MENU

Bezpieczeństwo i Profilaktyka











Czas trwania lekcji

Czas trwania lekcji
Nr lekcji

Czas

trwania

1 8.00 - 8.45
2 8.55 -9.40
3 9.50 -10.35
4 10.45 -11.30
5 11.50 -12.35
6 12.55 -13.40
7 13.50 -14.35
8 14.45 -15.30
  • VII edycja projektu „Postaw na Słońce”

    VII edycja projektu „Postaw na Słońce”

    Fundacja Bank Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów do udziału w VII edycji projektu „Postaw na Słońce”. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Klimatu.

    Celem projektu „Postaw na Słońce” jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a zwłaszcza ogniw fotowoltaicznych. Szczególnie istotne jest przedstawienie praktycznego zastosowania paneli w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków szkolnych i urzędowych, a także upowszechnienie tej wiedzy w społeczności lokalnej.

    Uczniowie mogą wziąć udział w dwóch konkursach: badawczym i filmowymKonkurs badawczy -  uczniowie zdobywają wiedzę nt. OZE oraz samodzielnie przygotowują projekty instalacji.

    Konkurs filmowy - stwarza możliwość poznania zasad działania instalacji OZE oraz nagrania filmu promującego ich wykorzystanie.

    Termin zgłoszeń upływa 6 grudnia 2020 r. Do każdego z konkursów obowiązuje oddzielna rejestracja.Konkurs badawczy: postawnaslonce.plKonkurs filmowyfilmeko.pl

    W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli w związku z sytuacją epidemiczną w kraju tegoroczna edycja projektu została opracowana tak, aby wszystkie zadania mogły zostać wykonane zdalnie.

    Źródło: Fundacja Bank Ochrony Środowiska

  • Ferie zimowe

    Ferie zimowe

    Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe.

    Tegoroczny wypoczynek będzie się różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

     

    27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

    Podstawa prawna:

    Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-9

     https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/2111

  • Kształcenie na odległość - Poradnik dla nauczycieli i rodziców kl. I-III

    Kształcenie na odległość - Poradnik dla nauczycieli i rodziców kl. I-III

    Porady ministerstwa dotyczące zdalnej nauki w kl. I-III.

    Praktyczny_poradnik_dla_rodzicow_i_nauczycieli.pdf

  • Co dla Ciebie dzisiaj znaczy patriotyzm?

  • 102 rocznica Odzyskania Niepodległości

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 102 rocznica Odzyskania Niepodległości.

  • Nauka zdalna dla kl. I-III

    Nauka zdalna dla kl. I-III

    W związku z kolejnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd RP  od 9 listopada 2020r. klasy I-III będą odbywały naukę zdalnie. 

    Wstępnie okres zdalnego nauczania został przez rząd wyznaczony dla wszystkich uczniów (kl. I – VIII) do 29 listopada 2020r.

    Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który będzie przysługiwał przez 21 dni – od 9 do 29 listopada.

    Od poniedziałku do piątku  zajęcia dydaktyczne odbywają się online na platformie Teams.

    Zawieszenie zajęć do 29.11.2020

  • Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11

    Szkoła do hymnu 2020 – odśpiewaj hymn narodowy we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11

    Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, proponujemy połączenie się za pomocą komunikatorów (np. Teams) i zaśpiewanie hymnu on-line.

     W ten sposób będziemy wspólnie świętowali tę szczególnie ważną dla Polaków rocznicę. Zachęcamy także do publikowania komunikatów na stronie internetowej szkoły oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

    Wspólne śpiewanie hymnu w ubiegłych latach

    „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

    W 2019 r. do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11:11 przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata.

    W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

    „Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej

    Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

    Z książką Ci do twarzy” to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które przypadło na październik.

    W tym roku warunki nie bardzo sprzyjały na zbyt huczne świętowanie, mimo wszystko dla uczniów odwiedzających bibliotekę przygotowane zostały ciekawostki biblioteczne, książkowe zagadki, rebusy, wystawy książek. Bardzo dużo emocji wzbudziła również zabawa w bibliokalambury.  Klasa 3 przygotowała  nawet miłą niespodziankę wykonując dla biblioteki laurki z życzeniami.

    Święto to zostało ustanowione w 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego i ma na celu zwrócenie uwagi na promocję czytelnictwa oraz zainteresowanie ofertą biblioteki.

    Coraz dłuższe wieczory oraz jesienna pogoda szczególnie sprzyjają czytaniu książek. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

  • II miejsce dla Jakuba w powiatowym konkursie „Bezpieczne wakacje”

    II miejsce dla Jakuba w powiatowym konkursie „Bezpieczne wakacje”

    Z dumą informujemy, że uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Bałtowie Jakub Mozal znalazł się wśród laureatów konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”. Konkurs objęty był honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – III z terenu całego powiatu ostrowieckiego.

    Jakub zainspirowany przez wychowawcę Panią Justynę Jabłońską wykonał pracę poświęconą bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. Jury konkursu doceniło talent Jakuba i przyznało dla niego II miejsce. Serdecznie gratulujemy ! 

  • "Mała książka - wielki człowiek"

    "Mała książka - wielki człowiek"

    Nasi pierwszoklasiści mieli w ostatnich dniach dużo powodów do radości. Złożyli  ślubowanie i  dostali wspaniałe  prezenty. Jednym z nich jest wyprawka czytelnicza na dobry czytelniczy start - otrzymana w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

    Zestaw zawiera  pakiet książeczek „Pierwsze abecadło”, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet Iwony Chmielewskiej.

    Kampania, organizowana w tym roku przez Instytut Książki, skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych oraz dzieci stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Długie jesienne wieczory i popołudnia nadają się wprost idealnie, by spędzać je w towarzystwie dobrej książki. Pamiętajmy, że miłość do czytania to prezent na całe życie! Zachęcajmy pierwszaków  do czerpania przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

  • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

     ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

    Komunikat MEN z dnia 23.10.2020r.

    Ministerstwo Edukacji Narodowej

    Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

    Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

    Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne

    Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

    Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

    Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

    Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnościąDla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

    Kształcenie zawodoweW przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik.

    Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

  • Pamiętamy... Nie zastąpi Ciebie nikt

    Pamiętamy... Nie zastąpi Ciebie nikt

    16 października 1978 roku to data szczególna w historii naszego kraju. W tym dniu nasz wielki Polak kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i rozpoczął swój niezwykły pontyfikat. Nowo wybrany biskup Rzymu przybrał imię Jana Pawła II. Chcąc uczcić Jego osobę i kolejną rocznicę wyboru na Stolice Apostolską uczniowie naszej  szkoły wspominali na lekcjach religii postać św. Jana Pawła II, odśpiewywali  ukochaną pieśń naszego papieża pt. ,,Barka". Młodzież z klas VI-VIII wzięła udział w konkursie wiedzy o życiu i pontyfikacie naszego Wielkiego Polaka.100% wiedzą wykazali się uczniowie z klasy VI: Wiktoria Mgłosiek, Wiktoria Zielińska, Bartosz Kamiński i Hubert Wisowski. Zwycięzcom  konkursu serdecznie gratulujemy.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej to ważna data w życiu szkoły. W tym roku obchody tego dnia są nieco inne, bardziej skromne. Każda klasa przygotowała swój filmik, w którym pragnie śpiewająco podziękować wszystkim nauczycielom SP w Bałtowie za trud włożony w edukację. Zapraszamy do odsłuchania na szkolnym Facebook'u! (kl. 4-8),  (kl 1-3)

    W tym wyjątkowym dniu Pani Dyrektor złożyła całemu gronu pedagogicznemu serdeczne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bałtowie również nie zapomnieli o nas – nauczycielach i zrobili nam przemiłą niespodziankę.

    Kochani Uczniowie i Wspaniali Rodzice!

    Dziękujemy Wam za pamięć, kwiaty, słodkie upominki, ale przede wszystkim za serce, zrozumienie i wsparcie. Jesteście cudowni i mamy szczęście, że Wasze dzieci chodzą do naszej szkoły.

    Drodzy Uczniowie!

    Wykonana przez Was prezentacja z życzeniami wzruszyła nas do głębi. Ciepłe słowo, uśmiech i laurki znaczą dla nas więcej niż jakiekolwiek prezenty. Dziękujemy Wam z całego serca. I nawet ta jesienna, deszczowa aura nie zepsuła ciepłego rodzinnego nastroju, jaki zapanował w naszej szkole.

  • Sport niejedno ma imię...

    Sport niejedno ma imię...

    Podobno piłka nożna to ulubiona dyscyplina sportowa każdego mężczyzny. Okazuje się jednak, że na piłce sport się nie kończy. Jazdę konną traktowaną jako sport uprawiano już w starożytności – ok. 3,5 tysiąca lat przed naszą erą. Ludzie ujeżdżali swoje konie, by w ramach rozrywki brać udział w wyścigach konnych. W starożytnym Rzymie organizowano także wyścigi rydwanów. Jeździectwo było wówczas bardzo popularnym sportem. Niemniej jednak i współcześnie ta dyscyplina ma swoich zwolenników.W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, 6 października 2020 r., uczniowie klas V i VII uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych w Ośrodku Jazdy Konnej w Bałtowie „Kraina Koni”. Pani Monika Niedziela - wykwalifikowany instruktor jeździectwa, a przy okazji rodzic dwojga uczniów naszej szkoły, wprowadziła wszystkich w świat koni, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać różne rasy tych pięknych zwierząt i jak je pielęgnować. Uczennica kl. VIII – Małgorzata Wisowska, która w jeździectwie zdobyła już kilka medali, zademonstrowała swoje umiejętności jeździeckie, poszczególne style jazdy oraz skoki przez przeszkody.To było ciekawe i pouczające spotkanie ze „sportem”. Dziękujemy Pani Monice, że poświęciła nam swój czas, podzieliła się z nami swoją pasją, wprowadziła nas w tajniki jeździectwa, nauczyła patrzeć na konie jak na zawodników sportowych, a nie zwierzęta gospodarskie. Życzymy Pani Monice, by pod jej czujnym okiem wyrosły same championy

  • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Znajomość tabliczki mnożenia przydaje się nie tylko na matematyce, ale i w codziennym życiu.Dzisiaj uczniowie klas 4-8 mogli sprawdzić swoje umiejętności, biorąc udział w klasowych konkursach ze znajomości tabliczki mnożenia. Konkurencje wymagały od uczestników nie tylko wiedzy, ale również refleksu, koncentracji i logicznego myślenia. Po zmaganiach w matematycznych potyczkach wyłoniono klasowych zwycięzców.Finaliści z każdej klasy konkurowali między sobą o tytuł „Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Po zaciętej rywalizacji laur zwycięstwa przypadł drużynie z klasy VII reprezentowanej przez Asię Orłowską i Klaudiusza Grossa

  • Program dla szkół - Informacja dla rodziców

    Program dla szkół - Informacja dla rodziców

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

    Publikujemy poniżej informację związaną z uczestnictwem Państwa dziecka w Programie dla szkół. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

    Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

    Program dla szkół - Informacja dla rodziców

    Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  • Sukces Julki w Judo

    Sukces Julki w  Judo

     4 października odbył się Świętokrzyski Turniej JUDO, w którym brała udział nasza uczennica Julka Kaczmarzyk (kl. 6) i zajęła III miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY!!!

  • W zdrowym ciele, zdrowy duch

    W zdrowym ciele, zdrowy duch

    Bieżący tydzień upłynął w naszej szkole pod hasłem: „Bądź aktywny” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. 

     01 października 2020 r. uczniowie drugiej klasy uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach poprowadzonych przez specjalnego gościa – pana Tomasza Osojcę - trenera szkółki piłkarskiej, a przy okazji tatę jednego z uczniów.

    Zajęcia pod hasłem #BeActive odbyły się na sali gimnastycznej. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom zasad prawidłowej aktywności sportowej. Kondycja sportowa ułatwia naukę, zapewnia energię na cały dzień, sprzyja realizacji wszystkich codziennych obowiązków.
    Po takim wprowadzeniu rozpoczęły się zabawy ruchowe oraz ciekawe rywalizacje drużynowe. Dzisiejszy dzień sprawił uczniom wiele radości. Wszyscy przekonali się jak ważny jest ruch, a niesprzyjająca pogoda nie stanowi przeszkody w aktywnym spędzaniu czasu. Dziękujemy panu Tomaszowi za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie tak atrakcyjnych zajęć.

  • DZIEŃ UŚMIECHU

    DZIEŃ UŚMIECHU

    W pierwszy piątek października na całym świecie obchodzone jest najradośniejsze święto- DZIEŃ UŚMIECHU!

    Tego dnia przypominamy sobie jak ważna jest życzliwość wobec siebie, uczynność i uśmiech w kontaktach z bliskimi i znajomymi.

    Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły, by tego dnia założyć żółtą bluzkę i umocować uśmiechniętą buźkę.

  • Bezpieczny przedszkolak - policjant - przyjaciel w mundurze

    Bezpieczny przedszkolak - policjant - przyjaciel w mundurze

    "Bezpieczny przedszkolak - policjant - przyjaciel w mundurze" pod takim hasłem odbyło się spotkanie policjanta z dziećmi klasy 0. Najmłodsi poznali pracę funkcjonariuszy policji, podziwiali mundur i akcesoria potrzebne policjantowi w pracy (pistolet, kajdanki, krótkofalówka, kamizelka, pałka czyli tonfa, radiowóz). Miały możliwość zadawania interesujących ich pytań. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, rozpoznawały znaki drogowe. Pan policjant uczulił także dzieci na sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad prowadzącego i zrozumiały, że zawsze mogą liczyć na pomoc policjanta.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Bałtowie
    Bałtów 81
    27-423 Bałtów

    e-mail:
    sp_baltow@gminabaltow.pl
  • +48 41 264-10-13

Galeria zdjęć