MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • Włącz się do wspólnej zabawy!

    Przed nami "tydzień mikołajkowy". W związku z czym Samorząd Uczniowski zachęca do wspólnej zabawy!

  • Dajemy rzeczom drugie życie. Pomagamy zwierzętom!

    28 listopada 2024r. Szkolny Klub Wolontariatu zachęcił do udziału w akcji „Dajemy rzeczom drugie życie. Pomagamy zwierzętom!”. Akcja polegała na zbiórce używanych, ale w dobrym stanie: książek, zabawek, gier, puzzli, klocków, pluszaków itp.

    Pozyskane z kiermaszu zabawek pieniądze przeznaczone zostaną na zakup karm dla zwierząt ze schroniska.

    Zebraliśmy 575 zł!!!. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli akcję.

  • Sukces ucznia naszej szkoły

    Sukces ucznia naszej szkoły

    W dniu 26 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Świętokrzyski Kurator Oświaty. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy oraz umiejętności, zainteresowanie się historią Polski, pobudzanie twórczego myślenia. Do zmagań konkursowych przystąpiło trzech uczniów z klasy VII. Miło nam poinformować, że jeden z nich - Dawid Moroń – uzyskał znaczącą liczbę punktów i zakwalifikował się do kolejnego – II etapu konkursu. Dziękujemy naszym odważnym uczniom za udział w zmaganiach konkursowych, a Dawidowi życzymy powodzenia w kolejnych etapach: rejonowym i wojewódzkim!

  • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

    Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

    Andrzejki to okazja do radosnych zabaw przed nadchodzącym czasem Adwentu. Chociaż obchodzimy je 30 listopada, to nasze dzieci z przedszkola świętowały już dzisiaj. Zgodnie z tradycją były wróżby andrzejkowe i wspólna zabawa przy wesołej muzyce. Dzieci chętnie fotografowały się w ,,andrzejkowej" fotobudce.

  • Gotuj się na zmiany!

    Gotuj się na zmiany!

    W tym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej biorą udział w programie edukacyjnym pt. „Gotuj się na zmiany”. Projekt został stworzony z myślą o nauce zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Jego celem jest nie tylko promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania, ale także rozwijanie świadomości dotyczącej wartości i pochodzenia produktów spożywczych.

    Na zajęciach dzieci uczą się rozpoznawać podstawowe składniki odżywcze oraz zrozumieć ich rolę w funkcjonowaniu organizmu. Ponadto program kładzie nacisk na kulturę niemarnowania żywności, co pomaga dzieciom lepiej dbać o środowisko.

  • Szkolne Koło Wolontariatu zachęca du udziału w akcji!

  • Wyjazd do kina na "Quo vadis"

    Wyjazd do kina na "Quo vadis"

    22 listopada 2024r. uczniowie klas VII i VIII udali się wraz z wychowawcami do kina na animowaną adaptację powieści Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”. Film jest oficjalną koprodukcją pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Edukacji. Dzięki temu, że powieść Sienkiewicza po raz kolejny ożyła na wielkim ekranie. Nasi uczniowie jako widzowie zostali zabrani w podróż do świata najważniejszych wartości, zagłębili się w losy miłości, która nie zna granic, zobaczyli wiarę, za którą warto oddać życie oraz prawdziwą odwagę, która wbrew okrucieństwu i despotyzmowi potrafi zmieniać świat na lepsze.

    Wyjazd był bardzo udanym wydarzeniem, które połączyło edukację z kulturą. Uczniowie mieli okazję doświadczyć klasyki literatury polskiej w nowoczesnej formie filmowej, a także w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę o historii starożytnego Rzymu i początkach chrześcijaństwa.

    Film wywołał różne odczucia. Skłonił jednak uczniów do refleksji i poważnych dyskusji o tym, co w życiu naprawdę ważne.

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    Każdego roku 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- wyjątkową okazję, by promować wartości takie jak empatia, szacunek i dobroć w naszej szkole.

    Jest to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Życzliwość to cnota, która polega na wyrażaniu szacunku i okazywaniu troski i współczucia innym. Życzliwość to życie w prawdzie i szczerości oraz w szczęściu w stosunku do siebie i innych ludzi.

    W tym dniu Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizował różne akcje zachęcające do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Na drzwiach klas zawisły plakaty zachęcające do bycia życzliwym i miłym wobec siebie, uczniowie otrzymali żółte opaski z krótkimi wiadomościami, które wywoływały uśmiechy na twarzach obdarowywanych, zaś na przerwach rozbrzmiewała muzyka, zachęcająca do wspólnego odpoczynku i zabawy. Aby podkreślić ważność tego dnia, uczniowie przybyli do szkoły ubrani w ubrania koloru żółtego.

    Idea tego dnia jest do dziś taka sama – czyli bądźmy dla siebie mili, serdeczni, życzliwi a wspólne problemy rozwiązujmy w sposób bezkonfliktowy.

    Warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra i lubimy okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Każdej osobie , bez wyjątku, możemy okazać serce i drobnym gestem rozjaśnić jej dzień. Przetestujcie to SAMI - to działa!

    Bądź życzliwy nie tylko od święta - filmik https://fb.watch/w7cUFzIQtF/

    Roztańczone przerwy - https://www.facebook.com/reel/874188351201055

  • Wywiadówka

  • Wycieczka do stolicy

    Wycieczka do stolicy

    15 listopada 2024 uczniowie klas: VI i VII udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja muzealna oddziałująca w niezwykły sposób obrazem, światłem, dźwiękiem, aranżacją wnętrz i wykorzystaniem efektów multimedialnych przybliżyła młodzieży powstańczą rzeczywistość 1944r. Spotkała się z jej dużym zainteresowaniem, skłoniła do zadumy oraz refleksji. Następnie uczestnicy wycieczki odbyli spacer po stolicy: pod Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, na Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, dalej Krakowskim Przedmieściem pod Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie młodzież miała niepowtarzalną okazję obejrzenia zmiany warty.

    Dzięki wyjazdowi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii Polski i dziedzictwa kulturowego, wzmocnili poczucie tożsamości narodowej. Wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do szkoły.

    Opiekunami wycieczki były Panie: Zuzanna Kacała, Magdalena Łuczycka i Anita Jeruzal.

  • Mistrz tabliczki mnożenia wyłoniony!

    Mistrz tabliczki mnożenia wyłoniony!

    W dniu 14 listopada 2024r. w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
    Akcja miała na celu  propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przedsięwzięcie  było również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

    „Tabliczkowa wiedza”  sprawdzana była  w dwóch etapach. Do pierwszego etapu przystąpili wszyscy uczniowie klas IV-VIII, którzy mieli tylko 2 minuty, aby podać jak najwięcej prawidłowych wyników. W wyniku eliminacji z każdej klasy wyłoniono po trzy osoby do udziału w eliminacjach głównych. 
    Reprezentanci klas, którzy przeszli do finału, to:

    • Kl. IVa – L. Guz, B. Kudas, A. Pietrzkiewicz
    • Kl. IVb – K. Dryniak, W. Czerwonka, M. Carrasco – Muchalska
    • Kl. V – K. Pietras, W. Dwojak, W. Zgardzińska
    • Kl. VI - B. Dryniak, R. Gawlik, I. Różalski
    • Kl. VII – A. Mroczek, J. Nowak, M. Janda
    • Kl. VIII – K. Golińska, H. Krzemieniecki, D. Bańka

    Po zaciętych zmaganiach wyłoniono Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została uczennica klasy 8 - KINGA GOLIŃSKA. Serdecznie GRATULUJEMY!

  • Świętokrzyska przygoda w Parku Legend

    Świętokrzyska przygoda w Parku Legend

    14 listopada 2024r. przedszkolaki z oddziału 0 oraz pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do Parku Legend w Nowej Słupii.

    Na miejsc dzieci najpierw przeszły przez tak zwaną ścieżkę edukacyjną, złożoną z 11 sal wystawowych. W każdej sali prezentowana była inna legenda z regionu świętokrzyskiego. Opowieści łączyły najnowszą technologię cyfrową i elementy teatru. Prowadzeni głosem narratora uczniowie poznali kolejne ludowe opowieści. Wśród pozytywnych bohaterów i czarnych charakterów, których napotkali na drodze, były czarownice z Łysej Góry, tajemniczy pielgrzymi, zwalczający zło, mniej lub bardziej poczciwi zbójnicy, a nawet lokalne diabły i sama królowa Bona. Po przejściu ścieżki edukacyjnej na uczniów czekały dodatkowe atrakcje – film 5D (oddziałujący na wszystkie zmysły) o najciekawszych zakątkach województwa świętokrzyskiego, a także lot na miotle nad regionem przy użyciu zaawansowanej iluzji, tworzonej dzięki technologii VR. Przy pomocy symulatora lotu uczniowie dolecieli na sabat czarownic. Podczas tej wyprawy przekonali się, że świętokrzyskie czaruje swym krajobrazem, dziedzictwem, legendami i baśniami.

    Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele emocji i wrażeń.

  • Podsumowanie Programu Fundacji Powszechnego Czytania ,,Czytam sobie z radością" w klasie I

    Podsumowanie Programu Fundacji Powszechnego Czytania ,,Czytam sobie z radością" w klasie I

    Realizacja działań czytelniczych miała na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania przez pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

    Uczniowie z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych, stworzyli kącik czytelniczy, w którym chętnie sięgali po książki, by móc przenieść się w świat wyobraźni.

    Klasa I podjęła również ,,WYZWANIE CZYTELNICZE - BOOK CHALLENGE", budując dzięki temu samodzielność i zainteresowanie książką.

    Mistrzem challenge została Wiktoria Krawczyk. Serdecznie gratulujemy!

    Czy naprawdę warto czytać książki? Oczywiście! Korzyści i zalet jest bardzo wiele. Czytanie to z pewnością wspaniałe hobby, inwestycja w samorozwój, sposób na zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów oraz po prostu dbanie o siebie.

    Warto, sięgać po książkę, gdyż czytanie rozwija wyobraźnię, usprawnia komunikację, a nawet wspiera nasze zdrowie.

    Niech książka towarzyszy nam w każdym dniu.

  • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

    11 listopada to wyjątkowy dzień w historii Polski – Święto Niepodległości, które obchodzimy na pamiątkę odzyskania przez nasz kraj wolności w 1918 roku. Z tej okazji, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia, której celem było upamiętnienie tych ważnych wydarzeń oraz przekazanie młodszym pokoleniom wartości związanych z patriotyzmem, wolnością i tożsamością narodową.

    Występy wokalne uczniów:

    https://www.facebook.com/spbaltow/videos/3932881713658053

    https://www.facebook.com/spbaltow/videos/7976263795809198

    https://www.facebook.com/spbaltow/videos/565948239629999

    https://www.facebook.com/spbaltow/videos/1093324732309505

  • Szkoła do hymnu!

    8 listopada 2024r. o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. W ten sposób nasza społeczność szkolna dołączyła już po raz kolejny do akcji „Szkoła do hymnu”.

    https://www.facebook.com/spbaltow/videos/1555800748643017

  • Spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Dyrekcją szkoły – PLANUJEMY RAZEM

    Spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Dyrekcją szkoły – PLANUJEMY RAZEM

    16 listopada 2024r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor Lidią Pastuszką oraz opiekunami szkolnego samorządu. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego omówione zostały kluczowe tematy związane z życiem szkoły i wspólnymi planami na najbliższy czas.

    Uczniowie mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów na działania podejmowane przez uczniów i nauczycieli, które mogłyby jeszcze bardziej ożywić i wzbogacić codzienność naszej szkoły. Koncepcje uczniów zostaną uwzględnione w planie pracy SU.

    Życzymy zrealizowania wszystkich zamierzeń.

     

  • Czas zadumy i refleksji...

    Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z klasą 7 udali się 30 października na Cmentarz Parafialny w Bałtowie. Pochylając się nad mogiłami, w ciszy, skupieniu i zadumie zapalili znicze.

    Pamiętamy o tych, którzy odeszli… .

  • "Godzina dla Młodych Głów" - program profilaktyczny

    "Godzina dla Młodych Głów" - program profilaktyczny

    Nasza szkoła przystąpiła do rocznego programu profilaktycznego "Godzina dla Młodych Głów" -otwarcie o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Program jest odpowiedzią na stale pogarszające się zdrowie psychiczne dzieci i niestety wciąż za małe możliwości pomocowe ze strony instytucji do tego stworzonych.

    Program ten został opracowany i sprawdzony merytorycznie przez wielu wspaniałych specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki, a pomysłodawczynią jest założycielka fundacji UNAWEZA Martyna Wojciechowska.

    Podczas realizacji programu, raz w miesiącu będą realizowane z klasami tematy dotyczące zdrowia psychicznego, otwartego mówienia o problemach czy bezpieczeństwie w sieci.

  • Ratujmy lasy

    Ratujmy lasy

    29 października nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych „RATUJMY LASY”.

    Tematyka zajęć dotyczyła między innymi:

    roli lasów w przyrodzie

    • leśnych zwierząt i ich domów,
    • zagrożeń dla lasów,
    • recyklingu i ekologii,
    • bioróżnorodności i działań chroniących lasy.

    Podczas spotkania uczestnicy wykonali również własnoręcznie „Łąkę leśną w szkle”, którą zabrali do domu.

    Na koniec spotkania każdy otrzymał dyplom „STRAŻNIKA LASÓW”.

    Dziękujemy  GRUPIE IMAGO za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

  • Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu pamiętali!

    Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu pamiętali!

    24 października członkowie SKW przystąpili do akcji ,,Sprzątamy zaniedbane i opuszczone groby”.

    Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgarnianiu liści, wyrywaniu trawy, chwastów na grobach partyzanckich.

    Młodzież zaopatrzona w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpiła do pracy i zaczęła wielkie porządki.

    Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowanie się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych.

    Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariatu nigdy nie zaniknie.

    Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć