Nr lekcji |
Czas trwania |
1 | 8.00 - 8.45 |
2 | 8.55 -9.40 |
3 | 9.50 -10.35 |
4 | 10.45 -11.30 |
5 | 11.50 -12.35 |
6 | 12.55 -13.40 |
7 | 13.50 -14.35 |
8 | 14.45 -15.30 |
24 kwietnia 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej i Konkursu Plastycznego. Konkursy zostały zorganizowane w ramach obchodów Dnia Ziemi.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: kl. VI
II miejsce: kl. VIII
III miejsce: kl. V
Przyznano również 2 wyróżnienia: dla klasy IV i VII.
Każda klasa otrzymała również bony do realizacji w sklepiku szkolnym.
Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY, dziękujemy za udział w konkursach.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
22 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. W naszej szkole odbyły się interesujące działania celebrujące ten dzień:
-apel pod kierunkiem pań: E. Maziarskiej oraz E. Siepetowskiej, podczas którego uczennice z kl. 8 przypomniały społeczności szkolnej jak i dlaczego warto dbać o naszą planetę,
-szkolny konkurs wiedzy ekologicznej i plastyczny,
-udział w akcji „Sprzątamy dla Polski",
-tematyczne prace plastyczne, rebusy, łamigłówki, wykreślanki.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele korzyści i uświadomił, co w życiu jest naprawdę ważne! Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas.
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać! Jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialn
Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Wiktor Cielebąk zajął I miejsce w konkursie plastycznym „Pszczoły – Nasze Życie”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg". Nie obyło się bez dyplomu oraz pięknych nagród. Dzięki naszemu uczniowi szkoła pozyskała domek dla pszczółek murarek.
Jak widać, warto brać udział w konkursach!
Wiktorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
19 kwietnia zapisze się w pamięci uczniów i zaproszonych gości jako niezwykły dzień. Dzisiaj bowiem w naszej szkole odbyła się akcja ,,Mamy wspólne talenty’’ zorganizowana w ramach konkursu Lokalne Centra Wolontariatu. Uczestnikami przedsięwzięcia byli uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele z ŚDS w Wólce Bałtowskiej. Celem tego działania była integracja środowiskowa, zachęcenie uczniów do przełamywania funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych, odkrywanie i promowanie nowych talentów.
Publiczność miała okazję podziwiać wykonawców, którzy zaprezentowali swoje talenty, chociaż jeszcze nie odkrył ich świat mediów: wokaliści, tancerze, instrumentaliści, aktorzy, sportsmeni… Prawdą okazało się stwierdzenie, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent - trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.
Zaplanowane przedsięwzięcie uświadomi uczniom, iż świat osób niepełnosprawnych nie różni się od ich świata, pomoże zrozumieć, że osoby te również mają uczucia, ambicje, emocje i potrafią wyrażać siebie poprzez umożliwienie im zaprezentowania swoich pasji.
Zadanie finansowane w ramach operacji własnej „Lokalne Centra Wolontariatu” realizowanej z „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. PROW na lata 2014-2020″.
Występy muzyczne:
Nasza szkoła otrzymała cenny pakiet nowych propozycji edukacyjnych „SIECIAKI. JEST NAS WIĘCEJ” do prowadzenia zajęć w kl. 1-4 na temat cyberprzemocy. Dzięki współpracy z Sieciaki.pl Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, głównym partnerem której jest Fundacja Orange, a partnerem pakietów Fly On The Cloud, udało nam się uzyskać dostęp do zestawu narzędzi, które pomogą naszym uczniom lepiej zrozumieć i radzić sobie z problemem hejtu w sieci.
W skład otrzymanego pakietu wchodzi plakat informacyjny, na którym znajdują się numery, gdzie można uzyskać informacje odnośnie hejtu. Dodatkowo, książka "Sieciaki. Jest nas więcej" jako inspirująca lektura dla najmłodszych, pomaga im zrozumieć istotę przyjaźni i odpowiedzialności w Internecie, skupia się na problemie hejtu. Zachęca dzieci do szacunku oraz sprzeciwu wobec przemocy online.
W pakiecie znajdują się scenariusze zajęć , które będą doskonałym narzędziem dla naszych nauczycieli do prowadzenia lekcji na temat cyberbezpieczeństwa. Dzięki nim nasi uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoją świadomość oraz umiejętności potrzebne do skutecznego zapobiegania i reagowania na sytuacje związane z cyberprzemocą.
17 kwietnia 2024 roku grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła w rozstrzygnięciu konkursu Lokalne Centra Wolontariatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” w ramach operacji własnej „Lokalne Centra Wolontariatu” realizowanej z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. PROW na lata 2014- 2020”.
Na spotkaniu odbyło się uroczyste przekazanie uczestnikom konkursu nagród w postaci sprzętów do wykorzystania podczas pracy wolontariackiej: urządzenia wielofunkcyjnego, niszczarki do papieru oraz aparatu fotograficznego.
Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu LGD „Krzemienny Krąg” za możliwość uczestniczenia w konkursie ,,Lokalne Centra Wolontariatu " oraz sprzęt przydatny do pracy wolontariuszy.
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Konkurs trwa od15 kwietnia do 31 maja 2024 roku i kierowany jest do uczniów SP w trzech kategoriach wiekowych:
kl. I-III
kl. IV-VI
kl. VII-VIII.
Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, szczególnie w trakcie przebywania nad wodą.
Konkurs polega na wykonaniu jednej pracy rysunkowej promującej bezpieczny sposób spędzania czasu nad wodą.
Regulamin konkursu znajduje się n stronie organizatora: https://swietokrzyska.policja.gov.pl/.../68702,KRECI-MNIE..
Zachęcamy do udziału w konkursie!
,,𝘋𝘭𝘢 𝘯𝘪𝘤𝘩 𝘯𝘪𝘦 𝘱𝘪𝘴𝘻𝘦 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘯𝘦𝘬𝘳𝘰𝘭𝘰𝘨𝘰́𝘸,
𝘋𝘭𝘢 𝘯𝘪𝘤𝘩 𝘵𝘺𝘭𝘬𝘰 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘢 𝘱𝘢𝘮𝘪𝘦̨𝘤́
𝘐 𝘣𝘰́𝘭 𝘯𝘪𝘦𝘱𝘰𝘤𝘪𝘦𝘴𝘻𝘰𝘯𝘺𝘤𝘩…”
W związku z 84. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci ofiar Katynia, podczas którego wspomniano pomordowanych, deportowanych, prześladowanych, tych co zginęli strzałem w tył głowy oraz tych, co ginęli w sowieckich łagrach, na Syberii i tych, co chcieli oddać hołd ofiarom zbrodni katyńskiej, a sami polegli. Po apelu został zapalony znicz przy pomniku poświęconemu SZCZEPANOWI GÓRZE, przodownikowi Policji Państwowej, urodzonemu w Bałtowie w 1899r., zamordowanemu w Miednoje przez NKWD w 1940r.
Zdjęcia z apelu w albumie fotograficznym
Uczniowie z klasy 0 pod nazwą „ENERGICZNA EKIPA” w ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem” po raz pierwszy przygotowywali zdrowe i smaczne kanapki. Dzieci przyniosły pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, szczypiorek, rzodkiewkę. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie stołu.
Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały na nim wybrane przez siebie produkty. Następnie odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.
Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.
10 kwietnia 2024r. klasy I i II wraz z wychowawcami wzięły udział w warsztatach w ostrowieckiej SOWIE, czyli mini Centrum Nauki Kopernik.
𝗦𝗢𝗪𝗔, czyli 𝗦trefa 𝗢dkrywania, 𝐖yobraźni i 𝗔ktywności pozwoliła na swobodne poznawanie praw fizyki poprzez zabawę.
Przy 18 interaktywnych stanowiskach doświadczalnych nasi uczniowie mogli pod okiem animatorów przeprowadzić ciekawe eksperymenty. Dzieci mogły sprawdzić, jak powstaje np. wiatr, poznać wysokości geograficzne, dowiedzieć się jak wprowadzać w ruch pewne elementy i potem je śledzić.
Poprzez eksperymentowanie, doświadczenia i odkrywanie przekonały się, że nauka to bardzo fantastyczna i wciągająca zabawa. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i logicznym myśleniem. Warsztaty na długo zapadną w pamięci młodych odkrywców.
We wtorek 9 kwietnia 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Matematycznego, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 4-8. Zostali oni wyłonieni w drodze eliminacji klasowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Etapem pierwszym było przygotowanie ciekawych prezentacji liczby "Pi". W tej kategorii wygrała Julia Nowak , drugie miejsce przypadło Wiktorowi Cielebąkowi, a trzecie miejsce zajęli Dawid Moroń i Weronika Zugaj. Wszyscy nagrodzeni są uczniami klasy 6. Drugim etapem konkursu była rywalizacja zespołowa klas, w której to biorący udział uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną. W tym etapie zwyciężyła kl. 7, drugie miejsce wywalczyła kl. 5, a trzecią lokatę uzyskała kl.6.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:
-nagroda główna TABLET
-zegarki Smartwatch, słuchawki bezprzewodowe.
Autorzy prac wyróżnionych otrzymają nagrody w postaci głośników bezprzewodowych, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Prace można przesyłać do dn. 09 czerwca 2024 r.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2024 r.
Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK - KONKURS.
Zachęcamy do polubienia fanpage MEDIACJA na portalu Facebook.
Z poważaniem
Aleksander Ratke
Główny Specjalista Wydział do spraw Mediacji
Departament Strategii i Funduszy Europejskich.
W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia o zdrowym odżywianiu.
Dzieci miały okazję zapoznać się z piramidą żywienia, która jest graficznym opisem artykułów spożywczych potrzebnych do zachowania dobrego stanu zdrowia. Dowiedziały się również, jakie produkty spożywcze należy wybierać, by zachować sprawność, młodość i urodę.
Oprócz tematu zdrowego odżywiania podczas piątkowych zajęć poruszona została kwestia higieny ciała, spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz znaczenia ilości snu dla organizmu młodego człowieka.
W tym szczególnym dniu dzieci poznały przysłowia i czytały fragmenty książek o zdrowiu. Rozwiązywały zagadki, rebusy oraz testowały swoją wiedzę, rozwiązując quizy interaktywne.
Podsumowaniem świetlicowego dnia zdrowia były tematyczne prace plastyczne.
Mamy nadzieję, że powyższe zasady nasi uczniowie zastosują w swoim codziennym życiu.
7 kwietnia przypada obchodzony corocznie Światowy Dzień Zdrowia (ŚDZ) ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby mobilizować ludzi na całym świecie do podejmowania działań zmierzających do poprawy zdrowia.
Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło „Moje zdrowie, moje prawo”, które przypomina, że każdy człowiek na świecie ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.
Dzisiejsze społeczeństwo charakteryzuje szybkie tempo życia, które nie sprzyja niestety zdrowemu odżywianiu. Wielu z nas sięga po łatwe i szybkie rozwiązania, takie jak fast food, gotowe dania czy słodycze. Jednak produkty te są bogate w niezdrowe tłuszcze, cukry i sól, które mogą prowadzić do wielu chorób, takich jak otyłość, cukrzyca czy choroby serca.
Dlatego tak ważne jest, abyśmy już od najmłodszych lat edukowali się na temat zdrowego odżywiania i zdawali sobie sprawę z konsekwencji naszych wyborów.
W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klasy VII wraz z pedagogiem szkolnym przeprowadzili w Bałtowie sondę uliczną na temat zdrowego odżywania się mieszkańców naszej gminy. Uzyskane dane na temat polskich nawyków żywieniowych przedstawiają się następująco:
- 80% badanych jest przekonanych, że odżywia się zdrowo, 17% uczestników badania deklaruje, że ich dieta jest niezdrowa, a 3% nie potrafi tego jednoznacznie określić:
- 70 % badanych deklaruje codzienne spożywanie owoców i warzyw,
- 85% uczestników badania pije tylko 3-4 szklanki wody, czyli około litra wody dziennie, co nie stanowi nawet połowy zalecanej przez ekspertów ilości,
- tylko 30% badanych mieszkańców sięga po przekąski typu batoniki, żelki,
- spożywanie posiłków McDonald’s czy KFS nie jest popularne wśród mieszkańców naszej gminy,
- 58% mieszkańców zadeklarowało, że prowadzi zdrowy tryb życia, 30% - stara się, 12% osób odpowiedziało, że nie – z powodu braku czasu i niechęci.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia, w tym wyniki przeprowadzonej sondy, dla naszych uczniów są okazją do uświadomienia sobie, jak wielką wartością jest zdrowie oraz jak bardzo potrzebne są działania mające je chronić.
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia życzymy wszystkim mieszkańcom naszej gminy dużo zdrowia i radości na co dzień.
Jeśli chcesz, by Twoje dziecko uczyło się w nowoczesnej, bardzo dobrze wyposażonej placówce pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej zapraszamy do nas. Szkoła oferuje ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Lekcje prowadzone są metodami aktywnymi umożliwiającymi dzieciom wszechstronny rozwój.
Zgodnie z zarządzeniem nr 17/2024 Wójta Gminy Bałtów z dnia 1 lutego 2024r. rozpoczynamy zapisy do szkoły na r. szk. 2024/2025.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w zakładce REKRUTACJA (w tym z harmonogramem postępowania rekrutacyjnego) oraz pobranie dokumentów potrzebnych do zapisania dziecka.
25 marca 2024r. w budynku Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Św. odbyła się Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych, na której nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Ósmoklasiści wraz z doradcą zawodowym wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu, które miało na celu przybliżenie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych z powiatu ostrowieckiego.
22 marca.2024r. w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do konkursu przystąpiło z dwóch szkół z Gminy Bałtów 15 uczniów. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej- testowej i części ustnej, w której trzeba było udzielić odpowiedzi na wylosowany zestaw pytań. Wyniki przedstawiają się nastpująco: w I grupie wiekowej I miejsce zajął Piotr Czerwonka z kl.IV, zaś III miejsce również uczeń kl.IV Kacper Śliwka.
W II grupie wiekowej największą znajomością wiedzy pożarniczej wykazał się Wiktor Cielebąk z kl.VI, II miejsce- Piotr Majewski także z kl.VI, a III miejsce przypadło uczniowi kl.V Igorowi Różalskiemu.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Życzymy powodzenia w etapie powiatowym!
Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Hubertowi Żądle za ufundowanie słodkich upominków dla każdego uczestnika turnieju!
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bałtowie. Dzieci z każdej klasy wykonały przepiękne kwiaty, a rodzice pomogli w robieniu palmy.
W Niedzielę Palmową odbył się przemarsz w barwnym korowodzie. W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu. Nasza palma otrzymała II miejsce!
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się naszym mamom: Pani M. Dudek, Pani W. Bogdańskiej, Pani E. Majewskiej, Pani E. Mozal, Pani K. Skoczylas oraz Pani M. Nowakowskiej.
19 marca uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami pojechali do kina mieszczącego się w Ostrowieckim Browarze Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim na seans filmowy pt.”Za duży na bajki II”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Była również doskonałą okazją do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej. „Za duży na bajki II” to pogodna i mądra historia o podejmowaniu najważniejszych decyzji ,opowiedziana z przymrużeniem oka. Film jest doskonałym narzędziem do dyskusji z uczniami o sposobach wchodzenia w relacje, które wzbogacają życie, a także o stawianiu granic i zaspakajaniu swoich potrzeb w stosunku do innych. Twórcy filmu wskazują ,że w rodzinie nie zawsze musi być idealnie. Ważne, żeby mieć blisko ludzi, którym na nas zależy i pozwolić im się kochać. To co najważniejsze jest często blisko nas, wystarczy to tylko zauważyć.