Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Uczniowie klasy I rozpoczęli cykl zajęć w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Wszyscy przynieśli do szkoły owoce i warzywa. Podczas lekcji m.in. zaprezentowali wiersz J. Tuwima „Warzywa”. Propagując zdrowy styl odżywiania, także przygotowali samodzielnie sałatki wielowarzywne oraz owocowe. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że owoce i warzywa mają dużą wartość odżywczą a ich obecność w codziennej diecie jest niezbędna.
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do III edycji ogólnopolskiego edukacyjnego programu „Działaj z impetem” skupiającego się przede wszystkim na recyklingu plastiku. Celem programu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET a także ich recyklingu. Koordynatorem projektu jest Justyna Jabłońska. Wspólne działania nauczycieli a przede wszystkim uczniów i rodziców, przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej. Szkoła otrzymała pakiet materiałów dydaktycznych w atrakcyjnej, multimedialnej formie, dzięki której uczniowie będą przyswajać wiedzą i umiejętności poprzez zabawę. Program objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu.
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, który przypomina o różnorodności kulturowej Europy i wielojęzyczności jej obywateli. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach, na których w formie zabawy przyswajali nowe wiadomości.
Czwarto i piątoklasiści uczestniczyli w dyskusji: „Dlaczego warto uczyć się języków?”. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznali państwa niemieckojęzyczne, ich stolice, ciekawe miejsca, dowiedzieli się, jakich języków najczęściej się uczymy. Ogromną frajdę sprawiły im także interaktywne gry i zabawy językowe.
W klasie 5 i 6 uczniowie wypracowali w grupach plakaty na temat internacjonalizmów oraz różnych „łamańców językowych”, prezentując jednocześnie trudną sztukę poprawnego, szybkiego wypowiadania ich. Piątoklasiści przebrali się za znanych przedstawicieli Niemiec.
Uczniowie kl. 8 zagłębili wiedzę kulturoznawczą na temat Niemiec. Lekcja była wyjątkowa, dzięki przygotowanej przez uczennice prezentacji multimedialnej.
Europejski Dzień Języków przypomniał wszystkim, że nauka języków jest niezbędna w dzisiejszych czasach, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. To również doskonała okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.
Nasza szkoła z każdym dniem staje się coraz piękniejsza i bardziej przyjazna. Duża zasługa w tym nauczycieli, którzy nie tylko dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczniów, ale również i ich dobre samopoczucie i dlatego własnymi siłami i środkami postanowili uprzyjemnić swoim podopiecznym przyswajanie wiedzy i umiejętności. Ściany, schody, sale lekcyjne i hole nabrały ciepła i serdecznie witają każdego dnia naszych wyjątkowych uczniów.
W mediach o nas: na OSTRO.info
W poniedziałek, 14 września w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego #dobrybopolski #dobryboświętokrzyski. Nagrody wręczyli wyróżnionym uczniom naszej szkoły: Kacprowi Śliwce oraz Tomkowi Żuchowskiemu marszałek Andrzej Bętkowski oraz wiceminister sportu Anna Krupka.
GRATULUJEMY!!!
Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
Wojewódzki Dom Kultury i Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym “Wolny czas – bezpieczny czas”.
Prace można nadsyłać do 15 października 2020 r .Konkurs adresowany jest do uczniów szkół województwa świętokrzyskiego.
Część plastyczna konkursu skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, natomiast część fotograficzna do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych.
Zadaniem konkursowym jest ukazanie w swoich pracach zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii i wakacji, zaprezentowanie najbezpieczniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu, przedstawienie bezpiecznych sytuacji oraz wyeksponowanie zagrożeń, jakie czekają na młodych ludzi.Więcej informacji w regulaminie
Prace plastyczne należy przesyłać na adres:• Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach• ul. Ściegiennego 2• 25–033 Kielcez dopiskiem: Konkurs plastyczny "Wolny czas – bezpieczny czas"Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub drogą e-mailową o werdykcie jury.
Zachęcamy do nadsyłania prac.
plakat.jpg
Każdy człowiek zdrowy, sprawny fizycznie i wysportowany czuje się lepiej, rzadziej popada w przygnębienie, z optymizmem patrzy w przyszłość.Wszyscy wiemy jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa aktywność fizyczna i jak ogromny jest jej wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny, społeczny i intelektualny młodych ludzi. Już na przełomie I/ II w.n.e. powstało znane do dziś powiedzenie: „Mens sana in corpore sano” (W zdrowym ciele zdrowy duch).Jan Paweł II zachęcał: „ Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu”. Zgodnie z tą zasadą bałtowscy uczniowie chętnie i bez ponaglania biorą udział w zajęciach wychowania fizycznego i jak widać sprawia im to ogromną przyjemność.
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klas VI, VII oraz VIII w ramach działalności Szkolnego Koła Przyjaciół Książki i Biblioteki odczytali fragmenty utworu "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
Od 31 sierpnia do 6 września 2020r. w miejscowości Ossa k. Rawy Mazowieckiej odbywały się Krajowe Mistrzostwa IDO w Tańcach Par i Synchro Dance. W turnieju tym wzięło udział Studio Tańca Candela w Siennie, do którego uczęszcza uczennica naszej szkoły – JULIA NOWAK z kl.3.
Formacja Synchro Dance CANDELA CHILDREN wywalczyła Vice Mistrzostwo Polski, osiągając 2 miejsce!!!
GRATULUJEMY i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!!!
Dnia 9 września 2020r. o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami kl. I-VIII. Serdecznie zapraszamy!
Szkoła Podstawowa w Bałtowie wzbogaciła się o nowiutkie talerze, sztućce oraz kubeczki. Uczniowie od teraz będą spożywać ciepłe posiłki na eleganckiej zastawie. Na takich talerzach obiady z pewnością będą smakowały lepiej i nawet „niejadki” sięgną po nowe, błyszczące łyżki, noże i widelce.Dziękujemy Panu Wójtowi – Hubertowi Żądło za tak piękny i praktyczny podarunek i zapraszamy na obiad
04.09.2020r. Akademia Małego Strażaka przy Szkole Podstawowej w Bałtowie zainaugurowała swoją działalność w roku szkolnym 2020/2021. Uczestnicy Akademii spotkali się w siedzibie OSP w Bałtowie. Druhowie ochotnicy: Kacper Baran i Artur Niedbała zaprezentowali dzieciom i młodzieży sprzęt gaśniczy znajdujący się na wyposażeniu jednostki. Uczniowie zapoznali się ponadto z podstawowym umundurowaniem i wyposażeniem strażaka oraz najważniejszymi zasadami z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Na zakończenie podzieleni na trzy drużyny zmierzyli się w quizie wiedzowym. Rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonującą. Uczniowie świetnie się bawili jednocześnie ucząc się i zdobywając praktyczne umiejętności
Nowe wyposażenie szkoły w postaci kolorowych szafeczek okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie są zachwyceni i chętnie z nich korzystają. Wszyscy bez wyjątku opanowali posługiwanie się kodami szyfru. Nową atrakcją są pufy, które od razu zyskały sobie zwolenników. Nie tylko uczniowie cieszą się z nowego nabytku. Nauczyciele dzielnie pomagali w wydostaniu się mięciutkich puf z opakowań. Teraz nasza szatnia zaprasza do korzystania z jej uroku.
Zachęcamy do obejrzenia materiału Lokalnej TV.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie miało taką formę, aby zostały zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego (dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa, maseczki lub przyłbice, bezpieczne odstępy).
HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO:
• godz. 8.00 - Msza Św. w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie
• godz. 9.00 - klasy I-IV- rozpoczęcie na sali gimnastycznej - wejście boczne od sali gimnastycznej
klasy V-VIII - sala gimnastyczna-uczniowie wchodzą wejściem z tyłu sali gimnastycznej
• godz. 9.40 - grupy przedszkolne 3-4 oraz 5-6-latki- rozpoczęcie na sali gimnastycznej- wejście główne szkoły
Dyrektor szkoły – Lidia Pastuszka
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystaniez nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Poniżej przedstawiamy procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii w oparciu o wytyczne MEN, MZ, GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i plqacówek obowiązujące od 1 września 2020r.
Prosimy Rodziców i Uczniów o zapoznanie się z nimi.
Wakacje szybko biegną ku końcowi, ale to nie koniec miłych wrażeń. Na uczniów naszej szkoły czekają już kolorowe, pachnące nowością szafeczki. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by ich podopieczni bezpiecznie rozpoczęli nowy rok szkolny w czystych, zachęcających do nauki klasach. Korytarze i sale lekcyjne powitają uczniów nowymi gazetkami, a schody nabrały nowego wyglądu. Wszak szkoła to drugi dom i zgodnie z tym powiedzeniem u nas panuje domowa, ciepła atmosfera.