MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Smacznie, zdrowo i kolorowo

    Wiosna to czas, kiedy nasza dieta wzbogaca się o wiele warzyw i owoców. Postanowili  to wykorzystać uczniowie z klasy drugiej.

    Wspólnymi siłami przygotowali kolorowe i pyszne kanapki, na których znalazły się  rzodkiewki, ogórki, pomidory i sałata oraz zielony szczypiorek. Przygotowanie zdrowego śniadania było świetną zabawą, najlepsze okazało się jednak ich zjedzenie!

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlaga

    Ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlaga

    Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.

    Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z jednym z tematów zaproponowanych poniżej. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Dowolna technika wykonania prac (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne).

    Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy.

    Nagrody rozdane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych. Termin przesyłania prac do 5 maja 2023 r. poprzez formularz na stronie internetowej konkursu (kliknięcie w link powoduje przekierowanie do strony organizatora).

    Tematy prac konkursowych

    1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja.
    2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
    3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny (miasta, regionu, województwa).
    4. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).
    5. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.
    6. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej.
  • Po omówieniu lektury

    Klasa ósma miała okazję poczuć atmosferę II wojny światowej w Muzeum Pawiak w Warszawie. To, czego uczniowie dowiedzieli się z lektury Aleksandra Kamińskiego, mogli skonfrontować z realiami tego okresu zachowanymi w muzeum. To była pouczająca lekcja historii.

    Ósmoklasiści mogli również sprawdzić swoje umiejętności logicznego rozumowania w Domu Zagadek. Podzieleni na trzy grupy musieli rozwiązać szereg szarad, by wydostać się z wybranego pokoju. Gratulujemy wszystkim pomyślnego rozwiązania zadań.

  • Wycieczka śladami Powstania Styczniowego

    Wycieczka śladami Powstania Styczniowego

    W sobotę 11 marca uczniowie naszej szkoły, w ramach działalności Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego, pod opieką Pani Anity Jeruzal uczestniczyli w wycieczce śladami Powstania Styczniowego. Trasa wycieczki obejmowała miejscowości: Wąchock, Mirzec, Iłża.

    Początek wycieczki młodzi wędrowcy rozpoczęli od zwiedzania słynnego z najlepszych anegdot Wąchocka wraz z najcenniejszym w okolicy – cysterskim zespołem klasztorno- kościelnym zbudowanym na przełomie XII i XIII wieku. Klasztor jest jednym z najpiękniejszych przykładów architektury romańskiej w Polsce. Do dziś zachowało się wiele elementów dawnego klasztoru, m.in. kapitularz, refektarz, karcer oraz kościół pod wezwaniem św. Floriana. W zespole klasztornym wycieczkowicze podziwiali także eksponaty w Muzeum Powstania Styczniowego, następnie udali się w kierunku zalewu oraz Pomnika Sołtysa Wąchocka.

    Kolejny punkt wycieczki obejmował zwiedzanie Dworu Modrzewiowego w Mircu i zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Iłży, gdzie m.in. można było zobaczyć obraz córki Jana Brzechwy - Krystyny oraz inne ciekawe eksponaty.

    Pomimo, bardzo zimowej aury, zadowoleni i wzbogaceni o nowe przeżycia młodzi turyści wrócili do domów

  • Sukces Julii z kl.V

    Miło nam poinformować o sukcesie uczennicy klasy V- Julii Nowak, która 12 marca 2023 roku wzięła udział w VII Turnieju Tańca PZTan CARIBE 2023 w Chrustach i w kategorii wiekowej dziewcząt do 12 lat zajęła zaszczytne I miejsce. Naszej Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Jej portret

    Jej portret

    Kobieta – obiekt westchnień malarzy, poetów oraz pozostałej części płci męskiej do dziś jest nieodgadnioną zagadką wszechświata. Bogusław Mec śpiewał: „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”, niemniej jednak uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie postanowili odmalować „Jej portret” słowami wierszy i piosenek.

    Uroczystość otworzył Wójt gminy Bałtów pan Hubert Żądło, który powitał tak licznie zgromadzoną publiczność.

    Program artystyczny, przygotowany przez panią Magdalenę Łuczycką, panią Edytę Klepacz oraz panią Annę Bugajską wprawił w miły nastrój zaproszone na tę uroczystość kobiety z gminy Bałtów. Uśmiechom i oklaskom nie było końca. Mimo że za oknem utrzymywała się temperatura jeszcze zimowa, na sali gimnastycznej panowała gorąca, wiosenna atmosfera. Na uwagę zasługuje również oprawa sceniczna i wyjątkowe dekoracje, własnoręcznie wykonane przez naszych nauczycieli, które przyciągały spojrzenia i cieszyły wzrok.

    Miłym akcentem było obdarowanie wszystkich pań słodkim upominkiem oraz wiosennym kwiatowym akcentem – tulipanem ufundowanymi przez Wójta Gminy Bałtów, który życzył kobietom samych radosnych dni, zdrowia, spełnienia marzeń.

    Po przedstawieniu na zaproszonych gości czekał zastawiony smakołykami pięknie udekorowany stół.

    Występy uczniów:

    Dyscypliny sportowe: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/132639106405728

    Występy wokalne: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/510279517975104

    Antosia Kosowska: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/747103593651686

    Belgijka: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/1287766155476394

    Występy instrumentalne: https://www.facebook.com/spbaltow/videos/116399651390953

    O nas w mediach

  • Sukces ucznia naszej szkoły

    Miło nam poinformować, że uczeń klasy V – Wiktor Cielebąk został finalistą konkursu organizowanego przez Celsa Group pn. „Child Safety& Enviroment Awards”. Tematyka konkursu dotyczyła przestrzegania przepisów BHP i ochrony środowiska. Wiktor wygłosił także przemówienie skierowane do Zarządu i pracowników Celsy dotyczące swojej pracy oraz tego, w jaki sposób należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa.

    Naszemu Uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Szkoła biega -TROPEM WILCZYM-BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    Szkoła biega -TROPEM WILCZYM-BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    1 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie odbył się BIEG TROPEM WILCZYM-BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, który uroczyście otworzył Wójt Gminy Bałtów-pan Hubert Żądło.

    Dystans 1963 metrów przebiegło 46 uczniów (22 dziewczęta i 24 chłopców).

    I miejsce wśród dziewcząt zajęła KAMILA CICHOCKA, a wśród chłopców BARTOSZ KAMIŃSKI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne, jak również słodki upominek ufundowany przez Wójta Gminy Bałtów.

    Celem biegu było propagowanie wiedzy z historii, działalności żołnierzy wyklętych, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

  • Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.1 marca to data nieprzypadkowa. Tego dnia 1951 roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji, kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

    Nasza społeczność  szkolna uczciła tę rocznicę przygotowanym przez uczniów klasy V apelem, podczas którego prowadzący przybliżyli młodzieży sylwetki  żołnierzy niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie minutą ciszy oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym, Niepokornym, Wyklętym. Wzięli również udział w Biegu Tropem Wilczym.

    Zdjęcia z apelu w albumie fotograficznym

  • Pakiet darmowych książek od Fundacji Powszechnego Czytania

    Pakiet darmowych książek od Fundacji Powszechnego Czytania

    Nasza szkoła w ramach akcji "Książka chroni" prowadzonej przez Fundację Powszechnego Czytania www.fpc.org.pl pozyskała do szkolnej biblioteki nieodpłatnie 50 książek w języku angielskim, 10 polsko-ukraińskich książek „Bal Lamorożca” oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”/ СВІТ ПРЕКРАСНИЙ Книжка проти війни powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów.

    Ten dar to magiczna paczka dla naszych uczniów, którzy pochodzą z Ukrainy.

    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy fundacji za tak ogromną niespodziankę!

  • 23 lutego- Dzień Walki z Depresją

    23 lutego- Dzień Walki z Depresją

    23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Obchody tego dnia mają na celu szerzenie w społeczeństwie świadomości nt. zaburzeń nastroju i tego, że wymagają one specjalistycznego leczenia. Depresja to nie ‘moda’ ani ‘fanaberia’, tylko poważna choroba, która znacząco wpływa na różne strefy funkcjonowania człowieka – jego samopoczucie, myśli, relacje z innymi ludźmi i z sobą samym.

    W przypadku dostrzeżenia objawów depresji, do których należą m. in. smutek, apatia, drażliwość, zmęczenie, problemy ze snem lub z apetytem, spadek koncentracji i motywacji, zmniejszona zdolność do odczuwania przyjemności, dolegliwości bólowe oraz myśli o charakterze rezygnacyjnym lub samobójczym warto umówić się na wizytę do lekarza lub terapeuty. Depresję można (i należy!) leczyć; do bardzo skutecznych metod zalicza się połączenie farmakoterapii oraz psychoterapii.

    Depresja jest chorobą uwarunkowaną wieloczynnikowo (wyróżnia się m. in. czynniki genetyczne, biologiczne, psychologiczne i społeczne), która może dotknąć każdego z nas.

    Jeśli dostrzegasz u siebie objawy depresji (albo inne niepokojące sygnały) – nie zwlekaj, przyjdź – czekamy na Ciebie! W szkole możesz zgłosić się do psychologa lub pedagoga szkolnego; razem zastanowimy się, co robić dalej

    Przypominamy także numery telefonów wsparcia:

    • 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
    • 22 594 91 00 - Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji
    • 22 484 88 01 - ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania
    • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
  • Dzień Języka Ojczystego w klasie V

    Dzień Języka Ojczystego w klasie V

    Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka.

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

    We wtorek 21 lutego w obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się uczniowie klasy V naszej szkoły. Podczas swoich zajęć poznawali tajniki wiedzy o języku polskim. Uczniowie zgłębili wiadomości, na temat tego, czym jest język ojczysty, dlaczego należy używać go w sposób poprawny oraz jak można wzbogacić swoje słownictwo. Młodzież z zainteresowaniem rozwiązywała przygotowane zagadki językowe. Dzieci, poprzez wspólną zabawę, dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących języka ojczystego. Uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

  • Wycieczka drugoklasistów do Geoparku

    Wycieczka drugoklasistów do Geoparku

    22 lutego uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody. Odwiedzili Geopark w Kielcach gdzie poznawali dzieje naszej Ziemi. Zwiedzanie odbywało się pod hasłem PODWODNA STACJA BADAWCZA „CHRONOS” Dotyczyła ona dziedzictwa geologicznego Gór Świętokrzyskich. Uczniowie mieli do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami, okazy skał i skamieniałości. W ten sposób poznawali historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców.

    Następnie mali badacze udali się do „Kapsuły czasu”. Załoga statku wykorzystując tunele czaso-przestrzenne odbyła długą, pobudzającą zmysły podróż – od narodzin Ziemi po współczesność.

    To była wspaniała przygoda!

  • Nasi uczniowie uczyli się, jak radzić sobie ze stresem

    Nasi uczniowie uczyli się, jak radzić sobie ze stresem

    ,,Ujarzmij stres i wzmocnij pewność siebie !” – pod takim hasłem 17 lutego odbyły się warsztaty antystresowe dla młodzieży klas V-VIII, a poprowadził je zawodowy aktor, reżyser i trener ludzi biznesu – Jan Krzysztof Szczygieł.

    Głównym celem spotkania było kształtowanie postaw społecznych i budowanie kluczowych kompetencji emocjonalnych.

    Warsztaty zostały organizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bałtowie, za co serdecznie dziękujemy.

  • Bal karnawałowy przedszkolaków

    Bal karnawałowy przedszkolaków

    Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą przedszkolakom wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu 16 lutego.

    Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić było je wszystkie.

    Cudowny wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólne tańce i konkursy dały wiele radości naszym wychowankom. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. A co najważniejsze na ich ustach królowały piękne i szczere uśmiechy.

    Poczęstunkiem były pyszne pączki jak przystało na Tłusty Czwartek.

    Ach...cóż to był za bal!

    Filmik

  • Walentynki

    Walentynki

    Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia WALENTYNEK. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Poniedziałek, 14 lutego upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni.W tym dniu w naszej szkole królował kolor czerwony

    Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Radość podczas obdarowywania kartkami była ogromna. Największą sympatja zostali obdarowani: Marysia Majewska -kl.I, Ala Kot -kl.I,Nikoś Krupa -kl.I, Kinga Nowak -kl.IV, Igor Różalski -kl.IV.

    "Czas walentynkowy" był dla wszystkich uczniów dniem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni.

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce sportowej „Piłkarz Mundialu Katar 2022”

    Ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce sportowej „Piłkarz Mundialu Katar 2022”

    Szkoła Podstawowa nr 108 we Wrocławiu im. Juliana Tuwima zaprasza do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce sportowej ,,Piłkarz Mundialu Katar 2022″.

    Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej, organizowany w następujących kategoriach:

    𝗸𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮 𝘄𝗶𝗲𝗸𝗼𝘄𝗮 – 𝗸𝗹𝗮𝘀𝘆 𝟰-𝟲 – wykonanie pracy plastycznej;

    𝗸𝗮𝘁𝗲𝗴𝗼𝗿𝗶𝗮 𝘄𝗶𝗲𝗸𝗼𝘄𝗮 – 𝗸𝗹𝗮𝘀𝘆 𝟳-𝟴 - wykonanie pracy plastycznej i przedstawienie sylwetki.

    Celem konkursu jest przybliżenie sylwetki zawodnika uczestniczącego w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022, popularyzacja piłki nożnej oraz wydarzenia sportowego, eksponowanie umiejętności oraz zainteresowań plastycznych uczestników konkursu, pobudzenie zainteresowania sportem w tym propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznawanie i akceptacja różnych kultur.

    Prace w formacie A3 należy nadsyłać (na własny koszt) do 31 marca 2023 na adres:

    Szkoła Podstawowa nr 108 im. Juliana Tuwima

    ul. Bolesława Chrobrego 3

    50-254 Wrocław

    z dopiskiem: „Piłkarz Mundialu Katar 2022”.

    Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie: https://kuratorium.kielce.pl/.../konkurs-pilkarz-mundialu...

  • Bezpieczny internauta

    Bezpieczny internauta

    Podczas czwartej lekcji realizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” uczniowie klasy IIb, poszerzyli wiedzę o zagadnieniach związanych z Internetem. Kluczowym elementem lekcji była prezentacja zagrożeń i zasad bezpieczeństwa w sieci wśród najmłodszych użytkowników Internetu. W ramach pracy domowej uczniowie wraz z rodzicami będą mogli wykonać prace plastyczne związane z tematem „Bezpieczny internauta”

  • Ogólnopolski konkurs dla uczniów kl. I-VI "AKCJA BEZPIECZEŃSTWO"

    Ogólnopolski konkurs dla uczniów kl. I-VI "AKCJA BEZPIECZEŃSTWO"

    Zapraszamy uczniów do udziału w nowym ogólnopolskim konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”, organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II.

    Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI szkół podstawowych, którzy mają okazję rywalizować w dwóch kategoriach: film oraz plakat. Każda praca musi przedstawiać przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowychpostać nosorożca Rogatka oraz logo Kampanii Kolejowe ABC II.

    Co można wygrać?

    Kategoria film – sprzęt multimedialny o wartości 15 000 zł oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D, wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego,

    Kategoria plakat – sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 000 zł oraz wyeksponowanie pracy podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego.

    Po 3 zespoły, wyróżnione w każdej kategorii (film lub plakat) otrzymają po 5 000 zł dla swojej szkoły na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego oraz wyeksponowanie dzieł podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego.

    Dla wszystkich uczestników przewidziane są wyjątkowe opaski na rękę.

    Nadsyłanie prac do 5 kwietnia 2023 r. do godz. 11:59:59.

    Więcej informacji, regulamin i pliki do pobrania znajdują się na stronie AKCJA BEZPIECZEŃSTWO   oraz w mediach społecznościowych Kampanii Kolejowe ABC II.

  • Wywiadówka

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć