MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Egzamin na kartę rowerową zdany!

    Egzamin na kartę rowerową zdany!

    W poniedziałek, 10 czerwca 2024r.  swoimi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu przepisów i zasad poruszania się po drogach wykazali się uczniowie klas IV-VI, przystępując do egzaminu na pierwsze prawo jazdy, czyli KARTĘ ROWEROWĄ.

    W tym roku szkolnym próbę taką podjęło i egzamin zdało 15 osób.

    Wszystkim zdającym gratulujemy! Kochani, bądźcie rozważni! Bezpiecznej drogi :)

  • Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

    Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

    W dniach 5-6 czerwca 2024r. w naszej bibliotece odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek, podczas których uczniowie klas I-VIII oddawali głos na maksymalnie 3 najciekawsze książki które przeczytali. Celem akcji było poznanie gustów czytelniczych dzieci i młodzieży.

    Po podliczeniu głosów ogłosimy oficjalne wyniki, prześlemy je do Organizatora - redakcji miesięcznika "Biblioteka w Szkole", która ogłosi wyniki w skali kraju.

    Dziękujemy wszystkim za oddanie głosów, wspólną zabawę i zaangażowanie w akcję.

  • Wyjazd do Strefy Odkrywania Wiedzy i Aktywności SOWA w Ostrowcu Św.

    Wyjazd do Strefy Odkrywania Wiedzy i Aktywności SOWA w Ostrowcu Św.

    W dniach 5 i 7 czerwca 2024r. dzieci z oddziału "0" oraz trzecioklasiści odwiedzili Małe Centrum Nauki „Sowa” w Ostrowcu Św. Dzieci miały do dyspozycji dwie przestrzenie: wystawienniczą i warsztatową. Dało im to możliwość zdobywania i pogłębiania wiedzy na nowoczesnych i interaktywnych eksponatach poprzez samodzielne odkrywanie i eksperymentowanie. Wystawa składała się z kilkunastu angażujących eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło, grawitacja czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie (mechanizmy powstawania cienia i mieszania barw), obrotowy stół (działanie siły odśrodkowej), idealna asymetria (sprawdzanie asymetrii twarzy), rysowanie w lustrze (koordynacja oka i ręki), czy zadanie – usyp mapę (analiza ukształtowania terenu). Na trzecioklasistów oprócz eksperymentowania w interaktywnych strefach, czekała  miła niespodzianka. Właśnie 7 czerwca Strefa Odkrywania Wiedzy i Aktywności SOWA  obchodziła swoje pierwsze urodziny, a nasi uczniowie mieli okazję do odśpiewania słynnego "100 lat", wspólnego świętowania i skosztowania przepysznego tortu. 

    Ostatnim punktem wycieczki był czas na wspólny posiłek w restauracji McDonald's. Wszyscy powrócili z wycieczki z radością i ogromnym bagażem wiedzy.

    Wideorelacja:

    https://www.facebook.com/reel/458392993474256

    https://www.facebook.com/reel/2083763518663188

  • Dzień Rodziny w 3,4- i 5-latkach

    5 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Rodziny.

    Wspólne celebrowanie rozpoczęliśmy od występów artystycznych naszych przedszkolaków. Dzieci do życzeń muzycznych dołączyły także samodzielnie wykonane upominki. Całą uroczystość uświetnił rodzinny piknik integracyjny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

    Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, miłą atmosferę oraz zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

    Taniec motyli: https://fb.watch/sEkmO4sURf/

    Występy wokalne: https://fb.watch/sEkttoH54w/

  • Wycieczka klasy I i II w Góry Świętokrzyskie

    Wycieczka klasy I i II w Góry Świętokrzyskie

    5 czerwca uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami Panią Justyną Jabłońską, Panią Anną Smolińską oraz Panią Anną Lasocką udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem wycieczki był Święty Krzyż (Łysa Góra), czyli obowiązkowy i najbardziej owiany tajemnicą szczyt (punkt) podczas wizyty w Górach Świętokrzyskich. Wędrując asfaltową trasą na szczyt, dzieci podziwiały krajobrazy, świat roślin i zwierząt najstarszych gór w Polsce oraz zabytki na Świętym Krzyżu. W drodze powrotnej nie lada atrakcją było wejście na galerię widokową, skąd mogły obejrzeć gołoborza łysogórskie.

    Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Średniowiecznej Osady. Tutaj uczniowie spotkali jej mieszkańców skupionych na wykonywaniu swych codziennych zajęć. Zobaczyli warsztat garncarski, kowalski, obróbki drewna oraz gospodarstwo bartnika. Sami przekonali się, czy utkanie płótna na zgrzebną koszulę to sztuka łatwa czy trudna, podobnie jak samodzielne wykucie podkowy.

    Przybywając do Świętokrzyskiej Zagrody Kultury – Harmonia, poznali codzienne życie Władzia i Mani, doświadczyli bogactwa i różnorodności kultury świętokrzyskiej. Zobaczyli, jak świętowali, pracowali i jakie mieli zwyczaje. To dla dzieci była niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak żyło się na wsi, poznać obrzędy i tradycje oraz poczuć ducha dawnych czasów.

    Po obowiązkowym zakupie ciekawych pamiątek, wyruszyli w drogę do domu. W wesołym nastroju podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie.

  • Bezpiecznie z Puchatkiem

    Bezpiecznie z Puchatkiem

    3 czerwca 2024 roku nasi pierwszoklasiści wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, w ramach realizacji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Omówione zostały również zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Wychowawca w ciągu roku przeprowadził cykl zajęć na temat bezpieczeństwa w oparciu o materiały edukacyjne przesłane przez organizatora programu.

    Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu przynależności do Klubu Bezpiecznego Puchatka.

    Uczniom klasy pierwszej gratulujemy wiedzy i umiejętności!

  • Brąz dla JULKI!

    𝗝𝗨𝗟𝗜𝗔 𝗪𝗬𝗥𝗢𝗗𝗔 z oddziału „0” rozwija swoje zainteresowania pozaprzedszkolne, trenując taekwondo. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że 𝟭 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 2024r. JULKA wzięła udział w Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w taekwondo olimpijskim- 𝗕𝗔𝗕𝗔 𝗝𝗔𝗚𝗔 𝗖𝗨𝗣 𝟮𝟬𝟮𝟰 i wywalczyła 𝗜𝗜𝗜 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲

    W zawodach brały udział również Julia i Natalia Dziwalskie. Brawa dla dziewczyn za odwagę i start. Organizatorem zawodów było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO.

    To wielki sukces naszej małej sportsmenki! 𝗧𝗮𝗸 𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗷, 𝗝𝗨𝗟𝗞𝗔 𝗦𝗘𝗥𝗗𝗘𝗖𝗭𝗡𝗜𝗘 𝗚𝗥𝗔𝗧𝗨𝗟𝗨𝗝𝗘𝗠𝗬

  • Dzień Dziecka na wesoło i sportowo

    Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole już za nami. Na młodszych i starszych czekała dziś moc atrakcji: pokaz sprzętu strażackiego, piknik i wspólne zabawy na szkolnym placu, gry planszowe, malowanie twarzy, sportowe rozgrywki na szkolnym boisku, prelekcja pracownika „Remondis” i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Sprzątamy lasy”.

    Nie zabrakło również słodyczy: były lody, słodki upominek od SU i popcorn zorganizowany przez Rodziców , którym serdecznie dziękujemy za wielką pomoc

    Pogoda i humory dopisały.

    Słowa podziękowania kierujemy za pokaz przedstawicielom Ochotnicza Straż Pożarna w Bałtowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św., a także Paniom i Panu z Koła Gospodyń Wiejskich „Bałtowianki”, którzy również uatrakcyjnili czas dzieciom, pięknie malując twarze naszym najmłodszych

  • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

  • Sukcesy muzyczne naszych uczniów!

    Miło nam poinformować, że Igor Różalski, uczeń klasy 5, zajął I miejsce w V Ostrowieckim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych I stopnia, natomiast Laura Grabska z oddziału "0" zajęła III miejsce w I Konkursie Piosenki Dziecięcej w Siennie.

    Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Trzecioklasiści w Częstochowie

    Trzecioklasiści w Częstochowie

    27 maja uczniowie klas trzecich, którzy przyjęli I Komunię Świętą, udali się wraz z rodzicami, najbliższymi i opiekunami: Panią Anitą Jeruzal oraz Panią Edytą Maziarską na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy.

    Po przybyciu na miejsce uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili: Bazylikę Jasnogórską, Salę Rycerską, Sale św. Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Skarbiec oraz Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry.

    Najważniejszym punktem wyjazdu był udział we mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

    Wspaniałe otoczenie i piękna, słoneczna pogoda dostarczyły małym pielgrzymom niepowtarzalnych przeżyć. Wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

  • Na podium w etapie wojewódzkim OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

    Na podium w etapie wojewódzkim OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

    17 maja 2024r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym odbyły eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Szkołę Podstawową w Bałtowie i powiat ostrowiecki w I-ej grupie wiekowej (kl.I-IV) reprezentował KACPER ŚLIWKA- uczeń kl. IV. Konkurs składał sie z części pisemnej- testowej oraz z części ustnej. Konkurencja była bardzo wyrównana. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasz uczeń tak świetnie poradził sobie z turniejowymi zadaniami i zajął zaszczytne III-cie miejsce.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • E8-Powodzenia!

    Drogie Ósmoklasistki! Drodzy Ósmoklasiści!

    Nadszedł czas, abyście pokazali światu swoje niezwykłe umiejętności!

    Dzisiaj stajecie przed ważnym wyzwaniem, pamiętajcie, że macie ogromne wsparcie wszystkich wokół Was!

    Powodzenia na egzaminie!

  • Szkoła przyjazna pszczołom!

    Miło nam poinformować, że praca JAKUBA MOZALAgra planszowa dotycząca tematyki pszczół ,,Przygotowanie Łąki Kwietnej’’- została wyróżniona wśród 26 prac, które wpłynęły od uczestników obszaru Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg. Celem konkursu było podniesienie świadomości najmłodszych pokoleń co do roli pszczół w ekosystemach Ziemi. Dzięki wygranej Jakuba szkoła otrzymała certyfikat ,,Szkoły Przyjaznej Pszczołom’’, nasiona roślin miododajnych oraz 4 domki dla owadów.

    Gratulujemy Kubie, dzięki któremu już wkrótce będziemy podziwiać wokół szkoły kwietne łąki w asyście dobroczynnych pszczół.

  • TEST UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTY z Nową Erą

    W dniach 7-8 maja 2024r. uczniowie klas trzecich SP w Bałtowie przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO TESTU UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTY. Ubrani na galowo, zaopatrzeni w niezbędne przybory szkolne, troszkę przejęci, ale skoncentrowani zmierzyli się z poważnym sprawdzianem w ich życiu, którego celem było podsumowanie pierwszego etapu edukacji z języka polskiego i matematyki.

    Teraz czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki za tegorocznych trzecioklasistów i życzymy powodzenia!

  • WIWAT KONSTYTUCJA 3 MAJA!

  • Sukces Kacpra w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

    Sukces Kacpra w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

    26 kwietnia 2024r.na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Ostrowcu Św. odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Szkołę Podstawową w Bałtowie reprezentowali:

    W I grupie wiekowej:

    Piotr Czerwonka  kl.IV

    Kacper Śliwka  kl IV.

    W II grupie wiekowej:

    Wiktor Cielebąk  kl.VI

    Piotr Majewski  kl.VI

    Igor Różalski  kl.V.

    Turniej składał się z dwóch części: pisemnej-testowej oraz ustnej, w której uczestnicy odpowiadali na wylosowany zestaw pytań. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom uczniów wyrównany.

    Tym bardziej miło jest nam poinformować, że w I grupie wiekowej I miejsce zajął uczeń kl.IV Kacper Śliwka , a II miejsce Piotr Czerwonka z tej samej klasy. W  II grupie na II stopniu podium uplasował się uczeń kl.VI Wiktor Cielebąk.

    Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom turnieju!

    Uczeń Kacper Śliwka będzie reprezentować powiat ostrowiecki w etapie wojewódzkim konkursu. Trzymamy kciuki, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

  • #NaszaFlaga OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów szkół podstawowych

    #NaszaFlaga OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów szkół podstawowych

    Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlaga.

    Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych, dzieci i młodzieży z całej Polski.

    Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z jednym z tematów zaproponowanych poniżej. Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. Dowolna technika wykonania prac (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne).

    Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidziane są cenne nagrody oraz dyplomy.

    Nagrody rozdane zostaną w dwóch kategoriach wiekowych. W każdej kategorii:

    I nagroda wynosi 1500 PLN,

    II nagroda – 1000 PLN,

    III nagroda – 500 PLN.

    Dodatkowo zostaną rozdane wyróżnienia.Nagrody pieniężne przydzielane są w formie stypendiów dla laureatów.

    Proponowane tematy prac:

    1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja.

    2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja

    3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny (miasta, regionu, województwa).

    4. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).

    5. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

    6. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej.

    Harmonogram konkursu:

    Do 5 maja 2024 r. – przesyłanie prac konkursowych, poprzez formularz na stronie internetowej: https://naszaflaga.pl/

    26 maja 2024 r. – ogłoszenie wyników konkursu.

    Zgłoszenia i pełne informację o konkursie: https://naszaflaga.pl/

  • Przedszkolaki w bibliotece. Poznajemy pracę bibliotekarza

    Przedszkolaki w bibliotece. Poznajemy pracę bibliotekarza

    26 kwietnia 2024r. roku uczniowie oddziału „0” wraz z wychowawczynią wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez szkolną bibliotekarkę. Celem tych zajęć było poznanie pracy bibliotekarza oraz zasobów biblioteki. Uczniowie wysłuchali informacji na temat biblioteki, korzystania z jej księgozbioru, zakresu obowiązków bibliotekarza oraz zasad poszanowania książek. Dzieci dowiedziały się, że bibliotekarz poza udostępnianiem książek ma wiele innych zajęć,  do których m.in. należą: prowadzenie księgi inwentarzowej i dziennika biblioteki, tworzenie katalogu alfabetycznego i tytułowego, promowanie czytelnictwa, przygotowywanie propozycji spotkań dla szkół  i przedszkoli, prowadzenie zajęć edukacyjnych z dziećmi.  Miały możliwość sprawdzenia, w jaki sposób tworzy się kartę czytelnika oraz kartę książki. Ponadto w czasie zajęć dzieci dostrzegły różnicę między pracą w bibliotece, a w księgarni. Wysłuchały także próśb książek i rozwiązywały zagadki.

    Po założeniu kart czytelników, każdy otrzymał pamiątkową zakładkę oraz miał możliwość wypożyczenia swojej pierwszej wybranej książki. Od tej chwili dzieci stały się też oficjalnymi czytelnikami naszej biblioteki.

    Przeprowadzona lekcja pokazała dzieciom, że  bibliotekarz to osoba, która otwiera przed czytelnikami czarodziejski świat.

    Zerówkowiczom życzymy ciekawych spotkań z książką i biblioteką!

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym: kliknij

  • Konkurs Piosenki Dziecięcej w Siennie

    Konkurs Piosenki Dziecięcej w Siennie

    Stowarzyszenie "Aktywni dla Sienna - Colere" oraz Szkoła Muzyczna  I stopnia im. Jana Chorosińskiego w Siennie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat na pierwszy Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej w Siennie.

    Celem konkursu jest popularyzacja piosenki dziecięcej, kształtowanie muzyczne poprzez zabawę oraz wychowywanie przez sztukę a także kształtowanie wrażliwości młodego pokolenia.

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!! - liczba miejsc ograniczona!

    ŚPIEW TO SAMO ZDROWIE!!!

     Paweł Garbalski 

    Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia

    w Siennie im. Jana Chorosińskiego.

    Regulamin_Konkursu_Piosenki_Dzieciecej_-_Sienno_2024(1).docx

    Karta_zgloszenia.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć