Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do zbiórki. Tak wielkie serca mają uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły.
Przypominamy, że zbiórka dla powodzian trwa do 24 września. POMAGAJMY!
Dzień Kropki (15.09) to święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” ("Kropka"), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynolds'a.
Dla uczniów klas młodszych i przedszkolaków to również świetna okazja do integracji i dobrej zabawy.
Niezwykły talent tkwi w każdym z nas.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Ruszyła kolejna odsłona akcji #szkołypełnetalentów
Rozpoczynamy zbiórkę TALENCIAKÓW #talenciaki.
Zachęcamy Państwa do wspólnego zaangażowania się w zbiórkę, dzięki której możemy zyskać niesamowite nagrody dla naszej szkoły.
Talenciaki można wrzucać osobiście do pudełek umieszczonych w szkole, rejestrując je samodzielnie na stronie:
W poniedziałek, 2 września, zabrzmiał przysłowiowy pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2024/2025 – rok pełen nadziei i oczekiwań, czas nowych możliwości, wyzwań i celów do osiągnięcia.
Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor LIDIA PASTUSZKA powitała zebranych.
Inaugurację nowego roku szkolnego zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Bałtów – HUBERT ŻĄDŁO, który złożył gratulacje Pani Dyrektor w związku z wygraniem konkursu na stanowisko dyrektora oraz nauczycielkom, które otrzymały tytuł nauczyciela mianowanego, Paniom TAMARZE DWOJAK i ANNIE ŻUCHOWSKIEJ. Odbierając akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego obie panie złożyły ślubowanie.
Niech ten nowy rok szkolny będzie pełen twórczych pomysłów. Niech przyniesie wiele pozytywnych doświadczeń, nowych przyjaźni oraz satysfakcję z pokonywania kolejnych kroków na drodze edukacji. POWODZENIA!
Minister Edukacji Barbara Nowacka przygotowała skierowała list do dyrektorów i pracowników szkół i placówek, nauczycieli, uczniów, rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025. Zapowiedziała w nim najważniejsze zmiany, jakie czekają na członków szkolnych społeczności od 1 września.
Więcej: List_minister_Barbary_Nowackiej_na_rozpoczecie_roku.pdf
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Rodzice i Pracownicy oświaty, szkół, przedszkoli i placówek
oświatowych województwa świętokrzyskiego,
Drodzy Uczniowie,
każdy dzień nauki to możliwość odkrywania pasji dzieci, ich potencjału i ciekawości świata. Życzę, aby godziny spędzone w szkole były dla uczniów przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia ich marzeń. Bo właśnie to jest najważniejsze – aby odnaleźć swoją wymarzoną drogę i nią podążać.
Szczególnie serdeczne życzenia kieruję do uczniów, którzy wypoczęci powrócili po wakacjach. Wierzę, że ciekawość świata, rozwijana przez nauczycieli będzie Wam towarzyszyła podczas zajęć w szkole przez najbliższe miesiące. Niech cały rok nauki przyniesie Wam same sukcesy, potwierdzone dobrymi ocenami. Chciałbym jednak, abyście znaleźli też czas na zabawę, sport i radość ze wspólnego spędzania czasu.
Wszystkim nauczycielom pragnę życzyć na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno- wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania kolejnych ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.
Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu młodego pokolenia oraz wielu miłych przeżyć związanych z nieustannym rozwojem i osiągnięciami Waszych dzieci.
Dziękując za dotychczasową, efektywną współpracę z Organami Prowadzącymi szkoły i placówki oświatowe wyrażam nadzieję na podejmowanie w nowym roku szkolnym 2024/2025 różnorodnych, wspólnych inicjatyw na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w województwie świętokrzyskim.
Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę bezpiecznego oraz udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz samych sukcesów.
Świętokrzyski Kurator Oświaty
Piotr Łojek
Źródło: https://kuratorium.kielce.pl
W roku szkolnym 2024/2025 wszyscy uczniowie szkoły podstawowej otrzymają bezpłatne podręczniki zapewnione przez MEN w ramach dotacji celowej.
Podręczniki oraz ćwiczenia zostaną rozdane uczniom we wrześniu.
Podręczniki do religii (0-VIII) oraz do jęz. niemieckiego (kl. IV-VI) rodzice kupują we własnym zakresie.
Wykaz podręczników 2024/2025 do zakupienia we własnym zakresie znajduje się poniżej:
Przed rozpoczęciem letnich wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2
Zakończenie roku szkolnego to ważny moment – czas na podsumowanie całorocznej pracy…Pani Dyrektor Lidia Pastuszka wraz z Panem Wójtem Hubertem Żądłą wręczyli nagrody książkowe i dyplomy za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom z klas 4-8 oraz za 100% frekwencję, gratulując jednocześnie ich Rodzicom. Wręczono również dyplomy dla uczniów za wysokie wyniki w czytelnictwie, a także dla uczestników meczu piłki nożnej, rozegranego w ramach obchodu Dnia Dziecka oraz piłki dla zwycięzców meczu z drużyn dziewcząt i chłopców. Podziękowania otrzymali również Rodzice uczniów, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz szkoły.
Po części uroczystej odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.
Życzymy wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy nadal pozostają w naszej szkole, jak również absolwentom wspaniałych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń, uśmiechu i radości. Z wielką radością spotkamy się z nimi 1 września, aby kontynuować wspólną naukę, a absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
„Szukajcie prawdy jasnego płomienia, Szukajcie nowych nieodkrytych dróg”.
Adam Asnyk
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
Drodzy Uczniowie i Rodzice
mija kolejny rok szkolny, rok nowych wyzwań i zmian, wielu cennych inicjatyw i twórczych działań. Koniec roku szkolnego jest dla mnie okazją, by wszystkim – Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Rodzicom oraz Uczniom podziękować za rzetelność i wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za solidną, sumienną pracę.
Dziękuję Wam, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za to, że przekazując młodemu pokoleniu zasób wiedzy i określone umiejętności, wzbogacacie w nich nieprzemijające wartości dobra, prawdy i piękna, solidarności i społecznego zaangażowania.
Wam, Drodzy Rodzice, dziękuję za współpracę i wspieranie różnych działań w szkole. Gratuluję osiągnięć edukacyjnych Waszych dzieci – to powód do dumy. Jestem głęboko przekonany, że Wasz trud wychowawczy zaowocuje piękną i pomyślną przyszłością młodych ludzi.
Drodzy Uczniowie! Bądźcie zawsze ciekawi świata i pełni młodzieńczego entuzjazmu. Dziękuję Wam za zaangażowanie w naukę, bowiem Wasza przyszłość zależy od wykorzystania szansy, którą daje szkoła. Dzieląc z Wami radość ze wspaniałych sukcesów i osiągnięć, życzę Wam radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Wszystkim Państwu życzę udanego wypoczynku tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej nauki i pracy, niepowtarzalnych wrażeń, ciekawych przygód, które będzie można wspominać przez cały kolejny rok.
Piotr Łojek
Uczniowie nagrodzeni świadectwem z wyróżnieniem (średnia 4,75 i powyżej):
KLASA 4
Kacper ŚLIWKA 5,42
Piotr CZERWONKA 5,25
Wiktoria ZGARDZIŃSKA 5,17
Michał WALISZEWSKI 4,92
Fabian CIELEBĄK 4,83
Konrad PIETRAS 4,75
KLASA 5
Roksana GAWLIK 5,69
Lena SKOCZYLAS 5,38
Małgorzata GRABSKA 5,23
Amelia GIEZ 5,15
Nadia WOJTAŚ 5,15
Zuzanna KOZIEŁ 5,08
Wiktoria BOGDAŃSKA 4,85
Aleksander RUTKOWSKI 4,85
Igor RÓŻALSKI 4,85
Jakub MOZAL 4,77
KLASA 6
Zuzanna GOLIŃSKA 5,15
Maja JANDA 5,08
Natalia MAJEWSKA 5,08
Jakub ZGARDZIŃSKI 5,08
Maja DUDEK 4,92
Wiktor CIELEBĄK 4,92
Dawid MOROŃ 4,92
Julia NOWAK 4,92
Jakub Szymański 4,92
Weronika ZUGAJ 4,85
KLASA 7
Hubert PIETRAS 5,00
Andżelika ŁAJCA 4,86
KLASA 8
Karolina SIEPIETOWSKA 5,00
Natalia RÓŻALSKA 4,93
Dagmara DWOJAK 4,93
W dniach 5-6 czerwca 2024r., nasza szkoła jako jedna z prawie 2100 szkół, wzięła udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. Uczniowie klas 1-8 zagłosowali na swoje ulubione tytuły, a teraz czas poznać wyniki.
W kategorii klas 1-3 najwyższym uznaniem cieszy się ‘’Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej (12 głosów). W kategorii klas 4-6 najwięcej głosów otrzymał ,,Dziennik cwaniaczka”, seria książek autorstwa Jeff’a Kinney'a (18 głosów). W kategorii klas 7-8 zwyciężył „Mały Książę", Antoine de Saint-Exupéry (12 głosów). Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak głosowali Wasze koleżanki i koledzy oraz ile osób zagłosowało na Wasze ulubione książki, zapraszamy do biblioteki.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W głosowaniu wzięło udział łącznie 140 uczniów.
Za zorganizowanie akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat od redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w akcji!
11 czerwca 2024 roku uczniowie kl. I i IV uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: p. Amandą Majchrowską- Szewczyk i p. Moniką Lis. W ramach spotkania została przeprowadzona prelekcja na temat "Bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym", ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt i maszyn rolniczych. Prelekcję uatrakcyjniły puzzle, które w sposób obrazowy pokazały dzieciom niebezpieczeństwa, jakie na nich czyhają. Na koniec wszyscy otrzymali upominki: kolorowanki i breloczki.
Podsumowaniem spotkania w klasie IV był test wiedzy. Najlepiej poradzili sobie:
Gratulujemy zwycięzcom. Przedstawicielkom KRUS dziękujemy serdecznie za spotkanie i przekazaną wiedzę.
Są takie dni w kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.
„Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.
Z tej okazji, 11 czerwca dzieci z klasy "0" zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny. W programie znalazły się: okolicznościowe wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców. Niespodzianką na zakończenie były występy taneczne chłopców i dziewczynek. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie i starannie wykonane upominki. Przedstawienie zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami, a w niejednym przypadku i wielkimi łzami wzruszenia. Było to urocze spotkanie, mile spędzony czas, uczta dla duszy, ale dzięki wypiekom naszych zdolnych mam, także uczta dla ciała.
Dziękujemy wszystkim za współpracę.
Występy taneczne dzieci: https://fb.watch/sEj3w_BD1l/
Występy wokalne: https://fb.watch/sEjeQLXaoz/
W dniach 11-12 czerwca 2024r. uczniowie klas V-VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Słowacji.
Wspólną podróż młodzi turyści rozpoczęli od zwiedzania Jaskini Bielańskiej - jedynej tak dużej, oświetlonej i najczęściej odwiedzanej przez turystów jaskini w Tatrach Słowackich.
Trasa w niej liczyła 1370 m (860 schodków) i prowadziła przez komory, korytarze zabezpieczone stalowymi barierkami, z których można podziwiać niezwykłe formy naciekowe jaskiniowych ozdób wapiennych, stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, jeziorka, wodospady. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jaskini była Śpiewalnia - Hudobná sieň, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka. W tej sali, z powodu wyśmienitych warunków akustycznych, organizowane są koncerty muzyki poważnej.
Celem drugiego dnia podróży było wejście na Hrebienok- odpowiednik naszej Gubałówki, spacer górskim szlakiem turystycznym przez Dolinę Zimnej Wody z pięknymi wodospadami i kaskadami, dalej przejście na Staroleśną Polanę i odpoczynek obok najstarszego w Słowackich Tatrach schroniska – Rainerowej Chaty.
Oczywiście nie obyło się bez zrobienia serii pamiątkowych fotek. Niestety, był to już ostatni punkt zwiedzania.
Wycieczka obfitowała w wiele ekscytujących atrakcji i dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń.
Nad całością słowackiej wyprawy czuwały Panie: M. Wąsik, T. Szczygieł oraz M. Łuczycka.