Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Do działań związanych z obchodami Światowego Dnia Zdrowia włączyli się również rodzice naszych uczniów, świadomi wartości zdrowego stylu życia zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym.
Chłopcy z zainteresowaniem słuchali trenera KSZO Galacticos - pana Tomasza Osojcy – taty ucznia klasy czwartej, który zachęcał młodych ludzi do zaszczepienia w sobie ducha zdrowej rywalizacji sportowej, znaczenia aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży
Starsi uczniowie z klas VI-VIII wysłuchali z uwagą pana Michała Smolińskiego, kierownika siłowni w Bałtowie, a prywatnie, taty uczennicy klasy IIa. Pan Michał zachęcał do pożytecznego spędzania czasu wolnego poprzez aktywizację dzieci do rozwijania sprawności fizycznej w myśl przysłowia „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Przedstawił ofertę siłowni, wytłumaczył jak korzystać i jakie korzyści płyną z ćwiczeń sprawnościowych
Dziękujemy Rodzicomza aktywne włączenie się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uświadomili oni jak ważne jest kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.
3 kwietnia obchodziliśmy Dzień Szalonej Fryzury. Każdy uczeń mógł w tym dniu przyjść do szkoły w dowolnej – szalonej fryzurze. Na głowach dzieci znalazły się bowiem wszystkie kolory tęczy, loki, kucyki, peruki a nawet...foremki do babeczek we włosach. W tym dniu było wesoło i kolorowo, po raz kolejny uczniowie wykazali się kreatywnością. Zwycięskie fryzury należały do: Nikoli Krzemienieckiej - klasa 2a i Pawła Sikorskiego- klasa V.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
W związku z przypadającym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia członkowie Akademii Małego Strażaka przygotowali dla uczniów kl.I-III oraz dziewcząt z kl.IV i V pokaz podstaw udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne obejmowały między innymi: układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, resuscytację krążeniowo- oddechową czy wybrane sposoby transportowania poszkodowanego.
4 marca 5-i 6-latki wybrały się do Kina Helios w Starachowicach na bajkę pt. "Zadziwiający kot Maurycy". Pełne skupienia twarze dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły przygody sprytnego i cwanego kota. Po seansie wszyscy szczęśliwie wrócili do przedszkola na pyszny obiadek. To był bardzo udany dzień.
W dniu urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena – 2 kwietnia – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To święto ma skierować naszą uwagę na zawartość biblioteczki naszych dzieci oraz wspierać czytelnictwo wśród najmłodszych. W naszym przedszkolu dzień ten obchodziliśmy w ramach realizacji działań związanych z NPRCz 2.0 w poniedziałek 3 kwietnia. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę. Mógł ją zaprezentować i opowiedzieć o niej swoim paniom, kolegom i koleżankom. Nie zabrakło również wspólnego czytania ulubionej baśni Andersena, segregowania książeczek według wielkości, zagadek i zabaw związanych z bohaterami.
Na zakończenie z barwnych ilustracji przedszkolaki wykonały również grupową książkę baśni.
Ten dzień upłynął wszystkim bardzo wesoło i interesująco.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu- to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.
W tym dniu w naszej szkole odbył się apel ,,Zrozumieć autyzm ", z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem, przygotowany przez uczniów klasy IV i VII pod opieką pani pedagog Tamary Dwojak .
Autyzm lub spektrum autyzmu charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami.
Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. To kolor niewinności i nadziei.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom oraz całej społeczności szkolnej za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu przy Kościele MBB w Bałtowie, a wszystkim którzy przybyli za hojność i radosny nastrój.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do "Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Każda palma była piękna, a zarazem jedyna w swoim rodzaju. Rozstrzygnięcie odbyło się na Kiermaszu Wielkanocnym.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce- klasa VII
II miejsce- klasa III
III miejsce- grupa 3-4 latki
Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek. Serdecznie dziękujemy organizatoram konkursu za piękne prezenty.
31 marca 2023r. odbył się w naszej szkole etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy pożarniczej, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania tematyką pożarnictwa. W turniejowych zmaganiach wzięło udział 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie i 2 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole.
W I kategorii wiekowej (kl. I-IV) I miejsce zajął Maciej Pytlak z kl. IV SP w Bałtowie, II miejsce Igor Różalski także uczeń kl. IV SP w Bałtowie, a III miejsce Piotr Czerwonka z kl. III SP w Bałtowie.
W II kategorii wiekowej (kl. V-VIII) na podium uplasowali się: na I miejscu Hubert Wisowski z kl. VIII SP w Bałtowie, na II miejscu Zuzanna Szewczyk również uczennica kl. VIII SP w Bałtowie zaś na III Daniel Goliński uczeń kl. VIII PSP w Okole.
Laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w etapie powiatowym!
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni słodkimi upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Bałtów Huberta Żądło. Serdecznie dziękujemy!
Bardzo dziękujemy także Zakładowi Piekarniczo- Cukierniczemu "Kami" z Kolonii Pętkowice, który zatroszczył się o słodki poczęstunek dla uczestników konkursu!
Polski Komitet Olimpijski zaprasza do udziału w kolejnej edycji organizowanego od 1989 roku konkursu literackiego. Organizatorzy czekają na opowiadania napisane przez uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do 6 marca 2023 roku 12 kwietnia 2023 roku.
Teksty młodych pisarzy powinni opisywać jedną z poniższych kwestii:
-własne doświadczenie sportowe,
-fabularyzację losów znanych sportowców,
-ideę fair play i szacunku dla innych,
-radość z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,
-tradycję sportową w rodzinie lub w środowisku rówieśniczym.
Szczegółowe informacje i regulamin na stronie www organizatora.
W niedzielę, 26 marca uczniowie klasy 1: 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗗𝗘𝗠 𝗞𝗥𝗨𝗣𝗔 i 𝗕𝗔𝗥𝗧𝗢𝗦𝗭 𝗚𝗔𝗪𝗟𝗔𝗞 reprezentujący zespół KSZO GALACTICOS I Ostrowiec Św. pod okiem trenera- pana 𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇𝗮 𝗢𝘀𝗼𝗷𝗰𝘆, wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej KM Pro Sport Cup 2023. Turniej odbył się w Lublinie. Drużyna zajęła 𝟰 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲!
Miło nam poinformować, że Bartek Kamiński, uczeń klasy VIII zajął II miejsce w Festiwalu Akordeonowym dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia. Gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!
24 marca w naszej szkole gościliśmy iluzjonistę, który swoim występem oczarował wszystkich uczniów. Zaprezentował wiele niesamowitych sztuczek zarówno tych z kartami, jak i magicznymi kulami, chustami oraz piłkami. Zapraszał do występów uczniów, więc każdy chętny mógł poznać magię z bliska.
Występ nagrodzony został gromkimi brawami, a każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę kolorowy balonik – magiczny łuk świetlny.
Pierwszego dnia wiosny uczniowie kl.IV i V ani nie topili marzanny, ani nie wagarowali. Udali się wraz ze swoimi wychowawcami do kina "Helios" w Starachowicach na film pt. " Kot w butach. Ostatnie życzenie.". Przezabawne perypetie idola dzieci i młodzieży - słynnego Kota w butach wprawiły wszystkich w dobry nastrój i wywołały uśmiechy na twarzach widzów. Wyjazd był także świetną okazją do integracji obu zespołów klasowych. To było naprawdę udane powitanie wiosny.
21 marca przedszkolaki obchodziły „Pierwszy Dzień Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekały na ciepłe promyki słońca oraz pierwsze wiosenne kwiaty. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitały wiosnę. Miały już dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują nam humor. Były zagadki, quizy wiosenne oraz mnóstwo pląsów i zabaw.
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.
Zespół Downa związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21.03. A że ten chromosom ma kształt skarpetki – symbolem stała się właśnie skarpetka. Ich różnorodność i kolorowość symbolizuje tolerancję i fakt, że mimo różnic i niedopasowania można cieszyć się życiem
Osoby z zespołem Downa potrzebują od opiekunów ogromnej uwagi, serca, wielkiej wrażliwości i empatii. Jednocześnie bardzo ważne jest wyrabianie w nich samodzielności i wspieranie w dążeniu do niej
Edukacja uczniów z zespołem Downa wygląda tak samo jak innych dzieci, ale z większym sercem, wrażliwością i empatią. Chodzi o to, aby traktować te dzieci jak wszystkie inne, żeby poczuły się tak samo ważne, tak samo bezpieczne, jak w innej szkole zdrowe dzieci. Największe siły skierowane są na rozwój samodzielności, kształtowanie odpowiednich zachowań i komunikację. Trzeba dopasować tę komunikację, bo nie wszystkie dzieci mogą komunikować się werbalnie.
Z okazji tego Dnia na całym świecie odbywają się spotkania, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie integracji.
Te działania mają na celu przełamywanie stereotypów związanych z wadą genenetyczną. Uczniowie naszej szkoły chętnie dołączyli się do danej akcji.
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował dziś “Dzień Bez Plecaka”. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. To był fajny i kolorowy dzień.
Motywem przewodnim Tygodnia Kultury Języka 2023 były słowa Wisławy Szymborskiej „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Z tej okazji w klasach I-III został zorganizowany szkolny konkurs i nasi uczniowie walczyli o tytuł MISTRZA CZYTANIA. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜- 𝗔𝗠𝗘𝗟𝗜𝗔 Ł𝗔𝗦𝗞𝗔
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗮 - 𝗟𝗘𝗡𝗔 𝗚𝗨𝗭
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗯- 𝗜𝗚𝗢𝗥 𝗠𝗜𝗔𝗭
𝗞𝗟𝗔𝗦𝗔 𝗜𝗜𝗜- 𝗞𝗔𝗖𝗣𝗘𝗥 𝗦́𝗟𝗜𝗪𝗞𝗔
𝗦𝗘𝗥𝗗𝗘𝗖𝗭𝗡𝗜𝗘 𝗚𝗥𝗔𝗧𝗨𝗟𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬!
W trakcie TKJ piątoklasiści czytali przedszkolakom "Królewnę Śnieżkę", uczniowie ćwiczyli łamańce językowe.
Zwieńczeniem TKJ 2023 był konkurs międzyklasowy. Trzyosobowe zespoły z klas IV-VIII zmagały się z rozwiązaniem testów konkursowych, których treść dostosowana była do wieku uczniów każdej klasy.
A oto zwycięzcy:
I miejsce – klasa VIII (W. Zielińska, H. Wisowski, B. Kamiński)
II miejsce – klasa V (J. Kurek, W. Zugaj, D.Moroń)
III miejsce – klasa IV (R. Gawlik, M. Grabska, A. Osojca)
IV miejsce – klasa VII (K. Siepietowska, N. Różalska, D. Dwojak)
V miejsce – klasa VI (H. Pietras, H. Krzemieniecki, D. Bańka)
Gratulujemy zwycięzcom!
Wideorelacja:
14 marca uczniowie klas 5-6 i 7-8 uczestniczyli w warsztatach, które były prowadzone w ramach artystycznego programu profilaktyki uzależnień ,,Antymina". Młodzież spotkała się z raperem Mirosławem „Kolah” Kolczykiem, który wprost opowiada o trudnych sytuacjach, jakie na co dzień dotykają młode osoby.
Autentyczne historie z przesłaniem połączone z setami raperskimi zrobiły duże wrażenie na zgromadzonej młodzieży, która dzięki nim dowiedziała się m.in. o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych czy paleniem papierosów.
Uczniowie uzyskali również informacje dotyczące mechanizmów uzależnień, czynników chroniących oraz skutków zdrowotnych wynikających z alkoholizmu lub narkomanii. Ponadto nie zabrakło tematyki dotykającej życiowych wyborów oraz wartości, którymi zawsze warto się kierować.
Warsztaty były organizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie, za co kolejny raz serdecznie dziękujemy.