Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w wypoczynku zimowym dla dzieci rolników w Poroninie (woj. małopolskie) w terminie 31.01.2020r.- 09.02.2020r.
Szczegółowe informacje znajdują się poniżej po kliknięciu na zdjęcie. Druki do pobrania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bałtowie.
Boże Narodzenie to święto miłości i nadziei. W tym magicznym okresie uczniowie naszej szkoły, jak co roku, zaprezentowali 20.12.2019r. tradycyjny program bożonarodzeniowy. Rozpoczęła go scena w raju i dylematy naszych praojców: Adama i Ewy. Następnie publiczność przeżywała przygody księżniczki Wiktorii - wnuczki króla Melchiora, poszukującej małego Jezuska. Zaproszeni goście, rodzice oraz społeczność szkolna gromkimi brawami nagrodzili uczniów występujących w scenach, jakie rozgrywały się na dworze króla Melchiora oraz strasznego króla Heroda. Nie mogło oczywiście w tym jasełkowym przedstawieniu zabraknąć Józefa z Maryją na próżno szukających noclegu w Betlejem. Do lichej stajenki, gdzie w końcu narodziła się Boża Dziecina, przybyli za to z pokłonami i darami, i trzej królowie, i pastuszkowie. Scenki teatralne przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu zarówno solistów jak i duetów z towarzyszeniem chóru aniołów, nad którymi czuwała p. A. Bugajska. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała widownia. Jasełka zakończyły serdeczne bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: U. Ćwik i Z. Kacała. Oprawę sceniczną, wprowadzająca wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przygotowały: p. M. Wąsik i p. A. Wolak.
Serdecznie zapraszamy młodzież oraz dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych w wieku od 3 do 15 lat do wzięcia udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA”.
Organizatorami konkursu są MUZEUM ZŁOTEJ RYBKI W KRZEMIENNEJ oraz SZKOŁA PODSTAWOWA W DYDNI.
Każda osoba biorąca udział w konkursie wykonuje:
- tylko jedną pracę w formacie A4
- przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej: rysowanie, malowanie,
wyklejanie (z wyłączeniem technik nietrwałych, komputerowych oraz
przestrzennych).
Szczegółowe informacje oraz pozostałe wymogi znajdują się w REGULAMINIE.
ZA WYKONANĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA WRAZ Z DYPLOMEM BEZPŁATNY BILET WSTĘPU DO MUZEUM ZŁOTEJ RYBKI.
Natomiast w trzech kategoriach wiekowych przyznana będzie:
Nagroda Główna, tj: bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Złotej Rybki + jednodniowy pobyt (z możliwością noclegu) oraz wyżywieniem w ośrodku wypoczynkowym „U Schabińskiej Krzemienna nad Sanem”.
Termin nadsyłania prac: 31.01.2020 R.
Wczoraj, 18 grudnia, na ostrowieckim Rynku odbyła się akcja „Choinki od RADIA KIELCE”. Rozdawaniu świątecznych drzewek towarzyszył występ uczennic naszej szkoły: z kl. VII Aleksandry Majewskiej oraz z kl. V Wiktorii Mgłosiek i Wiktorii Zielińskiej. Dziewczyny zaśpiewały kolędy, pastorałki oraz świąteczne piosenki, zyskując sobie fanów wśród publiczności. BRAWA DLA WAS!!!
Więcej informacji o akcji: tutaj
Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Bałtowie włączyła się do udziału w przedświątecznej, charytatywnej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. W tym roku zorganizowana została zbiórka pieniędzy na nową karetkę dla ostrowieckich harcerzy. Podczas wizyty w studio obecny był również Pan Wójt - Hubert Żądło, który przekazał na licytację choinkę przystrojoną przez przedszkolaków z gminy Bałtów.
Nasze uczennice: Wiktoria Mgłosiek , Wiktoria Zielińska z kl. V , Patrycja Krawczyk, Martynka Zając z kl. VI oraz Aleksandra Majewska z kl. VII pod opieką pani Ani Bugajskiej wspierały licytację choinki, zachęcając słuchaczy do udziału, wykonując kolędy i pastorałki, m.in.: „Mario, czy Ty wiesz”, „Babci zegar”, „Gore Gwiazda”.
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Adresatami są przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 . Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji.
W ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców” nauczyciele przeprowadzą comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Najpierw wprowadzą dzieci w tematykę zajęć, a następnie najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.
Tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, w trakcie korzystania z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Wszyscy poznają drogę Polski do niepodległości, będą rozpoznawać symbole narodowe. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.
Dotychczas przeprowadzone zostały dwie lekcje. Z okazji obchodzonego święta Niepodległości dzieci poznały symbole narodowe, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, poznały „Katechizm polskiego dziecka” a także dowiedziały się, czym jest „patriotyzm”. Po tej lekcji uczniowie stali się dumnymi młodymi Polakami.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano zajęcia „Pomocne serce”. Na tej lekcji dzieci rozmawiały o tym, czym jest pomaganie, dlaczego trzeba pomagać innym, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi oraz czym jest magia świąt Bożego Narodzenia . Rozumieją że, pomagać to czynić życie drugiego człowieka lepszym, łatwiejszym. Pomagać to mieć dobre serduszko!
Zachęcamy rodziców do czynnego udziału w akcji i rozmów ze swoimi dziećmi na podejmowane tematy.
Baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt multimedialny, poprzez udział Gminy Bałtów w projekcie "Wyposażenie sali edukacyjnej oraz udział uczniów w wycieczce rekreacyjno -przyrodniczo-krajoznawczej -Szkoła Podstawowa w Bałtowie".
Otrzymaliśmy nowoczesny w postaci dwóch wizualizerów, laptopa oraz laboratorium przyrodniczego, które niewątpliwie przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęc lekcyjnych. W listopadzie nasi ósmoklasiści odbyli także wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Kolejny termin działalności Psychologicznego Punktu Konsultacyjnego to 13 grudnia 2019r. godz. 8.30- 10.00. Serdecznie zapraszamy!
15 lutego już po raz dziesiąty Fundacja EFC wraz ze swoim partnerem strategicznym, Fundacją Rodziny Staraków, otwiera rekrutację do swojego programu stypendialnego. Horyzonty to wsparcie dla uczniów z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza szkołą.
Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania w bursie, nauki w szkole, wyżywienia czy letnich i zimowych wyjazdów. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy regionalni.
Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych – od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami – po prostu dojrzałymi ludźmi.
W programie wzięło udział już 667 uczniów szkół średnich. Absolwenci programu zrzeszają się w Stowarzyszeniu Alumni EFC, która wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami.
Więcej informacji na temat programu oraz rekrutacji na stronie internetowej Fundacji EFC (www.efc.edu.pl).
W dniu 29.11.2019 r. uczniowie klas 0, I, II, III pod opieką swoich wychowawczyń: Edyty Klepacz, Justyny Jabłońskiej i Anny Smolińskiej udali się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
Pod opieką przewodnika dzieci oglądały stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwiały setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Obejrzały cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię, w której ozdoby są ręcznie malowane. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec pobytu uczestnicy wycieczki udali się do firmowego sklepu, gdzie każdy zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na domowych choinkach. Pięknym akcentem na koniec wycieczki były bombki z imieniem dla każdego uczestnika wyjazdu. Szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie udali się w drogę powrotną, którą urozmaicali wesołymi piosenkami.
W środę 27 listopada uczniowie z klas IV, V i VI wybrali się wraz z opiekunami do ostrowieckiego kina Etiuda. Wybór padł tym razem na film pt:” Był sobie pies 2”, który skierowany jest do odbiorcy w każdym wieku. Seans trwający prawie dwie godziny to opowieść o poświęceniu, ale i prawdziwej przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem. W filmie prócz zabawnych i wzruszających scen, pojawiają się wątki ukazujące problemy, z którymi często boryka się każdy z nas. Bezsilność, brak wiary w siebie i własne możliwości, egoizm, chciwość i wiele innych, o których nie chcemy lub wstydzimy się mówić, a czasem i przyznać przed samym sobą. Pies niczym niemy świadek dostrzega je starając się pomóc na swój psi sposób. Oglądając ten film, wszyscy się wzruszyliśmy, płakały nie tylko dziewczęta, ale również chłopcy i wychowawczynie.
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu, na pewno wam się spodoba.
Wyjazd był nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale także pozwolił na integrację uczniów z klas IV-VI.
Miękki, puchaty, taki z łatką, kolorowy i brązowy… 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I – III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i obchodzi w tym roku swoje 117 urodziny!
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. W ciągu całego „misiowego tygodnia” pluszaki towarzyszyły swoim małym właścicielom podczas nauki, zabawy i świętowania.. A każdy miś był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, dekorowały misiowe ciasteczka, wykonały tematyczne prace plastyczne, które ozdobiły klasowe gazetki. Nie zabrakło również integracyjnych zabaw ruchowych przy muzyce i śpiewania piosenek.
Światowy Dzień Pluszowego Misia jest również doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci kl. 0-III przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami, a biblioteka na jeden dzień zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów. Została również zorganizowana wystawka „Misiowe lekturki”, na którą składały się książki o misiach i ich przygodach.
W trakcie zajęć bibliotecznych uczniowie poznali historię narodzin pluszowego misia oraz ideę świętanajpopularnijszej dziecięcej zabawki, obejrzeli „Poczet znanych misiów”, wśród których znaleźli się: Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek oraz miś komediowego Jasia Fasoli. Następnie uczniowie odgadywali „miodowe zgadywanki”, uczestniczyli w grach i zabawach, których tematem przewodnim był pluszowy miś, obejrzeli krótki filmik na temat etapów powstawania pluszowej zabawki oraz dotyczący Muzeum Misia w Zakopanem. Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w parach, polegająca na rysowaniu misia z zasłoniętymi oczami według wskazówek kolegi/ koleżanki.
Obchody święta upłynęły w atmosferze radości i dobrej zabawy. To było święto nie tylko wszystkich pluszowych misiów, ale i wszystkich dzieci, które je bardzo kochają.
W ramach zajęć teatralnych prowadzonych w Szkole Podstawowej w Bałtowie uczniowie poznają rożne formy sztuki scenicznej nie tylko teoretycznie. Sami również podjęli się próby stworzenia kukiełek, które w magiczny sposób ożyły dzięki ich twórcom. Szóstoklasiści napisali swój scenariusz parafrazując znane i lubiane baśnie. Następnie z różnych dostępnych materiałów wykonali kukiełki, by w konsekwencji przedstawić swój spektakl kolegom i koleżankom z klasy. Nauka poprzez zabawę to ulubiona forma przyswajania wiedzy przez uczniów. Wszyscy bawili się wyśmienicie: i aktorzy, i publiczność.
W dniach 20-22 listopada 2019r. nasi ósmoklasiści przystąpili do próbnego egzaminu z wydawnictwem NOWA ERA. Próbny egzamin przeprowadzany był przez trzy kolejne dni.
W środę uczniowie mierzyli się z jęz. polskim. Egzamin trwał 120 min. W czwartek, 21 listopada uczniowie zmagali się z zadaniami z matematyki. Czas przeznaczony na egzamin z matematyki to 100 minut.W piątek, 22 listopada 2019r. uczniowie mogli się wykazać wiedzą z języka obcego nowożytnego – 90 min.
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdowały się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.
Celem próbnego egzaminu było nie tylko zbadanie stopnia opanowania umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce, ale również umożliwienie uczniom nabrania pewności i obycia się w sytuacji egzaminacyjnej.
Nasza szkoła włączyła się w pomoc dla małej Marysi, która urodziła się z całkowitą utratą słuchu. Również i nam ogromnie zależy, by dziewczynka mogła się zdrowo rozwijać, oraz tak jak inne dzieci w pełni poznawać otaczający nas świat wszystkimi zmysłami.
Zachęcamy również innych do pomocy na rzecz Marysi: https://www.siepomaga.pl/marysia-maciag
W dniu 19.11.2019 w Szkole Podstawowej w Bałtowie przeprowadzono szkolny etap XVIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Ostrowcu Św.
Uczniowie kl. VI-VIII mieli za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań testowych dotyczących zdrowego odżywiania, aktywnego trybu życia, właściwych składników pokarmowych oraz szkodliwości używek. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie biorą udział w tej profilaktycznej inicjatywie, w ramach propagowania w szkole zdrowych nawyków i zdrowego odżywiania. W rywalizacji o pierwsze miejsce wzięło udział 14 uczniów. Komisja konkursowa w składzie Edyta Rabsztyn, Zuzanna Kacała oraz Agnieszka Wolak oceniła i podsumowała liczbę punktów każdego uczestnika.
Etap szkolny olimpiady wygrała zdecydowaną przewagą punktów Oliwia Makuch kl. VIII. Gratulujemy!
Oliwia w dniu 13 grudnia przystąpi do etapu rejonowego w Ostrowcu Św. i będzie reprezentowała Szkołę Podstawową w Bałtowie. Życzymy powodzenia.
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY.
Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem-
Otwórzmy Bartkowi drzwi do zewnętrznego świata.
Zbieramy fundusze na zakup dwuosobowego skutera inwalidzkiego dla 17 letniego Bartka cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe.
Udział w akcji polega na zakupie cegiełki - pomocy dydaktycznej za 3 zł. Osoby chętne zapraszamy po cegiełki do gabinetu pedagoga szkolnego do 31 grudnia.
Zebrane fundusze zostaną przekazane drogą pocztową na konto fundacji POMÓŻ I TY.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest pedagog szkolny.
Zapraszamy do udziału i pomocy choremu chłopcu.
18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Bałtowie dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Justyny Jabłońskiej wzięły udział w zajęciach kulinarnych pod hasłem: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Na początku zajęć dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania. Dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce. Drugim punktem zajęć było przypomnienie zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i czepków oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach pieczywa wybrane przez siebie produkty. Zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.
Najmłodsi już znają zalety tańca. Teraz przyszła kolej na dorosłych. Od 16 listopada w Szkole Podstawowej w Bałtowie rozpoczęły się zajęcia ZUMBA FITNESS prowadzone pod czujnym okiem instruktora Aleksandry Kaczmarzyk oraz zajęcia jogi prowadzone przez panią Aleksandrę Korulczyk.
ZUMBA jest przeznaczona dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu lub fitnessie, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Jest to innowacyjny system fitness kształtujący sylwetkę, poprawiający kondycję, wyzwalający potężne dawki pozytywnej energii.
Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka. Celem jogi jest opanowanie własnego ciała i umysłu, uświadomieniu sobie pragnień będących częścią naszej egzystencji oraz opanowaniu ich w taki sposób, aby nie stanowiły przeszkody w rozwoju osobistym, a nawet przyczyniały się do jego pogłębienia.
W zajęciach jogi mogą wziąć udział ci, którzy już wcześniej ćwiczyli, jak i osoby, które nie miały doświadczeń z jogą. Jeśli jesteś zainteresowany, przyłącz się!
Zajęcia z Zumby prowadzone są w każdą sobotę o godz. 18.00
Na zajęcia z Jogi zapraszamy w poniedziałki o godz. 19.00.