząt  – 12

    Chłopców  -  9

  • EGZAMINY POPRAWKOWE

    08.06.2010

    EGZAMINY POPRAWKOWE W ZSP Gimnazjum w Bałtowie przewidziane są egzaminy poprawkowe dla uczniów, którzy otrzymali jedną lub dwie oceny niedostateczne na koniec roku szkolnego. Egzaminy te odbędą się: - z matematyki - 26 sierpnia 2010r. (czwartek) o godz. 9.00 - z fizyki - 27 sierpnia 2010r. (piątek) o godz. 9.00

  • W A K A C J E

     

    25.06.2010

    WAKACJE 

    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzą wszystkim uczniom bezpiecznych,  udanych, radosnych i pogodnych wakacji. Nabierzcie sił do dalszej pracy, rozwijajcie swoje zainteresowania oraz pasje. Poznawajcie nowych ciekawych i wartościowych ludzi. Zwiedzajcie interesujące zakątki...

    Pamiętajcie jednak, że to nie tylko czas beztroski. Wędrując górskimi szlakami, zażywając morskich kąpieli, pływając w różnych zbiornikach wodnych, czy po prostu przechodząc przez ulicę nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa, jakie staraliśmy się Wam wpoić.

    Mamy nadzieję, że we wrześniu wszyscy spotkamy się zadowoleni radośni i zdrowi.

  • GRATULACJE DLA NAJLEPSZYCH

     

    25.06.2010

    Nadeszły wreszcie upragnione przez uczniów wakacje. Przyszedł czas na podsumowanie dziesięciomiesięcznej wcale niełatwej pracy. Ci, którzy systematycznie przygotowywali się do zajęć mogą teraz odetchnąć, mając satysfakcję ze swoich osiągnięć.

    W ZSP w Bałtowie duża grupa uczniów  (gimnazjum i szkoły podstawowej) zasłużyła na pochwałę oraz nagrody książkowe i dyplomy.



    Uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen:

    Kl.IV

    Karolina Szczygieł - 5,30

    Natalia Bidzińska - 5,20

    Klaudia Majewska - 5,20

    Kamil Przygoda – 5,00

    Daria Makuch- 4,80

    Kl.V

    Kinga Antonkiewicz – 4,90

    Piotr Gogół – 4,90

    Kewin Krzemieniecki – 4,90

    Kinga Cukierska – 4,80

    Konrad Ferens – 4,80

    Kl. VI

    Katarzyna Malicka – 5,00

    Katarzyna Walczyk – 5,00

    Uczniowie Gimnazjum, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen

    Kl.Ia

    Paulina Siepietowska – 5,0

    Dominika Prędyś – 4,8

    Dominika Walczyk -  5,0

    Kl. Ib

    Katarzyna Smolińska – 5,00

    Magdalena Marzec – 5,07

    Dawid Adamczyk –4,93

    Patrycja Przydatek –4,87

    Jakub Zufla – 4,80

    Kl. IIa

    Ernest Heba –4,85

    Kl. IIb

    Anna Religa – 5,00

    Olga Połetek – 4,92

    Weronika Choinka – 4,92

    Kl. IIc

    Damian Kaczmarzyk – 5,21

    Bartosz Jabłoński – 5,00

    Tomasz Cieślik – 4,78

    Kl. IIIa

    Diana Walczyk – 5,00

    Weronika Stępniewska – 4,79

    Klaudia Szumlak – 4,79

    Kl. IIIb

    Karolina Wyroda – 5,14

    Karolina Łata – 5,14

    Karolina Karcz – 5,14

    Kl. IIIc

    Patrycja Przygoda – 5,07

    Monika Śliwka – 4,79

    Sandra Foremniak – 4,79

    Dorota Nowakowska – 4,79

    Sebastian Sałek – 4,79


    Dyplomy za wzorowe zachowanie otrzymali:

    w Szkole Podstawowej:

    Kl. IV

    Weronika Bajor

    Natalia Bidzińska

    Klaudia Majewska

    Daria Makuch

    Weronika Nowakowska

    Kamil Przygoda

    Karolina Szczygieł

    Kacper Kudas

    Kl.V

    Kinga Antonkiewicz

    Kinga Cukierska

    Olga Grudniewska

    Kl.VI

    Grudniewska Klaudia

    Kinga Przygoda

    Katarzyna Malicka

    Dagmara Prędyś

    Katarzyna Walczyk


    w Gimnazjum:

    Kl.Ia

         Agata Dąbek

         Paulina Jakubczyk

         Julita Łata

         Dominika Prędyś

         Paulina Siepietowska

        Sara Szumlak

        Dominika Walczyk   

    Kl. Ib

         Dawid Adamczyk

         Magdalena Marzec

         Patrycja Przydatek

         Klaudia Wójtowicz

         Katarzyna Smolińska

         Kamila Kołodziejczak

         Damian Dróżdż

     Kl. IIa

         Marta Zdonek

         Róża Kołodziejska

         Anna  Waliszewska

       Kl. IIb

        Weronika Choinka

        Karolina Kołodziejczak

        Kamil Łata

        Olga Połetek

        Anna Religa

        Aleksandra Zufla

        Kl. IIc

        Damian Kaczmarzyk

        Rafał Kałuża

        Marika Klepacz

        Bartosz Jabłoński

        Kl. IIIa

        Kamil Kowalczyk

        Weronika Stępniewska

        Klaudia Szumlak

        Diana Walczyk

       Kl. IIIb

        Karolina Karcz

        Karolina Łata

        Karolina Młynek

        Klaudia Stańczyk

        Karolina Wyroda

       Kl. IIIc

        Sebastian Sałek

        Sandra Foremniak

        Dorota Nowakowska

        Paweł Budzeń

       Patrycja Przygoda

    Na pochwałę i dyplomy zasłużyli również uczniowie, którzy w ciągu całego roku szkolnego nie opuścili nawet jednego dnia nauki.

    Za 100% frekwencję otrzymali dyplomy:

    w Szkole Podstawowej:

    Kl.V

    Olga Grudniewska

    Kewin Krzemieniecki

    Kl. VI

    Klaudia Grudniewska

    w Gimnazjum:

     Kl. Ia 

     Dominika Prędyś

    Mateusz Dunal

      Kl. Ib

     Katarzyna Smolińska


    WSZYSTKIM  NAGRODZONYM GRATULUJEMY !!!

  • Zakończenie roku szkolego 2009/2010

    Zakończenie roku szkolnego w ZSP Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

    odbędzie się 25 czerwca.

    8.00 - Msza Święta w kościele w Bałtowie

    9.00 - Rozdanie świadectw i dyplomów w ZSP w Bałtowie

    Odjazd gimbusa godz.  10.30.


  • Lutnia wiejska

    10 czerwca 2010 roku uczennice klasy IV reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie recytatorskim „Lutnia Wiejska” w Okole. Klaudia Majewska zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy i zajęła III miejsce w młodszej grupie wiekowej. Natalia Bidzińska otrzymała wyróżnienie. Uczennice doskonaliły umiejętności recytatorskie na zajęciach Koła Recytatorskiego, które prowadziła pani Alicja Budzeń. Życzymy dalszych sukcesów
  • PROJEKT UNICEF "BAW SIĘ IBĄDZ BEZPIECZNY!"

    W maju i czerwcu br. w ZSP Szkoła Podstawowa w Bałtowie realizowano projekt edukacyjny „Baw  się  i  bądź  bezpieczny!”.   Był to  projekt  edukacyjny,   opracowany  i  przygotowany  przez  Polski  Komitet  Narodowy  UNICEF .

     

    Jego celem było  zachęcenie nauczycieli do przeprowadzenia w ich szkołach zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci i przekazanie najmłodszym wiedzy o tym:

    • jak dbać o własne bezpieczeństwo
    • jak  unikać  sytuacji  ryzykownych  mogących  doprowadzić  do  zagrożenia zdrowia i życia dziecka
    • jak należy się zachować, kiedy dochodzi do wypadku

     

    Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci.

     Partnerem projektu jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.   Projekt składał się z trzech integralnych części:

    • Przeprowadzenia zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne. 
    • Konkursu dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii „Baw się i bądź bezpieczny!”.
    • Zaangażowania władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci.

     

     

    W trakcie realizacji projektu przeprowadzone zostały  4 zajęcia na temat bezpieczeństwa : podczas zabawy, podczas prac w gospodarstwie rolnym, w domu, nad wodą jak również zapoznano dzieci z rodzajami obrażeń.

     Podczas prowadzenia zajęć wykorzystano krzyżówki, kwizy tematyczne oraz dołączoną prezentację multimedialną. Najciekawsze dla dzieci okazały się  warsztaty plastyczne w grupach , podczas których przygotowali prace przedstawiające sposoby bezpiecznego zachowania się. Posłużyły one do przygotowania gazetki tematycznej na korytarzu szkolnym. Ostatnie zajęcia poświęcone były dyskusji oraz zredagowaniu listu do władz gminnych , w którym wskazane zostały miejsca niebezpieczne dla dzieci w najbliższej okolicy. List ten dzieci osobiście wręczyły Panu Wójtowi.

    Taka inicjatywa najmłodszych obywateli zwróciła uwagę władz lokalnych na problem bezpieczeństwa dzieci i zmobilizowała władze do działania.

    Koordynatorem projektu była p. Anna Smolińska. Zajęcia na temat bezpieczeństwa prowadziły również p. Elżbieta Walas-Lucenko i p. Justyna Jabłońska.

  • Wycieczka do skansenu Wsi Radomskiej

    Dnia 2 czerwca uczniowie klas 0-III pojechali na wycieczkę do Radomia. Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzanie skansenu Wsi Radomskiej. Dzieci zapoznały się tam z stylem budownictwa, wyglądem sprzętów i wystroju mieszkań w dawnej wsi radomskiej. Przyjrzały się zagrodom gospodarskim jak również zwiedziły siedzibę straży pożarnej i obejrzały kolekcję powozów. Niezwykłą atrakcją wyjazdu było oglądanie filmy przyrodniczego w formacie 3D pt. „Ocean przygód”. Podczas projekcji filmu dzieci mogły poznać niezwykle piękny, bogaty i kolorowy podwodny świat roślin i zwierząt. Dowiedziały się również, które z zapoznanych gatunków zwierząt są zagrożone wyginięciem i dlaczego. Wszystkie dzieci zadowolone z miło spędzonego, dnia wypełnionego atrakcjami szczęśliwie wróciły do domów.

     

  • Kiermasz używanych podręczników

     

    W ZSP Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w dniu 22.06.2010 (wtorek) odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

    Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011 wywieszony będzie na tablicach informacyjnych na  korytarzach szkolnych oraz na stronie internetowej szkoły.

  • "WYPRAWKA SZKOLNA 2010/2011" - WNIOSKI

     

    W sekretariacie  ZSP w Bałtowie są do pobrania wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2010/2011 naukę: 

    • w klasach I-III szkoły podstawowej, 
    • w klasie II gimnazjum, 

    Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać:

    1. uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.1);
    2. uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń;

    Pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, obejmuje się także uczniów słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim.

  • Nasz Krzyś w półfinałach

     

    Uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Bałtowie – Krzysztof Cieślik -  zakwalifikował się  do Półfinału Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych poprzez zajęcie VI miejsca  w Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach, które odbyły się  w dniach 5 – 6 czerwca 2010r. w Chęcinach.

    Zdolności Krzysia w tej dziedzinie zauważyła p. E. Walas – Lucenko, która w ramach pozalekcyjnych zajęć świetlicowych rozwijała u podopiecznych zdolności logicznego myślenia i koncentracji poprzez różnego rodzaju planszowe gry edukacyjne. Motywowanie Krzysia do rozwijania swoich zdolności zaowocowało dużym sukcesem.

    Trzymamy kciuki za naszego półfinalistę i życzymy powodzenia.

  • Dzień Dziecka

     

    Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Bałtowie 1 czerwca 2010 r. jak co roku obchodzili Dzień Dziecka.

    Najmłodsi uczestniczyli w projekcji filmu animowanego pt. „Księżniczka i żaba”.

    Kl. IV z wychowawcą świętowała w Kielcach na Ogólnopolskim Festynie z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”, nad którym patronat objął: ks. Biskup Marian Florczyk, Prezydent Miasta Kielc – Wojciech Lubawski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas.

    Organizatorzy imprezy zapewnili najmłodszym uczestnikom bogaty program m.in. gry, zabawy, konkursy, występ Pana Yapy, koncert zespołu „Dzieci z Brodą”, pokaz cyrkowy.

    W tym szczególnym dniu dzieci otrzymały wiele słodkości i upominki. Bogaty program dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i sprawił, że ten dzień na długo zostanie w pamięci.

    Uczniowie klas V i VI bawili się na szkolnej dyskotece. Ukoronowaniem tego miłego dnia było pieczenie kiełbasek na grilu oraz przy ognisku.

    Nasi gimnazjaliści pod czujnym okiem wychowawców klas wybrali się w plener, gdzie organizowano dla nich rozgrywki sportowe zakończone pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

    Sponsorem poczęstunku dla dzieci i młodzieży był Urząd  Gminy w Bałtowie.

  • Wycieczka gimnazjalistów w Pieniny

    Uczniowie naszego gimnazjum w dniach 24 – 28 maj 2010 roku byli na 5 – dniowej wycieczce w Pieninach i na Słowacji.

                    Kierownikiem wycieczki była pani Ewa Siepetowska, opiekunami: pani Magdalena łuczycka i pani Zuzanna Kacała, przewodnikiem PTTK pani Grażyna Jedlikowska, kierowca PKS pan Henryk Goliński.

                    W poniedziałkowy poranek spotkaliśmy się pod szkołą, po sprawdzeniu listy i sprawności autokaru pożegnaliśmy dyrekcję i rodziców – i tak rozpoczął się nasz rodzinny gimnazjalny wypad w góry.

                    Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starego Sącza, klasztoru Św. Kingi, przejście na Trzy Korony, Wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, wyjazd na Słowację do Popradu na baseny termalne z mnóstwem bajerów wodnych, zwiedzanie Szczawnicy i okolic, Niedzicy, rejs statkiem po Jeziorze Czortyńskim i wypad do Zakopanego.

    Zakwaterowani byliśmy w Szczawnicy w Hotelu Nawigator, warunki  lokalowe super, towarzystwo w pokojach zgrane, pogoda dopisywała a czas nieubłagalnie  płyną. Pierwsze dni Pobytu mimo zmęczenia znosili dobrze, jednak w czwartek wieczorem humory zaczęły się psuć – dlaczego? Odpowiedzieli, że nie chcą wracać, dlaczego ten czas tak szybko minął, dlaczego ostatnia wycieczka dla niektórych tak szybko się skończyła itp.

                    „Gimnazjalny wypad rodzinny” pozostanie na długo w sercach i pamięci uczestników wycieczki, szkoda tylko ekipy (kl. III), które jeździły od kilku lat z ta samą kadrą i zawsze były zmęczone i zadowolone. Wspomnienia udokumentowali zdjęciami, miłymi słowami i upominkami. Kierownikowi wycieczki i dyrekcji szkoły miło buło usłyszeć wiele ciepłych słów od kierownictwa hotelu ,  organizatora wycieczki PTTK o „naszych dzieciach” o ich zachowaniu, kulturze osobistej, zdyscyplinowaniu, chęci pomocy, dbaniu o ład im porządek w pokojach i autokarze. Jesteśmy z Was zadowoleni i dumni, że potraficie godnie reprezentować naszą szkołę

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć